Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

BAND PLAN POLICJA

yugokoral 01 Mar 2008 21:25
  • #1 01 Mar 2008 21:25
    yugokoral
    Poziom 9  

Policja może posiadać ale na służbie nie może urzywać (pracować) na paśmie CB.

Na jakich częstotliwościach pracuje Policja w Łodzi i okolicy ???

• #3 01 Mar 2008 22:01
    Lukibobi
    Poziom 11  

SP5IT napisał:
    Morze :D

Nie chce być chamski i taki OP pisze ale pewnie chodziło o "może" a nie "morze" ;)
    A tak poza tym to u nas tylko RD używa CB (zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych). Oczywiście sprzęt prywatny. Są + i - tego ale CB to przecież nie narzędzie stworzone do pomocy w wykroczeniach i przestępstwach drogowych, więc czego się obawiać? :)

A jak ktoś ma inne zdanie to polecam najpierw zerknąć sobie na wykaz wypadków drogowych z samego tego weekendu, a dopiero sobota wieczór jest...

Pozdrawiam.

• #4 02 Mar 2008 08:12
    avi
    Poziom 14  

yugokoral napisał:
    Policja może posiadać ale na służbie nie może urzywać (pracować) na paśmie CB.

Na jakich częstotliwościach pracuje Policja w Łodzi i okolicy ???

Też "nie chcę być chamski" ale chodziło Ci chyba o "używać" a nie o "urzywać". Czasem pośpiech płata figle wszystkim.

Napisałeś, że policja może posiadać ale nie może używać CB. Sam fakt, że mają zainstalowane sprzęty CB i słuchają już sprawia, że pracują czyli wykorzystują w pracy. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby policja słuchała bo sam byłem świadkiem, jak taki nasłuch doprowadził do szybkiego zareagowania policji na kradzież auta w Lublinie. Kolo został zatrzymany niemal natychmiast i to na oczach kilkuset osób. Innym razem skutecznie rozładowali tworzące sie korki bo ludzie zaczęli krzyczeć na 19-tym kanale że jak słyszą to niech podjadą i tak też uczynili.
    Osobiście nie sprzedaję prochów czy innych przekrętów nie odwalam więc mi nie przeszkadza, że są obecni na paśmie.

Większym zagrożeniem są CB-ści, którzy na wieść że dróżka czysta dają ile fabryka dała.

• #5 02 Mar 2008 12:55
    szpara
    Poziom 27  

W dawnych dobrych czasach(pozwolenia na używanie cb) policja nie mogła używać cb w radiowozach. Związane to było z walką z korupcją prywatnych holowników.

• #6 02 Mar 2008 13:44
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

Dyskusja nie prowadzi do jakichkolwiek konkretów.
    Częstotliwości można znaleźć bez problemów. Odpowiednie linki były podawane wielokrotnie na elektrodzie.
    Co do kwestii prawnych, to nie nam o tym decydować. Proponuję zapytać o to na stronach UKE.
    Temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty