Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z pendrive?

Joker2 02 Mar 2008 18:22 25327 4
  • #1 02 Mar 2008 18:22
    Joker2
    Poziom 23  

Wiem że jest to opisane na wielu stronach i służy do tego wiele programów, ale mój problem jest trochę inny. Tzn. dane były sobie jakieś czas na pendrivie, nigdy nie było problemu z ich używaniem. Dodam że są bardzo ważne i zawsze miałem gdzieś kopie, ale akurat teraz okazało się że jedyna jest właśnie na pendrive, bo dysk formatowałem i nie wpadłem na pomysł żeby nagrać je na płytkę! Dzisiaj włączyłem pendrive i otworzyłem folder "Dane". Okazało się że jest pusty. Niewiadomo z jakiego powodu. Folderu nie da się skasować. Pliki na pendrivie zajmują 1,2gb. Pliki oprócz folderu Dane zajmują 860mb, czyli sam folder z danymi teorytecznie około 340mb, czyli tyle co zawsze. Więc wydaje mi się że te dane tam są, tylko "ich nie widać". I moje pytanie: jak je otworzyć. Proszę o pomoc z uwagi na to że te dane są dla mnie bardzo ważne. Mogę oddać nawet wszystkie swoje punkty jeśli mi ktoś pomoże.

• Pomocny post
    #2 02 Mar 2008 18:49
    leonov
    Poziom 39  

Skoro wiesz że są do tego odpowiednie programy to czy próbowałeś ich użyć ? z jakim efektem ? jaki to Pen ? (marka)

• Pomocny post
    #3 02 Mar 2008 19:23
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany

Może te pliki są ukryte albo zaszyfrowane?

• #4 02 Mar 2008 19:50
    Joker2
    Poziom 23  

leonov napisał:
    Skoro wiesz że są do tego odpowiednie programy to czy próbowałeś ich użyć ? z jakim efektem ? jaki to Pen ? (marka)

Próbowałem użyć. Efekt był taki jak założył autor programu. Program wyszukał wszystkie pliki które były w ubiegłym czasie usunięte z pendrive, natomiast ani śladu plików które znajdowały się w folderze Dane. Program Smart Flash Recovery.

Michal19881 napisał:
    Może te pliki są ukryte albo zaszyfrowane?

Niestety nie. Kiedy wchodze we właściwości folderu wyświetla mi że jest pusty, ale zajmują pamięć jak wcześniej pisałem, więc chyba znajdują się gdzieś w przestrzeni pendrive. Tylko jak je otworzyć... Jest to Pqi 2gb 17/25mb.

Kiedyś miałem taki sam problem z pendrive Kingston 1gb, z tym że były to mało ważne rzeczy, sformatowałem pena i olałem sprawę, natomiast teraz muszę coś z tym zrobić. Nie wiem jaka może być przyczyna. Może to że używam go na kilku komputerach, ale z drugiej strony w końcu do tego jest... Jak nie elektroda, to prawdopodobnie będę musiał wybrać się z nim do jakiegoś fachowca i słono zapłacić.

• #5 02 Mar 2008 20:56
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany

Uruchom jakiegoś LiveCD Linuxa i zobacz czy pod nim widać te pliki, ponadto możesz zrobić obraz dysku (coś jak obraz płyty) do ISO i otwierając go np WinRarem coś wskórać, ponadto możesz użyć programiku o wdzięcznej nawie BadCopy który umożliwia przywracanie uszkodzonych plików z pendrive'a.
    W ostateczności możesz użyć jakiegoś bezpośredniego dojścia do tej kości pamięci w pendrivie (tam jest EEPROM albo FLASH) i kopiować bajt po bajcie komórki pamięci ale to dla odważnych i znających reverse engineering (grzebanie w kodzie i zasobach).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme