Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu?
Autor
Wiadomość
veedo
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Londyn

Post#1 Post autora tematu 19 Mar 2008 22:56   

Jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu?

Witam. Zastanawia mnie pod względem prawnym jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu po miesiącu bądź po paru miesiącach? Słyszałem że jest prawo które zezwala po 30 dniach od naprawy,gdy klient nie zgłasza się po odbiór, sprzęt można przejąć,sprzedać czy cokolwiek podobnego. Gdzie indziej mówiono że takowy serwis nie ma prawa bez zezwolenia sprzedać klientowskiego urządzenia, nawet gdy jest w pokwitowaniu zaznaczona regułka podpisana przez klienta np. "Nieodebrany sprzęt po 30 dniach od daty naprawy przechodzi na własność serwisu" ( pod którym zazwyczaj klient się podpisuje, a co świadczy że jest o tym poinformowany i zgadza się z takim układem ) Denerwuje mnie to strasznie, gdzie inwestuje się w daną część a poźniej tak jak w moim przypadku telefon komórkowy leży 3 albo 6 miesięcy naprawiony a klienta jak niebyło tak nie ma. Sprzęt się kurzy i kilka set złotych jest zamrożonych. Może ktoś ten temat już przerabiał to poradzi co można z tym robić, póki co cierpliwie czekam na odbiór sprzętu ale ileż można....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Mar 2008 22:56   

Powrót do góry

rema
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Śląskie

Post#2 19 Mar 2008 23:12   

Re: Jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu?

Witam. Dobre pytanie. Bo u mnie podobnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Mar 2008 23:12   

Powrót do góry

szczurek_1990
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wrocław

Post#3 19 Mar 2008 23:23   

Witam
W niektórych serwisach widziałem informacje że jeżeli po np 30 dniach klient nie odbierze naprawianego sprzętu, to sprzęt przechodzi na własność serwisu. A jeżeli to już będzie własność serwisu to rozumiem że serwis może z tym zrobić co zechce, wyrzucić, spalić, sprzedać. A jak klient dał sprzęt do naprawy to tym samym zgadza się z regulaminem i wie że jego nieodebrany sprzęt po określonym czasie przechodzi na czyjąś własność.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Mar 2008 23:23   

Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#4 19 Mar 2008 23:30   

Ja mam pieczątkę ze po 30 dniach naliczam za magazynowanie 5 zł za dobę
Najczęściej jak coś leży dłużej jak 2 miesiące to wywożę do magazynu i raz na rok robie wyprzedaż.
Jeśli trafi się taki kwiatek co zapomniał o sprzęcie i przychodzi po pół roku to najczęściej kwota za magazyn + naprawę przewyższa wartość sprzętu.
Powrót do góry

veedo
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Londyn

Post#5 Post autora tematu 20 Mar 2008 10:07   

I nie miałeś nigdy problemów że sprzedałeś bez zgody? Wiadomo jacy są klienci, on podpisze, a później jak Pan mógł.
Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#6 20 Mar 2008 11:46   

O dziwo nie, ale sprzedaje tak po ok roku czasu.
Wcześniej trzymam w piwnicy sprzęt.
Kiedyś się trafił taki jeden nadgorliwy to jak policzyłem ile ma zapłacić to wyszedł bez słowa.
Pod pieczątką z informacja o zapłacie za magazyn jest miejsce na podpis klienta.
Tak więc nie ma problemu że nie przeczytał, albo że nie wiedział. Chyba każdy wie co podpisuje, a jak nie to już chyba jego problem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak to jest gdy klient nie odbiera naprawionego sprzętu?
Strona 1 z 1