Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P&W-Project 2way GDN + GDWK

djdinitro 16 Mar 2008 15:18 10561 40
  • Witajcie! Przedstawiam wam efekt mojej ciezkiej,morderczej pracy-krwawicy.2-Drożne Monitorki na GDN i GDWK.
    czas jaki poswieciłem to ciezko policzyc od 3mc po kawałku co jakies pare dni sie robiło,no ale jest skonczone zrobione.

Głosniki: GDN 16/50 po regeneracji wymiana membrany i zawieszenia dolnego głosnik juz miałem ale postanowiłem go naprawic plus ładniejszy wyglad
    GDWK 9/80 orginał z wymienioną cewką na jedwabną-ładniej gra.Zwrotnica Kondek 6,8uF Black Gate,Cewka 0,3mh (sam nawijałem)drut 0,5mm,podział dosc specyficzny wyszedł,z obliczen i własnosci głosnikow wynika ze gdwk gra od 3khc ale bas odciety ta indukcyjnoscią gra do prawie 4khc wiec niema mowy o jakiejkolwiek dziurze w pasmie dwa proste elementy ale jak to mowia proste rozwiązania sa najlepsze bo im mniejsza ingerencja w elementy zwrotnicy,i korekcje dzwieku tym ładniejszy jest ten dzwiek jak to mi powiedział kiedys pewien audiofil,Kable samsunga srebrzone 2x1,5mm bass,2x1mm wysokie.

Skrzynka: zmontowana z czego miałem pod ręką, boki 18mm, front,góra,dół,tył 22mm.Fornir Topola lakierowana własciwie malowana Altaxinem-Bardzo dobry preparat ale długo schnie,potem polerka papierem 600tką i jest ładniutko i gładziutko prawie sie nie błyszczy ale tak chciałem.W srodku przegrodza prawie dzieląca na połowy skrzynie znajduje sie pomiedzy głosnikami na cała szerokosc frontu i głebokosc 11cm.Wymiary 33cm wys.23cm głę.20cm szer.BR 11,5cm x 4,5cm.Co jeszcze?

Kosztorys: cięzko powiedziec-głosniki basowe miałem na nich widnieje do dzisiaj cena 45zł a kupione były...uuu nascie lat temu plus regeneracja 25zł szt,Wysokotonowiec...(po reperacji) hmm 20zł szt plus cewki 12zł szt.Zwrotka:cewka grosze, kondek 14zł kable 35zł,zacisk 5zł szt ,klej i wkręty do głosników chyba z 20zł fornir 25zł lakier 16zł.

Dzwiek:Nie spodziewałem sie ze to zagra tak miło, wiernie i przestrzennie.Podłączyłem to najpierw pod Diore Ws 405 czy jakos tak bo zadrapana nazwa ale wysoki model z pokrętłem na srodku.Bass ok nie miał tak nisko schodzic ale udało mu sie,srednie ładnie sklejone z wysokimi ktore sa idealne czyste i miłe.Scena poukładana jak nalezy,przestrzennosc dobra i równowaga tonalna zachowana.Zmiana wzmacniacza na Rotel RA 931MK2 po tym odsłuchu-niemam pytań.Szok ze cos co ja spłodziłem moze tak fenomenalnie zagrac-Wiernosc to pojecie nie mowiace wiele słuchajac spokojnych nagran Housowo-Funkowych z miłym wokalem,bass nadąza za całoscią nic niejest go w zaden sposob zmylic zero kompresji kiedy trzeba łupie a kiedy indziej zchodzi w najnizsze rejestry,srednica...Poezja niema roznicy w mowie na zywo a słuchajac tego moze ciut za sucho ale tak chciałem...wysokie? zero pytan sa takie jak miały byc najwazniejsze ze czytelne i czyste.

Konkluzja: Moze i sa kolumny bijące te na głowe z jeszcze lepszym dzwiekiem moze nawet i te tansze ale sa słuchacze i słuchaczki ludzie i ludziska jednemu sie spodoba warkot BMW innemu Tuningowany Trapez- jak dla mnie to jest to czego oczekiwałem po najnizszych kosztach.
    Jakies pytania prosze pisac moze cos zapomniałem...i tak sie sporo rozpisałem!

To jeszcze przed fornirowaniem,Poklejone zero wkrętów brrr.

A to tył ale zacisk chwilowo zamontowany,BR to PCV.

Fornirowanko etap 2.Masakra czasu zeszło na to-i ten docisk haha.

A co tu bedzie grało?Oczywiscie Tonsile mmm!

Wooferek GDN16/50 po Tuningu-membrana zmieniona!

Popularny GDWK9/80 Jedwabna kopułka!

Po Fornirowaniu-Zero lakieru! Mmm Pieknie!

No i pomalowane-Altaxin jest Super!

Ładne połaczenie forniru?

Zwrotnica? heh proste najlepsze!

No i efekt Koncowy! ładne prawda?

Lekko z ukosa tesz ładne!

Fajne!
  • #2 16 Mar 2008 16:47
    Bafgasd
    Poziom 9  

Ile dałeś za całość ? Osobiście mnie się podoba efekt końcowy :D

Możesz powiedzieć jak ten GDWK sprawuje się w trance/dance/techno/electronice ? Byłbym bardzo wdzięczny, bo sam mam zamiar taki kupić do swoich 3-way ;).

P.S. Weź jakoś podziel ten opis/tekst, bo się nie dobrze czyta...

• #3 16 Mar 2008 18:45
    ozeh
    Poziom 12  

W sumie ładne te monitorki ale łaczenia forniru pierwszej jakości nie są. To jedno łączenie, które wykonałeś na prawej kolumnie mogłeś zrobić z tyłu. Taka szpara po całej wysokości kolumny psuje front.
    No i na krawędziach też za dobrze nie wyszło. Mogłeś to poprawić przed lakierowaniem.

Zamieść jeszcze zdjęcia tyłu.

• #4 16 Mar 2008 20:57
    djdinitro
    Poziom 25  

[quote="Bafgasd"]Ile dałeś za całość ? Osobiście mnie się podoba efekt końcowy :D
    Możesz powiedzieć jak ten GDWK sprawuje się w trance/dance/techno/electronice ? Byłbym bardzo wdzięczny, bo sam mam zamiar taki kupić do swoich 3-way ;).
    quote] W sumie za całosc nie liczyłem bo to na raz nie było kupowane,tylko jak pisze jedno miałem inne tez i tak jakos czasowo dłuuugo sie skłądało.Co do GDWK w takim materiale muzycznym sprawdzi sie jesli chodzi ci o jakosc nie o ilosc bo te kopułki graja dobrze ale estradowka to niejest. Co do tyłu kolumny jest taki jak na pierwszym zdjeciu z mała roznica bo pomalowany na czarno mam taka zasade ze kazda kolumna ma u mnie czarny Tył.No i to fornirowanie... wiem ze nie najlepiej to wyglada zwłaszcza w swietle słonecznym ale...Topolowy fornir jest straszny miby łatwy w obrubce ale lubi pekać w czasie schniecia dlatego tak to wyszło.no niejest mysle najgorzej.

• #5 16 Mar 2008 21:33
    paBls16
    Poziom 11  

Czemu zdjęcia sie nie otwieraja??

• #6 16 Mar 2008 22:25
    djdinitro
    Poziom 25  

paBls16 napisał:
    Czemu zdjęcia sie nie otwieraja??
    trzeba odswiezyc strone po otwarciu tez mam ten problem...

• #7 16 Mar 2008 22:43
    lobo14
    Poziom 13  

Lubie prostotę i tu masz duży +
    Wiadomo nie każdemu wychodzi fornirowanie, ale na pewno następnym razem wyjdzie lepiej :wink:
    Pozdrawiam

• #8 16 Mar 2008 23:06
    djdinitro
    Poziom 25  

Co do tego Fornirowania-No naprawde niejest tak zle,w niektorych miejscach na łączeniu widac ciemne miejsca ale...nawet to ze front robiłem juz z 2kawałkow wyszło w miare i nie jest to takie widoczne nawet na zdjeciu bo w domowych warunkach w pokoju prawie wcale nic.One sie nie błyszcza za mocno moze to dlatego.Wazne ze kontrast miedzy czarnymi przetwornikami ich kształtem i jasnym fornirem wyszedł.Ale najwazniejsze brzmienie a to jest Ok i mi sie wreszcie podoba!

• #9 17 Mar 2008 17:49
    Paweł007
    Poziom 22  

A ja mam pytanko: czemu dałeś inne membramy niż oryginalne? zmieniłeś parametry glośnika. I tu jestem ciekaw jeżeli masz albo miałeś porównanie z oryginałem, jak sie zmienił dzwięk? lepiej jest czy może gorzej a to był taki eksperyment? Z tego co wiem, lżejsza membrama=dynamiczniejszy głośnik. No ale może się wypowiesz sam.

P.P.

• #10 17 Mar 2008 18:30
    djdinitro
    Poziom 25  

Nie robił bym tego gdybym nie wiedział co robie.Membrana niby inna jest ale ma takie same parametry.Waga sie zgadza,podatnosc zawieszenia tez,jedynie jej wysokosc jest inna z orginał 35mm na 27mm zamiennik co za tym idzie?inna częstotliwosc bedzie zbyt uwydatniona jednak nieznacznie dlatego ze waga jest ta sama.Dolny resor ma identyczne parametry jak orginał a cała membrane wymieniłem dlatego ze stara juz sie nadawała do tego choc...dawała rade.Zmiany przedstawiły sie w czestotliwosci 180hc, 900hc i 2300hc lekka tendencja do wyjscia tzn jak by ciszej gra o 1db co zmierzyłem na generatorze.Pozatym jest bardziej twardy bas i jego szybkosc słychac ze lepsza.Starałem sie te przetworniki potraktowac z szacunkiem bo to są Pamiątki wazniejsze niz najdrozsze moje estradowki...

• #11 17 Mar 2008 19:09
    paBls16
    Poziom 11  

Piękne kolumny dopiero teraz widzę zdjęcia. Bardzo ładne. Powodzenia w dalszych projektach

• #12 17 Mar 2008 19:37
    gugus89
    Poziom 14  

Zmień te śrubki na imbusowe, i będzie super! Ogolnie konstrukcja bardzo ładna!
    pozdrawiam!

• #13 17 Mar 2008 19:59
    djdinitro
    Poziom 25  

Nom jak sie czyta to sie wie...lakierowane własciwie malowane Altaxinem to jest impregnat zachowujący rysunek drewna ale nie błyszczacy przy 2warstwach.Sruby...tzn wkrety heh no wiem tymczasowo zainstalowałem te zwykłe krzyzaki do blachy innych nie miałem ale na GDN'kach sa imbusy srebrne w dodatku ładne ale drogie.

• #14 17 Mar 2008 20:14
    gugus89
    Poziom 14  

Sorki, te zdjęcia troszkę nie wyraźne,i nie widze czym przykręcone te gdn-y, myślałem ze tez srebrnymi wkrętami..

• #15 17 Mar 2008 21:03
    djdinitro
    Poziom 25  

Aaa nie no spoko sam jak patrze na zdjecia to mało co widac musze jutro zrobic sesje postawic aparat na statyw normalnie swiatło plus dzienne ładnie wyregulowac i zrobic tak jak powinno.Puki co wkręty na gdn'ach to srebrne imbusy a na gdw'kach to blachowkrety z grubym gwintem,czarne matowe prawie jak reigipsowkręty.

• #16 17 Mar 2008 22:43
    gugus89
    Poziom 14  

djdinitro- może wiesz(pytam orientacyjnie) czy dałoby się dokupić takie śruby do Mildtonów? Chodzi mi konkretnie o dostępność "fi" tych śrubek..chcialbym troszkę "upiększyć" swoje stereo :-)
    (a wydaje mi się, ze różne "fi" części gwintowanej, to znowuż inna wielkość łba śruby)
    pozdrawiam!

• #17 17 Mar 2008 22:49
    djdinitro
    Poziom 25  

Tak w sumie ciezko jest dostac takowe jak ja mam sam szukałem takich i dopiero w sklepie gdzie robi sie nagłosnienia caraudio dali mi takie,pewnie w sklepach gdzie maja same takowe produkty to sie znajdzie no ale...wielkosc tego i tamtego pewnie prosciej było by znalezc z łbem krzyżakowym.

• #19 17 Mar 2008 23:10
    djdinitro
    Poziom 25  

No mam jeszcze czarne na wkrętaka gwiazdke ale nie posiadam takowego wkrętaka niestety a imbusa to ma kazden chyba.tak czy owak trzeba hurtem zakupywac taki deficytowy towar bo naprawde ładnie wyglada.czarny głosnik i chromowane wkręty...

• #20 17 Mar 2008 23:15
    gugus89
    Poziom 14  

A no właśnie..Choć podsunąłeś mi pomysł całkiem niezły..mam takowe śrubokrety gwiazdowe(we francuskich autach takie srubki stosują) wiec rozejrzę się po sklepach za tymi śrubkami, tyle że chrom, i będzie całkiem oryginalny efekt..

• #21 17 Mar 2008 23:20
    djdinitro
    Poziom 25  

Nie tylko w takowych francuzkich stosowane sa takie wkręty...mam znajomych co robią w fabrykach aut Toyota,Citroen itp musza dla mnie przemucic troche tych (diamentów) mogą byc czarne mi to niee przeszkadza zawsze psiknąc sprayem mozna na srebrno...

• #22 18 Mar 2008 10:10
    gugus89
    Poziom 14  

Lakierem też można, mam na myśli spray chrom.Tylko czy nie uszkodzi go np odkręcanie śrubokrętem?Z tego co pamiętam warstwa lakieru zaczyna się kruszyć od tego.. :\

• #23 18 Mar 2008 13:45
    djdinitro
    Poziom 25  

No jak sie bedzie ostroznie wkręcało to sie nei udrapie takowego wkrętaja mam w innych kolumnach srubki sprayowane i jak je wkrecam to powoli i ostroznie najlepiej miec lekko nagwintowane (na sucho) dziurki na te srubki i potem mozna juz prawie palcami wkręcac a potem tylko lekko dokrecic srubokrętem.

• #25 18 Mar 2008 18:14
    gugus89
    Poziom 14  

Moim zdaniem wcale nie pasuje...

• #26 18 Mar 2008 22:40
    djdinitro
    Poziom 25  

Atyyy fajnie...ci to wyszło ale ja to mogłem nawet na nim zrobic...lecz nie chciałem bo...wysokość zmieniła by mi charakterystyke całości

• #27 18 Mar 2008 23:27
    gugus89
    Poziom 14  

W sumie każdy ma swój gust..Widocznie mam inny(-:
    choć gdyby dało się jakoś dopasować kształtem głośniki, np gdwk z półkolem w obramówce na dole i wchodzący w to półkole gdn,to wyglądałoby całkiem w porządku..Tyle że to już inne przetworniki...

• #28 18 Mar 2008 23:40
    djdinitro
    Poziom 25  

Ej słuchaj...poczytaj no calosc...nie dało rade zmieścic GDWK nad GDN'em bo tam jest przegroda...fajnie zretuszowałes i tak by tesz sie nadawało ale poprostu nie mogłem i po co? No i tak wogule to dlatego ze GDWK jest kwadratowy i GDN jakis taki tesz nie typowy lepiej do siebie pasują kształtami,no a jak bym miał okrągłego GDWK to musiał bym szukac GDN'a okrągłego.

• #29 19 Mar 2008 14:35
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Indukcyjność cewki liczyłeś, czy mierzyłeś? Nie sądzę aby takie nawinięcie drutu nie wpłynęło na jej parametry. :idea:
    Kondensator elektrolityczny to też nie najlepszy pomysł.
    Skąd wiesz, że zawieszenie nie zmieniło charakterystyk? Przeciez nie jest ono oryginalne. Wątpię aby producenci podawali ich skład chemiczny, oraz podawali gęstość i podatność na odkształcenia. :idea:
    W fazie projektu trzeba było przewidzieć większe zbliżenie centr akustycznych przetworników. Przecież ich odległość ma spore znaczenie. :idea:
    Nie podoba mi się również wykończenie kolumn, mało pracy w to włozyłeś i jest to widoczne. Nożna było zrobić to równiej, a "szpary" poszpachlować dobranym do koloru kitem/szpachlą. :idea:

• #30 19 Mar 2008 15:38
    djdinitro
    Poziom 25  

No widze ze wreszcie ktos znajacy sie na temacie.A wiec od poczatku: Indukcyjnosc i liczyłem i mierzyłem wyszło z tolertancją 0,01% odchyłki moga byc bo na koncu mi sie ta cewka złozyła jak widac w drugiej jest podobnie.Kondensator Nichicona Blackgate 14zł szt to drogie i dobre widac pozatym mowili mi ze sa najlepsze w tej cenie.Co do zawieszenia to ma identyczna podatnosc,wielkosc i wagowo sie zgadzało to samo z membraną jedynie resor z pianki na gume ale taka sama jej podatnosc jest no i niema zadnych karbow tak jak w orginale wiec prawie to samo.co do zblizenia głosnikow ku sobie to i tak sa blizej niz zakładałem w projekcie a jeszcze bardziej juz sie nie dało bo w srodku jest przegroda i przeszkadzało by.mało pracy w wykonczenie? jest prawie idealne gładkie ale lekko chropowate by słoje drzewa było widac i nawet czuc,kilkanascie godzin szlifowania i polerowania potem dwie warstwy tego impregnatu dało efekt a ze na zdjeciu tego nie widac co ja poradze-Znajomy przyszedł w sumie laik i powiedział ze jak by je postawił w sklepie z kolumnami to nie zauwazył by roznicy w wygladzie tych a innych.Szpar niema wydaje sie ze sa ale one tylko tak wygladaja to wzdłuzne lekkie pękniecia na słojach wyszło ale poprawiłem to i jak by lekko widac...ufff

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME