Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

RENAULT 1,5 DCI - rozrząd

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> RENAULT 1,5 DCI - rozrząd
Autor
Wiadomość
HONDACX
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: WARSZAWA

Post#1 Post autora tematu 29 Lut 2008 17:01   

RENAULT 1,5 DCI - rozrząd

Czy ktoś z kolegów wymieniał w 1,5 DCI RENAULT rozrząd ? Przymierzam się do wymiany i nie wiem jak się do tego zabrać. Jakieś porady, schemat, jakieś problemy z odkręceniem śrub ? Jakie narzędzia potrzebne do tej operacji. proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2008 17:01   

Powrót do góry

MIREK
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Stalowa Wola

Post#2 01 Mar 2008 18:02   

Re: RENAULT 1,5 DCI - rozrząd

Podstawowe pytanie to czy masz doświadczenie ? jeśli nie to daj sobie spokój ! , narobisz sobie tylko problemów i sporych wydatków bo naprawa po zerwaniu paska to w tym silniku min. 2 tys. zł. A jeżeli mimo wszystko chcesz spróbować swojch sił to służe pomocą , tylko daj znać. Można już kupić ksiązkę do naprawy Clio2 gdzie jest opisany ten silnik!
Powrót do góry

TheBill
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Error ....

Post#3 01 Mar 2008 19:36   

Rozrzad Renault silnik 1.5 dCi

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2008 19:36   

Powrót do góry

HONDACX
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 01 Mar 2008 21:36   

Wymieniałem we wszystkich swoich samochodach wszystko co było zepsute jednak Renault jakoś wybitnie pokomplikował ten silnik i tu są głównie moje obawy. W serwisach nie naprawiam żadnego pojazdu ponieważ uważam że to są złodzieje - przykład banalny w renault Kiljańczyk na zagójskiej w warszawie rok temu wymienili znajomemu filtr klimy którego w tym samochodzie po prostu nie ma ! i wlali 6 litrów oleju jak mi zawsze wchodzi tylko 5 litrów i jak tu wierzyć serwisowi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2008 21:36   

Powrót do góry

MIREK
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Stalowa Wola

Post#5 02 Mar 2008 18:20   

Zgadza się że w warsztatach jest pełno "cwaniaków" którzy tylko patrzą jak tylko kogoś oskubać i zrobić w "wała" nic nierobiąc a biorąc pieniądze.Jeśli opis który jest powyżej to dla ciebie za mało to mogę podesłać materiały od francuskiej wersji ale będzie to samo co powyżej plus tylko opis silnika 1.9tdi.W tym drugim zmieniałem rozrząd i zrobiłem to bez przyrządów do blokowania , porobiłem tylko znaki na wałkach i na kadłubie silnika.Podstawa to brak pośpiechu w myśl zasady -"trzy razy pomyśl nim coś zrobisz".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2008 18:20   

Powrót do góry

HONDACX
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 02 Mar 2008 19:15   

Wielkie dzięki. To co zassałem to jest OK. Szukam jakiegoś opracowania w j.polskim a ponoć jest. Zassałem książkę w j.francuskim i to ze wszystkimi silnikami 1,5 DCi i najprawdopodobniej będę się z tym bawił. Jednak wiem że w bloku są jakieś miejscach co przy pomocy śrub po wkręceniu blokuje się koła i odkręcenie idzie jak po maśle. jakie tam są śruby ? Zwykłe czy TOROXy ?

Regulamin pkt 10,9 i 11 proszę poprawić. goldwinger
Powrót do góry

MichaelR
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#7 03 Mar 2008 00:21   

Blokady rozrządu do ClioII Dci w Inter-Cars możesz kupić, bez blokad ani rusz, w bloku od przodu bliżej koła zamachowego jest śruba, odwrotność Torxa.
Bez blokad nie polecam - na kole pasowym i rozrządu na wale korbowym nie ma klina, czyli przy rozkrecaniu śruby bez blokowania wału można narobić bigosu.

Apropo ClioII jak masz klime to jest filtr pyłkowy, jak nie ma klimy nie ma filtra pyłkowego - na podszybiu po stronie pasażera zdejmujesz osłone i odkręcasz osłonke w obudowie wentylatora. A do silnika wchodziło mi 4,5 litra oleju. Clio po lifcie.
Powrót do góry

HONDACX
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 03 Mar 2008 21:00   

No i komu tu wierzyć ?????
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> RENAULT 1,5 DCI - rozrząd
Strona 1 z 1