X

Jak skleić membrane

29 Feb 2008 17:00 MCmcgrass
  • #1 29 Feb 2008 17:00
    mcgrass
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    odkleiła mi sie gdzies w 50% membrana od tego guzika co jest po ¶rodku i teraz jak slucham muzyki nawet na minimalnych ustawieniach glosnosci to trzeszczy a jak przytkne ten guzik to nie trzeszczy.. jak to skleić i czym i ile to ma schn±ć?

Code:
    MEMBRANA GŁO¦NIKA: POLIWĘGLAN

ZAWIESZENIE: GUMA

a i jest to niedawno kupiona
    Quote:
    EWELACYJNA TUBA BASOWA

SISTEK

800 WATT - 38 CM - W KOMPLECIE Z OCHRONNYM GRILEM - GŁOSNIK W ROZMIARZE 30 CM !!!

no i sie rozkleiło.. ; //

ps. moj pierwszy post na forum.. więc Witam wszystkich! : )
  • #2 29 Feb 2008 17:42
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    W tym wypadku powinien się sprawdzić butapren (najlepiej "Patex'a"). Kilka kropli, rozprowadzić na powierzchnie (obie) styku kapsla i membrany, docisn±ć tylko tak mocno, żeby doszły do siebie obie powierzchnie, i pozostawić do pełnego wyschnięcia (ok.24 godz.) w takim stanie.
    Pozdrawiam.
  • #3 29 Feb 2008 17:59
    mcgrass
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    tylko ze caly kapsel nie odpadł tylko połowa lekko odeszla wiec nie dam rady za bardzo tam dac na dwie powierzchnie kleju tylko moge wcisnac tam co sie da.. nie mam pattexu mam jakis zwykly normalny..
  • #4 29 Feb 2008 19:06
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Cienki pędzelek na pewno ułatwi sprawę. Kleju nie zbyt wiele- najważniejsze,żeby dobrze wysechł po doci¶nięciu (Normalnie powinno się czekać na wyschnięcie butaprenu i dopiero potem ¶cisn±ć, ale w tym wypadku nie masz możliwo¶ci na tak silne doci¶nięcie- dlatego trzeba docisn±ć "na mokro").
    Trudno mi ocenić jaki rodzaj kleju posiadasz...Spotkałem się juz z różnymi "wynalazkami" o bardziej lub mniej zbliżonej nazwie , i o bardziej (raczej MNIEJ) wytrzymałej spoinie.
    Powinien być żółtawy do¶ć gęsty, a po wyschnięciu dawać mocne poł±czenie i nie "znikać"zbytnio.
    PrzeprowadĽ próbne klejenie dwóch kawałków tektury (N.p.) i sam oceń.
    Pozdrawiam.
  • #5 29 Feb 2008 19:13
    mcgrass
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    kleiłem g±bke z gum± i elegancko skleiło... a jak tym pedzelkiem troche pokeleje membrane to sie nic nie stanie ? no bo przeciez idealnie nie zmieszcze kleju pod samym kapsel jak tam jest moze z mm miejsca..
  • #6 29 Feb 2008 19:31
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Ważne,żeby nie zalać zbytnio wnętrza (żeby POD kapselek nie wpłynęło za dużo kleju- dlatego pisałem o kroplach)...Ja tak kleiłem w podobnej sytuacji (też ok 1mm) i było nieĽle. W każdym razie trzyma do dzi¶.
    Oczywi¶cie zamalowanie membrany może się przy takiej operacji zdarzyć,aby tylko nie za bardzo.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam.
  • #7 29 Feb 2008 20:09
    DjMapet
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Sprubuj delikatnie miedzy kopułkę i membranę wsun±ć malutki klin wykonany z zapałki aby nieco powiększyć szczelinę, co umożliwi dokładniejsze posmarowanie klejonych elementów.

Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products