X
  • #1 04 Mar 2008 21:08
    porafal
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witajcie !

Mam problem dzisiaj dostałem router bezprzewodowy TP-LINK WR340G. Podlaczylem do niego moj modem kablem sieciowym, no i ustawilem ladnie antenke. Odpalam laptopa no i zlapalo mi router, wyskoczylem komunikat i okienko ze nastepuje tam polaczenie z tym routerem o nazwie TP-LINK. A wiec kliknelem na połącz, wszystko elegancko sie niby polaczylo w panelu sterowania w polaczeniach sieciowych jest tam siec bezprzewodowa i pisze ze polaczono, adresy ip sa z lewej strony no wiec otwieram przegladarke i jak w instrukcji napisalo mam w niej wpisac: 192.168.1.1 no i wyskoczylo okienko wpisalem nazwe i haslo ktore musialem wprowadzic i wyswietlila mi sie stronka TP-LINK w ktorej jak w instrukcji wszedlem w QUICK instalation odpalam i odrazu mialem wybrac jakis typ polaczenie CHOOSE WAN CEONNECTION TYPE, wiec wybrałem Dynamic Ip tam byly opcje Wireles Radio- Enable; SSID: TP-LINK; Region: POLAND; Channel- wybralem domyslny 6 na 10 mozliwych. i Mode: 54mbps 802.11g no i wyskoczylo finish. Wchodze w przegladarke a tu lipa nie ma neta mysle sobie cos z karta sieciowa w moim laptopie ale gdy podlaczylem kabel sieciowy do routera i podlaczylem go do stacjonarnego kompa tez nie mialem neta, niby sie ladnie polaczyl zrobilem te laczenie w przegladarce instalcje jak opisalem wyzej i nic. Prosze o rade
  • #2 04 Mar 2008 21:24
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+1)
    Opisz dostawce netu, czy Dynamic IP ma byc u ciebie czy statycznie wpisany adres dla WAN, a moze trzeba takze sklonowac MAC w porcie WAN na taki jak masz u dostawcy przypisany.
  • #3 04 Mar 2008 21:49
    porafal
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dostawcą jest multimedia czy jakos tak. IP miałem na początku stałe a teraz zmienili i kazali ustawić zeby pobierało automatycznie. No właśnie trzeba skolnować te MAC ale nie za bardzo wiem jak bo robie coś takiego po raz pierwszy. Możecie mi jakoś pomóc?
  • #4 04 Mar 2008 22:10
    bydlak
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    to proste chodzi tutaj o MAC adres karty sieciowej czyli adres fizyczny
    robisz cos takiego:na 2 migajace komputerki klikasz prawym myszy>stan>klikasz na karte obsługa>szczegóły tam masz adres fizyczny karty potem wpisujesz go tam w przeglądarce powiem ci dla łatwości ze jest to 12 cyfrowo literowy kod

Dodano po 1 [minuty]:

robiłem cos takiego na specjalizacji "sieci komuterowe"
  • #5 04 Mar 2008 22:13
    porafal
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale moglby mi ktoś powiedzieć tak krok po kroku jak to zrobić?

Znaczy to wygląda tak: mamy sieć osiedlową w 13 osób, u kumpla jest modem ablowy dsl i od niego kabel idzie do mojego sąsiada. U sąsiada jest switch, który rozdziela net w tym do mnie. Czyli do mnie do domku wpada kabel RJ45. Więc jak poprawnie skonfigurować ten router?

Scalone 2 posty - nie piszemy postów jednego pod drugim, od tego jest przycisk zmień. [mbo]
  • #6 20 Mar 2008 11:12
    smerfny
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich. Mam maly problemik z tym routerkiem. Mianowicie nie moge go zresetowac do fabrycznych ustawien. Przez swoja glupote zapomnialem hasla ktore sam ustawilem. Patrzylem do manuala i robilem wszystko tak jak tam pisalo - dalej bez skutku. Trzymalem 5 sec jak był wlączony do prądu, wyłaczony, trzymalem podczas podlaczania.... Nic... Ma ktos jakis pomysl?

(Przepraszam ze tak odswiezam, ale widze temat z marca :))

Edit: O rany jak zagmatwalem :) Problem rozwiazany - zle przeczytalem instrukcje. Nalezy router odpiac od pradu, wcisnac reset i caly czas trzymac, podpiac do pradu i dopiero puscic kiedy dioda SYS bedzie migac tak jak przy normalnym dzialaniu. W instrukcji napisali ze 5sec... ze stoperem w reku 10 :) Sorry jeszcze raz za zasmiecanie topicu....
  • #7 18 Jun 2008 18:10
    mm1996
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    podlaczylem kabel z netem do tego access pointa, wszystko niby chodzi, laptop wykrywa mi go przez wifi ale nie chodzi net, tak jak napisal tworca tego watku
    chodzi wlasnie o adres MAC
    mojemu dostawcy podalem adres MAC tego access pointa, laptop ma inny nr MAC i nie moge go zmienic na identyczny jak adres access pointa

czy dostawcy internetowemu powinien podac adres MAC karty z laptopa czy z tego access pointa tp-link?
  • #8 18 Jun 2008 19:18
    pala22
    Level 24  
    Helpful post? (-1)
    Dostawcy to miałeś podać adres mac na wejściu WAN gdzie podpinasz jego kabel

Teraz to w ruterze zamień .
  • #9 18 Jun 2008 19:21
    mm1996
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    ok juz mi dziala :D
  • #10 08 Jul 2008 01:28
    yarecki02
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Zakupiłem tego routera i mam problem z poprawną jego konfiguracją,a mianowicie nie czaje jak to ma być skonfigurowane żeby działał radiowo i przewodowo.
    Net mam dostarczany radiowo poprzez aces-point EDIMAX EW-7206APg oraz poprzez protokół pppoe.
    Połączyłem router kablem z aces-pointem kablem oraz wszedłem poprzez przeglądarke do routera ustawiając jak w instrukcji.Połaczenie wybrałem pppoe oraz nazwę i hasło.Dalej nie wiem jak mam ustawić żeby działała sieć na dwóch kompach podłączonych kablami z tym ruterem.
    Bezpośrednio jeden komp działa bezproblemowo ale przez router nie łączy się.
    Nazwę oraz zabezpieczenia radiowe udało mi się ustawić.
    Proszę mi wyjaśnić jak,gdzie i co mam poustawiać żeby to normalnie działało na tych dwóch kompach.
  • #11 27 Feb 2009 20:58
    grzesik1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Mam ten sam router i mam pytanie.

Siec kablowa adres IP przydzielany po przez MAC adress.

Sklonowalem mac karty do routera, i internet przez wifi leci, teraz chcę również puścic po LAN'ie i mam pytanie ...

Skonfigurowalem DHCP sobie i czy moge dodac tam filtrowanie MAC i wpisac MAC komputera stacjonarnego?

Wyszło by wtedy, że router ma taki sam mac jak karta po Lanie w jednym z komputerów.

Czy to zadziała
  • #12 10 Mar 2009 10:52
    niko91
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam Panowie!
    Mam sieć z UPC z modemem Motoroli i za tym router TP-LINK TL-WR340G. Do niego podpiętę:jeden komp po kablu,drugi po wi-fi i tuner d-box Sagem po kablu.
    Problem mam z konfiguracją połączenia kompa z tunerem.
    W Virtual Servers udostępniłem zgodnie z zaleceniami odpowiednie porty:6699 i 8080 ,a programy wykorzystujące te porty nie chcą chodzić.Połączenie przez Total Commander jest. Jakie są właściwe ustawienia w routerze żebym wykorzystał jego pełne możliwości?
    Mam taką wersję:
    Firmware Version:
    3.7.2 Build 071123 Rel.38995n
    Hardware Version:
    WR340G v5 081520C2
    Wyczytałem,że jest już nowsza wersja, czy należy uaktualnić ją? Nie znalazłem polskiej instrukcji konfiguracji tego routera, może ma ktoś?
    Proszę o rady i podpowiedzi w temacie.

Pozdrawiam
  • #13 16 Sep 2009 15:16
    as12345600
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Czy ten sprzet może być jednocześnie klientem innego AccessPointa i AccessPointem? Czyli czy działa funka WDS ??
  • #14 24 Mar 2013 18:08
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    mam internet od tp.pl łącze się z nim za pomocą Linksys wag120n-ee , ze względu że chciałem mieć troszkę więcej komputerów postanowiłem dokupić TP-LINK TL-WR340G i próbowałem skonfigurować nie stety bez skutecznie. Czy możliwe jest że linksys ma zablokowane wysyłanie internetu na routery albo źle może być skonfigurowany. (internet dobrze chodzi ) Czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak dobrze to zrobić ?
    pozdrawiam
  • #15 24 Mar 2013 18:15
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Jak masz to obecnie teraz podłączone ?
  • #16 24 Mar 2013 18:44
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    tp kabelek >>>> linksys kabel rj45>>>TP-LINK TL-WR340G kabel rj45>>>komputer >>>tak chciałbym aby było podłączone
    tp kabelek >>>> linksys kabel rj45>>>komputer tak mam teraz podłączone
    ( kabelki sprawne ponieważ sprawdziłem i był na nich internet )
    pozdrawiam
  • #17 24 Mar 2013 18:52
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Na tym linksie jaki masz adres Lan i jaki masz zakres adresów DHCP ?
  • #18 24 Mar 2013 19:00
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    mam nadzieje ze z rzutu ekranu będą wszystkie dane Problem z konfiguracją z TP-LINK TL-WR340G
  • #19 24 Mar 2013 19:05
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Ok więc zaloguj się na ten TP link WR340G . Wyłącz na nim serwer DHCP adres Lan ustaw mu 192.168.1.2 siec wifi wg. własnego uznania . Na koniec spinasz je razem kabel w port Lan w TP linku (Wan pusty )
  • #20 24 Mar 2013 21:07
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Problem z konfiguracją z TP-LINK TL-WR340G
    później jak podpinam kabel (wan pusty) to gdy mam podłączone laptopa po wi-fi (ktoś był sprytny i wyrwał gniazdo rj45) i stacjonarny to wyskakuje mi informacja ze IP (nie pamiętam ale na pewno jakiś był konflikt) i nie wiem czy na linksysie po kablu jest internet (na chwilę obecną nie mam tyle komputerów przy sobie)
  • #21 24 Mar 2013 21:09
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Network-Lan tam zmień adres IP na 192.168.1.2
  • #22 26 Mar 2013 21:08
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Problem z konfiguracją z TP-LINK TL-WR340G Problem z konfiguracją z TP-LINK TL-WR340G
    Witam
    nie stety nadal brak połączenia dziękuję za pomoc.
    pozdrawiam
  • #23 26 Mar 2013 22:16
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Pokaż zakładkę ze statusu a dokładnie z Wan routera TP link WR340G jak masz je razem spięte .
  • #24 27 Mar 2013 23:32
    krzychu1988
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Dziękuję za pomoc wojtek2803 miałeś rację od kilku minut korzystam z tego rozwiązania i jestem z tego zadowolony.
    Ps. Jaki byście polecali acces point"y z anteną odkręcaną ?? Chodziło by mi o wysyłanie internetu na jakieś 70 metrów (wiadomo jeden acces point wysyłał by sygnał a drugi by go odbierał) ?
    Pozdrawiam
  • #25 27 Mar 2013 23:40
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Najpewniej zestawić most radiowy 2xTP link WA5210G. Jeśli chcesz się bawić w routery to polecam Ci jako AP TP link WA801ND i jako Client też TP LINK WA801ND lub TP link WR743ND masz tutaj dodatkowo 4 porty lan .
  Search 4 million + Products
Browse Products