X

Air Live WL-5460AP v2 internet radiowy i 2 komputery

jacunio 17 Mar 2008 17:06
  • #1 17 Mar 2008 17:06
    jacunio
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam, meczę sie już od 9 rano i nie mogę zrobić żeby przez to urządzenie zrobić internet i sieć na 2 komputery jeżeli ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc mam jakiś manual na cd ale nie w ząb go nie rozumiem bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • #2 17 Mar 2008 17:17
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Trzeba wybrać tryb: WISP+Universal Repeater

Co do reszty to podaj co ustawiłeś to będziemy szukać błędu.
  • #3 17 Mar 2008 17:20
    jacunio
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    yyy nie mam zielonego pojęcia jak co mam zrobić facet w sklepie powiedział zakręć pan antenę podczep takie 2 kable rj i ma działać ja podłączam w połączeniu sieci bez przewodowym mam airlive i tyle internetu nie mam to odłączyłem i napisałem tutaj

prosiłbym co zrobić krok po kroku żeby to działało bo ja po prostu jestem zielony, chciałbym wiedzieć też jak solidarnie rozdzielić łączę

a gdzie wybrać ten tryb WISP??
  • Helpful post
    #4 17 Mar 2008 18:25
    mbo
    Helpful post? (0)
    Trzeba otworzyć stronę konfiguracyjną routera i odpowiednio go ustawić - tryb pracy podałem już wcześniej.
  • #5 17 Mar 2008 18:29
    jacunio
    Level 17  
    dobra ustawiłem WISP + Uniwersal Repeater i co mam dalej skonfigurować?? dodam że ip bramę i maskę swoją już w konfiguracjach ustawiłem, czy teraz moge zwyczajnie połączyć antenę do rutera??
  • Helpful post
    #6 18 Mar 2008 11:20
    mbo
    Helpful post? (0)
    Podłącz antenę - musisz jeszcze wybrać sieć bezprzewodową do jakiej router ma się podłączyć.
  • #7 18 Mar 2008 11:27
    jacunio
    Level 17  
    jestem tak blisko ale stoje w miejscu, ruter w konfiguratorze wykrył mi sieć połączył sie TCP/IP skonfigurowałem ale nie wiem czy dobrze, proszę kogoś o pomoc bo w tym momencie stałem sie bez rady, proszę też o wytłumaczenie jak rozdzielić łącze w tym całym QoS,

Pozdrawiam
  • #8 27 Mar 2008 23:25
    PiotrUnioII
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Po zresetowaniu APka ustawieniasz tryb WISP + Uniwersal Repeater. Znajdujesz sieć z ktorą chciałbyś sie połączyć (dostawcę internetowego) dodatkowo ustawiasz wlasną nazwę "SSID of Extended Interface" Ustawiamy odpowiednie zabezpieczenia "Security" Klikamy Apply, po czym otrzymujemy monit informujący o zapisaniu ustawień po "Rebot" Ap-eka. Klikamy "Rebot" czekamy ok 2 min i laptop gotowy do łączenia sie z internetem. U mnie dziala wyśmienicie, choć musze przyznać ze czasem wyst. problem z zabezpieczeniem.
  Search 4 million + Products
Browse Products