Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Instalacja Mozilla Firefox na Windows XP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja Mozilla Firefox na Windows XP
Autor
Wiadomość
DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 05 Mar 2008 15:26   

Instalacja Mozilla Firefox na Windows XP

Witam.
Czy wie ktoś może, w jaki sposób można zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox na komputerze, na którym:
1. Jest zainstalowany system operacyjny Windows XP, którym zarządza administrator.
2. Dostęp do stron internetowych poprzez Internet Explorer jest zablokowany przez administratora, więc instalacja Firefoxa w ten sposób odpada.
2. CD-ROM i Wszystkie porty USB są zablokowane przez administratora, więc zainstalowanie i uruchomienie Firefoxa przez CD, lub pendrive'a jako dysk wirtualny odpada.
2. Dostęp do folderów osobistych, w tym dysku C również jest zablokowany przez administratora. Wyjątek stanowi folder Moje dokumenty i Kosz.
Jeżeli ktoś by miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny za info.
P.s. Tylko proszę o nie pisanie odpowiedzi w stylu "dogadaj się z administratorem..." itp., bo to nie wchodzi w grę.
Oczekuje konkretnych i merytorycznych pomysłów, które postaram się wykorzystać, a potem napisać na Forum, czy się udało, żeby innym użytkownikom mającym podobny problem również ułatwić życie.
Pozdrawiam.
DAREK

Temat poprawiłem. Regulamin forum pkt.11.1
Mery84

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2008 15:26   

Powrót do góry

Alchemik2600
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Knurów

Post#2 05 Mar 2008 16:21   

Re: Pomocy - instalacja Mozilla Firefox na Windows XP

Jeżeli dobrze rozumiem, to:
1. Konto, do którego masz dostęp jest kontem Gościa lub Użytkownika o ograniczonym dostępie - w związku z tym sama możliwość instalacji jest zablokowana.
2. Dostęp do internetu jest całkowicie zablokowany (jeżeli nie, to proszę powiedzieć, strony o jakiej tematyce są blokowane).
3. Napędy zewnętrzne są zablokowane (czy dotyczy to również stacji dyskietek, o ile jest).
4. Dostęp nawet do folderów prawnie należących do konta (Pulpit, Temp, itd.) jest również zablokowany - mówiąc szczerze nie rozumiem tego podpunktu.

Więc ja to widzę (bez powyższej wiedzy) tak:
a) złamanie hasła administratora poprzez brute-force albo reset (cóż...);
b) jeżeli dostęp do stron został świadomie zablokowany jako do stron z hasłem "mozilla", to spróbować zrobić to naokoło - najpierw zainstalować Operę, a później z niej Firefoxa;
c) poprosić kogoś, by wysłał instalację na maila ;-)
d) skoro dostęp przez CD lub USB odpada, spróbuj przez dyskietkę - na instalkę potrzebujesz jakiś 4 dyskietek ;-)

Największy problem pojawia się z samą instalacją - musisz obejść blokadę windowsową na instalację - nie wiem, czy Firefox pozwala instalować się na przez konta użytkownika - ale wydaje mi się, że możliwe jest instalowanie z trybu awaryjnego, do którego możesz się dostać bez wpisywania hasła administratora.

Wiem, ze niektóre pomysły są dziwne, ale to był traktat w tylu "założyłem się z kumplami że zrobię niewykonalne" ;-)
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 05 Mar 2008 17:01   

Przede wszystkim dzięki za odzew w tej sprawie, bo już myślałem, że nikt mi nie pomoże. :-) Ale do rzeczy:
1. Mam konto użytkownika o ograniczonym dostępie
2. Wszystkie strony z wyjątkiem firmowej są zablokowe, kiedy próbuje je przeglądać przez Internet Explorer. Fire Fox działa, bo było wcześniej sprawdzane, ale został niestety usunięty.
3. Dyskietki zapewne też są zablokowane podobnie, jak inne napędy, więc nawet nie będe sprawdzał.
4. Dostęp do folderów należących do kompa jest zablokowany, oprócz folderu Moje dokumenty, jak wchodzę przez menu Start.
Myślałem o tym, żeby wysłać skompresowaną instalkę na mail'a, ale pewnie Windows mi na to nie pozwoli, żeby ją odpalić. Napisałeś coś o trybie awaryjnym - że w ten sposób można przeprowadzić instalację. Czy możesz rozwinąć ten temat?
Powrót do góry

krzysztofraj4
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Podkarpacie -Besko

Post#4 05 Mar 2008 17:19   

Witam w trybie awaryjnym możesz obejść wszystkie zabezpieczenia już kiedyś próbowałem
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 05 Mar 2008 17:40   

Sorry za banalne pytanie, ale jak włączyć ten tryb awaryjny z poziomu zwykłego logowania do Windowsa XP?

Dodano po 9 [minuty]:

Już znalazłem klawisz F8, żeby uruchomić ten tryb. :-)
P.s. Ale czy jak uruchomię tryb awaryjny, to:
1. Na pewno będe się mógl zalogować bez hasła administratora, tylko na swoje domenowe?
2. Czy można wtedy bez problemu przeprowadzać instalację?
Powrót do góry

woytekp
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: gdzieś na kujawach

Post#6 05 Mar 2008 18:38   

Możesz spróbować z FF Portable. Ta wersja FireFoxa działa bez instalacji - wystarczy skopiować cały folder w dowolne miejsce na dysku np. do Moich Dokumentów i uruchomić.
http://firefox-portable.pl.malavida.com/d1316-sciaganie-gratis-windows
Powrót do góry

Alchemik2600
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Knurów

Post#7 05 Mar 2008 21:58   

Re: Instalacja Mozilla Firefox na Windows XP

Wiele sytuacji, które wymagają hasła administratora jest obchodzonych w ten sposób, także obejdzie się bez żadnego hasła, by się dostać na konto w trybie awaryjnym ;-)
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#8 05 Mar 2008 22:23   

Skoro administrator zablokował możliwość instalacji innego oprogramowania i wchodzenia na inne strony niż firmowa to miał ku temu powody.

Radą jest FF Portable przesłany przez maila i wypakowany do jedynego dostępnego folderu - Moje dokumenty.
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 05 Mar 2008 23:44   

Czy to jedyna możliwość zainstalowania Firefoxa obchodząc zabezpieczenia administratora, czy może ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł? Z przyjemnością skorzystam ze wszystkich i poinformuje później na forum, czy wypaliły. Czekam zatem na info. :-)
Powrót do góry

Tomash_ek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdynia

Post#10 06 Mar 2008 00:38   

Możesz spróbować ominąć zabezpieczenia WWW internet explorera w prosty sposób.
Otwierasz mój komputer i w okno gdzie masz ścieżkę folderu wpisujesz adres. Często działa. Zależy jak dobrego macie admina.
Pozdr
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 06 Mar 2008 19:57   

Uruchomiłem Windows XP w trybie awaryjnym i niestety lipa. :-( Nic sie nie da zrobić. Jest tak samo, jak w trybie normalnym, czyli zabezpieczenia administratora działają. Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak to obejść?

Dodano po 3 [minuty]:

Czy jest możliwość uruchomienia Windowsa w taki sposób, żeby chociażby odblokować złącza USB?
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#12 06 Mar 2008 22:53   

Próbowałeś w końcu z tym FF portable? On nie wymaga instalacji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2008 22:53   

Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 Post autora tematu 06 Mar 2008 23:26   

Nawet nie miałem jak spróbować z tym Firefox'em portable, ponieważ nie mam jak go skopiować do komputera. Myślałem, że jak uruchomie Windowsa w trybie awaryjnym, to "odblokują" się złącza USB, ale niestety tak się nie stało. :-(
Masz więc jakiś pomysł, jak je "odblokować", bo wtedy mógłbym wprowadzić plik Firefox Portable do kompa i sprawdzić, czy zadziała?

Dodano po 3 [minuty]:

Innymi słowy cała zabawa polega teraz na tym, żeby w jakiś sposób wprowadzić tegi Firefox'a Portable do kompa. Napęd CD jest zablokowany, podobnie, jak wspomniane powyżej gniazda USB, więc nie mam pomysłu, jak to zrobić. Przesłanie pliku przez mail'a owszem jest możliwe, ale wolałbym to zrobić w bardziej bezpieczny sposób. Jak ktoś ma jakis pomysł, to niech piszę. :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2008 23:26   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#14 06 Mar 2008 23:27   

Nie możesz go sobie przesłać pocztą elektroniczną z domu?
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 Post autora tematu 06 Mar 2008 23:31   

Mogę tak zrobić, ale konto mail'owe jest wspólne dla wszystkich kompów, więc iten mail byłby widoczny dla wielu osób... Wolałbym to zrobić w jakiś inny sposób.

Dodano po 1 [minuty]:

Rozwiązaniem byłoby odblokowanie USB, ale nie mam pomysłu, jak to zrobić. Wtedy skopiowałbym plik Firefoxa przez pendrive.
Powrót do góry

woytekp
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 06 Mar 2008 23:48   

Oj kolega to jakiś taki mało kreatywny ;) - pakujesz tego FF Portable RARem i zabezpieczasz hasłem, po czym zmieniasz rozszerzenie pliku na np PPT czyli takie jakiego używa MS Power Point i dla pewnosci znów spakowujesz RARem oczywiście ta prezentacja po rozpakowaniu nikomu się nie otworzy - będziesz mógł palić głupa, że widocznie "źle się wysłało" i nawet drugi raz wysłać jakąś prezentację o podobnym rozmiarze pliku, tym razem już działającą. Ty spokojnie ściągasz sobie ten plik z poczty rozpakowujesz zmieniasz z powrotem rozszerzenie i znów rozpakowujesz i już - proste, nie? ;)

I mam tylko nadzieję, ze kolega będzie używał tego FF do zbożnych celów takich, jak np. przeglądanie www.elektroda.pl czy stron ze skąpo odzianymi paniami ;)
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 Post autora tematu 07 Mar 2008 00:53   

Ale musiałbym jeszcze go jakoś rozpakować, a niestety na tamtym kompie nie mam zainstalowanego Win Rara. Ja bym raczej upatrywał możliwość zainstalowania tego Firefoxa portable poprzez USB, ale tak jak wcześniej wspomniałem nie mam pomysłu, jak ten port odblokować.
Powrót do góry

woytekp
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 07 Mar 2008 01:00   

ZIP rozpakuje ci zapewne sam Windows a jeśli chodzi o RAR to możesz stworzyć archiwum samorozpakowujące SFX
Powrót do góry

rrata
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Przeworsk

Post#19 07 Mar 2008 22:31   

:arrow: DAREK-2
Uruchom na tym kompie linuksa Live CD (np. Knoppix) i możesz robić co chcesz.
Powrót do góry

Christophorus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lubcza

Post#20 07 Mar 2008 23:03   

Poszukaj sobie w sieci narzędzia o nazwie ophcrack, a prawdopodobnie poznasz hasło administratora. Narzędzie to może być też przydatne do "odszukiwania" zapomnianych haseł użytkownika, więc proszę nie negować iż jest nielegalne narzędzie. To tak jak z nożem, można kroić chleb, a można zabić człowieka. Tylko od nas zależy w jaki sposób z niego skorzystamy. W przypadku skomplikowanych haseł nie ma też 100% pewności odnalezienia hasła. Ja testując to narzędzie na swoim komputerze (założyłem kilka kont użytkownika z różnymi hasłami) w ciągu kilkunastu minut "poznałem" wszystkie konta użytkownika i hasła do nich.
Powrót do góry

kapq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pionki

Post#21 07 Mar 2008 23:34   

Spróbuj hasło poznać za pomocą SAMInside 2.6.2.0 :D
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#22 Post autora tematu 08 Mar 2008 01:34   

Jak mam poznać hasło za pomocą Ophcrack'a, skoro wspomniałem wcześniej, że napęd CD-ROM jest zablokowany przez admina i niestety nie mam nawet jak odpalić tego programu?

Dodano po 2 [minuty]:

Złamanie hasła za pomocą SAMInside'a też odpada, bo nie mam nawet jak wprowadzić programu do kompa, bo wszystkie napędy są zablokowane.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy naprawde nie da się nic zrobić w Windowsie, żeby odblokować porty USB? To rozwiązało by sprawę i tym sposobem mógłbym skopiować Firefox'a Portable do kompa.
Powrót do góry

rrata
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Przeworsk

Post#23 08 Mar 2008 01:52   

Kolego DAREK-2
Skoro ŻADNA metoda dostępu do dysku, CD-ROMu itp z poziomu windowsa nie zadziała to należy sobie odpuścić tymbardziej, że trafiłeś na profesjonalnego admina. Jedyne co zostaje to włączenie na tym komputerze linuksa w wersji Live CD (uruchamia się z płyty) i za jego pomocą skopiowanie firefoxa na dysk. Z tego co wiem to Linuksa nie obchodzą żadne windowsowe zabezpieczenia przed zapisem. Zresztą parę postów wyżej już to napisałem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2008 01:52   

Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#24 08 Mar 2008 02:13   

rrata napisał:
...trafiłeś na profesjonalnego admina. Jedyne co zostaje to włączenie na tym komputerze linuksa w wersji Live CD (uruchamia się z płyty)...

Profesjonalny admin wyłączył w biosie bootowanie z cd i założył hasło .
Pomysł z wysłaniem Firefoksa portable na pocztę z fałszywym rozszerzeniem jest według mnie dość prostym i skutecznym rozwiązaniem , ale wydaje mi się , że profesjonalny administrator zablokował internet dla wszystkich przeglądarek , nie tylko dla IE .
Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#25 Post autora tematu 08 Mar 2008 02:28   

Odpowiadając na ostatni post, to wcale tak nie jest. Mianowicie Firefox śmiga bez problemów, ale tylko na kompach, na których jest zainstalowany (oczywista sprawa), nie usunięty z dysku przez admina i ustawiony jako domyślna przeglądarka. Nie na wszystkich jest i problem polega na tym, żeby go tam umieścić. :-) Ale chyba wybiorę opcję wysłania pliku prtzez mail'a (chociaż jest trochę ryzykowna), skoro nikt nie ma innego pomysłu, jak odblokować USB.
Powrót do góry

Christophorus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lubcza

Post#26 08 Mar 2008 08:36   

DAREK-2 napisał:
Jak mam poznać hasło za pomocą Ophcrack'a, skoro wspomniałem wcześniej, że napęd CD-ROM jest zablokowany przez admina i niestety nie mam nawet jak odpalić tego programu?

Ophcrack uruchamia się prosto z płyty CD, która jest bootowalna o ile napęd CD nie jest wyłączony w BIOS'ie, a on sam nie jest zabezpieczony hasłem. Tylko jeśli napęd CD będzie wyłączony w BIOS'ie to nie będzie dostępny także w Windowsie. Niektóre BIOS'y mają opcję bezpośredniego wyboru napędu z jakiego uruchamia się komputer. Wybiera się to klawiszem funkcyjnym, u mnie jest to klawisz F11, ale może być też inny. Hasło BIOS'u tego klawisza nie blokuje.
Tylko co będzie kiedy administrator się zorientuje, że ktoś zmieniał ustawienia / konfigurację / oprogramowanie komputera?
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#27 08 Mar 2008 12:17   

Christophorus napisał:
(...)o ile napęd CD nie jest wyłączony w BIOS'ie, a on sam nie jest zabezpieczony hasłem. Tylko jeśli napęd CD będzie wyłączony w BIOS'ie to nie będzie dostępny także w Windowsie.
Nie prawda, będzie widoczny w Windowsie nawet jak będzie wyłączony w BIOSie, pozatym wcale nie trzeba go wyłączać w BIOSie, wystarczy w BIOSie wyłączyć możliwość rozruchu z innego napędu niż HDD-0.

Wyrazy uznania dla admina, wygląda na to, że naprawdę profesjonalnie podszedł do zadania. Pracownicy w pracy mają pracować, a nie pisać blogi czy oglądać gołe panienki...
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#28 08 Mar 2008 21:40   

Do WSZYSTKICH kolegów uczestniczących w dyskusji tego tematu:
Temat w sposób najjaśniejszy na świecie dotyczy łamania zabezpieczeń bądź ich omijania, czyli narusza regulamin naszego Forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic528987.html
Wszyscy koledzy rozpoczynając korzystanie z naszego forum potwierdzili, że z regulaminem zapoznali się. I co? I jak gdyby nigdy nic temat został założony i pięknie się rozwija. Autor tematu w sposób oczywisty pragnie obejść zabezpieczenia nałożone przez administratora, a koledzy dzielnie próbują mu pomóc. I nawet chwaląc i rozumiejąc administratora w tejże instytucji próbują wymyśleć, jak mu zaszkodzić. Szczególnie dziwię się koledze Tzok, o którym sądziłem, że jest jednym z rozsądniejszych użytkowników elektrody. Jak się okazuje, myliłem się. Szkoda.
Wszyscy uczestnicy tego tematu otrzymują ostrzeżenia. Temat zamykam i pozostawiam na Forum ku przestrodze innych próbujących dowiedzieć się jak przechtrzyć swojego administratora.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja Mozilla Firefox na Windows XP
Strona 1 z 1