X

BAND PLAN POLICJA

01 Mar 2008 21:25 YUyugokoral
  • #1 01 Mar 2008 21:25
    yugokoral
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Policja może posiadać ale na służbie nie może urzywać (pracować) na paśmie CB.

Na jakich częstotliwościach pracuje Policja w Łodzi i okolicy ???
  • #2 01 Mar 2008 21:32
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Morze :D
  • #3 01 Mar 2008 22:01
    Lukibobi
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    SP5IT wrote:
    Morze :D

Nie chce być chamski i taki OP pisze ale pewnie chodziło o "może" a nie "morze" ;)
    A tak poza tym to u nas tylko RD używa CB (zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych). Oczywiście sprzęt prywatny. Są + i - tego ale CB to przecież nie narzędzie stworzone do pomocy w wykroczeniach i przestępstwach drogowych, więc czego się obawiać? :)

A jak ktoś ma inne zdanie to polecam najpierw zerknąć sobie na wykaz wypadków drogowych z samego tego weekendu, a dopiero sobota wieczór jest...

Pozdrawiam.
  • #4 02 Mar 2008 08:12
    avi
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    yugokoral wrote:
    Policja może posiadać ale na służbie nie może urzywać (pracować) na paśmie CB.

Na jakich częstotliwościach pracuje Policja w Łodzi i okolicy ???

Też "nie chcę być chamski" ale chodziło Ci chyba o "używać" a nie o "urzywać". Czasem pośpiech płata figle wszystkim.

Napisałeś, że policja może posiadać ale nie może używać CB. Sam fakt, że mają zainstalowane sprzęty CB i słuchają już sprawia, że pracują czyli wykorzystują w pracy. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby policja słuchała bo sam byłem świadkiem, jak taki nasłuch doprowadził do szybkiego zareagowania policji na kradzież auta w Lublinie. Kolo został zatrzymany niemal natychmiast i to na oczach kilkuset osób. Innym razem skutecznie rozładowali tworzące sie korki bo ludzie zaczęli krzyczeć na 19-tym kanale że jak słyszą to niech podjadą i tak też uczynili.
    Osobiście nie sprzedaję prochów czy innych przekrętów nie odwalam więc mi nie przeszkadza, że są obecni na paśmie.

Większym zagrożeniem są CB-ści, którzy na wieść że dróżka czysta dają ile fabryka dała.
  • #5 02 Mar 2008 12:55
    szpara
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    W dawnych dobrych czasach(pozwolenia na używanie cb) policja nie mogła używać cb w radiowozach. Związane to było z walką z korupcją prywatnych holowników.
  • #6 02 Mar 2008 13:44
    c2h5oh
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Cześć.

Dyskusja nie prowadzi do jakichkolwiek konkretów.
    Częstotliwości można znaleźć bez problemów. Odpowiednie linki były podawane wielokrotnie na elektrodzie.
    Co do kwestii prawnych, to nie nam o tym decydować. Proponuję zapytać o to na stronach UKE.
    Temat zamykam.
Similar topics to bAND PLAN POLICJA
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products