Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Megane silnik 1.4 benzyna 16V - rozrząd

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Renault Megane silnik 1.4 benzyna 16V - rozrząd
Autor
Wiadomość
arturssp
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Międzyrzec Podl.

Post#1 Post autora tematu 11 Mar 2008 19:31   

Renault Megane silnik 1.4 benzyna 16V - rozrząd

Witam!
Jak ustawić rozrząd w silniku 1.4 benzyna 16 zaworów (dwa wałki rozrządu) w renault Megane. Problem jest taki, ze zerwał się pasek rozrządu i teraz trzeba założyć nowy, ale nie wiem na jakie punkty mam ustawić wałki. Proszę najlepiej o jakiś link z dokładnym opisem.

PS. To nie jest moje auto, kolega prosił o pomoc, więc nic więcej nie wiem na jego temat (rocznik itp)...

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2008 19:31   

Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#2 11 Mar 2008 19:43   

Re: Renault Megane silnik 1.4 benzyna 16V - rozrząd

A zawory wyklepaliście już?
Powrót do góry

156488
Usunięty

Post#3 11 Mar 2008 19:50   

Po pierwsze potrzebny jest przyrząd blokujący wałki rozrządu w odpowiednim położeniu. Po drugie prawdopodobnie co najmniej zgięte będą zawory, więc bez pomocy fachowca raczej nie da się naprawić.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 11 Mar 2008 20:04   

Po pierwsze jak już zaznaczono to założenie nowego paska nic nie rozwiązuje jeśli poprzedni urwał się na pracującym silniku. Konieczna będzie naprawa głowicy. Po drugie czynność wymaga trochę wiedzy, doświadczenia i narzędzi/przyrządów. Poprawnie także nową śrubę mocującą koło pasowe na wale korbowym. Możliwe złożenie rozrządu bez przyrządów ustawczych, ale trzeba poruszać głową. Z formy pytania wygląda mi, że warsztat silnikowy znający ten rodzaj silnika musi być zatrudniony. A puntów tam nie znajdziesz a nawet gorzej bo wpustu na wale korbowym też nie będzie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2008 20:04   

Powrót do góry

arturssp
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Międzyrzec Podl.

Post#5 Post autora tematu 11 Mar 2008 21:07   

W tym silniku ponoć są zawory bezkolizyjne... Ale jak mówię nic ponad to co napisałem nie wiem, ponieważ to nie mój samochód. Chodzi mi tylko o ustalenie w jakich punktach ma znajdować się wał i wałki rozrządu (nie wiem nawet czy są tam jakieś punkty zaznaczone na kołach pasowych czy nie, w niektórych silnikach są zaznaczone punkty na wałkach rozrządu, a wał korbowy ustawia się tak, że pierwszy tłok w górnym punkcie...)
No nic, dzięki za odpowiedź, jeśli okaże się, że zawory pogięte, to ściągamy głowice i do remontu...
Powrót do góry

milejow
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#6 12 Mar 2008 22:01   

....bezkolizyjne,chyba jak by lezaly w aucie na podlodze.Naprawde tam trzeba goscia,ktory sie zna a nie domysla,jak to zrobic i ustawic.Tam sprawe ustawienia komplikuje dodatkowo mechanizm zmiennych faz rozrzadu
Powrót do góry

MakroSerwis
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Koszalin

Post#7 13 Mar 2008 00:47   

Na 99% zawory są uszkodzone, a ile z nich, to zależy przy jakiej prędkości obrotowej silnika nastąpiło zerwanie paska. Mogą być również popękane prowadnice, więc nie wiem, czy jest sens robić próby uruchamiania silnika bez dokładnej weryfikacji głowicy. Można narobić jeszcze więcej szkody. Nie słyszałem, żeby ten silnik był bezkolizyjny, ale nie będę się upierał, że taki nie jest. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń w zaworach, nie polecam ich prostowania - nowe nie są drogie, a znam przypadek późniejszego odpadnięcia grzybka zaworu, który był tak naprawiany.
Powrót do góry

KingKong
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Szczytno

Post#8 13 Mar 2008 09:39   

Popieram kolegę MokroServis. Przed podjęciem jalichkolwiek kroków (czy zawory sięmijajączy nie) trzeba przeprowadzić szczelność cylindrów, żeby nie zrobić większych szkód niż powstały. Jeśli będzie OK,można założyć pasek i spróbować odpalić.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2008 09:39   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#9 15 Mar 2008 13:29   

arturssp napisał:

PS. To nie jest moje auto, kolega prosił o pomoc, więc nic więcej nie wiem na jego temat (rocznik itp)...

Pozdrawiam!

Jeszcze nie spotkałem 16V z urwanym paskiem i zaworami szczelnymi, niektóre lagunki tracą pasek jak im woda przymarznie w zimie na pompie.

Jesteś mechanikiem i masz na stanie blokady wałków i wału, klucz dyn. + podziałke kątową do głównej śruby wału+ komplet TORX do głowicy .
Jesli nie to nie zaczynaj tego francuzika.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Renault Megane silnik 1.4 benzyna 16V - rozrząd
Strona 1 z 1