Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zrobić router wifi z laptopa?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak zrobić router wifi z laptopa?
Autor
Wiadomość
Kris Bialik
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 04 Lut 2008 12:08   

Jak zrobić router wifi z laptopa?

Dzień dobry,
Mam możliwość korzystania z internetu za pomocą karty pcimcia z sieci GSM (bardzo dobre parametry, nie w Polsce). Niestety jest to raczej droga zabawa. Dlatego chciałbym "podzielic się" dostępem i kosztami z kilkoma kolegami. Wszyscy mieszkamy w promieniu ok.30 m w barakach ze sklejki (kamp). Jak to zrobić najprościej ale skutecznie? Mój laptop ma radiówkę oczywiście. Czy można go skonfigurować jako access point? System to Win HX Home. Proszę o radę i z góry dziękuję (thanks from the mountain!)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2008 12:08   

Powrót do góry

mbo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Dębniaki

Post#2 04 Lut 2008 15:11   

Re: Jak zrobić router wifi z laptopa?

Zerknij na Dratek Vigor 2910 - router z obsługą modemów GSM.
Podzielisz łącze bez udziału komputera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2008 15:11   

Powrót do góry

geniusm
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Podkarpacie

Post#3 04 Lut 2008 17:31   

To czy możesz go ustawić jako AP zależy od softu jaki jest do karty załączony. Poza tym nie musisz używać trybu AP, możesz zestawić połączenie AdHoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2008 17:31   

Powrót do góry

Kris Bialik
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Rzeszów

Post#4 Post autora tematu 04 Lut 2008 18:13   

Zerknąłem na Draytek Vigor 2910, o obsłudze GSM nic nie doczytałem. poza tym najtańsza oferta to 511 złotych...

Dodano po 8 [minuty]:

geniusm napisał:
To czy możesz go ustawić jako AP zależy od softu jaki jest do karty załączony. Poza tym nie musisz używać trybu AP, możesz zestawić połączenie AdHoc

Soft do jakiej karty? WiFi jest w lapie wbudowane. To Dell TrueMobile 1300 WLAN Mini PCI card. Nie patrzyłem na sterownik, ale moge to zrobic.
Czy chodzi o kartę pcimcia do GSM internetu? Tą dopiero będę kupował jak będę wiedział jak ja wykorzystać skutecznie..

Czy zestawienie połączenia AdHoc pozwala korzystać więcej niż jednemu klientowi?[/code]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak zrobić router wifi z laptopa?
Strona 1 z 1