Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HP Photosmart C3180 - wszystko miga

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP Photosmart C3180 - wszystko miga
Autor
Wiadomość
Spikegs
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 04 Mar 2008 12:28   

HP Photosmart C3180 - wszystko miga

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym HP (jak w temacie), a mianowicie po włączeniu wtyczki zasilania od razu miga wszystko na wyświetlaczu łącznie ze wszystkimi diodami. Zasilacz na pewno sprawny - sprawdzałem na drugim, nie widać żadnych uszkodzeń na płycie, czy to może być jakaś wewnętrzna usterka płyty elektroniki? Czy w ogóle opłaca się i czy można to naprawić?
Powrót do góry

straw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: katowice

Post#2 23 Maj 2008 17:07   

Re: HP Photosmart C3180 - wszystko miga

Witam, tak samo u mnie w moim c3180, tylko że najpierw zapala się jedna gwiazdka jakości potem druga a przy trzeciaj zaczyna migać wszystko i świeci lampa skanera. Może ktoś zna metodę na to, z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Post#3 28 Maj 2009 08:23   

Albo lampa albo płyta do wymiany.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 08:23   

Powrót do góry

ar_j
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Krakow

Post#4 06 Cze 2009 21:37   

Mam C3180 z uszkodzonym mechanizmem. Elektronika sprawna, skaner też. Gdyby ktoś coś chciał, zapraszam na PW.
Powrót do góry

krystian k
Specjalista - kserokopiarki
Specjalista - kserokopiarki

Miasto: Włocławek

Post#5 09 Cze 2009 00:07   

moze to banalne ale wiekszość tych urządzeń jak ludziska targają nam na serwis to ma wywalony któryś z tuszy lub enkoder się przekrecił na trzpieniu napedurolek
Powrót do góry

tomsoft
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Zielona Góra

Post#6 09 Cze 2009 01:12   

Jest pewne prawdopodobieństwo,że to Enkoder(taka plastikowa tarczka z kreskami obracająca się w szczelinie po lewej stronie na wałku - to dla nie wiedzących gdzie szukać) podobną usterkę usuwałem w Canonie Ale - wtedy drukarka powinna kręcić wałkiem i jeździć karetką jak głupia bo nie wie "gdzie jest".Jeśli nie kręci wałkiem i nie szaleje mechanicznie to raczej kwestia elektroniki płyty głównej.Potrzeba więcej info, np.co się dzieje z mechanizmami, czy przesuwa się karetka lub słychać działanie stacji serwisowej (tzw. wózek czyszczący głowice).Poza tym co działo się bezpośrednio przed awarią np. czy nie zaciął się papier.Tam w 3180/4180 itp. leci często sprzęgło i jest komunikat o zacięciu papieru a to nie prawda, chodzi o sprzęgło!!Mogły się też poluzować taśmy łączące głowice z płytą główną.Krótko mówiąc chorego nie da się wyleczyć na odległość, choć czasami usterka jest banalnie prosta do usunięcia - im "mądrzejsza" elektronika tym "głupsze" są często reakcje urządzenia na proste usterki.
Powrót do góry

LucasKrakow
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#7 26 Wrz 2010 14:56   

Podepnę sie do tematu.
U mnie jest tak ze, zapala sie jedna gwiazdka - później druga - dwa bardzo szybkie mrugnięcia całości - trzecia gwiazdka i na końcu mruga wszystko.
Obrócenie enkodera (przekręcenie wszystkich zębatek) powoduje po zakończeniu testu ruch wszystkiego, a to daje mi do myślenia ze może to być kwestia ustawienia właśnie enkodera. Czy drążyć ten kierunek czy tez jednak sprawdzić elektronikę?
Zasilacz OK
Powrót do góry

Stan-S11
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Milejów

Post#8 26 Wrz 2010 18:07   

W pierwszej kolejności to podmienił bym karetkę, jeśli nic się nie zmieni to należy wymienić płytę główna. Encoder w opisanej sytuacji nie ma nic do znaczenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2010 18:07   

Powrót do góry

LucasKrakow
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#9 26 Wrz 2010 19:17   

Czy jest możliwość wyłączenia drukarki tak by działał sam skaner lub na odwrót? Swoja drogą to nie rozumiem jak można wyprodukować takie urządzenie, chyba tylko z głupoty lub na złość użytkownikowi.

Niestety nie mam możliwości podmieniania podzespołów, na co dzień nie zajmuje się takimi urządzeniami.

Urządzenie poszło na części, ponieważ na internecie można znaleźć działające za 49zł. Dziękuje za zainteresowanie.
Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Tykocin

Post#10 17 Paź 2011 22:14   

Witam wszystkich na forum .Mam urządzenie hp c3180 od kilku lat . było sporadycznie używane do drukowania kilku , kilkunastu stron choć zdażyło się że xerowałem nią książki do szkoły. kilka miesięcy temy został zmieniony tusz na nieoryginalny z powodu wypracowania się kartridża .od kilku dni mam taki problem że gdy uruchamiam drukarkę to cały czas miga lampka kontrolna od tuszu (pomimo tego że oba kartridże są w drukarce) i to podświetlenie od czarno-białego xerowania , nie wiem co mam z tym zrobić a chciałbym jakoś to naprawić bo drukarka jest mi bardzo potrzebna.
Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#11 17 Paź 2011 22:15   

Przeczyść styki. Jak nie pomoże to wymień czarny kartridż.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2011 22:15   

Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#12 28 Paź 2011 19:52   

Wielkie dzięki .Po wymianie kartridża znów wszystko gra :D
Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#13 05 Lis 2011 13:41   

No i niestety dzisiejsza próba drukowania zakończyła się fiaskiem . Nówka kartridż nie pomógł. Objawy takie same jak w pierwszym moim poście. drukarka działa tylko na oryginalnym HP . Equal mogę chyba sobie darować (choć to nowy kartridż) :(
Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#14 05 Lis 2011 14:04   

Przeczyść styki. Jeśli nie pomoże to proponuję reklamować.
Powrót do góry

jjanusz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: krasnogliny

Post#15 10 Lis 2011 15:00   

konteno napisał:
Witam wszystkich na forum .Mam urządzenie hp c3180 od kilku lat . było sporadycznie używane do drukowania kilku , kilkunastu stron choć zdażyło się że xerowałem nią książki do szkoły. kilka miesięcy temy został zmieniony tusz na nieoryginalny z powodu wypracowania się kartridża .od kilku dni mam taki problem że gdy uruchamiam drukarkę to cały czas miga lampka kontrolna od tuszu (pomimo tego że oba kartridże są w drukarce) i to podświetlenie od czarno-białego xerowania , nie wiem co mam z tym zrobić a chciałbym jakoś to naprawić bo drukarka jest mi bardzo potrzebna.

U mnie jest podobnie, ale oprócz tego nie wykrywa drukarki komputer ,twierdzi że drukarka jest nie podłączona
Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#16 10 Lis 2011 21:42   

Cóś się porobiło (różnorakie manipulacje i kombinacje kartriżów a mam już ich sporo : 3 czarne i 2 kolorowe) i na razie działa "bajkowacie" a u mnie to drukarka jest podłączona do lapka hp probook'a i komunikuje się znakomicie bez potrzeby instalowania czegokolwiek
Powrót do góry

jjanusz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: krasnogliny

Post#17 11 Lis 2011 09:01   

konteno napisał:
Cóś się porobiło (różnorakie manipulacje i kombinacje kartriżów a mam już ich sporo : 3 czarne i 2 kolorowe) i na razie działa "bajkowacie" a u mnie to drukarka jest podłączona do lapka hp probook'a i komunikuje się znakomicie bez potrzeby instalowania czegokolwiek

a czy jak był problem z tuszem, to komunikacja była prawidłowa?
Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#18 12 Lis 2011 08:41   

raczej nie ale nie mam zainstalowanego czegokolwiek z tego oprogramowania które było na płytkach wraz z drukarką ()
Powrót do góry

tokarz
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 13 Gru 2011 18:39   

Witam,

może trochę późno odpowiadam, w stosunku do daty zamieszczenia ostatniego posta, ale niedawno przeszukiwałem Internet w poszukiwaniu rozwiązania takiego problemu i nic sensownego nie znalazłem. Problemem okazała się uszkodzona taśma pomiędzy płytą główną, a karetką. Popękały ścieżki w taśmie, tuż przy samej karetce.
Po naprawieniu połączeń i odpięciu taśmy drukarka zachowuje się w identyczny sposób, jak przed naprawą. Zaczyna self-test, i przy zapaleniu się trzeciej gwiazdki, panel sterowania po lewej stronie zaczyna cały migać.
Po wyłączeniu zasilania, podłączeniu zregenerowanej taśmy i włączeniu drukarki (zasilania, później drukarki) wszystko działa, jak należy.
Dodam, że przed całkowitym zakończeniem żywota taśmy, często zgłaszał mi się komunikat, że kaseta drukująca jest zakleszczona, a przy tym migały dwie pomarańczowe diody na górze panelu sterującego. Czasami również zgłaszał się problem kasety tuszu kolorowego i drukarka nie 'widziała' kasety. Teraz wszystko jest w normie.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2011 18:39   

Powrót do góry

konteno
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#20 19 Gru 2011 21:19   

powiem a w zasadzie napiszę tak : problem ze swoim hp rozwiązałem w taki sposób że jak otworzyłem z przodu klapkę (tą od kartridżów)to po lewej stronie jest wybrzuszenie w klapce które wchodzi wgłąb obudowy i tam przesłania fotokomórkę lub transoptor (na pewno któreś z nich ) najpierw włożyłem do drukarki stary kartridż (oryginalny hp) a później tam do foto... kawałek kartki i wówczas zaczęła działać głowica czyszcząca i w tym momencie (w czasie pracy głowicy czyszczącej) wymieniłem kartridż na ten dobry (equal, ale jest to w tym przypadku oryginalny kartridż hp z usuniętymi znakami firmowymi )
Powrót do góry

Krikesz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: trójmiasto

Post#21 10 Lut 2012 20:03   

Witam! Podepnę się do tematu. Mam Hp c3180 i na wyświetlaczu ilości kopii pojawia się E.
Proszę o pomoc :|
Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#22 11 Lut 2012 00:12   

Tylko E? Czy jeszcze coś miga? Co informuje sterownik drukarki?
Powrót do góry

Krikesz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: trójmiasto

Post#23 11 Lut 2012 13:49   

Witam! Drukarka z odzysku i nie miałem jej podłączonej do kompa. Przy kopiowaniu zapalała się pomarańczowa lampka(u góry) i na wyświetlaczu E... ale dziś po instalacji na kompie wszystko jest ok :? A w międzyczasie zmieniłem jej tylko filc ten od spodu(był nasączony tuszem).
Nie wiem co było przyczyną...? :?:
Powrót do góry

pyzavader
Poziom 1
Poziom 1

Post#24 15 Lut 2012 10:57   

U mnie podobna sytuacja tylko ze drukarka w ogole nie startuje tez wszystko miga otworzyłem ja i na plytce od karetki jest wylane troche atramentu pewnie to jest przyczyną, jak sądzicie ?
Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#25 15 Lut 2012 13:10   

Podejrzewam spalenie karetki. Jakby co to mam taką.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP Photosmart C3180 - wszystko miga
Strona 1 z 1