Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trapezy 2x 15" - moja konstrukcja

misiek_dj's 26 Lut 2008 21:22 4951 22
  • Stworzyłem swoje pierwsze paczki trapezowe... które bedą uzupełnieniem mojego całego zestawu nagłośnienia...:D zostały wykonane w moim półprofesjonalnym warsztacie... wyposażonym w heblarkę wyrzynarkę itp...
    Udokumentowana budowa paczek...foto

Dodano po 1 [minuty]:

mam zamiar założyć przetworniki sub1501...
    paczki stwozyłem dla potrzeb własnych

płyta 2szt 112zł
    wkręty7 10zł
    klej vicol 1l 12zł
    uszczelniacz 12zł
    surowe paczki kosztowały mnie ok 150zł
    kocyk 70zł
    klej polimerowy 2l 20zł
    narożniki 16szt 16 zł
    rączki metalowe 4szt 60zł
    porty spicon/canon 2szt 20zł

Fajne!
  • #2 26 Lut 2008 21:41
    lobo14
    Poziom 13  

Przydało bysie więcej info .
    Jakie głośniki i cennik, jaka obudowa itp :)
    A tak ogólnie to ładnie ci wyszły Gratuluję!
    Pozdrawiam .

• #3 27 Lut 2008 03:28
    Tomek_18
    Poziom 18  

Piękna konstrukcja, czym to napędzasz i ile cie to kosztowało ? 6/6

• #4 27 Lut 2008 22:39
    misiek_dj's
    Poziom 9  

wysokość 94 cm
    szer sciany przedniej 42,5 cm
    szer sciany tylnej 34 cm
    głebokość 45 cm

rozrysowany projekt dołącze niebawem...

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

koncepcyjnie mam zamiar załozyc 4 suby 1501...
    do tego mam końcówke schneidera...
    trzeba bedzie poeksperymętowac na sąsiadach...

• #5 27 Lut 2008 23:35
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko ładnie pięknie tylko
    To jest paczka basowa tak.
    To, po co robiłeś ją w kształcie trapezu?
    I dlaczego głośniki ułożyłeś pionowo a nie poziomo(jeżeli to ma być bas)?
    I jeszcze jedno masz do tego jakiegoś filtra(pasywnego albo aktywnego), crossover?

Dodano po 43 [sekundy]:

i na jakiej częstotliwości je tniesz??

Dodano po 7 [minuty]:

No i jeszcze dwa pytanka:
    Czy w tym środkowym wzmocnieniu są przeloty (dziura(y))?
    Jak stroiłeś tą paczkę?

• #6 28 Lut 2008 08:42
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    jako ze post poprzedni zostal usuniety napisze to jeszcze raz.
    Zestaw bez sensu. Ani to nie przemyslane, ani policzone ( ? ). Jak wyglada zwrotnica do tego cuda. To ze te glosniki sa w pionie nie jest zadnym problemem. Jesli ktos lubi obudowy trapezowe to niech robi trapezy - to tez nie jest problemem ( o ile to jest tez tak liczone ). Mysle jednak ze tej obudowy kolega nie liczyl.
    Pozdrowienia.
    P.S. Wklejanie plyty czolowej na samym koncu (do gotowej "skrzyni") tez nie jest za dobrym pomyslem.

• #7 28 Lut 2008 11:55
    joy_pl

aca napisał:
    To ze te glosniki sa w pionie nie jest zadnym problemem.

Jeśli ktoś lubi obudowy trapezowe to niech robi trapezy - to tez nie jest problemem...

Na moje jednak trochę jest…
    Ponieważ jeśli to jest bas to raczej powinien być jak najniżej (najbliżej ziemi). Dlatego też trapez wydaje mi się może nie tyle błędnym rozwiązaniem, co nietrafionym…

Mimo że kolumna ładnie staranie wykonana kompletny brak przemyślenia, jakiegokolwiek założenia

Zobaczymy jak na te zarzuty odpowie autor…:)

• #8 28 Lut 2008 13:33
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    ==> "Ponieważ jeśli to jest bas to raczej powinien być jak najniżej (najbliżej ziemi) - a ta madrosc to skad kolega ma ?
    Pozdrowienia.

• #9 28 Lut 2008 16:07
    joy_pl

aca napisał:

==> "Ponieważ jeśli to jest bas to raczej powinien być jak najniżej (najbliżej ziemi) - a ta madrosc to skad kolega ma ?.

To jest chyba oczywiste a może uważasz, że basy powinno dawać się na podwyższeniu??
    Jakieś nowe teorie? Chętnie posłucham…

Ps. na upartego można „wszystko” zrobić, jak się chce…bez żadnych zasad i logicznego myślenia…

• #10 28 Lut 2008 17:07
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    czyli wedlug kolegi jesli taki sub nie lezy na glebie i nie ma prawdziwego kontaktu z ziemia to juz nie produkuje normalnego basu. :D:D:D
    A widzial juz kolega kiedys suby w "stacku" lub line array gdzie suby wisza ( o zgozo ) pare metrow nad ziemia i produkuja niski bas ??????
    Moze pare obrazkow......
    Pozdrowienia dla "specjalisty"

• #11 28 Lut 2008 17:33
    joy_pl

No to chyba te zdjęcia do góry nogami umieściłeś…
    Ja widzę tam basy na samym dole…(może masz monitor do góry nogami postawiony?)

Nawet line array są podpierane czasem subbasami na dole…
    No i bez przesady nie porównuj konstrukcji za kilkaset tysięcy do tego co przedstawił autor

Poza tym kolega (bez obrazy ale) chyba jest ślepy albo…(już se podaruje) że nie widzi tego
    Przy „ziemi” można uzyskać dodatkowe podbicie…
    Poza tym nie ma to już znaczenia, bo to, co przedstawił autor nie jest kolumna(tylko) basową.

Do autora > Trochę wyjaśniłeś, ale jeszcze nie odpowiedziałeś na pozostałe pytania jak to podzieliłeś(crossover)? Jak policzyłeś obudowy? A no i 15” to chyba nie jest za dobry pomył na średnie tony…

• #12 28 Lut 2008 18:03
    mireczek14
    Poziom 22  

Witam!
    joy_pl jak widzisz te basy na samym dole to z tobą jest coś nie tak ;) nie widzisz tam podwyższenia? Zastanów się co mówisz ;)

Pozdrawiam!

• #13 28 Lut 2008 18:31
    joy_pl

mireczek14
    chyba z tobą a widzisz pod nimi jeszcze jakieś kolumny???

• #14 28 Lut 2008 19:19
    mireczek14
    Poziom 22  

Przecież mówisz że pionowo nie powinno być, a te basy na tej scenie są na takiej wysokości od ziemi jak górny głośnik w tej kolumnie, więc to jest to samo ;)

Pozdrawiam!

• #15 28 Lut 2008 19:33
    joy_pl

mireczek14 napisał:
    że nie powinno być

Nic takiego nie napisałem. Chodziło mi o to, że ułożenie gł. ma znaczenie…

Przeczytaj cały temat dokładnie i potem się wypowiadaj, bo ta rozmowa niema sensu…

• #16 28 Lut 2008 21:39
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    no moze w tym wypadku trzeba pomalutku. Na obrazku nr.1 widzimy zestaw ktory nie lezy na ziemi tylko na podescie ok.1m od ziemi. Te pierwsze trzy kolumny od spodu to sa suby, czyli ten najdolnieszy nie ma kontaktu z ziemia i jest na wysokosci uszu sluchaczy. Te dwa suby powyzej sa jeszcze wyzej ok. 2,5m nad sluchaczami, a basu jest mnogo.
    Na obrazku nr.2 ta cala sciana kolumn to tzw. stack i tylko ostatnie dwa gorne rzedy kolumn to topy reszta to suby nie dotykajace ziemi i nie lezace plasko na ziemi. Kapisze ??? Na obrazku nr.3 caly ten zestaw wisi w powietrzu ( line array )!!! Te trzy suby na dole tez - jakies 3-4 metry nad glowami sluchaczy i basu z tego jest co niemiara. Mozna jeszcze do tego dostawic stacki subow, ale tych subow nie stawia sie w blocie czy trawie czy na ziemi tylko tez na podestach przewaznie aluminiowych 1 do 1,5 m nad ziemia pierwszy a ostatnie sa juz na wysokosci nawet 5m i tam nie ma zadnego podbicia od ziemi, a basu jest od za...........a.
    No moze teraz :cry: A jesli nie no to nie.

Co do tego zestawu to glosniki 15" jak juz napisal kolega jest bardzo marnym wyborem. Kazdy glosnik strojony inaczej bedzie wprowadzal problemy z faza i z tego bedzie jedna wielka kicha. Jesli zestaw sredniotonowy to wez dwie 10" w malej obudowie zamknietej bez zadnych otworow stratnych. Ale nie widzi mi sie ta cala konstrukcja. Jak wygladaja w koncu te Twoje topy i od ilu Hz one potem beda pracowac i jak to bedzie ciete ???
    Pozdrowienia.

• #17 28 Lut 2008 22:02
    joy_pl

Jeszcze raz!!!
    Chodziło mi o tą konkretną konstrukcje a ty wyjeżdżasz z profesjonalnym sprzętem na plener…
    Sam zauważyłeś, że bas jest najniżej nie chodzi mi fizycznie przy ziemi tylko sposób ułożenia.

aca napisał:
    No moze teraz :cry: A jesli nie no to nie

Tak poza tym autor wyjaśnił, że to mają średnice (przynajmniej z założenia), więc cala ta rozmowa niema sensu…

• #18 02 Mar 2008 14:57
    Tomek_18
    Poziom 18  

Zamiast oceniać konstrukcję autora "wady, zalety, uwagi" To ten post zamienia sie w miejsce publicznego forum na temat ulozenia basu blizej ziemi czy nie hehe to troche smieszne koledzy :) Skupmy sie na projekcie autora.

Zgadzam się z powiedzeniem joy_pl "cała ta rozmowa nie ma sensu..."

• #19 03 Mar 2008 09:02
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    a co ty wniosles do tego tematu swoim komentarzem ? Projekt zostal skomentowany przez kolege joy_pl, a i moje uwagi tez juz sa w tekscie.
    Pozdrowienia.

• #20 08 Mar 2008 15:26
    miszkoo
    Poziom 28  

Powiem tak nie widziałem subów wiszących pod bananami. Bo po primo poco po drugie mogło by to nie wyjść na dobre dźwiękowi.

Ale wybaczcie stawiać suby za 12tyś za szt na ziemi to nie można zawsze jest podest czy coś i wcale to nie musi być blisko ziemi bo niskie częstotliwości rozchodzą się wszędzie.

Oczywiście powinien on być niżej niż górki.

Takie est moje zdanie nie poparte wiedzą a odczuciami.

• #21 09 Mar 2008 18:12
    Red_99
    Poziom 20  

czy mi sie wybaje czy jeden glosnik(dolny) jest w obudowie br a drugi(gorny)w zamknietej?

• #22 12 Mar 2008 15:17
    skolaszczecin
    Poziom 15  

HAHA dobrze widzisz :) dziwne to troszkę takie, dolny jest w br górny jest w closed ... jak to gra?

• #23 12 Mar 2008 15:30
    PabloOkocim
    Poziom 12  

No co:P Chłopak chciał mieć 2 w 1...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME