Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

"Regeneracja" odbłyśników reflektorów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> "Regeneracja" odbłyśników reflektorów
Autor
Wiadomość
HubertReg
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Turew

Post#31 03 Sty 2005 21:59   

Re: "Regeneracja" odbłyśników reflektorów

poraz kolejny polecam firme która zajmuje się profesionalnie regeneracją reflektorów www.regeneracja-hc.com
Powrót do góry

longines
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#32 03 Sty 2005 23:02   

emik napisał:
Psik,możesz podać bliższe namiary tego zakładu w Gdańsku.

Zakład Metalizacji Próżniowej WAL-MAR
Gdańsk, Kartuska 135c tel. 303-31-41, 501-790-574

To zbyt słynny warsztat, zna go chyba każdy kierowca :D
Ze zdechłymi reflektorami robią cuda-niewida (kto by nie chciał odblasków z lekką czerwoną poświatą???) - tak na przykład ;-)
Powrót do góry

Usunięty

Post#33 05 Lut 2005 16:45   

Nie wie ktoś gdzie w okolicach Krakowa ktoś w miarę tanio i skutecznie zregeneruje odbłyśniki reflektorów?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2005 16:45   

Powrót do góry

darek390
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kobyłka

Post#34 26 Lip 2006 22:17   

W okolicach Warszawy jest taki zakład w Kobyłce. Sam korzystalem z ich usług dwa lata temu i jestem zadowolony.Mam tylko ich telefon jak ktoś chce. 786-23-86
Powrót do góry

Mihó
Poziom 21
Poziom 21

Post#35 04 Paź 2006 14:47   

Odświeżę stary temat swoim pytaniem:

Jak Wam wyszło po regeneracji ? Jaka była trwałość takiej warstwy ? Dwa lata ? 5 lat ?
Powrót do góry

pivvo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wrocław

Post#36 05 Paź 2006 14:49   

Robiłem we Wrocławiu (kosztowało 50 zł a koszt „nowej” był rzędu 200 zł) mam dwa miesiące więc co do eksploatacji na przedziale czasu niewiele mogę powiedzieć natomiast jakość światła (mam lampy firmy Hella ) nie widać żadnej różnicy pomiędzy regenerowanym a oryginałem
Powrót do góry

mmatulek
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Milanówek

Post#37 22 Sty 2007 15:56   

Witam,

Ja regenerowałem lampy w specjalistycznym zakłdzie dwa lata temu. Do tej pory jest ok. Światła jak nowe. Gorąco polecam regenerację+ dobre żarówki.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#38 22 Sty 2007 16:03   

Nawet nasz krajowy producent wkładów i reflektorów, firma WESEM robi takie usługi. Trzeba do nich zadzwonić. i polecam przejrzeć ogłoszenia w gazecie Automobilista. Tam ogłaszają się zakłady regenerujące reflektory.
Powrót do góry

Mihó
Poziom 21
Poziom 21

Post#39 22 Sty 2007 16:56   

Ja oddawałem do regeneracji. Zrobili za 50zł, minęło pół roku, żadnych zmian. Chyba ok, ale to za krótko, by cokolwiek mówić
Powrót do góry

!katun!
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gliwice

Post#40 20 Lut 2007 07:06   

Jakieś dwa lata temu wpadłem na genialny pomysł. Jako że mój Opel Vectra 91' miał już zakurzone światła postanowiłem je wyczyścić. Od słowa przeszło do czynów, i... jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy to przy myciu odbłyśnika tenże zostawał w szmatce. Po prostu zamiast myć zdzierałem odbłyśnik. I myłem delikatnie namoczoną szmatką.
Powrót do góry

MarkosX
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Gdańsk

Post#41 20 Kwi 2007 18:40   

To teraz może troszkę mniej poważnie. Coś z serii "kombinacje alpejskie" dla wyczynowców.

Co sądzicie o regeneracji odbłyśnika czymś takim: allegro1

albo

allegro 2
allegro 3

Sam jestem ciekaw jaki takie wynalazki dałyby efekt :) (ale nie ma co tanio by było ;) )

ps. nie wspominam już o pazłotku od czekolady, folii aluminiowej i spray'u srebrnym, bo to już by była ekstrema :P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2007 18:40   

Powrót do góry

pivvo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wrocław

Post#42 30 Kwi 2007 11:51   

Na wesoło mogę zaproponować MarmosX noktowizory na pewno lepiej by widział, niż przy wykorzystaniu folii.
Co do wypowiedzi !katum! też kiedyś próbowałem myć odbłyśniki ( nie wiem czym Ty myłeś) ale ja wodą z mydłem żadnych rozpuszczalników, a efekt tego był taki,że się nie umyło, bo to nie był bud kurz tylko po prostu wypalił się odbłyśnik, na dodatek mimo że ściereczka była bawełniana to i tak porysowała odbłyśnik.
Reasumując rok temu dodałem do regeneracji i jestem bardzo zadowolony świeci lepiej niż oryginał, teraz żałuję że nie zrobiłem obydwu wkładów.
Powrót do góry

marek_XL
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: poznań

Post#43 09 Cze 2007 09:15   

A propo tych wynalazków z allegro to nie ma w tym nic dziwnego widziałem już lampy z poprzyklejanym sreberkiem od czekolady na taśmę dwustronną i to naprawde jeździło na aucie :)
Powrót do góry

69moto
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Radom

Post#44 01 Lip 2007 19:59   

Panie HubertReg możesz opisać technologię napylania?
Powrót do góry

pkropi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#45 17 Sty 2008 00:39   

Witam, czy znacie może taki zakład w Łodzi? Przez Google'a nic nie znajduję...
Podobno było coś takiego na Rzgowkiej w okolicach Uniwersalu
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2008 00:39   

Powrót do góry

marcys20
Poziom 15
Poziom 15

Post#46 17 Sty 2008 08:56   

69moto napisał:
Panie HubertReg możesz opisać technologię napylania?

technologia napylania wyglada mniej wiecje tak :
rozmontowujemy reflektor, uzupelniamy ew.wzery, braki w odblysniku za pomoca wypelniaczy itp, nastepnie czesc ktora ma isc do napylenia odtluszczamy i mocujemy w uchwycie napylarki. teraz na wolframowy żarnik bedacy na wyposazeniu napylarki kladziemy material ktory ma byc napylony(w tym przypadku cienki pasek aluminium- ale moze byc srebo, zloto, miedz, wegiel ), przykrywamy wszystko kloszem. za pomoca pompy rootsa, a nastepnie np. pompy dyfuzyjnej wytwarzamy proznie odpowiedniego rzedu(niestety dokladnej wartosci nie pamietam, w kazdym razie 1*10^-2? Pa - cos kolo tej wartosci ), teraz zalaczamy zarnik i pod wplywem temperatury i na skutek obnizonego aluminium zaczyna nam parowac i osadzac sie na wszystkim co jest pod kloszem..i tyle z grubsza..potem zeby utrwalic(bo latwo sie sciera) warstwe powinno sie ja wymalowac specialnym lakierem. i to wszystko :-)
Powrót do góry

atomiks1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: śląsk

Post#47 04 Kwi 2008 23:16   

Witam dobra sprawdzona firma reflektory przychodza jak nowe i super świecą! http://www.allegro.pl/item337370223_regeneracja_reflektor_lampa_kazde_auto.html
Powrót do góry

terpio
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bedford

Post#48 24 Kwi 2008 09:38   

"Regeneracja" odbłyśników - dla desperata

Prawy reflektor w mojej Toyoty E10 był „ślepy” – górna częśc odbłyśnika była czarna. Zdjąłem
przy pomocy opalarki szkło, na zaczernioną część odłysku naniosłem cieniutką warstewkę czerwonego silikonu (wysokotemperaturowy) a następnie nałożyłem „Jana niezbędnego” folię aluminiową. Wacikiem rozprowadziłem folię aby uniknąć pęcherzy. Jeżdżę z tym trzeci tydzień, na moje oko i tych z przeciwka jest wszystko OK. Wiem, że to jest prawie sabotaż, ale…
W podobny sposób odświeżyłem kiedyś tylne światła poldka.
Powrót do góry

com4tee
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#49 19 Cze 2014 12:38   

Ja chciałem tylko podzielić się moim doświadczeniem. Lampa Audi 80 quattro zespolona. Szkło spięte z tyłem na spinki stalowe (stara szkoła - super łatwo rozłożyć). Zabrałem się do czyszczenia odbłyśnika ligniną z płynem do mycia szyb. Masakra - weszło w reakcję i natychmiast zżółkło na "złoto" wzdłuż rys które pozostały po przetarciu ligniną (jakiś pył ze środka zrobił tysiące mikrorysek które zaczęły w ciągu kilku sekund korodować). Odbłyśnik do regeneracji idzie.
Wnioski dwa:
1) powierzchnia odbłyśnika jest naprawdę bardzo delikatna i można ją uszkodzić dotykiem, i podrapać przetarciem czymkolwiek.
2) środki do czyszczenia zawierają poza alkoholem "Bóg Wie Co", zaś powierzchnia odbłyśnika jest chemicznie dość czuła - wchodzi w reakcje.
Konkluzja:
Chcecie mieć dobrze i bez problemów -> zakład profesjonalny z maszyną do napylania. innej opcji nie widzę
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> "Regeneracja" odbłyśników reflektorów
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony