Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jaki drut do TIG? Spawanie zwykłej stali

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Electro Machinery and Equipment -> Jaki drut do TIG? Spawanie zwykłej stali
Author
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post from the author of the topic 22 Feb 2008 09:19   

drut do TIG

Witam kolegów z tego nowego dla mnie forum.
Proszę o radę dotyczącą doboru drutu ( prętów ) do spawania TIGiem zwykłych stali - kątowników, płaskowników, blach w różnych konstrukcjach "garażowych".

Czy wystarczą pręty ze zwykłej stali ( takie jak do spawania gazowego), czy konieczne są drogie druty do stali nierdzewnej ?

Zawsze stosowałem te zwykłe, ale natrafiałem na niedogodność polegającą na tym, że ten pręt był mocno przyciągany do spawanego materiału i to mi przeszkadzało w pracy. Ostatnio kupiłem te nierdzewne i zjawisko znikło, ale koszt jest 10 razy wiekszy.

Może jest jakaś inna metoda ?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Feb 2008 09:19   

Back to top

Waldek Osiński
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 22 Feb 2008 10:42helpful post - solution   

Re: drut do TIG

Witam. Są różne gatunki drutu do spawania TIG-iem, te które Kolega wymienił to akurat dwie skrajności. Może coś będzie tutaj: http://www.spawalnictwo.com.pl/.
A dokładniej np: http://www.spawalnictwo.com.pl/index.php?go=for&akcja=watek&id_watek=604

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Feb 2008 10:42helpful post - solution   

Back to top

maruda2
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post from the author of the topic 22 Feb 2008 13:07   

Re: drut do TIG

Dzięki, poszedłem tym tropem i obecnie mam juz wydrukowany katalog jednego z producentów z opisami spoiw oraz adres sklepu gdzie moge kupić drut 12.64.
Zobaczymy.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Feb 2008 13:07   

Back to top

armko11
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 04 Jan 2010 06:14helpful post - solution   

Re: Jaki drut do TIG? Spawanie zwykłej stali

Po pierwsze to nie szkoda ci czasu na spawanie takich pierdół jak garaże metodą tig, migomatem położysz szybciej i równie estetyczny spaw. Jeśli chodzi o drut to po pierwsze dobierasz średnice drutu do grubości spawanego materiału oraz amperażu jakim będziesz spawał, oczywiście dochodzi doświadczenie szybkości i wprawną rękę.
Jeśli spawasz stal zwykłą st3s st4s st5s to nawet sie nie zastanawjaj i kup sobie szpulke drutu 1.2mm czy grubszy do migomatu potnij na kawałki jak ci wygodnie i po kłopocie. Gwarantuje ci Bedziesz zadowolony. Natomiast nie proponuje spawania stali czarnej drutem do kwasówki wiem spawa się elegancko łatwo i przyjemnie i na tym koniec.
Drut ten ma zupełnie inte dodatki stopowe które wpływają nie korzystnie na spoinę np:spaw będzie kruchy i pęknie po jakimś czasie no i ekonomia. Zawsze można kupić drut do spawania metodą tig ,jak pójdziesz do sklepu to tam ci podpowiedzą jaki pamiętaj jednak o średnicy drutu od tego będzie zalężał komfort twojego spawania przecież tigiem można spawać bez podawania drutu wtedy polecam mieć pod ręką 0.6mm w razie co dołożyć, ale sie rozgadałem jak coś to zawsze chętnie podpowiem armko(malpa)wp.pl

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Electro Machinery and Equipment -> Jaki drut do TIG? Spawanie zwykłej stali
Page 1 of 1
Similar topics
Spawarka do zwykłej stali Tig czy MIG (14)
Spawarka TIG 315P ACDC. Spawanie stali nierdzewnej i aluminium. (6)
Drut spawalniczy do stali jaki wybrać? (4)
Minarc Tig 180 mlp kemppi -tig przerywa spawanie (1)
spawanie stali trudnospawalnych (2)
spawanie stali nierdzewnej -krótki kurs (1)
Spawanie Aluminium TIG DC (23)
Spawanie TIG prądem przemiennym (2)
Spawanie aluminium TIG - bąble (6)
Bester 200i-st spawanie TIG (1)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.075 seconds

elektroda.pl topic RSS feed