Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

band-pass na Tonsil WS 2251

error03 30 Sty 2008 16:18 4174 6
  • Witam ;]

Po dluzszej przerwie, postanowilem cos skleic. Dorwalem ten glosniczek tonsilowski i sobie tak mysle ze br i closed to taki standard.. Wiec nabralo mnie na band pass'a 1 rzedu ;] Zaluze ze nie zrobilem zdjec gdzy go sklejalem.. hehe.. Ale to juz nic.. Ponizej zamieszcam pare fotek :P

Parametry głośnika:
    - Fs [Hz]=37
    - Vas [dm3]=98
    - Re [Ohm]=3.4
    - Qts [-]=0.42
    - Bl [Tm]=7.3
    - EBP ~79

Wymiary skrzynki:
    - wysokosc: 53cm
    - szerokosc: 32cm
    - glebokosc: 32cm
    - srednica tych 2 "otworkow" : 7,5 cm
    - glosnik jest na wysokosci 27cm liczac od dolu z 53 cm
    - czyli 1 komora (z br) ma wymiary 27x32x32 = 27,6 litra
    - 2 natomiast (closed) ma wymiary 23x32x32 = 23,5 litra

Wszytsko "liczone"(:-P) bylo w WinIsd pro.. hehe.. Jezeli mozna to nazwac liczeniem.. Probowalem sie cos dowiedziec od znajomych z forum jakie by objetosci dac.. Dostalem od kazdego podobne odpowiedzi: "bp to loteria.." itp itd.. A ze ja lubie wyzwania ;f I aktualnei mamy ferie i mnostwo wolnego czasu.. I materialu.. ;] Postanowilem skonczyc moje plany ;]

Wrazenia z odsluchu
    Hmm.. gdy pierwsze mialem te 2 br 7,5cm na 12cm tak jak mi to "wyliczylo" POstanowilem go sprawdzic :D co potrafi nowo narodzony potworek ^^ POdlaczylem go do wzmacniacza domowego Onkyo A-06 ciecie 150hz na pc.. I sie zdziwilem!!! ZEROO..! WOGOLE ZERO BASIKU...! podglosnilem na polowe DALEJ NIC..! Jakos tak tylko pykalo sobie.. No to se mysle pol dnia poszlo na daremno.. Pozniej przyszedl moj kochany braciszek i mowi tak.. "Ty.. te br nie podobaja mi sie wogole.. wez ze je wyciag stamtad.." No to ja wyciaglem i znowu wlaczylem muzyke... I tu wiellllllkie zdziwinie..... Piekny czysty basik.. szybki nie zamula.. Normalnie szok.. :D Podziekowania dla braciszka :P Myslalem ze bedzie Porazka a tu SZOK normalnie SZOK.. ^^

Ogolnie jestem zadowolony z tej konstrukcji :P Chociaz to moj 3 glosnik ;p nie jest on w pelni skonczony.. Jak go wykoncze wrzuce foto ;]

band-pass na Tonsil WS 2251 band-pass na Tonsil WS 2251 band-pass na Tonsil WS 2251

Pozdrawiam!!!
    ps. wytlumienie da cos? a i jeszce jedno czy powiekszenie tych otworo br bedzie dobra decyzja.. :P bo mam pod reka 2 br o srednicy 10cm i dlugosci 6cm.. pozdrawiam ;]

Post był raportowany.
    (;]) – ozdobnik? -->REGULAMIN pkt 11.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    [hefid]

Fajne!
  • #2 30 Sty 2008 16:58
    wilku_sc
    Poziom 21  

źle coś wyliczyłeś skoro nie było basu, albo głośnik się nie nadaje do takiej obudowy. w tej chwili masz tak jakby obudowę zamkniętą- te otwory działają jak bassreflexy ale o bardzo wysokim strojeniu;] (czyli tak naprawdę słabo wspomagają bas)
    przelicz to jeszcze raz w bassbox pro (WinIsd obliczył ci 7.5cm/12 ale jak masz jedną sztukę- nie wiem tylko czy jak są dwie sztuki to sie długość zostawia czy się skraca o połowę)

• #3 30 Sty 2008 17:32
    error03
    Poziom 15  

Jak juz wspomnialem to tylko taki eksperyment z nodow ;] hehe mi sie ogolnie teraz podoba jak to gra.. Poproboje jeszcze troche z dlugosciami i wielkosciami br.. moze to cos da.. tylko winisd mialem pod reka.. Basbox pro pozyczylem kumplowi.. ;] a wytlumienie da cos?

ps. glosnik jest raczej do closed lub br ;] ebp ~78
    pozdrawiam :)

• #4 01 Lut 2008 13:03
    tgaudio
    Poziom 13  

Witam.
    Obudowa band pass jest pochodną zamkniętej a więc do band passa (4 rzędu) i zamkniętej stosuje się głosniki o parametrze EBP równym do ok 50Hz, powyżej 50Hz lepiej stosować bass reflex lub pasmowo przepustową 6 rzędu.
    Na bank z tunelem gra źle z powodu pomyłki we wpisywaniu danych do programu albo pomyłki z przecinkiem.

• #5 01 Lut 2008 22:42
    50146
    Usunięty  
  • #6 01 Lut 2008 23:24
    renegatt
    Poziom 23  

hm to prawda praktyka tu to podstawa, firma ktorej skrzynke mam w aucie mimo 14 lat doswiadczenia z b-p w obecnej serii miala 84 prototypy zanim osiągneli zamierzony poziom.

• #7 25 Maj 2008 23:47
    pawel83ck
    Poziom 13  

Hej. Uważam, że problemem może tutaj być zbyt duża objętość closed w komorze głośnika (23,5 l) w stosunku do obudowy br. Bas przez to znacznie traci na dynamice i precyzji, a "zyskuje" niejako na głębokości. Standardowe obudowy bp robi się zwykle w proporcjach około 1(closed)/2(br) co potwierdzają symulacje np w Bas box pro. Zastanawiający jest fakt, że po usunięciu kanałów bas-refleksu bas sie nagle pojawia. Może zbyt nisko je zestroiłeś ? Ja bym poeksperymentował z długością kanałów. Pozdrawiam :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme