Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Bateria do płyty głównej

Chawek 29 Gru 2003 01:54
  • #1 29 Gru 2003 01:54
    Chawek
    Poziom 18  

Witam!
    Czy w płytach głównych bateryjki podrzymujace bios to baterie czy akumulatorki? Mam plyte w kotrej bateria ma 0V (kompletnie rozadowana) mozna ja naładowac? Jesli tak to w jaki sposob?

• #2 29 Gru 2003 03:44
    Robert B
    Poziom 43  

W nowszych płytach bateria litowa 3V - typ 2032 (płaski krążek o średnicy 20mm i grubości ok 3mm) najczęściej w uchwycie rzadziej wlutowany.
    W starszych akumulator 3x1,2V=3,6V (najczęściej walec wlutowany w płytę w niebieskiej, termokurczliwej koszulce).
    W OBU PRZYPADKACH WYRZUĆ I KUP NOWY - TO GROSZE. :)

• #4 29 Gru 2003 08:37
    marcus6
    Poziom 16  

Witam

Odpowiem w ten sposób: kiedyś ładowałem bateryjkę ( tą płaską ) zwykłym prostownikiem, takim od samochodu, technicznie nie ma problemu praktycznie jest to nie opłacalne i co najważniejsze albo jej okres pracy jest bardzo krótki albo uszkadza się przy ładowaniu to trochę jak gra w rosyjską ruletkę może sie udać ( nawet zawsze się udaje naładować ) ale jest to nie opłacalne. Parametry ładowanej baterii też są dalekie od ideału co przy cenie nowej i groźbie uszkodzenia biosu mówi samo za siebie :D

Pozdrawiam

• #5 30 Lis 2006 14:27
    lubek90
    Poziom 1  

padła mi bateria może być normalna od zegarmistrza

• #6 30 Lis 2006 14:42
    Chawek
    Poziom 18  

CR2032 3V. Takiej szukaj. Może być nawet od rzeźnika, byle typ się zgadzał :)

• #7 30 Lis 2006 17:20
    K!lleR
    Poziom 39  

Wystarczy u zegarmistrza zapytać o baterię do płyty głównej komputera i będzie wiedział o co chodzi. Typ mało ważny. Ważne aby miała 3.3V

Kliknij aby powiekszyć

Bateria do płyty głównej

• #8 30 Lis 2006 22:23
    hmmwv
    Poziom 14  

sa to baterie i nie da sie ich naladowac jezli sie rozladowala to znaczy ze jest uszkodzona

• #9 30 Lis 2006 22:30
    tronic1
    Spec od komputerów

" sa to baterie i nie da sie ich naladowac jezli sie rozladowala to znaczy ze jest uszkodzona "
    wcale nie,nie uszkodzona tylko rozładowana.A to nie to samo.

• #10 30 Lis 2006 23:31
    arigato
    Poziom 20  

hmmwv napisał:
    jezli sie rozladowala to znaczy ze jest uszkodzona

Witam!
    Z całą pewnością baterii rozładowanej nie można traktować jako uszkodzonej. Są to dwa różne pojęcia i należy je rozróżniać.
    Jeżeli zaś idzie o ładowanie ogniw litowych to dodam tylko, że mój brat (zawołany elektronik) skonstruował swego czasu taką maszynkę do ładowania, czyli regeneracji baterii litowych. Według mnie efekt był mizerny. Dałem mu do regeneracji dwa ogniwa CR2 i efekt był właściwie żaden. Po regenerecji, aparat fotograficzny nadal widział zużyte ogniwa :cry:
    Pozdrawiam.

• #11 11 Paź 2009 16:15
    degename
    Poziom 18  

Baterii nie opłaca się ładować chyba że ma tak jak w moim przypadku 2.9V to ją podładowałem żeby wytrzymała parę dni zanim kupie nową. Ale ładowałem ją 5V przez 40 sekund i potem przez 2 minuty 3.3V. Wtedy wytrzymywała do dwóch tygodni. Jak znów napięcie spadło wymieniałem od razu.