X

Jak zrobić router wifi z laptopa?

04 Feb 2008 11:08 KRKris Bialik
  • #1 04 Feb 2008 11:08
    Kris Bialik
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Dzień dobry,
    Mam możliwość korzystania z internetu za pomocą karty pcimcia z sieci GSM (bardzo dobre parametry, nie w Polsce). Niestety jest to raczej droga zabawa. Dlatego chciałbym "podzielic się" dostępem i kosztami z kilkoma kolegami. Wszyscy mieszkamy w promieniu ok.30 m w barakach ze sklejki (kamp). Jak to zrobić najprościej ale skutecznie? Mój laptop ma radiówkę oczywiście. Czy można go skonfigurować jako access point? System to Win HX Home. Proszę o radę i z góry dziękuję (thanks from the mountain!)
  • #2 04 Feb 2008 14:11
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Zerknij na Dratek Vigor 2910 - router z obsługą modemów GSM.
    Podzielisz łącze bez udziału komputera.
  • #3 04 Feb 2008 16:31
    geniusm
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    To czy możesz go ustawić jako AP zależy od softu jaki jest do karty załączony. Poza tym nie musisz używać trybu AP, możesz zestawić połączenie AdHoc
  • #4 04 Feb 2008 17:13
    Kris Bialik
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zerknąłem na Draytek Vigor 2910, o obsłudze GSM nic nie doczytałem. poza tym najtańsza oferta to 511 złotych...

Dodano po 8 [minuty]:

geniusm wrote:
    To czy możesz go ustawić jako AP zależy od softu jaki jest do karty załączony. Poza tym nie musisz używać trybu AP, możesz zestawić połączenie AdHoc

Soft do jakiej karty? WiFi jest w lapie wbudowane. To Dell TrueMobile 1300 WLAN Mini PCI card. Nie patrzyłem na sterownik, ale moge to zrobic.
    Czy chodzi o kartę pcimcia do GSM internetu? Tą dopiero będę kupował jak będę wiedział jak ja wykorzystać skutecznie..

Czy zestawienie połączenia AdHoc pozwala korzystać więcej niż jednemu klientowi?[/code]
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products