Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub moja 1 taka konstrukcja czekam na fachową opinie i porad

09 Mar 2008 12:26 6914 26
  • #2 09 Mar 2008 12:44
    dayv
    Poziom 24  

nie chce być nie miły ale.... naucz się pisać..... a to co stworzyłeś nie wiem jak nazwać....

• Pomocny post
    #3 09 Mar 2008 12:52
    ==xplod==
    Poziom 12  

kosmiczna ta tuba

• Pomocny post
    #4 09 Mar 2008 12:57
    kortyleski
    Poziom 39  

Zacznę tak jak przy każdej konstrukcji tego typu, obudowa w żaden sposób nie ma wspólnych punktów z głośnikiem, nie liczona, typowa "tuba do beemy", ten układ wymiarów nie jest zbyt korzystny, kiepski przetwornik, design - rzecz gustu, nie wypowiadam się. Grill - raczej durszlak, sumaryczna powierzchnia tych otworów jest duzo za mała żeby jakikolwiek dwunastocalowiec mógł pooddychać.
    I do tego ta polszczyzna....
    Teraz na plus - widzę że masz zaplecze maszynowe i stosowne umiejętności - proponuję więc zapoznać się z programem do obliczeń - chośby i WinIsd, dobrać przetwornik do którego są dotępne rzetelne parametry T-S i zasymulować obudowę.
    Jeśli tak właśnie zrobisz następna konstrukcja cię na pewno zadziwi

• #5 09 Mar 2008 13:06
    Gandziorz
    Poziom 16  

To mi wygląda na tubę jak kolega napisał z duszlakiem.
    Po drugie obicie tuby gwoździami, zamiast materiału widzę tam jakąś gumę obitą, brak terminału i bass-reflex z PCV (...) jakiś kurde nie wiadomo o co chodzi.
    Wygłuszenie powinno być z ekranem akustycznym, ew. materiałem zastępczym do tego przeznaczonym.
    Tu jest jakaś gąbka, ale jaką?

Po drugie proponuję wpierw zakup słownika lub korepetycji z j. polskiego.

OFF-TOPIC:
    A to nie powinno być czasem w dziale DIY Akustyka?

• Pomocny post
    #6 09 Mar 2008 13:16
    herbiasty
    Poziom 19  

uhhhh.. rozczytalem sie :D
    Ta skrzynia/tuba jak koledzy napisali - zadnego wyliczenia.. byle by bylo.. gdybyś troche przed budową poczytał to moze i nawet by jakos to gralo.. do wygladu sie nie czepiam bo kwestia gustu.. ale te gwozdzie... atych wycięć w grillu. to troche malo.. powinno nimi ladnie gwizdac..

ale zmontowac taka konstrukcje skrzyni to musiales sie narobić..

• #7 09 Mar 2008 13:34
    679968
    Usunięty  
  • #8 09 Mar 2008 13:47
    crazy_88
    Poziom 42  

Lepiej było zastosować skrzynkę jeśli nie mogłeś jej sam policzyć mogłeś nas pytać.

• #9 09 Mar 2008 15:03
    dr.samoZŁO
    Poziom 12  

maly kosmos z tylu ciekawe jak to gra, ale wolalbym 1 duzy dlumik zamiast tych dziurek :)

• #10 09 Mar 2008 15:43
    dayv
    Poziom 24  

ja zbytnio sobie nie radzę z pisownią.....ale ten gość chyba nie urodził się w polsce.... projekt leży...

• #11 09 Mar 2008 16:43
    muminez
    Poziom 19  

Genialne wykonanie :-) ale z opisu nie zrozumialem - co to i po co to ma byc ?

• #12 09 Mar 2008 16:48
    skolaszczecin
    Poziom 15  

Przepraszam ze pytam ale co to jest? Komin z filtrem czy jak?
    Robić błędy ok ale to już jest przesada ...

• #13 10 Mar 2008 05:11
    Gandziorz
    Poziom 16  

grygson napisał:
    gombka z fotela

No cholera mnie bierze jak czytam!
    GĄBKA się pisze!!!

Z fotela ech... widać pojęcie o wytłumianiu mizerne.

Pracujesz na ostrzeżenie!
    5:32 10.3.2008
    [_P_]

• #14 10 Mar 2008 18:56
    679968
    Usunięty  
  • #15 10 Mar 2008 20:32
    miki87
    Poziom 20  

hmm... nie wiem czemu, aż tak bardzo docinacie koledze...
    Wg. mnie plus za to, że spróbował zrobić coś SAMEMU! a nie kupić gotowe(nie każdego stać)
    Dalej, należy zapytać jak to gra? bo jeśli właścicielowi bass będzie się podobał to chyba tak powinno być i problemu nie widzę?!
    Następnie jeśli któryś z kolegów bardzo krytykujących przedstawi mi fizyczne/akustyczne wyjaśnienie stwierdzenia, że taki kształt obudowy jest gorszy od kształtu prostopadłościanu to zwrócę honor. Bo nie jest to rurka kartonowa(a te mają tragiczne właściwości pod względem akustycznym/głównie bardzo duża czest. rezonansowa i sam je bardzo krytykuję)
    a skrzynia kolegi jak napisał jest z 19mm MDFU klejonego i doprasowanego! Dlatego pod względem rezonansowym będzie biła niejedną waszą skrzynkę robioną z blatu po meblach z płyty wiórowej( osobiście nic nie mam do odzysku drewna;-)
    Natomiast jeśli chodzi o wykończenie (obicie) to już kwestia gustu i praktyki, więc czy to będzie prof. koc obiciowy czy wykładzina podłogowa to zależy od funduszów/dostępu itp.
    No niestety, czas na słowa krytyki...
    Konstrukcja nie mierzona(rozumiem- mierzona na wyczucie;-P , głośnik nie najwyższych lotów no i o co chodzi z tą kartą soundblaster? Przecież to jest subwoofer.. więc potrzeba MOCY!!! Błędem jest też maskownica blokująca przepływ powietrza i tym samym może niekorzystnie wpływać na pracę głośnika... spróbuj ręczną wyżynarką zrobić maskownicę o mniejsze powierzchni, bo rozumiem, że to w sklejce?
    Podsumowując... zawsze lepiej poczytać, zasięgnąć opinii i korzystać z doświadczenia innych(choć nie zawsze;-) Jednak pozytyw za łamanie konwenansów i wodze fantazji:D Jeśli jak piszesz masz warunki i dostęp do sprzętu oraz materiału to próbuj i próbuj... bo na błędach się uczymy:) Oby było już tylko lepiej powodzenia:)

• #16 10 Mar 2008 20:41
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: CarAudio!

• #17 10 Mar 2008 21:00
    muminez
    Poziom 19  

Jedyne, co mozna koledze Grygson przyznac - to duzy zapal i ogromne mozliwosci tworcze, kto by z nas przycinal pod katem tyle MDF-ow na wymiar ? Na takiej dlugosci to na pewno, bez odpowiedniego oprzyrzadowanie, z pewnoscia nie latwe. Inna rzecz, ze glosniki Alphard, Boshmann czy jak to badziewie sie nazywa, sa bez wiarygodnych T-S parametrow sprzedawane, a co za tym idzie - nadaja sie do praktycznie, kazdej zabudowy. Obojetnie, czy BR, sczelina, obodowa zamknieta, free to air, - zawsze cos tam bedzie "buczec" - wazne, zeby uzytkownik byl przekonany o wlasciwosci swojego dzialania ... nic dodac, nic ujac!

• #18 10 Mar 2008 21:23
    gugus89
    Poziom 14  

nie furczy,ani nie świszczy przez ten "durszlak"?

• #19 10 Mar 2008 21:25
    679968
    Usunięty  
  • #20 12 Mar 2008 01:33
    skolaszczecin
    Poziom 15  

Krytyka matką wynalazku czy jakoś tak to się pisze :)

• #21 13 Mar 2008 01:34
    gugus89
    Poziom 14  

raz krytyka, raz potrzeba :)
    trzeba przyznać, od frontu wygląda dużo lepiej, niemniej jednak dalej przypomina "komin"(-:
    powiedz tylko, co skusiło Cię do tak wielkiej "budy"?
    ja wsadziłbym ten głośnik(a najchętniej jakiś lepszy) do conajmniej o 1/3 mniejszej obudowy..albo jeszcze mniejszej..
    teraz jest zbyt ogromne i nieporęczne..

Zdania zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką.
    Dlaczego kolega nie poprawił tytułu ?
    Regulamin p.10.9 mówi jasno, że na forum nie należy pisać z użyciem "Caps Lock". Proszę to poprawić, w przeciwnym wypadku temat zostanie zamknięty, a być może nawet przeniesiony do kosza.
    [Art]

• #22 14 Mar 2008 17:42
    679968
    Usunięty  
  • #23 16 Mar 2008 18:49
    gugus89
    Poziom 14  

Skąd miałeś ten projekt? tez z elki?
    pozdro

• #24 18 Mar 2008 17:12
    679968
    Usunięty  
  • #25 29 Mar 2009 22:21
    mrumru__8
    Poziom 8  

hmmmm
    Moze jednak jeszcze da sie uratowac tego suba...
    Wykonczenie jest bardzo ladne.... ale przetwornik..... tragedia!!!:(:(:(
    Policz objetosc obudowy, troszke ja wyglusz i poszukaj glosniczka troszke lepszego ktory by pasowal do objetosci.
    zreszta objetosc zawsze mozna zmniejszyc....

• #26 30 Mar 2009 19:28
    _eddie_
    Poziom 32  

Chłopie masz fach w ręce i z tym samym zapałem przebuduj to. Zazdroszcze Ci tej stolarskiej ręki. A co do głośnika to mam takowy. Niestety nie doczekał się żadnego domku. Wrzucony do walca z allegro za 50zł zagrał bardzo ciekawie choc bardzo "zostawał z tyłu" i ciut zamulał. Myślę, że Twoja następna produkcja zrobi tu też wiele zamieszania :) .

• #27 11 Cze 2009 20:45
    679968
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME