Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

"Regeneracja" odbłyśników reflektorów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> "Regeneracja" odbłyśników reflektorów
Autor
Wiadomość
wojtek12345
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2004 10:08   

Ponieważ zauważyłem, że reflektory w moim aucie świecą trochę gorzej niż te w nowych autach, przyjrzałem się odbłyśnikom i zauważyłem, że są zmatowione. Prawdopodobnie po jedenastu latach miała prawo osadzić się warstwa kurzu. Wyczytałem przy temacie dotyczącym żarówek, że można wyczyścić szmatką na druciku. Nie wiem jednak czy lepiej zrobić to na sucho, czy przy użyciu płynów np. do szyb, a może są inne sposoby "zregenerowania" odbłyśnika?
Powrót do góry

diag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Białystok

Post#2 05 Sty 2004 11:20   

Re: "Regeneracja" odbłyśników reflektorów

Naogół dbłyśników nawet sie nie dotyka a tym bardziej nie czyści szmatką. Możesz spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem. Prawdopodobnie to nie wiele pomoże, bo to nie tylko odyśniki ale i szklo jest brudne, żarówki też tracą swoją sprawność szcególnie te z marnych firm.
Powrót do góry

gulgot
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kraków

Post#3 05 Sty 2004 12:01   

Ja czyscilem szmatka zwilzona plynem do szyb (szklo tez :) ). Efekt byl widoczny. Troche to uciazliwe ale warto sie pogimnastykowac.
:arrow: diag -nie dotyka sie po to zeby nie zabrudzic podobnie jak banke zarowki (jesli juz sie zdazy to nalezy wyczyscic np. spirytusem i osuszyc). Mysle ze nie ma obawy ze cos sie przez to zniszczy.
Powrót do góry

wojtek12345
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 Post autora tematu 05 Sty 2004 16:54   

Wydaje mi się, że czyszczenie sprężonym powietrzem może być mało skuteczne, a nie wiem czy mycie nie zmatowi jeszcze bardziej. A czy jest jakiś sposób profesjonalnego odnawiania odbłyśników, kto sie tym zajmuje i czy się taka operacja opłaca?
Powrót do góry

setaszi
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#5 05 Sty 2004 23:28   

czyszszczenie szmatką to zły pomysł poniewarz zmatowienie odblasku to nic innego jak drobiny kurzu i jak zaczniemy pocierac szmatką to porysujemy odblask i tyle bedzie.Proponowałbym płukanie roztworem spirytusu. wymontowac reflektor nalac roztwór i potrząsnąc nim, wylac osuszyc.Ale komu sie bedzie chciało wymontowywac :D
Powrót do góry

wojtek12345
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 05 Sty 2004 23:55   

:arrow: setaszi też myślałem o tym żeby umyć "bezdotykowo" wlewając do środka jakiś płyn, tylko nie wiem co za środek zastosować. Niby spirytus powinien być dobry bo łatwo odparuje, ale czy na pewno to dobry pomysł? W moim przypadku wyjęcie reflektorów to akurat nie jest duży problem. Pytanie czy ktoś juz robił taki patent i z jakim skutkiem?
Powrót do góry

setaszi
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#7 06 Sty 2004 01:04   

ja robiłem spirytusem,całkiem niezle aczkolwiek czasami zostają nieznaczne smugi po odparowaniu spirytusu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2004 01:04   

Powrót do góry

CKsrv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: -

Post#8 06 Sty 2004 02:22   

Jezeli juz ma to byc "mokra robota" to sadze ze moze byc plyn do mycia szyb na bazie alkoholu i amoniaku - szklo na pewno umyje ladnie.
Tylko nie bierz jakiegos typy spryskiwacz do samochodow bo tam sa jakies kompozycje zapachowe - a co tam w nich jest to tylko wie producent :)
Powrót do góry

zodiak318
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 14 Sty 2004 10:46   

Ja czyściłem swoje lampy (Golf II) mięciutką szmatką (jakaś flanela) na druciku, oczywiście bardzo delikatnie. Zarówno odbłyśnik jak i szkło. Efekt był znakomity. Zadnych zmatowień nie odkryłem a nawet jeśli jakieś b. drobne są to i tak pryszcz w stosunku do brudnej lampy. Robiłem to ze 2 lata temu i do tej pory wyglądają zdecydowanie lepiej niż przed zabiegiem. Nie wiem jaka jest jakość odbłyśnika w reflaktorach do inych marek samochodów . W MKII było bez problemu : ).
Powrót do góry

adudzi
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ropczyce

Post#10 06 Kwi 2004 12:12   

witam!
a czy jest sposób na naprawę warstwy odbłyśnika (uzupełnienie ubytków lub całej powierzchni) poprzez nałożenie jakiejś odblaskowej warstwy. chodzi o to że cały reflektor jest sprawny oprócz najważniejszej częsci (odbłyśnika) a cena całego to 200. czy jest sposób w miarę tani ale trwały do około 50 zetów. dodam że reflektor jest praktycznie nie osiągalny na szrocie itp. rynku.
Powrót do góry

Marek Kolodziejczak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wroclaw

Post#11 06 Kwi 2004 13:30   

sam praktykuje taka metode.
do reflektora wlewam odrobine plynu do mucia naczyn, wlewam wode nastepnie lekko zamieszac trzeba zeby namoczyc cala powierzchnie lustra i szklo od wewnacz , nastepny krok to wrzucam do reflektora male kawalki styropianu i kilka ruchow trzea wykonac . dlaczego styropian naprawde nie rysuje a usuwa mechanicnie kurz. potem wystarczy wylac to bagno wyplukac ,kawalki styropianu uciagnac penseta. do przyspieszenia suszenia mozna urzyc suszarki , takiej do wlosow.
zycze milej zabawy efekt gwarantowany.
Powrót do góry

adudzi
Poziom 10
Poziom 10

Post#12 07 Kwi 2004 11:14   

A może ktoś zajmował się renowację jakiegoś zabytkowego pojazdu i natknął sie na taki problem. Chociaż możliwe że w takim przypadku koszty mają inne znaczenie.
Powrót do góry

qra_633
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 07 Kwi 2004 13:45   

Kumpel kiedyś miał cytrynę CX z nietypowymi lampami(podwójne okrągłe).
Pojechał do firmy Zelmot(ta co robi lampy do polków, f125, traktorów itd), dopadł jakiegoś kierownika na lini produkcyjnej i dowiedział się że nie ma problemu, tylko musi sam rozebrać lampy(jakby pękło szkło żeby miał pretensje tylko do siebie) i przywieść odbłyśniki to przy okazji produkcji pokryją je od nowa.
Powrót do góry

waldekel
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#14 07 Kwi 2004 17:34   

Marek Kolodziejczak napisał:
do reflektora wlewam odrobine plynu do mucia naczyn, wlewam wode nastepnie lekko zamieszac trzeba zeby namoczyc cala powierzchnie lustra i szklo od wewnacz , nastepny krok to wrzucam do reflektora male kawalki styropianu i kilka ruchow trzea wykonac . dlaczego styropian naprawde nie rysuje .

Podoba mi się ten pomysł. Chciałbym szczególną uwagę zwrócić na płyn do naczyń. Wydaje mi się, że jest mało agresywny w porównaniu do spirytusu, czy też innych płynów do mycia szyb, które mogą uszkodzić powłoki.
Powrót do góry

adudzi
Poziom 10
Poziom 10

Post#15 08 Kwi 2004 10:45   

może z jakąś firmą produkującą reflektory dałoby się dogadać ale jestem z podkarpacia i najbliższa jest chyba w wieliczce około 150 km w jedną stronę. A jaka jest metoda/proces nanoszenia takiej warstwy. czy to jest galwanicznie czy też może lakierowanie. Może ktoś zna firmę najlepiej w okolicach Rzeszowa, która by coś takiego mogła wykonać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2004 10:45   

Powrót do góry

osmy
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 08 Kwi 2004 13:33   

odblaski można regenerować Sam oddawałem do regeneracji od opla omegi koszt 50 zł od sztuki. Każdy zakład który wykonuje lustra. W Krakowie (Barnice) to pewnie za daleko. Jest to nanoszenie dwuchlorku srebra czy coś takiego. To samo co na lustrach , tylko nie wszyscy to chcą robić. Nieopłacalne.
Powrót do góry

Polaris
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódź

Post#17 15 Kwi 2004 14:39   

U mojego ojca w robocie jest maszyna do nakładani agalwanicznych powłok odbłyskowych na szkło itp, robią reflektrory, lustra, pryzmaty itp. Kiedyś znajomemu odnawiał odbłyśniki w reflektorach. Jest to specjalna maszyna i napylanie odbywa sie próżniowo pod wysokim podciśnieniem.
Powrót do góry

psik
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdańsk

Post#18 15 Kwi 2004 20:36   

Z braku galwanizerni, w ostateczności, przy mocno pordzewialych reflektorach mozna je rozebrac i pomalować spray'em "Super Chrom". Nie daje to lustrzanie gladkiej powierzchni, ale na pewno poprawia dzialanie reflektorów.
Powrót do góry

Polaris
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódź

Post#19 16 Kwi 2004 08:40   

Malowanie chromem w sprayu pewnie pomoże tylko na jak długo? Chrom pod wpływem temperatury i wilgoci czernieje. Spray to raczej metoda "stare auto dla jelenia" ;)
Powrót do góry

adudzi
Poziom 10
Poziom 10

Post#20 16 Kwi 2004 09:16   

spray to żadna metoda (sprawdzone co gorsza osobiście) nie daje odpowiedniej powłoki. światło jest za bardzo rozproszone i jego wydajność jest bardzo mała. chociaż patrząc na zaświecone światła nie widać różnicy, tyle że prawie nie oświetla drogi. efekt spraju jest widoczny na płaskich lub może wypykłuch powierzchniach. ale na wklęsłej jest zbilżony do efektu jaki daje srebrzanka (no mniej więcej). jakim materiałem pokrywa się powierzchnię odbłyskową. czy są rózne, a jeśli tak to jaka jest najlepsza do reflektora samochodowego (efekt oraz trwałość)
Powrót do góry

psik
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdańsk

Post#21 18 Kwi 2004 10:41   

Oryginalnie i przy regeneracji odbłyśniki są metalizowane, chyba próżniowo. W Gdańsku jest zakład który to robi od zawsze...
Ale ostatnio ustalili takie ceny, ze głowa boli. Standardowy reflektor japoński 142x200 chcieli regenerować za 50 zł, a nowy kosztuje 28...
Powrót do góry

emik
Poziom 16
Poziom 16

Post#22 07 Maj 2004 23:49   

Psik,możesz podać bliższe namiary tego zakładu w Gdańsku.
Powrót do góry

HubertReg
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Turew

Post#23 30 Gru 2004 19:56   

Jak , chodzi o regeneracje reflektorów to polecam www.regeneracja-hc.com
Powrót do góry

czarunio
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: kotlina kłodzka

Post#24 30 Gru 2004 22:44   

A może ktoś wie gdzie można kupić wkłady świateł mijania do reflektora mondeo mk1 1995, bo żółknie w nich szybka rozpraszająca(jest z tworzywa)?Kiedyś wyczytałem,że można kupić za jakieś 50 zł ale nigdzie nie mogę tego znależć.
Powrót do góry

renans
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: warszawa

Post#25 30 Gru 2004 23:17   

udaj się do najbliższego serwisu forda
Powrót do góry

elektronikk
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: kielce

Post#26 31 Gru 2004 02:52   

witam
zapomij o spreyu!!!!! reflektor to wbrew pozorom skomplikowane urządzenie , nie moze być porysowana jego klosz bo to rozprasza strumień świetlny a, także odbłyśnik musi być jak najlepszy , wszystkie uszkodzenia tych elementów zakłócają ich prawidłowe świeceie i mogą powodować oślepianie innych uczestników ruchu , najlepiej na szrot sie wybrać i moze coś sie znajdzie , a to pokrywanie przedmiotów srebrem nazywa się też często próba lustra srebrnego , gdzie czyste srebro odkłada sie na przedmiocie , każda farba nie nie bedzie dawala odpowiedniego odbicia promienia , co gorsza moze sie jeszcze przegrzać w reflektorze
pozdrawiam!
Powrót do góry

zenek1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Pabianice

Post#27 31 Gru 2004 07:39   

Co do pokrywania srebrem to nie warto bo szybko czernieje. Firmowo pokrywa się odbłyśniki próżniowo aluminium i takiej usługi warto szukać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2004 07:39   

Powrót do góry

daro29
Poziom 10
Poziom 10

Post#28 03 Sty 2005 11:04   

wojtek12345 napisał:
Ponieważ zauważyłem, że reflektory w moim aucie świecą trochę gorzej niż te w nowych autach, przyjrzałem się odbłyśnikom i zauważyłem, że są zmatowione. Prawdopodobnie po jedenastu latach miała prawo osadzić się warstwa kurzu. Wyczytałem przy temacie dotyczącym żarówek, że można wyczyścić szmatką na druciku. Nie wiem jednak czy lepiej zrobić to na sucho, czy przy użyciu płynów np. do szyb, a może są inne sposoby "zregenerowania" odbłyśnika?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Również polecam płyn do mycia naczyń pod warunkiem ze to tylko zabrudzenie. Jesli powłoka odchodzi (co w plastikowych odbłysnikach jest tylko kwestią czasu) to tylko regeneracja bo kazdy inny sposób nie bedzie najlepszy i długotrwały. Zdecydowanie odradzam dmuchanie kompresorem chyba ze w celu oczyszczenia plastiku z resztek powłoki odblaskowej. A tutaj inna firma regenerujaca http://www.vacmet.kn.pl
pozdr
daro[/img]
Powrót do góry

wojub
Poziom 7
Poziom 7

Post#29 03 Sty 2005 13:07   

Witam

W przypadku zabrudzenia odbłyśnika reflektora polecam użyć kostki do zmywarki np. Calgonit 3w1. Należy rozpuścić kostkę w odpowiedniej ilości wody i wypłukać tym roztworem reflektor. Po wypłukaniu przedmuchać sprężonym powietrzem, żeby nie było zacieków.
Niestety ten sposób jest dobry tylko na zabrudzenia, zmatowiałe odbłyśniki nie oczyszczą się w ten sposób.

GB
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#30 03 Sty 2005 14:26   

niczym nie maluj odblysnikow!
co najwyzej letnia woda+plyn do mycia naczyn,potem miekka szmatka na drucika w celu wytarcia smug.jezeli to nie pomoze trzeba nowe odblysniki
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> "Regeneracja" odbłyśników reflektorów
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.083 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony