Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to?
Autor
Wiadomość
Xander99
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 21 Lut 2008 19:31   

Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to?

Witam.
Od jakiegoś czasu bardzo często dostaję telefony z numeru zastrzeżonego.
Czy można jakoś sprawdzić jaki to jest numer?
Może u operatora lub na policji?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2008 19:31   

Powrót do góry

arem
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Lubaczów

Post#2 21 Lut 2008 19:38   

Re: Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to ?

tak - dzwonisz do operatora i mówisz , że ktoś do Ciebie dzwoni , a Ty nie wiesz kto to a chcesz wiedzieć.
A tak na poważnie - jeśli jest to bardzo uciążliwe dla Ciebie - ktoś wygłupia sie lub grozi Ci to oddaj sprawę do prokuratora.
Tobie nikt nie powie z jakiego numeru dzwoniono do Ciebie , ale prokurator prowadząc sprawę może wystąpić o takie dane do operatora i ten musi mu je dać. Podobnie jest z policją.
Powrót do góry

dickheadGSM
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bielawa

Post#3 21 Lut 2008 19:39   

Raczej prokurator moze tego od operatora zazadac, ale musza byc jakies zarzuty, czyli od policji trzeba zaczac.
Powrót do góry

rombol
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wrocław, Oleśnica

Post#4 22 Lut 2008 00:02   

Jest to problem prawny, nie "elektroniczny".
Taki numer może być ujawniony "uprawnionym" organom.
W przypadku policji ta może wnioskować o ujawnienie n-ru "w związku z prowadzonym postępowaniem". Policja prokuratura i inni nie mogą sprawdzić sobie tego nr-u z ciekawości.
Powrót do góry

eslukal
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kętrzyn

Post#5 22 Lut 2008 03:21   

Odbierz i zapytaj kto mówi? :D he,he :D
Powrót do góry

Kyrzan
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wrocław

Post#6 22 Lut 2008 10:59   

Ostatnio przerabiałem coś podobnego.
Odebrałem połączenie z zastrzeżonym numerem.
kilku gości sobie jaja robiło, wyzwiska leciały przez 2 minuty, później im sie wena skończyła, dopingowałem ich żeby coś jeszcze ciekawego wymyślili ale wymiękli. Rozłączyli się. Był to mój pierwszy i jedyny taki przypadek.
Poszedłem do swojego operatora (+) i powiedziałem ze chce żeby ten numer więcej do mnie nie dzwonił, że połączenie było z zastrzeżonego numeru.
w BOK powiedzieli mi że tak o, to nie zablokują możl. połączeń tego numeru z moim, musiałbym znać numer i napisać pismo i MOŻE coś wtedy by zrobili.
Jeżeli znam numer to zaproponowali mi ustawienie filtracji w telefonie, niestety mój tej funkcji nie posiada.
Jeżeli numer jest zastrzeżony to oni nie próbują ustalić jaki to numer bo "to robota dla kilku techników" i robią to tylko na żądanie policji, sądu itp.
Więc najlepiej iść na policje, podać swój numer telefonu, godzinę połączenia, a i najlepiej gdyby się miało chociaż część takiej rozmowy nagranej, bo na słowo to mogą nie uwierzyć.
Dalszy ciąg nie jest mi znany
Życzę jak najmniej takich sytuacji.
Powrót do góry

piasek1990
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Komorowo

Post#7 24 Lut 2008 01:36   

Z tymi zastrzerzonymi jest to rzecz bardzo w*******a a tym bardziej ze np w heyah mozna to zrobic jednym glupim kodem.
Kiedys do mnie ktos przez 2 miesiace puszczal sygnalki. Dowiedziec sie nie moglem kto to bo sie rozlaczal, zadzwonic tez nie moglem bo przeciez nie mialem numeru... a chyba latac z takim czyms na police to z deczka przesada.... no chyba ze cos tam groza czy cos innego...
tak sie zastanawiam po co wogole jest te zastrzeganie numerow?
Powrót do góry

hs89
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 06 Kwi 2008 21:28   

mama wlasnie taka sytuacje, ktos robi to zlosliwie: ---> z zastrzezonego na numer domowy, i strzalki na komorke

I 3 rzecz, jest mozliwosc dojscia numeru ip komputeraz jezeli ktos wysyla mi sms'y z bramki plusgsm.pl ??
Powrót do góry

balooon
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Leszno

Post#9 08 Kwi 2008 15:43   

Nie raz mialem takie nie mile przypadki. A rozwiazanie jest proste. Usluga wlaczenia ukrytego numeru powinna kosztowac dajmy 2,44zl za kazdym razem przy uruchamianiu. Wtedy dla tego co naprawde potrzebuje (akwizytorzy itd.) nie bedzie to spory wydatek. Natomiast dla debilnej gowniarzerii owszem...
Powrót do góry

medicb
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skądy Wielkie

Post#10 09 Kwi 2008 23:19   

Ja troche z innej beczki: jeżeli ktoś ma problemy z dowcipnisiami co puszczaja strzałki na "domowy" to wystarczy na jeden wieczór przekierować sobie rozmowy na komórkę i wszystko jasne :D widać numery.
Powrót do góry

Mad Max
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 10 Kwi 2008 19:04   

Jeśli nie są zastrzeżone.
Powrót do góry

gimof
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: JO82LN

Post#12 10 Kwi 2008 20:30   

piasek1990 napisał:
a tym bardziej ze np w heyah mozna to zrobic jednym glupim kodem.
W orange na abonament masz to jako usluga standard :P
Heh, generalnie nie ma co się przejmować zastrzeżonymi, jeżeli ktoś nie ma odwagi się przedstawić nr to ja zazwyczaj nie odbieram. To samo z wszelakimi reklamami czy orange, proszę o ujawnienie nr wtedy możemy pogadać.
A jezeli faktycznie lecą wyzwiska itp. co za kłopot włączyć nagrywanie rozmowy?
Policja itd... sprawa pociagnie sie - jak zawsze ale spokój zagwarantowany.
Powrót do góry

Zi0mal
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Garwolin

Post#13 24 Kwi 2008 17:10   

A ja byłem na policji już trzeci miesiąc czekam na efekt pracy naszej władzy i nic ale jako że mam PPC z windows mobile to zainstalowałem sobie aplikację o nazwie Call Firewall jest w niej opcja co odrzuca połączenia bez nr tak że nawet nie wiem kiedy dzwonił ktoś do mnie dopiero jak sprawdze spis połączeń to widzę że na godzinę temu miałem takie zadarzenie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2008 17:10   

Powrót do góry

tofik2326
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Górki

Post#14 07 Maj 2010 11:34   

Mysle ze kod *#30# pomoze :)
Powrót do góry

koala106
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zielona Góra

Post#15 07 Maj 2010 11:39   

tofik2326 napisał:
Mysle ze kod *#30# pomoze :)
pomoże ale na co? - bo na pewno nie poda numeru zastrzeżonego.
Co do numerów zastrzeżonych/prywatnych - temat przerabiałem i najlepszym rozwiązaniem jest używanie komórki z symbianem/windows mobile i jakiegoś managera połączeń w którym, ustawiamy przekierowania z zastrzeżonych lub je blokujemy.
Powrót do góry

Zi0mal
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 07 Maj 2010 14:06   

wiec tak odswieze troche watek, moja sprawa sie wyjasnila za kilka dni po wpisie tu na forum, znalezli zartownisia odbyla sie sprawa w sadzie o uciazwe dokuczanie i oczywiscie nie obeszlo sie bez kary finansowej, a potem plus wprowadzil taka usluge ze jak ktos dzwoni z zastrzezonego to slyszy komunikat ze jak chce ze mna rozmawiac to niech wlaczy numer
Powrót do góry

koala106
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zielona Góra

Post#17 07 Maj 2010 14:22   

A nie wiecie jak inni operatorzy - czy coś podobnego oferują?
Powrót do góry

basstec
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: pomorskie

Post#18 08 Maj 2010 12:02   

To by było bardzo dobre, ja nie odbieram od zastrzeżonych, znajomi wiedzą, że jak nie odbieram to odkrywają numer i dzwonią drugi raz. Taka informacja, że nie odbieram od zastrzeżonych była by idealnym rozwiązaniem.
Powrót do góry

Zi0mal
Poziom 5
Poziom 5

Post#19 08 Maj 2010 14:03   

no jak narazie jest to usluga tylko w plusie i tylko dla abonentowych uzytkownikow juz w miksie tego nie oferuja
Powrót do góry

ulanski
Poziom 1
Poziom 1

Post#20 20 Wrz 2011 09:48   

Witam. To może ktos sprobuje wyjasnic taką sytuacje: zablokowalem sobie rozmowy prywatne, ze jesli ktos do mnie dzwoni z prywatnego to slyszy w swojej sluchawce ze ja nie zycze sobie aby dzwonic z zastrzezonego itp. ucieszylem sie bo znajomi ktorzy probowali sie dodzwonic do mnie z zastrzezonego slyszeli ten komunikat wiec musieli odblokowac numer a tu niespodzianka ktoregos dnia dzwoni do mnie numer prywatny odbieram a tu bank z propozycją!!! co jest grane? czy banki mają wyjątki? przeciez na wszystkie prywatne zalozona jest blokada(chyba)
Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#21 20 Wrz 2011 10:03   

ulanski napisał:
Witam. To może ktos sprobuje wyjasnic taką sytuacje: zablokowalem sobie rozmowy prywatne, ze jesli ktos do mnie dzwoni z prywatnego to slyszy w swojej sluchawce ze ja nie zycze sobie aby dzwonic z zastrzezonego itp. ucieszylem sie bo znajomi ktorzy probowali sie dodzwonic do mnie z zastrzezonego slyszeli ten komunikat wiec musieli odblokowac numer a tu niespodzianka ktoregos dnia dzwoni do mnie numer prywatny odbieram a tu bank z propozycją!!! co jest grane? czy banki mają wyjątki? przeciez na wszystkie prywatne zalozona jest blokada(chyba)

Zglos reklamacje do operatora ze nie dziala ci funkcja a ty chesz rekompensate za ten stan, czasem jest tak ze z przyczyn technicznych numer prywatny jest puszczany do twojego telefonu i klops nic z tym nie zrobisz
Powrót do góry

Zi0mal
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 20 Wrz 2011 15:15   

Re: Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to?

Jest to możliwe z analogowej centrali np TP gdzieś czytałem o tym że to jest jedyna taka mozliwość
Powrót do góry

basstec
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: pomorskie

Post#23 21 Wrz 2011 21:17   

basstec napisał:
To by było bardzo dobre, ja nie odbieram od zastrzeżonych, znajomi wiedzą, że jak nie odbieram to odkrywają numer i dzwonią drugi raz. Taka informacja, że nie odbieram od zastrzeżonych była by idealnym rozwiązaniem.

Wykrakałem, w playu mam taką opcję :) Ustawiłem sobie, że nie odbieram od zastrzeżonych i teraz każdy kto ukryje numer i zadzwoni usłyszy informację w stylu: użytkownik tego numeru ma włączoną blokadę od zastrzeżonych numerów przychodzących, jeżeli chcesz się połączyć wyłącz ukrywanie numeru.
Od tego czasu mam święty spokój :)
Powrót do góry

DuzyPulpet
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 22 Wrz 2011 17:05   

Kumpel miał swego czasu problem z panienką, która notorycznie dzowniłą na stacjonarny. Mozę chciała posłuchać jego głosu? No nie wiem... :) Dziewczyna była nieziemska, nie docierało do niej, że nic z tej znajomości nie bezie i zwyczajnie szkoda kasy na takie połączenia. Oczywiscie nie przyznawała się, że to ona dzowni. Więc któregoś dnia kumpel przekierował połączenia na komórkę, numerek panny się elegancko wyświetlił i było po ptakach :)
Od tego czasu gość ma spokój z namolnymi adoratorkami.
Powrót do góry

sebol*
Poziom 14
Poziom 14

Post#25 22 Wrz 2011 20:18   

medicb napisał:

Ja troche z innej beczki: jeżeli ktoś ma problemy z dowcipnisiami co puszczaja strzałki na "domowy" to wystarczy na jeden wieczór przekierować sobie rozmowy na komórkę i wszystko jasne :D widać numery.

DuzyPulpet napisał:
Więc któregoś dnia kumpel przekierował połączenia na komórkę, numerek panny się elegancko wyświetlił i było po ptakach

Chłopaki, to niebywałe... Przecież telefon stacjonarny z identyfikacją numeru dzwoniącego to standard, za 45PLN można kupić :D z 8lat temu trzeba było więcej wydać, ale też były dostępne...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2011 20:18   

Powrót do góry

McMonster
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrocław

Post#26 22 Wrz 2011 20:29   

Telefon stacjonarny... gdybym nie miał w pracy wewnętrznej sieci telefonicznej, to już bym zapomniał, jak takie urządzenie wygląda.
Powrót do góry

sebol*
Poziom 14
Poziom 14

Post#27 22 Wrz 2011 20:49   

McMonster napisał:
Telefon stacjonarny... gdybym nie miał w pracy wewnętrznej sieci telefonicznej, to już bym zapomniał, jak takie urządzenie wygląda.

Dzisiaj telefon stacjonarny to obowiązkowy element (ewentualnie haracz za 'podtrzymanie łącza') jak chcesz korzystać z internetu po ADSL na wioskach w porywach do 2Mb, gdzie nie ma innej możliwości dostępu. Trzyma się to dla picu i płaci abonament :D
Powrót do góry

rafbid
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: SŁUPCA

Post#28 13 Lis 2011 15:47   

A czym się różni ''Nr prywatny'' od''(brak nru)?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Numer prywatny dzwoni - jak sprawdzic kto to?
Strona 1 z 1