Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Packard Bell - zawiesza sie co chwilke

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Packard Bell - zawiesza sie co chwilke
Autor
Wiadomość
szarmx
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: elblag

Post#1 Post autora tematu 10 Lut 2008 09:14   

Packard Bell - zawiesza sie co chwilke

witam.

niedawno brat wyprowadzil sie z domu i zabral komputer stacjonarny wiec kupilem sobie uzywanego laptopa.
Laptop to Packard Bell,
- system Windows XP proffesional 2002
- intel pentium 3,2 Ghz,
- 1 G ramu,
- dysk twardy Samsunga 60 GB podzielony na 3 partycje (17 GB, 38 GB i 6 MB - nie wiem po co taka mala partycja)

problem tkwi w tym ze co chwilke mi se zawieszal. koles w serwisie powiedzial ze wystarczy wgrac nowy system i bedzie oki.
wgralem nowy system i juz podczas jego instalacji komputer zawieszal mi sie 4 razy. cierpliwie go restartowalem i ciagnalem instalacje. po zainstalowaniu systemu i wgraniu wszystkich sterownikow bylo troche lepiej ale dalej sie wiesza, juz nie co 4 minuty jak to bylo wczesniej ale jednak sie wiesza. wlacze archaiczna gre typu "kulki" i zwiecha, wlacze filmik na patrz.pl i zwiecha, chodze po mobile.de i zwiecha.
chodzac normalnie po systemie nic sie nie dzieje.

czego to moze byc przyczyna?:cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2008 09:14   

Powrót do góry

Booyaches
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Kopenhaga

Post#2 10 Lut 2008 10:04   

Re: Packard Bell - zawiesza sie co chwilke

Moim zdaniem przyczyna moze byc ram. W przypadku peceta najlatwiej jest pozyczyc od kogos pasujaca kosc i poprostu sprawdzic jak chodzi - z laptopami jest juz gorzej bo do wielu modeli ram jest dedykowany.

Twoja partycja 6 mb to dziwna sprawa - ja bym ja usunal ale zanim to zrobisz poczekaj na posty od innym uzytkownikow. ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2008 10:04   

Powrót do góry

mk20
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Pruszków

Post#3 10 Lut 2008 10:42   

Na początek - sprawdź ram np. programem memtest. Ściągniesz np. http://www.memtest86.com/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2008 10:42   

Powrót do góry

szarmx
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: elblag

Post#4 Post autora tematu 10 Lut 2008 15:36   

ok Booyaches. dzieki. poczekam co poradza inni ale o ramie to bym w zyciu nie pomyslal. podejrzewalem najpierw windowsa, pozniej twardziela. teraz ram jest glownym podejrzanym :)

a skad dowiedziec sie jaki ram jest dla mnie dedykowany? bo nigdy o czyms takim nie slyszalem. nigdy w ogole mnie laptopy nie krecily dlatego teraz mam takie pytania :)

Dodano po 3 [minuty]:

mk 20 - wielkie dzieki

Dodano po 4 [godziny] 49 [minuty]:

sprawdzalem raqm tym programem ale pieprzony nie chce sprawdzic. dochodzi do 8 %e czasem do 10 % i zawiecha. pomyslalem ze w trybie awaryjnym bedzie lepiej i bylo. doszlo do 15% i zawiecha :( nie mam pojecia co to moze byc.

zauwazylem teraz tez ze zanim laptop sie rozgrzeje to chodzi dluzej bez zawiechy. np jak go odpale po 2 godzinach bezczynnosci to nawet ze 30 minut moge podzialac ale pozniej ja sie juz zawiesi i go zresetuje to tragedia - max 5 minut.
zauwazylem tez ze jak nie buszuje po necie to tez dluzej mi sie uda bawic. w necie wystarczy ze wlacze jakis filmik i dupa. zawiesza sie.

rozkrecilem tez maszyne i zobaczylem ze sa tam 2 zupelnie rozne kosci ram. 2x512 mb. jedna jakiejs firmy ddr 333 a druga kingmax ddr 400. wyjalem jedna z nich i zobaczylem - zawiesil sie. zamienilem ramy i wlaczylem - nie wiem czy mi sie wydawalo, czy se wgralem ale jakby ciut dluzej chodzil ale tez sie zawiesil.

jestem bezsilny i nie wiem co robic.
pomozcie :)

ps. np teraz jak pisze tego posta to normalnie juz z 10 minut i nic sie nie dzieje, moze to wam cos pomoze ustalic co sie dzieje ??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Packard Bell - zawiesza sie co chwilke
Strona 1 z 1