X

System plików:RAW pomocy ;(

19 Feb 2008 16:21 EMemoemo
  • #1 19 Feb 2008 16:21
    emoemo
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam mam taki problem po sformatowaniu partycji C i po instalacji systemu nie mogę otworzyć Partycji D wyskakuje mi komunikat Dyskw stacji Dysków D jest niesformatowany Czy sformatować Tak/Nie ja nie chce formatować bo mam tam ważne dane ;( klikając na prawy klawisz na dana partycje pokazuje mi system Plików RAW i czytałem na wielu forum ze najlepszym programem jest TestDisk ale nie wiem jak go obsługiwać nie wiem co mam robić czekam na waszą pomoc pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuje

Moderated By Przemcio

Przeniosłem temat z działu Komputery Hardware

• #2 19 Feb 2008 16:23
    Removed
    Helpful post? (0)
    Najlepszym wyjsciem jest reczna naprawa logiki.
    Prosze o plik 0-100 lba.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863
  • #3 19 Feb 2008 16:32
    emoemo
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nirvanowiec wrote:
    Najlepszym wyjsciem jest reczna naprawa logiki.
    Prosze o plik 0-100 lba.

A niema jakiś prostszych sposobów ??
  • #4 19 Feb 2008 16:37
    Removed
    Helpful post? (0)
    emoemo kolega bedzie tylko podawac sektory a liczyc bede ja:)
  • #5 19 Feb 2008 16:39
    emoemo
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nirvanowiec wrote:
    emoemo kolega bedzie tylko podawac sektory a liczyc bede ja:)

Pytanie do: Nirvanowiec
    Nie rozumnie ?? ja nie wiem jak zrobić ten plik 0-100 lba. bo ja na temat tego jestem trochę nie doświadczony

Próbowałem i programem PC Inspector File Recovery ale nie widzi żadnego pliku :cry: na reszcie Partycji widzi dane a na D nie :cry:
  • #6 19 Feb 2008 17:30
    Removed
    Helpful post? (0)
    To opis do MHDD.
    Tutaj nie mozna sie bawic w eksperymenty dlatego jesli czegos nie rozumiesz pytaj mozesz napisac tez do mnie na GG.
  • #7 12 Mar 2008 07:27
    ted58
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam ten sam problem lecz trochę sie różniący : Pewnego pięknego dnia nie uruchomił mi się system dysk 2,5 Samsunga 80Gb podzielony na dwie partycje c-systemowa 20Gb i d -60 Gb obie sformatowane na NTFS. Podłączyłem go po usb do laptopa i mogłem wówczas dokonać odczytu z partycji d ale partycja c była nie dostępna. I tu był mój błąd ,ze natychmiast nie przekopiowałem sobie danych z partycji d tylko zacząłem zabawę naprawy programem PTDD Partition Table Doctor 3,0 ale po odczytaniu dysku w tym programie wykrywał mi jedynie partycję c- systemową a tej drugiej nie widział ,czyli po ponownym uruchomieniu tego dysku zginęła mi partycja d . Zacząłem kombinować i zrobiłem tak, założyłem za pomocą instal.win xp na wolnej przestrzeni dysku partycję d bez jej formatowania i teraz win już mi ją wykrywał ale typ plików wykazywał jako RAW mimo ,że założona partycja była NTFC Próbowałem programem PTDD naprawiać ją ale bez rezultatu, natomiast udało mi się uruchomić partycję c i już skopiowałem z niej sobie potrzebna dane. Co teraz i czym potraktować dysk aby się dostać do danych zapisanych na partycji d? ,w sektorach jak odczytuje to widać ,że są dane.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

ps chciałem ściągnąć program MHDD o którym tu jest napisane ,że jest najlepszy ale z podanego linku ściąga z zawartością tylko redame.txt.
  • #8 12 Mar 2008 07:41
    Removed
  • #9 13 Mar 2008 11:04
    ted58
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, potrzebuję coś łatwiejszego ,to przerasta moje umiejętności i wiedzę. !!!
  • #10 13 Mar 2008 15:35
    Removed
    Helpful post? (0)
    Podaj 0-100lba z MHDD komenda ATOF.
    Wiesz nikt nigdzie nie pisał ze bedzie prosto.
    A jak pisal to kłamał.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products