Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitoring w domu?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring w domu?
Autor
Wiadomość
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 09 Lut 2008 00:46   

Monitoring w domu?

witam,

Mam problem muszę zrobić monitoring do okoła domu a nie bardzo się na tym znam. Posiadam 4 kamery i chciał bym je podłączyć pod monitor od komputera tak aby obraz na nim był podzielony na cztery. Znalazłem na allegro konwertery VGA oraz jakieś dzielniki obrazu tak myślę że jak podłącze kamery do tego dzielnika a potem do jego wyjścia ten konwerter VGA i do niego monitor to będzie mi to działać. Ale jestem zielony jeśli chodzi o monitoring i nie wiem czy aby napewno zadziała??? A jeśli ktoś odpowie na moje pytanie to jeszcze ile by to mogło kosztować oczywiście bez kamer bo mam.

Mam jeszcze pytanie w opisie tego dzielnika pisało że ma 25 klatek na sekundę czy to nie jest zbyt mało czy będzie płynny obraz???

Proszę poprawić tytuł - regulamin pkt 11.2. [norbert]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2008 00:46   

Powrót do góry

Miły88
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zagórzany | Kraków

Post#2 09 Lut 2008 02:59   

Re: Monitoring w domu????

Witam

Moja propozycja to komputer z karta DVR i bezpośrednio do tego kamery. Takie karty widziałem na allegro za ok 70zl (sa rowniez drozsze)

http://www.***************
http://www.***************

sa tam dobre opisy wraz ze zdjęciami jak to zrobić i jak to wygląda.

Co do drugiego pytania, czy 25 fps wystarczy? Jak na monitoring to jest i tak za dużo. Filmy, które w TV oglądamy mają ok. 25 fps i jest płynnie. Do monitoringu śmiało można dać 1-5 fps. Przy 25 fps nagrania będą bardzo dużo ważyły.

Pozdrawiam

Moderowano przez norbert.s.:
Ostrzeżenie - regulamin pkt 10.11.
Linki usunąłem.

Powrót do góry

Usunięty

Post#3 Post autora tematu 09 Lut 2008 11:36   

Ale komputer to mnie bardzo nie urządza ponieważ komputer szumi jak wentylatory chodzą wolał bym to zrobić sobie bez użycia komputera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2008 11:36   

Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bialystok

Post#4 09 Lut 2008 11:37   

a po co komputer i karta? do domu w zupelnosci wystarczy AVC760 - rejestrator 4 kanalowy ktory mozesz puscic na VGA monitor nawet (po dokupieniu modulu). Do tego bedziesz mial caly czas nagrywanie!. Wkladasz dysk i ustawiasz nagrywanie i tyle.
Rejestrator jest najtanszy na rynku, jakosc nagrywania tez jest znośna, do domu wystarczy w zupelnosci. Na necie kupisz juz za 500zeta. Rejestrator wyswietla w 100kl/s i nagrywa w 100kl/s w najgorszej rozdzieczosci/ 25kl/s w najlepszej rozdzielczosci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2008 11:37   

Powrót do góry

Krzychu13121
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Konin

Post#5 10 Lut 2008 00:58   

Witam, ja też chce założyc monitoring wokół domu. Podpowiedzcie mi jakie kamery sa dobre i w przyzwoitej cenie cos koło 1000 zł (2-3 kamerki i oprogramowanie) Głównie zalezy mi zeby były dobre w trybie nocnym. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Silverek
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 10 Lut 2008 02:25   

Ten 1000 PLN to ma być na cały system ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2008 02:25   

Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wielkopolska

Post#7 10 Lut 2008 11:28   

Krzychu13121 napisał:
Witam, ja też chce założyc monitoring wokół domu. Podpowiedzcie mi jakie kamery sa dobre i w przyzwoitej cenie cos koło 1000 zł (2-3 kamerki i oprogramowanie) Głównie zalezy mi zeby były dobre w trybie nocnym. Pozdrawiam.

W miarę "dobra kamera w trybie nocnym" to np. dualna taka:

http://www.kmserwis.pl/katalog.html/Sess...a1c/lang/pl/show_prod/c_id/284/p_id/2845
do niej obiektyw min 150zł
Nie napisałeś czy kolor czy B&W, oprócz oprogramowania potrzebujesz także kartę zgrywającą.

Pzdr
Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bialystok

Post#8 10 Lut 2008 11:37   

Re: Monitoring w domu?

krzychu13121 i piotrek.456 - 4 Kamery z diodami IR KPC127, do tego AVC760 + hdd.

AVC760 - rejestrator, kupisz wszedzie i kosztuje okolo 600zl.
kamerka KPC127 - kamerka z diodami IR, wystarczy w zupelnosci do domu, no i w nocy oswietla sobie diodami IR obraz dzieki czemu widzi bez problemow - jedna kosztuje kolo 150zł
hdd - wystarczy 320GB
+ kable - koszt systemu wyniesie okolo 1500PLN, I to jest system praktycznie potem bezobslugowy, nie trzeba patrzyc sie czy komputer chodzi, itp. Rejestrator podlaczyc mozna pod LAN, jak cos sie stanie to laczycie sie z rejestratorem przez lan i sobie przegladacie zdarzenia lub zgrywacie co potrzebujecie.

Jedyny porzadny link jaki znalazlem opisujacy takie zestawy (na allegrozestawy sa do dup.) podaje ponizej, na zdjeciu mozecie sobie poczytac o kamerce i rejestratorze. Polecam tkaie cos do domu, (wreszcie avc760 sa wlasnie do takich celow).

http://www.gv.com.pl/images/advertising/promocja_2007_09_01_zestawy_avtech/index.html

no jeszcze + koszt 2 zasilaczy 4A dla kamer - to tak z 150zł.

taki zestaw z 4 kamerkami na stronie http://avtech.com.pl/ przewija sie w reklamach na gorze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring w domu?
Strona 1 z 1