X

Wzmacniacz własnej roboty (obudowa)

23 Mar 2008 00:06 DJDJ Brzoza
  • #1 23 Mar 2008 00:06
    DJ Brzoza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam. Posiadam starego "Zodiaka", którego używam tylko jako wzmacniacz. Zeby mniej miejsca zajmował wymontowałem z niego samą płytkę odpowiedzialną za wzmocnienie dźwięku oraz zasilacz i aktualnie wzmacniacz wygląda tak, jak na zdjęciu poniżej. Myślę ze on niezwłocznie potrzebuje obudowy :) Mam zamiar wykorzystać do tego celu starą obudowę od magnetowidu jednak nie mam pomysłów jak to ciekawie zaprojektować. Może ma ktoś z Was wzmacniacz własnej roboty, lub macie jakies ciekawe pomysły, które mógłbym zastosować?
    Wzmacniacz własnej roboty (obudowa) .
  • #2 23 Mar 2008 00:29
    przemek 22
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    witam obudowa zdecydowanie potrzebna pytanie do jakich celów ma być przystosowany ten wzmacniacz :?:
  • #3 23 Mar 2008 00:39
    DJ Brzoza
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    do celów odtwarzania muzyki oczywiście :):):) Muzyki z komputera w domu :)
  • #4 23 Mar 2008 09:45
    bratek58
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Musisz poszukać takiej obudowy by zmieścił się spokojnie transformator, bo on jest najwyższy z tych elementów. Płytę czołową to już samemu musisz zrobić z blachy aluminiowej 2-3mm lub ze sklejki 8mm, zależy z czym lepiej sobie poradzisz. Trzeba pomierzyć, otworki powiercić i wykończyć elegancko o przymocować do użytej obudowy.
    Powodzenia.
  • #5 23 Mar 2008 12:59
    DJ Brzoza
    Level 11  
    heh tyle to ja wiem tylko wlasnie chodzilo mi o ciekawe pomysły wykonczenia przedniego panelu :) O jakies zdjęcia albo pomysły :) Od strony technicznej mam juz wszystko zaplanowane :)
  • Helpful post
    #6 23 Mar 2008 14:35
    melisław
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Możesz zrobić z MDF-u na to strzelić fornir i lakier na lusterko:) Mi się podoba jak wzmak na przodzie ma tylko gałkę od potencjometru:) możesz jeszcze jakąś diodę walnąć... Albo wziąć to obudowę od magnetowidu, wywalić przedni panel i wstawić na to grubą blachę aluminiową wypolerowaną na lusterko:) tak jak tu http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=11740
  • #7 23 Mar 2008 18:21
    DJ Brzoza
    Level 11  
    OOO! Super pomysł z tą blachą na przodzie!!! Myślałem na początku o plexi ale blacha jest chyba duuuzo lepsza. A jak i z czego moge zrobić gałki do potencjometrów? Je sie kupuje? Podobnie jest z przyciskiem włączania? Czy radiatory takie jak na zdjeciu powyzej musza miec dobre chlodzenie czy wystarczą takie nacięcia na obudowie jak mają magnetowidy?
    (Jeśli ktos ma jeszcze jakies pomysły dotyczące przedniego panelu to proszę pisać :) Kazda sugestia mile widziana)
  • #8 23 Mar 2008 19:01
    melisław
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Tak gałki się kupuje... Nikt ci nie broni zrobić :) ale to mało opłacalne... poszukaj po allegro. Myśle że taki przycisk też można gdzieś dostać, najlepiejzapytaj się autora tamtego projektu:) Myśle że na te radiatory żadnych wiatraków nie trzeba... A jak było fabrycznie? :D
  • #9 24 Mar 2008 00:04
    DJ Brzoza
    Level 11  
    Mój wzmacniacz dzisiaj dostał nową obudowe (tzn jest w trakcie prac). Obudowa jest idealnie dopasowana (czasem sie zastanawiam czy ktos budując ten magnetowid z którego wziąłem obudowe, specjalnie zaprojektował ją tak, żeby bez problemu zmieścił sie tam zasilacz i płytka od wzmacniacza:D:D:D). Z przednią ścianką nie mam problemu bo przednim panelem będzie bok obudowy od magnetowidu. Ogólnie mysle ze bedzie całkiem całkiem :) A co do radiatorów to fabrycznie miały one tylko małe szparki w obudowie, a teraz nie mają ich wcale (jedynie od spodu są małe dziurki). Ale w środku jest dość duża przestrzeń, wiec moze nie bedzie z tym problemu. Jak będzie skonczone lub prawie skończone prześle zdjecia :) Dzieki wielkie za pomoc i rady i pozdrawiam :)
  • #10 24 Mar 2008 08:20
    melisław
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Co do radiatorów to podczas pracy możesz zobaczć jak one się grzeją... Ale tam nie trzeba odprowarzać jakichs wielkich temperatur więc raczej spoczko:)
  • #11 28 Mar 2008 15:58
    DJ Brzoza
    Level 11  
    Witam! Pomimo problemów technicznych mój wzmacniacz został skończony. Wydaje mi sie że całkiem ciekawie wyszło :) Myślę jeszcze nad jakimś podświetleniem, ale nie wiem czy bedzie pasować do jego ogólnego stylu. Co myślicie o nim? Na zdjęciach z powodu słabej jakości zdjęcia, wyszedł chyba dość nieciekawie, ale w rzeczywistości wygląda bardzo fajnie. Zresztą wypowiedzcie się sami. Przyjmuję wszelką krytykę :)
  • #12 28 Mar 2008 16:12
    melisław
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Całkiem fajnie:) Możesz na przykład dać niebieską (chyba najfajniejszy efekt) diodę LED w gałkę potencjometru na przeciw wskaźnika... Wtedy nawet w ciemności zobaczysz w jakiej pozycji jest gałka :D Możesz jeszcze dać na przykład diodę od zasilania... No i masz takie kratki więc możesz podświetlić (na przykład takimi diodami jak proponuję w gałę) od środka :)
  • #13 28 Mar 2008 23:45
    DJ Brzoza
    Level 11  
    no nad oswietleniem musze jeszcze pomyslec... Z tą gałką juz chyba nie bede niz grzebal bo boje sie ze spieprze efekt. Najwyzej na niebiesko go od środka podswietle... I nie wiem czy go malować... I czy na czarno czy na srebrno...
  Search 4 million + Products
Browse Products