Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak wejsc w bios w laptopie Compact

botr 31 Gru 2003 01:29
  • #1 31 Gru 2003 01:29
    botr
    Poziom 17  

jak w temacie ..przewaznie wchodzi sie poprzez Delete lub del a tu nic ..:((
    ma ktos jakis pomysł

• #2 31 Gru 2003 01:58
    thalex
    Poziom 16  

Poprzez F 10 też mam takiego laptopa i niestety narzekam

(tylko że mój nazywa aię Compaq)

• #3 31 Gru 2003 09:17
    elektronik321
    Poziom 22  

jezeli nie dasz rade , nie wiesz mozesz poswiecic ustawienia biosu kosztem wyjęcia baterii podtrzymującej bios . po ponownym włozeniu laptop sam powie ze cos jest nie tak i co przycisnąc aby wejsc do SETUP bios

• #4 31 Gru 2006 13:46
    emes1973
    Poziom 15  

A ja mam laptopa thinkpad 600E i jak tam wejść w bios?, rozbierać go raczej nie chcę aby wyjąć baterie.

• #5 31 Gru 2006 13:56
    ania i natalka
    Poziom 13  

witam
    do biosu przez F2
    pozdrawiam

• #6 31 Gru 2006 14:03
    emes1973
    Poziom 15  

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź ale niestety nie wchodzi mi poprzez F2 do biosu, tylko głosniki piszczą gdy przyczymuję przycisk.

• #7 31 Gru 2006 14:20
    ania i natalka
    Poziom 13  

spróbuj F1
    mozliwe ze wogule nie masz mozliwosci wejscia do biosu - ten typ tak ma
    a po co chcesz wchodzić do biosu ?

• #8 31 Gru 2006 14:24
    emes1973
    Poziom 15  

Chodzi o ustawienie portu LPT muszę mieć na ECP a nie wiem jaki jest ustawiony.

Dzięki za zainteresowanie

• #9 31 Gru 2006 14:27
    ania i natalka
    Poziom 13  

witam
    oto kilka kombinacji wejścia do biosu
    Standardowo są zdefiniowane pewne kombinacje klawiszy, za pomocą których można dosŧać się do okna konfiguracyjnego BIOSu. Poniżej przedstawiona jest lista producentów BIOSów i domyślna kombinacja klawiszy włączająca panel konfiguracyjny w BIOSach ich produkcji.

Award [Del] lub [F1]
    Ami [Del] lub [F1]
    Phoenix [F1], [Ctrl][Alt][Ins], [Ctrl][S], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt][S], [Ctrl][Alt][Enter]
    Compaq [F10], gdy na ekranie w górnym rogu pojawi się mały kwadrat
    Hewlett Packard [F1], [F2] gdy pojawi się logo HP
    Dell [Del], [F2], [F1], [Ctrl][Alt][Enter], wcisnąć Reset dwa razy
    Toshiba [Esc], [F1]
    NEC, Packard Bell, Amax, Micron, Aptiva, Sharp [F1], [F2]
    IBM [F1], [Ins], wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy
    Sony [F3] potem [F1] lub [F2]
    AST Advantage, Tandon, Acer [Ctrl][Alt][Esc]
    Zenith [Ctrl][Alt][Ins]
    Powstają jednak coraz to nowsze kombinacje uruchamiające program konfiguracyjny. Gdyby więc powyższe kombinacje nie zdały rezultatu, można spróbować użyć następujących: [Ctrl][Alt][Delete], [Ctrl][q], [Ctrl][s], [Alt][s], [Esc], [Alt][Esc], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt][Enter], [Ctrl][Alt][F8], [Ctrl][Alt][Insert], [Ctrl][Alt][q], [Ctrl][Alt][s], [Ctrl][Alt][d], [Ctrl][Alt][p], [Ctrl][Esc], [Ctrl][Shift][s]

Niektóre komputery umożliwiają jeszcze jedną metodę: wystarczy wyjąć wtyk klawiatury, odłączyć kable sygnałowe stacji dysków i/lub dyskietek, trzymać cały czas wciśnięty jakiś kabel lub wyjąć któryś z modułów RAM. BIOS potraktuje tę sytuację jako poważny błąd i niekiedy wyświetli komunikat, iż aby ten błąd naprawić należy wejść do panelu konfiguracyjnego, wciskając daną kombinację klawiszy.

pozdrawiam

• #10 17 Mar 2007 20:15
    natan14
    Poziom 21  

ja mam toshibe t2130ct i niemogę wejść w bioz w zaden z powyższych sposobów proszę o odpowiedż i to szybko

• #11 19 Mar 2007 22:41
    hugh_h
    Poziom 17  

a ja mam starego compaq, któremu bios trzeba było wgrać na hdd albo odpalać z dyskietek, jak nie było biosa na hdd to nawet sie nic nie pojawiało na ekranie, później wyczytałem ze jak już jest wgrany to sie go odpala przez klawisz funkcyjny + S jak zacznie kursor migać w rogu ekranu, no albo po prostu odpalić z fdd, ot taka ciekawostka

• #12 07 Paź 2010 17:15
    filip2329
    Poziom 1  

jak wejsc do biosu w asus a7

• #13 07 Paź 2010 17:22
    wabikboy
    Poziom 16  

a nie masz przy uruchamianiu informacji który przycisk wcisnąć aby wejść do biosu ewentualnie napisane setup?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty