X

Pralka Indesit Wise 107 > f08

19 Mar 2008 21:24 CHchester85
  • #1 19 Mar 2008 21:24
    chester85
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam mam pytanie pralke zglosilem na gwarancję , po tygodniu przyszli serwisanci zamówili częsci > łożyska , amortyzatory i kaptur . Dzisiaj przyszli ponownie z samym łożyskiem twierdząc iż pozostałych rzeczy im nie wydali ( dziwne bo sami złożyli zamówienie) . Podczas prania po wizycie serwisantów ustawiłem pralkę na program 8 (szybkie pranie kolorów) , Zegar odliczał od początku 55 minut po czym po 5 minutach została już tylko minuta... > po czym pojawił sie na wyświetlaczu napis > F-08 , pralkę mogłem wylączyc za pomocą wyciągniecia kabla z gniazka prądowego. Dodam iż coraz częściej do chodzi do sytuacji w których z prawej(tylnej) strony pralki leje sie ciurkiem woda po ziemi... > Co może być zepsute... i co dalej robić z niefrasobliwymi serwisantami ??

Nie pisz kilku podobych postów, bo będzie ostrzeżenie i popraw pisownię!
    0:37 20.3.2008
    [_P_]
  • #2 19 Mar 2008 22:02
    Mirek321
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    komunikat F-08 jest związany z upływnością grzałki do masy po prawej stronie pod maskownicą jest filtr pompy może jest nie dokręcony można go spróbować dokręcić
  • #3 19 Mar 2008 22:17
    chester85
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale to co niby sam sie odkręcił ?:P , bo nikt nie grzebał tam nic , chyba że to od tego iż jak ruszam bębnem przy otworzonej pralce , to bęben tak jakby ocierał o coś... stąd chyba serwisanci orzekli wymiane łożyska , póxniej amortyzatorów i kaptura... :>
  • #4 19 Mar 2008 22:37
    Mirek321
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    jeśli łożyska to woda zacieka na grzałkę i to jest to
  • #5 19 Mar 2008 22:44
    chester85
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    1. Łozyska 2. Amory 3 Kaptur... Tak Orzekli :P , i dziwne że mówili mi iż moge dalej prać normalnie na tej pralce... w oczekiwaniu na nowe części..., a dlaczego gdy ustawiam program na 8 (czas 55min) idzie idzie po 5 minutach (pozostały czas) równa się już minuta i koniec prania. Już 2 moja pralka Indesit i uważam że to Syf Wrr
  • #6 29 Jul 2011 15:29
    j0ker
    Level 9  
    Helpful post? (+3)
    sorry panowie za archeologie, ale właśnie mam taki sam problem z moja pralka i gdyby ktoś miał tez takie problemy to podaje kody błędów:

Ariston , Indesit - kody błędów
    F01 - brak zasilnia silnika , zwarty triak silnika
    F02 - zablokowany silnik , uszkodzony silnik , starte szczotki silnika
    F03 - problem z grzaniem
    F04 - zbyt dużo wody w pralce
    F05 - problem ze spustem wody
    F06 - problem z górnym panelem lub taśmą łączącą oba programatory
    F07 - uszkodzony termistor ( NTC )
    F08 - przebicie do masy w grzałce
    F09 - EEPROM ( pamięć programatora )
    F10 - hydrostat zawieszony , uszkodzony
    F11 - odłączona pompa lub uszkodzona turbina pompy
    F12 - brak połączenia z górnym panelem
    F17 - drzwi otwarte (w wersji Easy Door)
    F18 - procesor główny
  Search 4 million + Products
Browse Products