Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na głośnikach TONSILA

Crazy Angel 04 Lut 2008 21:12 5182 18
  • witam.
    chcialem wam przedstawic moje kolumny, ktore sam zrobilem.
    wszystkie glosniki sa orginalne TONSILA
    GDN 20/80
    GDM 10/60
    GDWT 10/80/7
    glosniki mialem po cenie nizszej niz hurtowa :) za gdn-40za za sztuke, gdm- 20zl za sztuke, gdwk, 20zl za sztuke. tak wiec glosniki kosztowaly mnie 160zl. 1 zwrotnice kupilem w sklepie TONSILA za 30zl. podobno te modele byly przeznaczane na export. w drugiej kolumnie jest zwrotnica z altona.
    z tego co liczylem to obudowa ma ok 70l, nie liczac wytlumienia. zewnetrzne wymiary to 100x32x28 (wys x gl x szer [w cm]) obudowa zostala wykonana z plyty wiorowej o rubosci 18mm. niestety nie mam jeszcze ramek do glosnikow..
    co sadzicie o tym zestawie? co moglbym zmienic zeby to lepiej zagralo? :) lepsze zdjecia zamieszcze w tygodniu- te sa wykonane telefonem komorkowym

Fajne!
  • #2 04 Lut 2008 22:50
    Skipior
    Poziom 20  

Po pierwsze to paczka troche przesadzona... Zagra pewnie ładnie ale traci na basie... Do tego głośnika pasowałaby lepiej paczka 40-50L, mniejsze odstępny między głośnikami, upewnij się czy cięcia zwrotnicy dobrze pasują do tych przetworników, jak wytłumiłeś?? To też wpływa na dźwięk...
    No ale przede wszytkim traci na paczce, duzo za duza ;p

Dodano po 3 [minuty]:

No a co do BR to jego powierzchnie ( nie dlugosc! ) dobiera sie odpowiednio do powierzchni membray, być może jest nienajlepiej dobrany i teżtu tracimy...

• #3 04 Lut 2008 22:54
    Crazy Angel
    Poziom 9  

BR ma niecale 7cm srednicy... zastanawiam sie czy nie wstawic przegrody miedzy srednio, a niskotonowym. zmiejszyla by sie pojemnosc. co do zwrotnicy... nie wiem jakie tam sa ciecia :/ mozna to jakos zmierzyc? mate tlumiaca dopiero bede montowal... wiem ze bez niej to nie to samo ;)

• #4 04 Lut 2008 23:11
    izbic
    Poziom 28  

Cięcia w zwrotnicy możesz pomierzyć wstawiając w kalkulator wartości elementów. Jesli nie masz przegrody między sekcją nisko tonową, a wysokotonową to juz ja sobie wyobrażam jak to gra..wstaw ją koniecznie! Paczka jest zdecydowanie za wielka tak samo jak odstępy między głośnikami-katastrofa. Zmarnowałeś sporo kasy ale szczęście, że głośniki w miarę dobre prócz GDWT bo on jest zbyt zapiszczały, a na pewno nie dawałeś mu tłumika. Na Twoim miejscu zasięgnął bym troszke wiedzy i zmajstrował cos o wiele lepszego na tych głosnikach. Pozdrawiam.

• #5 05 Lut 2008 09:13
    Crazy Angel
    Poziom 9  

nie za wiele kasy zmarnowalem bo obudowy mialem za darmo :) wiem, przerwy sa troche duze, ale jak beda ramki to przerwy nie beda wydawaly sie takie duze..

• #6 05 Lut 2008 09:14
    izbic
    Poziom 28  

To nie chodzi o to, że przerwy brzydko wyglądają tylko chodzi o względy akustyczne.

• #7 05 Lut 2008 09:29
    Crazy Angel
    Poziom 9  

jak nalezlaby umiejscowic te glosniki zeby ladnie brzmialo?

ile moge dostac za nie na allegro??

• #8 05 Lut 2008 10:03
    izbic
    Poziom 28  

Musisz je jak najbardziej do siebie zbliżyć. Nie dostaniesz za nie za wiele na Allegro bo ludzie są niechętni do DIY poza tym masz masę błędów w tej konstrukcji bo odległości głośników to najmniejszy problem. Masz schrzanioną zwrotnice chyba, że trafiłeś fuksem i ta w miarę pasuje. Nie obędzie sie też bez przegrody między sekcją niskotonową, a średnio-wysoko tonową.

• #9 05 Lut 2008 10:49
    Crazy Angel
    Poziom 9  

ale kolumna ladnie gra. jak za te pieniadze to nawet bardzo ladnie. przegrode jutro zamontuje.
    tak orientacyjnie, jesli chcialbym sprzedac. to ile moge wolac za nie?

• #10 05 Lut 2008 10:53
    izbic
    Poziom 28  

Wystaw od 200zł więcej raczej nie dostaniesz 20/80/2 to najbardziej wartościowe głośniki. Gra to ładnie Twoim zdaniem bo nie słyszałeś nic lepszego i nie masz porównania :).

• #11 05 Lut 2008 10:56
    Crazy Angel
    Poziom 9  

mam porownanie. w pokoju obok mam 2 Mildtony 80 :) te moje diy traca troche na basie, bo jeszcze nie mam tlumienia..

• #12 05 Lut 2008 15:22
    elmar2
    Poziom 2  

izbic

,,Cięcia w zwrotnicy możesz pomierzyć wstawiając w kalkulator wartości elementów. Jesli nie masz przegrody między sekcją nisko tonową, a wysokotonową to juz ja sobie wyobrażam jak to gra..wstaw ją koniecznie! Paczka jest zdecydowanie za wielka tak samo jak odstępy między głośnikami-katastrofa. Zmarnowałeś sporo kasy ale szczęście, że głośniki w miarę dobre prócz GDWT bo on jest zbyt zapiszczały, a na pewno nie dawałeś mu tłumika. Na Twoim miejscu zasięgnął bym troszke wiedzy i zmajstrował cos o wiele lepszego na tych głosnikach. Pozdrawiam.''
    Tam nie ma gdwt są gdwk 10/80/7-widać na zdjęciu.Autor tego tematu też żle napisał.

• #13 05 Lut 2008 16:00
    izbic
    Poziom 28  

Wiem własnie za poźno zauważyłem ;) co nie zmienia faktu, że konstrukcja zdecydowanie do poprawki.

• #14 05 Lut 2008 16:55
    elmar2
    Poziom 2  

No tak przyda sie jeszcze kilka poprawek. Przyczepić sie można do wielkości obudowy,do odstępów między głośnikami i wytłumienia ,którego nie ma o czym wspomniał sam autor .Nie jestem pewien co do zwrotnic ale są to jakieś tonsilowskie na eksport.

• #15 07 Lut 2008 00:32
    Diazd
    Poziom 15  

A czy kolega mógłby łaskawie zmniejszyć zdjęcia i zdjąć prowizję?

• #16 09 Lut 2008 12:31
    El_liero
    Poziom 24  

70L to max co można dać dla tego głośnika. Powinno dać sobie radę z takim litrażem, ja mam go w 60L/44Hz i jest git.

• #17 11 Mar 2008 13:56
    dom1n
    Poziom 12  

a te gdn-y to chyba 20/60/3 a nie 20/80???

• #18 11 Mar 2008 16:28
    Crazy Angel
    Poziom 9  

nie. to są 20/80 ;) pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME