Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niepełnosprawny Technics SU-8022K

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Niepełnosprawny Technics SU-8022K
Autor
Wiadomość
gruchaa
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: brzesko

Post#1 Post autora tematu 07 Lut 2008 23:31   

Niepełnosprawny Technics SU-8022K

Witam!!W zamian za ustawienie platynek w wsce kumpla dostalem wzmacniacz Technics SU-8022K.Jest wizualnie w bardzo dobrym stanie.Niestety sie nie włącza.Rozkręcilem go bo był podejzanie lekki i...wogule w nim nie ma transformatora.kable od wtyczki wchodzą do srodka i..........nie są do niczego podłączone.a po drugie lewa koncówka mocy jest lutowana i do kiepsko lutowana bo wokół niej widac cyne i jest troche krzywo przylutowana.do tego przed tymi koncówkami są takie duze czarne kondensatory i zeby było ciekawy to ten z lewej strony tez jest lutowany:)jak checie to moge zrobic zdjęcia.Ja mam dobre audio ale wiecie darowanemu koniowi sie w zeby nie patrzy czy jak to sie tam mówi hehe czy opłaca sie cokolwieg robic przy tym wzmaku chocby bo to zeby go sprzedac lub wrzucic go do garazu i miec granie zawsze lepsze niz radio-budzik:)??tak ogólnie to on fajnie wyglada i jak nic z niego nie bedzie to go połoze na półce tak dla wyglądu ale powiedzie czy da sie go jeszcze uratowac a jak tak to ile to bedzie kosztowac??na 100 trzeba kupic nowy transormator mysle ze przydaly by sie nowe koncówki mocy bo te lutowane do tego nie wiem co z tym kondziem.Z tyłu urwany jest tez przełącznik napięcia (110V/220V).Tak wogóle to jaką on ma moc??z tyłu pisze 400W ale to jest chyba pobór z sieci??z tyłu widac 4 wyjscia na glosnik.Slyszał moze ktos tego wzmaka jak on gra??z góry thx za wszystko!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2008 23:31   

Powrót do góry

E.L.O.
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Warszawa

Post#2 08 Lut 2008 00:33   

Re: Niepełnosprawny Technics SU-8022K

Nie ma sensu aby przywrócić go do oryginalnego stanu bo części są drogie i niewiadomo jakie...
Najlepiej przerobić końcówki mocy na TDA7294 albo LM3886, dokupić trafo 200W. Tylko problemem jest to, że niewiadomo jak z przedwzmacniaczem, przełącznikem wejść ... czy są sprawne i jakie mają napięcie zasilające...? może na płycie są przewody do podłączenia z opisem wartości napięć? - (przydałby się tu schemat)...a jeśli te rzeczy też nie działają no to trzeba budować jeszcze przedwzmacniacz i będziesz miał fajny wzmak Technics made in gruchaa :D

Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2008 00:33   

Powrót do góry

mobor
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: poznan

Post#3 08 Lut 2008 07:22   

tak jak kolega wyzej napisal. Lepeij kupic sprawny na allegro za grosze niz babrac sie w naprawę....A jeszcze niewiadomo co wyjdzie. Nie ma idei dla takiej straty czasu i pieniedzy wg mnie. Takie czasy ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2008 07:22   

Powrót do góry

gruchaa
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: brzesko

Post#4 Post autora tematu 08 Lut 2008 13:07   

dzieki e.l.o i mobor no to wzmacniacz bedzie tylko tak dla parady postawiony hehe
Powrót do góry

zolo
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: bożepole

Post#5 08 Lut 2008 16:45   

Witam!

Tak tylko jeszce dorzucę że ten technics w budowie jest bardzo podobny do SU-8044K i w zasadzie to nie wiem czym się one różnią bo oba na stk0039N, te same preampy i wejscia... i oba mają podobne zasilanie (tylko nie wiem czy przypadkiem 8022 nie miał nieco niższego zasilania w 8044K to było +/-42V na końcówki) - trafo jakie tam siedzi oryginalnie jest ekranowane i zalane żywicą a jego gabaryty wskazują na niewielką moc max ze...150W (ale tego nie wiem na pewno, bo tylko tak wizualnie i wagowo sie wydaje) a moc wzmaka to 2x38W@8ohm ale na oryginalnych stkach to na 4ohm pracuje stabilnie i wyciąga... no sporo... zagłusza Polkata WS-101 (moc 60W @4ohm) ale w przypadku takiego głośnego grania to na stki musi dmuchać jakiś wicher.

A co do lewego kondensatora (patrząc od tyłu wzmaka) to żeby wylutować lewego stka to trzeba właśnie wylutować też ten kondensator (sam to robiłem ale w modelu 8044k), a selektor napięć to jest zintegrowany z trafem, dalej co do reszty selektorów to wszystko są mechaniczne przełączniki i nie powinno być z tym problemu, dalej... jeśli chodzi o jego naprawę to mam schemat do su-8044K z resztą na elektordzie on jest i 8022 pewnie tez gdzieś jest... i w zasadzie trafo to rzeczywiście problem ale uważam że jeśli masz orygianły tych stków w środku i są one sprawne to warto to naprawić - ale to moje zdanie...

pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Niepełnosprawny Technics SU-8022K
Strona 1 z 1