Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

spawarka inwerterowa dedra

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> spawarka inwerterowa dedra
Autor
Wiadomość
clipper7
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Wielkopolska

Post#241 26 Sty 2009 20:40   

Re: spawarka inwerterowa dedra

Mario70 napisał:
dostałem taki jakiś papier z firmy dedra i pisało 3 lata. Mario.

Czy mógłbyś dać skan tego papieru na Forum lub na maila ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2009 20:40   

Powrót do góry

Mario70
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zawiercie

Post#242 04 Lut 2009 06:56   

Kolego clipper7 z tym papierem to jest problem gdyż jetem właśnie po przeprowadzce i wszystkie papiery i dokumenty mam popakowane w pudła a jako że spawarka przeszła pomyślnie wszystkie testy to mi na gwarancji nie zależało przy pakowaniu. A tak w ogóle to ja nie wiem jak ja się w tym roku rozliczę z podatków, gdzie ja znajdę moje faktury:)
Jak się dokope do papierów do zeskanuje.

Kolego clipper7 dokopałem się do pudełka zrobiłem zdjęcie bo skanera jeszcze nie znalazłem, myślę że powinno być czytelne

Pozdrawiam
Mario

Scaliłem posty. Proszę korzystać z przycisku zmień. [Akrzy]
Powrót do góry

clipper7
Poziom 12
Poziom 12

Post#243 04 Lut 2009 09:48   

Wielkie dzięki, kol. Mario70, teraz wiele się wyjaśniło. W poznańskiej Castoramie w karcie gwarancyjnej, w miejscu, gdzie u Ciebie widnieje 36 miesięcy, teraz jest 12 miesięcy. Reszta wygląda tak samo. Na stronie tytułowej karty jest napisane : Ważna od : 01. grudnia 2007. Czy u Ciebie jest taka sama data ?
Wysłałem maila do Castoramy z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy i dostałem odpowiedź, że gwarancja trwa tyle, ile wpisano w kartę. Teraz w karcie jest 12 mies., informacja w Castoramie twierdzi, że jest 24 miesiące.
Powrót do góry

Mario70
Poziom 10
Poziom 10

Post#244 04 Lut 2009 17:05   

Pod przypiętym paragonem u góry kartki jest tylko adres i telefony, szczerze mówiąc nie pamiętam czy w pudełku była jakaś instrukcja obsługi (może była?, ale ja nigdy ich nie czytam chyba że nie mogę sobie z czymś poradzić, a spawarka to raczej proste urządzenie) postaram się poszukać.

Pozdrawiam
Mario.
Powrót do góry

clipper7
Poziom 12
Poziom 12

Post#245 04 Lut 2009 18:57   

Nie bardzo rozumiem, w Castoramie karta gwarancyjna jest ostatnią stroną instrukcji, na Twojej też widać numerację stron. Czy u Ciebie karta gwarancyjna jest osobną, pojedyńczą kartką ? Była dołączona do spawarki, czy dostałeś ją osobno w informacji ?
Powrót do góry

Mario70
Poziom 10
Poziom 10

Post#246 04 Lut 2009 20:37   

Witam.
Jak pisałem kilka postów do góry tę kartkę dostałem w dziale obsługi klienta. Powiedziałem "że kupiłem spawarkę DEDRA i ten gość od spawarek powiedział że na nią jest 3 lata gwarancji i mam tu ją odebrać" i babka z jakiejś teczki ją wyciągnęła podbiła i doczepiła paragon. Nie wiem czemu u ciebie te problemy, wszyscy wypowiadający się na forum otrzymali gwarancje na 3 lata.

Pozdrawiam
Mario.
Powrót do góry

Mario70
Poziom 10
Poziom 10

Post#247 09 Lut 2009 20:58   

Pytanie mam następujące. Wcześniej był poruszany problem spawania metodą TIG dedrą 200, ale napięcie było za wysokie itd. powinno być coś kolo 25V a dedra ma za wysokie, ale to nie ma teraz akurat znaczenia. Kolega ma spawarkę transformatorową, na pierwotnym uzwojeniu jest regulacja elektroniczna prądu spawania (na triaku), a na wtórnym cztery diody 200A na prostowniku. Napięcie na biegu jałowym coś koło 55V a na prądzie spawania 26V i czy na takiej "transformatorówce" przejdzie ten numer spawaniem TIG gdyby kupił palnik, podłączył gaz???

Pozdrawiam
Mario.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#248 09 Lut 2009 21:16   

Mario70 napisał:
Pytanie mam następujące. Wcześniej był poruszany problem spawania metodą TIG dedrą 200, ale napięcie było za wysokie itd. powinno być coś kolo 25V a dedra ma za wysokie, ale to nie ma teraz akurat znaczenia. Kolega ma spawarkę transformatorową, na pierwotnym uzwojeniu jest regulacja elektroniczna prądu spawania (na triaku), a na wtórnym cztery diody 200A na prostowniku. Napięcie na biegu jałowym coś koło 55V a na prądzie spawania 26V i czy na takiej "transformatorówce" przejdzie ten numer spawaniem TIG gdyby kupił palnik, podłączył gaz???

Pozdrawiam
Mario.

To co piszesz akurat nie ma znaczenia praktycznego przy metodzie TIG. Najważaniejsze jest żeby spawarka miała jonizator do bezstykowego zajrzania łuku, sam uchwyt TIG to nie wszystko, co z tego że go masz jak po trzecim zajarzeniu przez potarcie musisz od nowa ostrzyć elektrode bo łuk zacznie latać na około stępionej elektrody i będzie nie do opanowania. HF jest bardzo istotny jak sie chce spawać, oczywiscie tak czy siak elektroda będzie sie zużywała bo to jest praktycznie nie uniknione ale z HF będzie jakieś 3 razy wolniej, zależy też od czystości materiału, jak będzie bardzo czysty to na jednym naostrzeniu elektrody mozesz jechać dużo dłużej. Jak materiał będzie brudny to będą drobne odpryski i poobkleja elektrode. Ważne żeby mieć to HF bo spawa sie już konkretnie. Ważny jest też drut do spawania, do stali czarnej musi być odpowiedni do tiga, który jest droższy, drut do spawania gazowego niezbyt sie nadaje bo poruje mocno, ale do ćwiczeń może być. Spawanie tigiem to naprawde fajna wciągająca zabawa, ale wymaga dużo praktyki i wiedzy, sam sprzęt to jeszcze nie wszystko...
Powrót do góry

monty_p
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sanok

Post#249 11 Lut 2009 18:29   

danthe napisał:
No i stało się, w celach edukacyjno-eksperymentalnych nabyłem spawarkę inwerterową "KINZO" dostępną w sieci biedronka za 399 zł. Też ciekawie spawa, elektrody 2,5mm, Imax 100A. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić fotki (oczywiście już została rozłożona :D ).

Na razie nie mam czasu więc wrzucam tylko jedno zdjęcie, bardziej szczegółowe dam wieczorem.

Witam!

Czy kolega spawał już tym wynalazkiem ?? Właśnie wracam z biedronki i od razu siadłem na elektrodę w poszukiwaniu opinii na temat tej spawarki. Spawam sporadycznie, ale jak już muszę spawać, to palę najczęściej elektrody 2,5mm i czasem trzeba połączyć profil o ściance 2mm z podstawą (płaskownikiem) o grubości 1cm. Czy ta spawarka w ogóle jest warta swojej ceny?
...może dało by się ją jakoś wzmocnić ?
...czy od razu składać coś własnego ?

Mniejsza o to czy warto czy nie. Już kupiłem bo spawarki znikały ze sklepu w zastraszająco szybkim tempie. Na allegro leżą już za 450zl :)

zauważyłem dziwną sprawę. Na urządzeniu, wyjścia do zacisku - i do chwytaka na elektrodę mają odpowiednio (minus) kolor czarny oraz kolor czerwony (uchwyt elektrody). Na obudowie urządzenia są pierścienie z takimi kolorami, co sugeruje, gdzie wsadzić jaki kabel. Na instrukcji jednak jest dokładnie odwrotnie. Czyli minus leci do czerwonego zacisku (który jest oznaczony jako PLUS) a uchwyt na elektrodę, mimo ze jego koniec jest czerwony, leci do minusa (oznaczonego na czarno).

Które z połączeń jest prawidłowe??

Czy odwrotne połączenie może uszkodzić urządzenie ? Rano zrobię test wytrzymałościowy :)

Zobaczę ile elektrod 2,5 wypalę jednym ciągiem oraz jaki spaw z tego wychodzi. Będę robił foty, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o informację.

Pozdrawiam

Monty
Powrót do góry

danthe
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Białystok

Post#250 12 Lut 2009 09:48   

Spawać można zarówno plusem jak i minusem do elektrody, zależy to od tego jaka to jest elektroda. Na opakowaniu elektrod zwykle jest to napisane. Więc bez obaw, ja wyspawałem cztery elektrody jedna za drugą, temperatura radiatora - ok. 50 C, a trafo pewnie ok. 60 C (spawarka bez obudowy). Można jeszcze było trochę pospawać.

Najczęściej używane elektrody rutylowe przystosowane są właśne do spawania minusem do elektrody.
Powrót do góry

Usunięty

Post#251 12 Lut 2009 11:31   

4 elektrody to nie jest wyczyn:D
Jestem posiadaczem dedry 200 prawie od roku, kupiłem ją w połowie marca zeszłego roku. Spawarka działa do dzisiaj, ile elektrod wypaliła to nie liczyłem ale ze 20 paczek to lekko. Dużo miałem spawania w domu, a dlatego ze w końcu mam spawarkę lekką i mobilną to zacząłem przyjmować zlecenia na spawanie poza własnym podwórkiem.
Spawarka zwróciła się już kilka krotnie, zarobiła na siebie i na chlebek dla mnie:D. Na razie nie ma z nią większych problemów, chociaż zaliczyła kilka padów z wysokości a raz dostała młotem aż sie obudowa wgięła. Wiem że wyjdę na kogoś kto nie szanuje narzędzi ale uwierzcie mi specjalnie tego nie robiłem, jak się dużo robi to nieraz tak się zdarza. Od jakiegoś czasu zauważyłem że spawarka zaczyna robić zakłócenia w radiu, jak ją włączę w warsztacie i mam włączone radio to słuchać taki jak by świst w głośnikach że nie słychać audycji który po wypaleniu 1 - 2 elektrod ustaje. Druga sprawa której wcześniej nie zauważyłem to samo zwiększanie się prądu. Po wypaleniu kilku elektrod mam wrażenie że prąd jest coraz większy i muszę go zmniejszać pokrętłem. Ciekawe co to może być?
Powrót do góry

monty_p
Poziom 17
Poziom 17

Post#252 12 Lut 2009 15:25   

...muszę przyznać, że ta spawarka (mówię o KINZO) jest warta swojej ceny. Przed chwilą skończyłem test wytrzymałościowy. Niestety testu nie udało się ukończyć, gdyż skończyły mi się elektrody.

Zostało wyspawane 20 elektrod rutylowych o średnicy 2,5mm (jedna za drugą) . Spawarka nie wyłączyła się, nie zaświeciła się lampka protect.

Dodatkowo spawałem na przewodzie 40metrowym, gdyż zawsze go używam podczas prac spawalniczych.

Poza tym, z tego co zauważyłem, urządzenie jest chyba wyposażone w system zapobiegający klejeniu elektrody, bo gdy roztopiłem stal, wcisnąłem elektrodę na siłę do płynnej stali, elektroda dalej paliła. Poza tym jest coś, co pomaga w zajarzeniu elektrody. Bardzo łatwo jest rozpocząć spawanie. Gdy oddalam elektrodę od elementu spawanego, łuk elektryczny dalej jest utrzymywany.

...więcej nie mogę na razie powiedzieć, gdyż osobiście wyspawałem tylko kilka elektrod, resztą zajął się mój kolega, który nie potrafi spawać, ale za to dobrze się bawił. Nawet jemu (gdzie NIGDY nie spawał) udało się połączyć ze sobą kilka stalowych profili.

Według mnie, spawarka za 399zł, która tak radzi sobie ze stalą, oraz jest tak poręczna, jest warta swojej ceny.
Polecam do drobnych prac przy domu. Ja jestem BARDZO zadowolony.
Powrót do góry

awalknek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Nysa

Post#253 17 Lut 2009 22:04   

monty spawałeś coś jeszcze tą spawarką? zamierzam ją kupić do garażu żeby była do jakiś drobnych napraw i eksperymentów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2009 22:04   

Powrót do góry

monty_p
Poziom 17
Poziom 17

Post#254 17 Lut 2009 22:21   

tak, spawam nią cały czas. Już kilkadziesiąt elektrod poszło. Przeważnie spawam profile o ściance 2mm. Leci to idealnie. Do garażu jak najbardziej POLECAM. Lekka, mała, 2 lata gwarancji a jak skonczy sie papier, to można ją próbować wzmocnić (Przynajmniej będzie obudowa i dodatki) :)

...jak na razie, spawarka działa idealnie. Zobaczymy ile elektrod na raz wypali w lecie, gdy temperatura początkowa będzie nieco wyższa :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2009 22:21   

Powrót do góry

a1294477
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: warszawa

Post#255 20 Lut 2009 11:35   

Widzę, że te bebechy biedronkowej spawarki są podobne do mojej Rockworth ARIW 125A, której fotki zamieszczam. Ciekawe tylko skąd mam mieć te 125A przez 20% cyklu pracy...

czyt tutaj dioda obok IGBT nie powinna być przykręcona do radiatora? Z drugiej strony jest tak samo. Wyspawałem jakieś 30 elektrod a spawarka dalej działa.

Powrót do góry

Usunięty

Post#256 20 Lut 2009 12:05   

Jak tak oglądam te zdjęcia to widzę że jednak Dedra jest dużo lepszą konstrukcją i myślę że chyba jednak warto dołożyć te 200zł i kupić jednak Dedrę.
Powrót do góry

lechoo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: łódzkie

Post#257 20 Lut 2009 12:32   

Lepsza czy nie lepsza - po prostu inna... Łatwiejsza w ew. serwisowaniu będzie spawarka Kinzo, w Dedrze śrubki się urywają przy odkręcaniu płytek :)
W większości tanich spawarek najsłabszym elementem są skromne transformatorki z uzwojeniami o małym przekroju. Producenci stosują wysokie częstotliwości pracy (>100kHz) i grube druty (co widać na powyższej fotografii), a to nie jest korzystne ze względu na zjawisko naskórkowości.
Powrót do góry

mac9366
Poziom 12
Poziom 12

Post#258 20 Lut 2009 14:08   

A nie lepiej poszukać sobie używanego inwertera ja poszukałem i kupiłem nawet bardzo ładny i zapłaciłem 200zł.
Powrót do góry

Usunięty

Post#259 20 Lut 2009 21:47   

Kolego lecho śrubki to nie tylko od płytek się ukręcają,jak zdejmowałem obudowę to też dwie się ukręciły i musiałem rozwiercać:D.
To co jest na zdjęciach powyżej to bardziej zasilacz do kompa przypomina niż spawarkę, ale ważne ze chodzi i daje radę. Wreszcie doczekaliśmy się czasu że praktycznie każdy majsterkowicz może mieć inwerter i nie musi męczyć się z kiepskim transformatorem. Mimom wszystko wolę kupić tani inwerter (chociaż niektóre osobniki są bardzo przeciwne tanim narzędziom) niż kupić tani aluminiowy transformator, bo tutaj wiem że chociaż jakiś czas będę w miarę komfortowo spawał a tanim trafem to od początku jest kicha.
Co do naprawy to może wiesz na co zwrócić uwagę (co moze być przyczyną) robienia zakłóceń w radio i samoistnego zwiększania się prądu. Tak się zastanawiam czy czasem rdzeń na transformatorku nie jest pęknięty, tylko w dedrze nie jest tak łatwo do niego się dostać.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#260 21 Lut 2009 08:42   

Ja tam nie zauważyłem żeby prąd sam sie zwiększał, być może masz takie złudzenie bo materiał przegrzewasz.
Powrót do góry

lechoo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: łódzkie

Post#261 21 Lut 2009 10:56   

Niestety każda spawarka inwerterowa będzie generowała zakłócenia radiowe, słyszalne głównie na zakresie AM (I pr. PR - 225kHz).
Powrót do góry

prysia3500
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Pszczyna

Post#262 24 Lut 2009 12:29   

Przyjechałem właśnie z Castoramy Bielsko Biała i Dedry 200 są po 698 zł.Nie ma już na nie promocji.Pobrałem sobie gwarancje na moja,która mam od marca 2008 roku i faktycznie jest na 36 miesięcy ale trzeba odebrać w okienku dodatkowa,gdyż ta w walizce była na 12 miesięcy,trzeba mieć przy sobie paragon zakupu - pozdrawiam.
Powrót do góry

Quniuś
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lędziny

Post#263 24 Lut 2009 17:39   

jednak pozostanę przy starym trafoku nie zawiódł ani razu a po wyspawaniu 40 elektrod 4mm jedna za drugą był zaledwie letni ;) Obecnie spawarki to niestety drożyzna szczególnie teraz - w czasach kryzysu :|
Powrót do góry

Legato
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Łańcut

Post#264 27 Lut 2009 11:13   

Witajcie

Zjeździłem cały Rzeszów za tą spawarką. Niestety nic nie znalazłem.
Sprzedawca mówił, że za taką cenę już ich nie będzie.

Za to zainteresowałem się Rockworth ARIW160 - 2 lata gwarancji.
Przekonywał mnie, że to będzie dobry zakup.
Umówiłem się z nim, że wezmę na test.

W domu rozkręciłem i patrzyłem pod "maskę".
Porządny radiator, japoński moduł IGBT, pozostałe elementy też wydają się być solidne. Trochę elementów SMD tam jest.
Płytki z dobrego laminatu i dobrze wykonane.

Następnego dnia przywiozłem do pracy gdzie są spece od spawania.
Przyniosłem na warsztat. Jak to zobaczyli to padło stwierdzenie "i co to ma spawać ?"
Dawaj, podpięcie spawareczki do sieci, założenie elektrody i ognia.

Prądu tak z 2/3 skali.
Szło jak burza 2 elektrody poszło w moment - tyle im dałem ;)

Chłopy nie mogli wyjść z podziwu.

Wczoraj się trochę nią pobawiłem.
Jako, że ze spawaniem miałem tyle wspólnego co lotami w kosmos - oglądanie - więc miałem trochę zabawy.

Czasem lepi elektrodę jak jest zimna - brak wprawy.
Po rozgrzaniu łuczek pięknie zaskakuje i trzyma się stabilnie.
Elektroda znika nawet nie wiem kiedy. ;)
Chciało by się następną i następną ...

Do testów wziąłem też zleżałe pewnie i wilgotne ok. 20o letnie ruskie elektrody 3mm. Ustawiłem prąd (tak na godz. 14).
Panowie świst ciupagi, szła jedna za drugą :)

Jak przywarło to tylko syk ze spawareczki :)

Ponoć 4mm elektrodę też uciągnie.

Mam pytanko.
Czy w przypadku takiego przywarcia elektrody trzeba się bardzo śpieszyć z jej oderwaniem czy spokojnie bez nerwów odrywać ?
Chodzi mi o potencjalne uszkodzenie jej elementów - trafka.

Docelowo chciałbym z niej zrobić TIG-a bo ma taką możliwość.
Mnie ta metoda spawania bardziej się podoba a nie machanie 34cm patykiem :)

Na spawanie AL chyba nie mam co liczyć bez AC.

Pytanie teoretyczne.
Jak zachowała by się spawarka jakby dokonać modyfikacji jak na rysunku. Czy uzyskanie AC w ten sposób byłoby możliwe ?

Sprzedawca miał rację. Mówił, że chyba jej nie odniosę.
Zostaje :)

Pozdrówka
L.
Powrót do góry

Niedzviedz
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Bydgoszcz

Post#265 27 Lut 2009 11:44   

W tym temacie jest opisana ta spawarka http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic893170.html
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#266 27 Lut 2009 12:00   

Ponieważ temat DEDRA dość wyeksploatowany to podaję, że w Leroy Merlin są jakieś Hi Coś tam. W każdym razie 160 A i 578 PLN. Z ogólnych obserwacji inna wersja tej z tematu dyskusji.
Powrót do góry

jozek_d
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Opole

Post#267 27 Lut 2009 22:00   

Poprawki które zrobił Legato na tym schemacie to chyba jakiś żart.
Bo nie sądzę by nie zauważył że zwarł uzwojenie wtórne. Gdyby uzyskanie prądu przemiennego z inwertera było takie proste, to spawarki na AC nie byłyby takie drogie. W ten sposób można zrobić z spawarki co najwyżej jakieś fajne fajerwerki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lut 2009 22:00   

Powrót do góry

clipper7
Poziom 12
Poziom 12

Post#268 04 Mar 2009 13:40   

Jeszcze słowo na temat długości trwania gwarancji na DEDRĘ 200. Wreszcie znalazłem trochę czasu i podjechałem do Castoramy. Po zgłoszeniu się do okienka załawiającego gwarancje, wyjaśniłem miłemu panu, że moim zdaniem gwarancja obejmuje 36 mies. i powinienem otrzymać od niego odp. kartę DEDRY. Pan poszukałi znalazł, wypełnił i doradził, abym paragon zamienił na rachunek imienny, bo paragon nie wytrzyma 3 lat. Tak też zdobiłem. Jeszcze raz dziękuję kol. Mario 70 za szczegółowe informacje. Przypomnę też, że w dołączonej do spawarki karcie gwarancyjnej mowa jest o 1 roku gwarancji a pan z działu obsługi klienta Castoramy mówił o 2 latach.
Powrót do góry

Mario70
Poziom 10
Poziom 10

Post#269 04 Mar 2009 22:56   

Kolego clipper7 cieszę że ci się w końcu udało! warto być wytrwałym i tak jak pisałem wcześniej kupując coś na czym się nie znam wypada być przygotowanym i coś nieco na ten temat wiedzieć. Wiedza sprzedających albo ma wiele do życzenia albo chcą ci wcisnąć to co chcesz kupić a faktycznie tak nie jest. Jeśli chodzi o spawarkę to od czasu kupna wypaliła już masę elektrod i dalej działa, jeśli pochodzi jeszcze z rok to powiem że warta jest tej ceny.

Pozdrawiam
Mario.
Powrót do góry

filterek110
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: kraków

Post#270 06 Mar 2009 19:48   

Sledzę ten temat dosyć dlugo nie włączalem się w dyskusję,chcialem kupić dedrę niestety spozniłem się na 200A byly w castoramie tylko 160A.Kupiłem i rozpakowalem okazało się że coś w niej "lata" i to nie była śrobka tylko wygladał jak by się oderwał jakiś duzy element.
oddalem nie mieli już innych na stanie wróciłem z niesmaczony i niechcący wstąpilem do biedronki.Kupilem KINZO 100A i powiem że trochę jestem zaskoczony poniewż w srodku przypomina " rookworta" 100A ale co najważniejsze posiada ARC i ANTY STIK.Po sklejeniu elektrody zapala się lampka zabezpieczenia i prąd spada.Nie mierzylem jeszcze do jakiej wartości ale nie grzeje elektrody i da się ją latwo oderwać.Próbowalem ją na wiele sposobów spawałem elektrodami 2,5 mm różnych typów w tym nierdzewką,do żeliwa,EB,EVB, bardzo dobrze.Napięcie jalowe dosyć wysokie 82V a pisze 75V.Założyłem swoje kable 25mm2 dlugosci ok 5mb.Spróbowałem 3,25 i odziwo spawała oczywiście przy pewnej wprawie przy prądzie ok.90A bo przy niby 100A trochę łuk zrywał.Ośmielilem się założyć 4mm EVB cienko ale szła i trochę mi szczenka opadła ze zdziwienia.Wyspawałem 4 może 5 sztuk 3,25 w ciągłości i nie "wylączyla się termicznie.W garażu jest teraz zimno nie wiem co będzie jak się ociepli .Mam zamiar dołożyć zewnętrzny wentylator do spawania ciągłego w lecie tylko nie bardzo wiem czy nie uwalę przez to elektroniki.Z tego co czytałem na wejsciu pracują IGBT mało znane i nie wiem czy dostępne w polsce.Czy kolega lechoo mógłby powiedzieć coś więcej o ewentualnej rozbudowie tej spawarki oczywiście jak skończy się gwarancja.Mnie brakuje ze 20A i bylbym super zadowolony.Ja nie spawam "szyn kolejowch"a 120A w zupełności by mi wystarczyło.80% spawam na 2,5 czasem potrzeba 3,25 i to mi wystarcza.Pokazały się teraz DEDRY w castoramie ale nie znam cen, pozdrawiam całe forym dużo ciekawych rzeczy tak czymać
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> spawarka inwerterowa dedra
Strona 9 z 13 Idź do strony Poprzedni  123 ... 8910111213  Następny

Skok: