Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

THOMSON TM 9232 Radiomagnetofon +CD - wymieniłem laser

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> THOMSON TM 9232 Radiomagnetofon +CD - wymieniłem laser
Autor
Wiadomość
Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubaczów

Post#1 Post autora tematu 07 Mar 2008 21:45   

THOMSON TM 9232 Radiomagnetofon +CD - wymieniłem laser

Witam
Dostałem do naprawy takie ustrojstwo. Na początku nie czytało płyt. Izopropanol i czyszczenie niewiele dało. Klijentka zdecydowała się (o dziwo) na wymianę lasera. Po zakupie całego modułu TCM 133-5, który do najtańszych nie należy, czytnik odczytywał tylko ilość utworów i wyświetlał a następnie zatrzymywał płytę. Kiedy przeskakiwało się po utworach ponownie rozkręcał płytę i numer utworu zaczynał mrugać na wyświetlaczu, tak jakby odtwarzał, ale żadnego dźwięku nie wydawał.
Poltronic raczej podrób nie sprzedaje, ale jednak dla pewności postanowiłem wymienić elektroniki lasera - w miejsce nowej stara. trochę kłopotu z taśmą
było ale jakoś się udało. Po złożeniu dalej taki sam objaw jak wyżej. I tu mam problem, cała elektronika sterująca wydaje się być w całym module, ale nie wiem gdzie dalej po za elektroniką samego lasera szukać przyczyny ?
Cały moduł jest połączony na 3 kostkach, ale nigdzie nie dostrzegam jakichś układów sterujących czy przetwarzających. Więc niech mi ktoś powie obeznany w temacie jak to jest z tymi TCM-ami ? Gdzie mam szukać przyczyny ? Schematu oczywiście nie mam. A za cenę samego lasera można wiadomo gdzie ;) kupić nowe takie radyjko, tylko że klijentka się uparła na te. A ja już więcej kasy nie zamierzam w to inwestować. Jak będzie przydane to mam możliwość zrobienia zdjęć. Proszę o pomoc w tej sprawie .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2008 21:45   

Powrót do góry

Giciomen
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 07 Mar 2008 23:59   

Re: THOMSON TM 9232 Radiomagnetofon +CD - wymieniłem laser

Hej.Myśle,że trafiłeś na felerny laser.Spróbuj z innej firmy..nie będę wymieniać ... by nie było reklamy.:)Pozdrawiam
Powrót do góry

Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 08 Mar 2008 00:03   

Szczerze wątpię, że winowjcą byłby sam laser.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2008 00:03   

Powrót do góry

Giciomen
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 08 Mar 2008 00:12   

No chciałem tylko poradzić nie będę sie sprzeczać:)

Dodano po 1 [minuty]:

Kiedyś kupiłem nowy CDM12.1 i uszkodzony byl silnik przesuwu...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2008 00:12   

Powrót do góry

Jarema
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 08 Mar 2008 12:11   

Andiv napisał:
Witam
Kiedy przeskakiwało się po utworach ponownie rozkręcał płytę i numer utworu zaczynał mrugać na wyświetlaczu, tak jakby odtwarzał, ale żadnego dźwięku nie wydawał.

Siema,
Może trochę naiwne pytanie, ale czy kolega wcisnął [Play] ?
W wielu odtwarzaczach mruganie numeru utworu wskazuje jedynie, ktora ścieżka będzie odtwarzana.
Jeżeli uszkodzenie było by w samym laserze bądź servoprocku to nie została by nawet odczytana TOC.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2008 12:11   

Powrót do góry

Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 Post autora tematu 08 Mar 2008 12:15   

Chyba nie bardzo wiesz jak wyglądają tomsonowskie lasery.. Mówiąc podmieniłem elektroniki, miałem na myśli podmianę całego mechanizmu, tak więc wykluczam jego uszkodzenie bo na obu zachowuje się tak samo. Co do samego lasera - skoro zczytuje liczbę utworów, to również przypuszczam, że jest on sprawny.
Mimo to dzięki. Czekam na dalsze sugestie.

Dodano po 1 [minuty]:

:arrow: Jarema
Tak wcisnąłem play ;)
Czy możesz rozwinąć swoją myśl dotyczącą odtwarzania ?
Powrót do góry

Jarema
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 08 Mar 2008 12:22   

Andiv napisał:

:arrow: Jarema
Tak wcisnąłem play ;)
Czy możesz rozwinąć swoją myśl dotyczącą odtwarzania ?

Jak najbardziej, zacząłem już ją rozwijać na GG ale póki co się nie odzywasz :P.
Powrót do góry

bartzaw
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 14 Mar 2008 20:20   

Posprawdzaj napięcia zasilania podczas próby odtwarzania płytki CD, sprawdź mechaniczne osadzenie modułu TCM, sprawdź w nowym module czy nie ma luzów na panewkach silnika, zdarzyło się że zakupiony przeze mnie moduł posiadał luzy w silniku, nawet kiedyś otrzymałem moduł z krzywą osią silnika.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> THOMSON TM 9232 Radiomagnetofon +CD - wymieniłem laser
Strona 1 z 1