Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moding komputera - ocena

Allan18 06 Mar 2008 16:56 2166 12
  • #1 06 Mar 2008 16:56
    Allan18
    Poziom 10  

Witam wszystkich chciałbym zaprezentować swój mod komputera, został on wykonany z pleksy o grubości 3mm, oświetlony został diodami LED które zostały podpięte pod zasilacz stabilizowany na LM 317T, po za tym środek został obity matą korkową , która daje wytłumienie. Wentylatory zostały obniżone napięciowa na regulatorze wentylatora na układzie LM317T. Posiada on wyświetlacz LCD na którym pokazana jest temp. procesora i szybkość wentylatora o raz ustawia sie nim temp. kiedy maja sie wentylatory włączyć. Proszę o ocenę mojego moda. dodam że on jest na sprzedarz Moding komputera - ocena

• #2 06 Mar 2008 17:41
    auroxik
    Poziom 26  

dosc dziwnie ale zrobione w miare ladnie. Co do wygladu sie nie wypowiadam bo to indywidaalna sprawa wazne by tobie sie podobalo:)

• #3 06 Mar 2008 18:39
    gangsta529
    Poziom 14  

ładnie, schludnie, nie choinkowo lecz ten korek ,,straszy" jakoś niepasuje mi kolor i wogóle on w środku a może da się go jakoś pomalować albo coś?? pomyśl nad tym no i jeszcze mógłbyś na oknie jakiś wzorek zrobić ale ogólnie bardzo ładnie

• #4 08 Mar 2008 12:40
    Allan18
    Poziom 10  

mam jeszcze tak jak kolega nazwał "wzorek" w planie dokładnie grawerkę z
    logiem płyty którą podświetlę diodami LED. a co do kolorów środka paczki to jaki koledzy proponują by to nabrało wyglądu a niewiejskiego modingu. Mam
    jeszcze jedno pytanko co można zrobić z przodu pomiędzy DVD a dyskiem twardym bo tak jakoś pusto w tym miejscu jest...

• #5 08 Mar 2008 14:16
    gangsta529
    Poziom 14  

no to mógłbyś wstawić tam płytke z plexy by zakrywała całość kumasz?? na środku wyciąć otwór, wstawić w niego wentylator chyba 80X80 ci się zmieści (najlepiej jakiś przezroczysty) i wokół niego na tej płytce grawerke dać jakieś płomienie albo coś a co do kolorku wnętrza to proponuje czarny mat ładnie będzie wyglądać a podświetlenie niebędzie się ,,rozlewało" na ściankach

• #6 08 Mar 2008 14:40
    Allan18
    Poziom 10  

dobra czarny mat to już go rozkręcam biorę pistolet w rękę i jadę na czarny mat. a co do tego went to muszę sie zastanowić bo mam już 6 wentyli w obudowie i zdaje mi sie ze ten 7 nic nie polepszy najwyżej grawerkę tez zrobię miedzy DVD a dyskiem twardym.

• #7 08 Mar 2008 14:45
    auroxik
    Poziom 26  

Z przodu wez zrob piaskowana plexe wyjdzie ladnie i nie wiejsko jak wentylatorki itd:)

• #8 09 Mar 2008 09:42
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bez obrazy, ale na serio myślisz, że uda Ci się to sprzedać? Obudowa na sprzedaż musi mieć styl, a Twojej go trochę brak. Widać, że się starasz, ale masz lekkie skłonności do przesady. Całe przeźroczyste obudowy już dawno przestały się podobać. Wystarczy zrobić okno w ściance i ew w "suficie"! W dodatku zdjęcia dałeś mizernej jakości - jak to po czymś takim oceniać? Niestety jednak widać na nich, że plexi ciąłeś i zaginałeś chyba z zamkniętymi oczami . Dodam, że kieszeń na dysk jest krzywo, co pewnie skróci jego żywotność - prod. zaleca trzymanie w pionie lub poziomie - skosy raczej nie są mile widziane . Na froncie zamiast plexi pokazującą wnętrze mógłbyś dać jakiś panel, albo wentylator 120mm za siatką - lepiej by się komponował. Czerwona dioda też pasuje tu jak pięść do nosa - idzie w stronę "modding-choinka". Wentylator przyczepiony do boku nie hałasuje? Nie montuje się raczej wentylatora do plexi, bo trzeszczy. Bez obrazy, ale na Twoim miejscu na razie wstrzymałbym się z dalszymi modyfikacjami i zabrał za zrobienie z tego ładnego i PORZĄDNEGO modding'u.
    Pozdrawiam
    Holcer

• #9 09 Mar 2008 10:35
    gangsta529
    Poziom 14  

Wiadomo przyszedł pan holcer XD a tak wogóle to holcer też ma racje ten wentylator to by ładnie wyglądał z czarną siatką na to, a na ten zasilacz chociaż jakiś gril z boku albo coś bo jakoś mi niepasuje taki całkowicie ,,goły" z plexi jak dla mnie troche dziwnie wygląda
    PS holcer dzięki wtedy za pomysły jestem już w połowie prac nad modem ale pokaże jak skończe chodź narazie niemam czasu

• #10 09 Mar 2008 23:05
    holcer

gangsta529 napisał:
    Wiadomo przyszedł pan holcer XD

Co chciałeś przez to powiedzieć :twisted: ?

gangsta529 napisał:
    a tak wogóle to holcer też ma racje ten wentylator to by ładnie wyglądał z czarną siatką na to,

Nie tylko ładnie by wyglądał, ale znacząco poprawiał też wydajność chłodzenia - ta obudowa pod względem chłodzenia jest zupełnie nie przemyślana :?. Dyski pewnie się gotują, nie mówiąc już o grafice. Jedyny wlot powietrza, to coller CPU, więc powietrze idzie prosto na procesor i dalej nagrzane wylatuje przez tą 80'kę z tyłu lub przez zasilacz (nie wiem jak rozmieściłeś otwory went. w nim, więc nie jestem w stanie powiedzieć ile powietrza zasysa z obudowy). Cała reszta stoi w ciepłym powietrzu :sm37:. Zapomniałeś nawet o jakichkolwiek otworach w tej plexi, jakie robi się nawet w najtańszych budach za 40zł, aby powietrze chociaż trochę chłodziło PC'ta :sm31:. Napisz jakie masz temp. na dyskach, grafice i NB, bo bardzo mnie to ciekawi. Potem porównasz sobie z resztą z wynikami po wstawieniu wentylatora na front. Mógłbyś też właściwie gdzieś przy dole ścian bocznych wyciąć w plexi prostokąt (ok. 4x10 cm) i też wstawić siatkę - będzie pasowało do frontu i polepszy odprowadzanie ciepła.

gangsta529 napisał:
    na ten zasilacz chociaż jakiś gril z boku albo coś bo jakoś mi niepasuje taki całkowicie ,,goły" z plexi jak dla mnie troche dziwnie wygląda

Zgadzam się z kolegą - ten modding jest dobrym przykładem zasady "co za dużo to nie zdrowo":!: Mogłeś dla odmiany zrobić ten zasilacz jakoś inaczej. Może ten artykuł Ci pomoże :D. Pamiętaj o dobrej wentylacji zasilacza - przynajmniej jeden wentylator wyciągający z niego powietrze poza obudowę, a najlepiej jeszcze jeden 120 od spodu nawiewający na elementy.

gangsta529 napisał:
    PS holcer dzięki wtedy za pomysły jestem już w połowie prac nad modem ale pokaże jak skończę chodź narazie niemam czasu

Właśnie rozpisałeś się o tym modding'u, a temat jakoś "umarł" :?. Wrzuć jakieś zdjęcia z postępu prac - przecież nie na tym polega modding na forum, że się pisze - co się zrobi, a potem się wrzuca skończone... Na bieżąco pokazuj w jakim stanie jest Twój PC, to w razie czego będziemy mogli doradzić :D.

Pozdrawiam
    Holcer

P.S. Allan18 - wiem, że dość krytycznie podszedłem do Twojego modding'u, ale staram się pomóc - chyba szkoda by było usmażyć komputer. W kwestii estetyki też wg. mnie dobrze poznać zdanie innych :turn-l:.

• #11 10 Mar 2008 13:57
    gangsta529
    Poziom 14  

noo przepraszam że piszę w tym dziale ale niechce zakładać nowego a nawet niewiem gdzie jest tamten, holcer temat ,,umarł" bo niemiałem czasu na prace ale teraz święta będą to popracuje to coś wrzucę już mam front, boki, spód i góre jeszcze tyłu mi brakuje mam jeszcze pomysł na małe okno ale niewiem czy wypali a ogólnie wszystko przygotowane go mątarzu i wykończenia

• #12 11 Mar 2008 21:49
    arktik1
    Poziom 27  

Tak z innej beczki.
    Wiecie jak ta obudowa będzie wyglądała po miesiącu użytkowania? Trzeba chyba dać kilka filtrów powietrza.

• #13 11 Mar 2008 23:04
    holcer

arktik1 napisał:
    Tak z innej beczki.
    Wiecie jak ta obudowa będzie wyglądała po miesiącu użytkowania? Trzeba chyba dać kilka filtrów powietrza.

Ciekawe na co, skoro nie ma tam wlotów :D.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme