Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kluczyk, pilot Seat Toledo

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Kluczyk, pilot Seat Toledo
Autor
Wiadomość
t0mek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lubartow

Post#1 Post autora tematu 22 Mar 2008 10:34   

Kluczyk, pilot Seat Toledo

Witam!

Wiem że ten problem był poruszany nie raz, ale zapoznałem sie ze wszystkimi wcześniejszymi i to nie rozwiązało mojego problemu, dlatego postanowiłem ten problem poruszyć jescze raz.

Kupiłem seata toledo 2000r 1.9tdi 110km, nie działał pilot. Zobaczyłem ze jest włożona zła bateria. Kupiłem nowa poprawną i pilot zaczął działać ale zamek nie reaguje. Czytałem te wszystkie tematy, sposoby programowana i nic. Wywnioskowałem jedynie że to są opisy synchronizacji a nie programowania. Czy ktoś dokładnie wie o co w tym naprawdę chodzi?

Po świętach zakupie Vaga i sie jeszcze pobawię, chyba ze ktoś wcześniej pomoże mi na forum. Szukałem tez czystego kluczyka i nie mogę znaleźć.

Jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać czysty kluczyk lub jak go zaprogramować z lub bez pomocy Vaga, i czy wogólę stary kluczyk da sie jeszcze raz zaprogramować byłbym wdzięczny za pomoc. Jeśli uda mi sie rozgryźć temat na pewno opisze problem od podstaw aby ten temat raz a dobrze zakończyć.

Pozdrawiam!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2008 10:34   

Powrót do góry

Zmacio
Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Miasto: Poznań

Post#2 22 Mar 2008 10:55   

Re: Kluczyk, pilot Seat Toledo

Musisz mieć drugi klucz, może być bez pilota. Wkładasz go do stacyjki, załączasz w pozycję zapłonową, wychodzisz z samochodu i zamykasz drzwi. Kluczem z pilotem zamykasz fizycznie samochód i trzymając go w pozycji zamkniętej naciskasz na przycisk zamykania w rękojeści klucza. Otwierasz kluczem samochód i trzymając go w pozycji otwartej naciskasz przycisk otwierania w rękojeści klucza. Wchodzisz do samochodu i wyciągasz kluczyk ze stacyjki. Pilot powinien zacząć działać. Dodam jeszcze, że w rękojeści przycisk z kluczem jest od zamykania.
Powrót do góry

t0mek
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 22 Mar 2008 11:37   

Już próbowałem z drugim kluczykiem, tylko algorytm postępowania sie troszke różnił:

-włączyć zapłon. Stosować kluczyki bez funkcji zdalnego sterowania
-drzwi kierowcy zablokować ręcznie
-nacisąć i przytrzymać przycisk odblokowania
-drzwi kierowcy zablokowac i odblokowac ręcznie
-puścić przycisk odblokowania
-wyłączyć zapłon i wyciągnąc kluczyk
-samochód zostanie zablokowany i odblokowany
-jeśli nie przeprowadzić programowanie (i w moim przypadku chyba trzeba to zrobić, bo to co ja opisałem czy tez Pan to jest synchronizacja i to jest trochę co innego, tak mi sie wydaje)

Spróbuję jeszcze Pana sposobem tylko proszę mi napisać czy dobrze zrozumiałem że blokuje drzwi kluczykiem i przyciskam zamykanie PUSZCZAM GO przekręcam w pozycje odblokowania i naciskam przycisk odblokowania ??? nic nie trzeba przytrzymywać?? Inni cos opisywali że dioda na pilocie ma jakos inaczej się zachowywać u mnie nic nadzwyczajnego się z nia nie dzieje..

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2008 11:37   

Powrót do góry

Zmacio

Post#4 22 Mar 2008 11:59   

Nie jesteśmy tu panami tylko kolegami. Dobrze zrozumiałeś. Faktem jest, że może być też starsza procedura. Akurat masz samochód na przełomie, ponieważ do 99 r. była jedna procedura, a od 99 r. druga. Jeśli masz możliwość to zrób zdjęcia elektroniki pilota z obu stron płytki drukowanej i je tu wstaw, to wszystko się wyjaśni.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2008 11:59   

Powrót do góry

t0mek
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 22 Mar 2008 12:33   

Niestety w tej chwili fotki nie zamieszczę ponieważ rodzice wyjechali samochodem na święta. Wrócą za parę dni :| Jedynie co to moge powiedziec ze nie ma na nim wzoru "kluczyka" na przycisku zamykania tylko jest kłódka zamknięta a na przycisku otwierania kłódka otwarta. Może to jest coś charakterystycznego. Był zamieszczony post (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic339558.html) w którym opisane były metody programowania do starszych modeli i do nowych i żaden z nich nie pomaga. Różnią sie one delikatnie od tej podanej przez Ciebie wiec jest jeszcze szansa... Pobawię sie Vagiem jeszcze a jak nie pomoże to postaram sie qpić czysty pilot pasujący do tego klucza żeby nie zmieniać grotu i nie bawić sie z immo. Jedyne co moge jeszcze zrobić to wklejam link aukcji allegro na którym przedstawiony jest kształt mojego pilota, tylko mówię ma inne przyciski..

http://moto.allegro.pl/item330698873_orginal_centralny_za_grosze_w_kluczyku_seat_vw.html

Pozdrawiam!!
Powrót do góry

PiotrekMac
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Zawiercie

Post#6 22 Mar 2008 17:29   

Obawiam się, że niewiele wskórasz. Kluczyki z kłódkami nie nadają się do programowania. Poza tym to dosyć wadliwe technicznie zabawki. Mam Leona z tego samego rocznika i z identycznym silnikiem i jak dotychczas pilot mi nie działa, choć próbowałem już wszystkich opisanych sposobów.
Powrót do góry

Zmacio

Post#7 23 Mar 2008 19:08   

Pilot nie działa, bo może jest uszkodzony. To, że mruga dioda po naciśnięciu na przyciski wcale nie znaczy, że pilot wysyła sygnał w eter. Częstą przyczyną usterek tych pilotów jest tor radiowy. Może udaj się z tym pilotem do kogoś kto ma jakieś pojęcie jak zweryfikować czy pilot wysyła sygnał? Na pewno nie będzie to dealer tej marki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2008 19:08   

Powrót do góry

leszekrom
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: szczecin

Post#8 23 Mar 2008 19:22   

Z tego co opisujesz to takie rzeczy sie dzieja gdy centralka zgubi kod pilota, nalezy go reaktywowac a zrobic to mozna poprzez wejscie do auta przekrecenie kluczyka w pozycje zaplon.Nastepnie trzymajac jeden z przyciskow na zamknij drugi wciskamy trzy razy.Po tej procedurze zamni powinny sie zamknac i oznacza to ze pilot sie aktywowal .reszte bedziesz juz pewnie wiedzial co sie robi z kluczykiem i sprawnie dzialajacym pilotem
Powrót do góry

garleta
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 16 Cze 2010 09:12   

Czesc .

Mam takie pytanie, kopiłam ostatnio Seata Leona i mam problem z przeprowadzeniem synchronizacji kluczyka. Procedura wymaga dwóch kluczy a ja posiadam tylko jeden z pilotem.

Czy ktos wiem jak przeprowadzić synchronizacje klucza mając tylko jeden kluczyk ??

Poz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Kluczyk, pilot Seat Toledo
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.052 seconds

elektroda.pl temat RSS