Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | ZalogujRenault Laguna II Grandtur- hak holowniczy instalacja elektr


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika ->Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy instalacja elektr Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
Zobacz najtańsze produkty w kategorii Samochody
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
georg2601
Poziom 11
Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 79
Ocena postów: 6
georg2601
Poziom 11
Post#1 01 Mar 2008 15:11  Autor tematu   

Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy instalacja elektr


Mam w Lagunie oryginalny hak którego instalacja nie jest podłączona. Obok każdej tylnej lampy leżą sobie swobodnie po dwie kostki podłączeniowe i z lewej strony niedaleko tylnej lampy niepodłączona kostka i przy niej moduł wszystko powiązane z jedną wiązką przewodów od haka. Jak to wszystko podłączyć, po co ten moduł do haka. Próbowałem to podłączyć ale za nic w świecie nie chce to poprawnie działać prawdopodobnie moduł jest uszkodzony. Może ktoś ma jakieś sugestie albo może sprawdzić w swojej Lagunie.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
vcc
Poziom 28
Miasto: Zwoleń
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1215
Pomógł: 76
Ocena postów: 27
vcc
Poziom 28
Post#2 02 Mar 2008 01:52    

Re: Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy


Moduł jest po to aby po podłączeniu przyczepki samochód nie sygnalizował błędu instalacji oświetlenia, sprawdź czy w gnieździe nie ma włącznika który załączał by moduł w chwili włożenia wtyku w gniazdo.

Pomocny post? + +1
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Martinezzz
Poziom 10
Dołączył: 10 Mar 2003
Posty: 37
Pomógł: 1
Ocena postów: 1
Martinezzz
Poziom 10
Post#3 13 Maj 2008 11:21    

Re: Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy


W gnieździe nie ma żadnego wyłącznika. Najprawdopodobniej moduł rozpoznaje podpięcie przyczepy poprzez obwód kierunkowskazów.

Pomocny post? + +1
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Tomek__K
Poziom 2
Miasto: Warszawa-Biała Podl.
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 2
Ocena postów: 2
Tomek__K
Poziom 2
Post#4 18 Lut 2010 08:51    

Re: Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy


Miałem ten sam problem, mineło sporo czasu zanim doszedłem o co chodzi wymieniłem nawet gniazdo (niepotrzebnie). A więc w oryginalnym gnieździe jest o jeden przewód więcej służy on do wyłączenia tylnych świateł przeciw mgielnych po podłączeniu przyczepki. Przewód ten jest podłączony do tak jakby przycisku, który jak każda rzecz potrafi się przyciąć przez co w samochodzie nie ma tylnych świateł przeciw mgielnych. Lekarstwem na niniejszy problem jest rozłączenie gniazd z tyłu za lampami (o których wspominałeś) i podłączenie oryginalnej wtyczki do lampy. Przeciw mgielne będą ok ale gniazdo przy haku nie będzie działać. Musisz oryginalną kostkę (widać po przewodach) połączyć z kostką, z której wychodzą przewody do gniazda i krótkie do drugiej kostki (łączysz za pomocą płytki, którą nazwałeś modułem) następnie ostatnią kostkę (z krótkimi przewodami podłączonymi do w/w kostki) podłączyć do lampy. I analogicznie zrobić z drugiej strony. Są dwie możliwości złączenia kostek przewodami w jedną stronę lub z jednej w dół z drugiej do góry, o ile dobrze pamiętam to ten drugi sposób jest poprawny. U mnie wystająca luzem płytka z kostki wyżuciła bezpiecznik od przeciw mgielnych wiec po złożeniu jak by coś nie działało sprawdź bezpieczniki. Jeżeli wymieniłeś gniazdo i masz o jedno wejście mniej to musisz zmostkować przewody od w/w św. przeciw mgielnych jeżeli zostawisz luzem ten dodatkowy przewód to nie będziesz miał tylnych przeciw mgielnych w aucie. Jeszcze jedno z każdego koloru przewody wchodzą po dwa do gniazda są w nim po prostu łączone. Ciekawe i wygodne podłączenie ale trzeba znać układ połączeń. Patrząc na datę to już pewnie rozwiązałeś problem ala może komuś innemu się przyda.

Pomocny post? + +1
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Tomek__K
Poziom 2
Miasto: Warszawa-Biała Podl.
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 2
Ocena postów: 2
Tomek__K
Poziom 2
Post#5 17 Mar 2013 21:19    

Re: Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy instalacja elektr


Wiem, że już dawno po fakcie ale może jeszcze komuś się przyda.

Chodzi o to, że w Lagunie z oryginalnym hakiem są po trzy wtyczki po każdej stronie (P,L), oryginalna wtyczka, która powinna być w lampie (widać po przewodach) jest wetknięta do wtyczki od haka z której wychodzi mostek (trzecia wtyczka) na lampę i tak po prawej i po lewej stronie.
Jeżeli hak który chcesz zamontować ma po dwie wtyczki na stronę to nie ma problemu, oryginalną wtyczkę z lampy wetknij w drugą od końca wtyczkę za pomocą płytki łączącej (wtyczki są w kształcie litery L złącz wtyczki tak by z jednej przewody były skierowane do dołu a z drugiej do góry) i trzecią końcową wtyczkę wetknij do lampy. Przy takim podłączeniu bez żadnego cięcia i lutowania przewodów wtyczka przy haku powinna działać.
Jeżeli nie będą działały światła przeciwmgielne tylne w samochodzie to musisz zewrzeć dodatkowe dwa kable od przeciwmgielnych (dojście i wyjście) wyprowadzone do wtyczki (w oryginalnej wtyczce jest styk w rodzaju krańcówki który przy włożeniu wtyczki rozłącza tylne światła przeciwmgielne, jeżeli wtyczka jest nieoryginalna to pewnie już te przewody są złączone)

Jeszcze jedno, przy wtyczkach nie ma żadnego modułu to zwykła płytka łącząca dwie wtyczki.

A jeżeli Laguna posiada hak a wtyczka nie działa to pewnie tak jak pisałem styk krańcówki się przyciął i nie działały światła przeciwmgielne na co najprostszym lekarstwem jest wyjąć oryginalną wtyczkę z instalacji haka i wpiąć do lampy.

Pomocny post? + +1
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Renault Laguna II Grandtur- hak holowniczy instalacja elektr
Strona 1 z 1
Podobne tematy
Laguna II - Hak holowniczy kombi i hatchback (9)
Hak holowniczy Astra III - instalacja (2)
Opinie o renault laguna grandtur. (1)
Renault laguna 1,6 1999 hak (11)
Hak holowniczy co seicento (4)
Hak holowniczy w samochodzie (1)
Hak do Renault Laguna I - wersja przed liftem (6)
UAZ 469 B - Hak holowniczy (1)
setra 416HD hak holowniczy (1)
Citroen C5 - hak holowniczy przód (3)


Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Redaktorzy || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.109 seconds

elektroda.pl temat RSS