Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak skleić membrane

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Jak skleić membrane
Autor
Wiadomość
mcgrass
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: łódzkie

Post#1 Post autora tematu 29 Lut 2008 17:00   

Jak skleić membrane

odkleiła mi sie gdzies w 50% membrana od tego guzika co jest po środku i teraz jak slucham muzyki nawet na minimalnych ustawieniach glosnosci to trzeszczy a jak przytkne ten guzik to nie trzeszczy.. jak to skleić i czym i ile to ma schnąć?

Kod:
MEMBRANA GŁOŚNIKA: POLIWĘGLAN
ZAWIESZENIE: GUMA

a i jest to niedawno kupiona
Cytat:
EWELACYJNA TUBA BASOWA

SISTEK

800 WATT - 38 CM - W KOMPLECIE Z OCHRONNYM GRILEM - GŁOSNIK W ROZMIARZE 30 CM !!!

no i sie rozkleiło.. ; //

ps. moj pierwszy post na forum.. więc Witam wszystkich! : )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2008 17:00   

Powrót do góry

dj-MatyAS
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 29 Lut 2008 17:42   

Re: Jak skleić membrane

W tym wypadku powinien się sprawdzić butapren (najlepiej "Patex'a"). Kilka kropli, rozprowadzić na powierzchnie (obie) styku kapsla i membrany, docisnąć tylko tak mocno, żeby doszły do siebie obie powierzchnie, i pozostawić do pełnego wyschnięcia (ok.24 godz.) w takim stanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

mcgrass
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 29 Lut 2008 17:59   

tylko ze caly kapsel nie odpadł tylko połowa lekko odeszla wiec nie dam rady za bardzo tam dac na dwie powierzchnie kleju tylko moge wcisnac tam co sie da.. nie mam pattexu mam jakis zwykly normalny..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2008 17:59   

Powrót do góry

dj-MatyAS
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 29 Lut 2008 19:06   

Cienki pędzelek na pewno ułatwi sprawę. Kleju nie zbyt wiele- najważniejsze,żeby dobrze wysechł po dociśnięciu (Normalnie powinno się czekać na wyschnięcie butaprenu i dopiero potem ścisnąć, ale w tym wypadku nie masz możliwości na tak silne dociśnięcie- dlatego trzeba docisnąć "na mokro").
Trudno mi ocenić jaki rodzaj kleju posiadasz...Spotkałem się juz z różnymi "wynalazkami" o bardziej lub mniej zbliżonej nazwie , i o bardziej (raczej MNIEJ) wytrzymałej spoinie.
Powinien być żółtawy dość gęsty, a po wyschnięciu dawać mocne połączenie i nie "znikać"zbytnio.
Przeprowadź próbne klejenie dwóch kawałków tektury (N.p.) i sam oceń.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2008 19:06   

Powrót do góry

mcgrass
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 29 Lut 2008 19:13   

kleiłem gąbke z gumą i elegancko skleiło... a jak tym pedzelkiem troche pokeleje membrane to sie nic nie stanie ? no bo przeciez idealnie nie zmieszcze kleju pod samym kapsel jak tam jest moze z mm miejsca..
Powrót do góry

dj-MatyAS
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 29 Lut 2008 19:31   

Ważne,żeby nie zalać zbytnio wnętrza (żeby POD kapselek nie wpłynęło za dużo kleju- dlatego pisałem o kroplach)...Ja tak kleiłem w podobnej sytuacji (też ok 1mm) i było nieźle. W każdym razie trzyma do dziś.
Oczywiście zamalowanie membrany może się przy takiej operacji zdarzyć,aby tylko nie za bardzo.
Powodzenia.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2008 19:31   

Powrót do góry

DjMapet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Siemianowice

Post#7 29 Lut 2008 20:09   

Sprubuj delikatnie miedzy kopułkę i membranę wsunąć malutki klin wykonany z zapałki aby nieco powiększyć szczelinę, co umożliwi dokładniejsze posmarowanie klejonych elementów.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Jak skleić membrane
Strona 1 z 1