Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows nie uruchamia sie w żadnym trybie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Windows nie uruchamia sie w żadnym trybie
Autor
Wiadomość
Wrzosek8
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Sierpc

Post#1 Post autora tematu 28 Mar 2008 22:52   

Windows nie uruchamia sie w żadnym trybie

Witam.

Mam takowy problem...

Odpalam komputer ale nie wczytuje wogole systemu operacyjnego. Dysk i wszystko inne czyta ladnie, jest czasami nawet okienko wyboru czy chce odpalic windowsa w trybie awaryjnym czy normalnym ale jak cos wybiore to pojawia sie czarne okienko z migajaca " _ " i na tym koniec... Dzieje sie tak niezaleznie od tego jaki dysk podlacze do komputera (rozne dyski i systemy Windowsa).

Sprawdzalem tez grafike z drugiego kompa i zasilacz (bez zmian)...

W biosie wszystko wczytuje i dziala bez problemow.

Stalo sie tak jednoczesnie z tym jak dysk bedacy w tym komputerze przestal wczytywac windowsa, a pozniej nawet partycje (nie szlo ich sformatowac i zainstalowac windowsa). Nie udalo mi sie go rowniez zainstalowac na zadnym innym podlaczonym dysku...

Koncza mi sie juz pomysly co moze byc tego przyczyna...

Konfiguracja sprzetowa to - athlon xp 2000+, 512 DDRAM 233, zasilacz Coden 300W, Grafika - MVGA-NVG17GAM 64Mb, Plyta główna - AK32A V 2.1

Nie znam dokladnej konfiguracji grafiki i plyty glownej wink.gif nie mam zadnych papierow a kupilem go i uzywala moja starsza wiec sie za bardzo nie orientuje wink.gif

Ma ktos jakies pomysly?
Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#2 28 Mar 2008 23:35   

Re: Windows nie uruchamia sie w żadnym trybie

Zresetuj bios do fabrycznych ustawień.

Dyski z Windowsami (szczególnie XP) instalowanymi na innych maszynach zazwyczaj nie zastartują poprawnie.

A ten swój zasilacz wyrzuć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2008 23:35   

Powrót do góry

spinnaker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Białystok

Post#3 28 Mar 2008 23:40   

Najpierw piszesz, że ładnie dysk czyta potem, że już nie a potem, że nie możesz go zainstalować na żadnym innym podłączonym dysku - czegoś nie rozumiem tutaj
Powrót do góry

NINJA
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: OlePL

Post#4 28 Mar 2008 23:44   

kurcze coś namieszałeś z tym swoim problemem może napisz jeszcze raz w czym problem ;)
Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 28 Mar 2008 23:55   

Wyraźnie jest napisane że bios wszystko ładnie czyta, czyli widzi dysk i inne podzespoły, ale już Windows nie chce wystartować.
Dość jasno jest to opisane i nie ma się tu czego czepić.
Treść jest dość sensowna. Chaotyczna, ale sensowna.

Sprawdź pamięć memtestem i dysk za pomocą np. MHDD.
Wszystko rób na jakimś sensownym zasilaczu.
Powrót do góry

Wrzosek8
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 29 Mar 2008 13:49   

Jesli chodzi o bios to wczytalem fabryczne ustawienia (z "poziomu" monitora a nie poprzez zworke).

Dysk i RAM zaraz sprawdze, chociaz dysk to akurat bym wykluczyl... Nie ladowal z rzadnego... Ale np plyte od windowsa juz zbootowal raz doszlo do konca i stoii, drugim razem sie nie wczytalo nawet do polowy) - moze to ma tez jakies znaczenie...

Zasilacz zaraz wloze drugi - z tego kompa (sprawdzalem wtedy na zasilaczach tej samej firmy - CODEGEN), ale watpie zeby to cos zmienilo...

BTW... ktora to ta zworka od resetu biosu? zdaje mi sie ze JP3, ale pewny nie jestem a nie mam zadnych papierow od tej plyty glownej...

A i jeszcze w jakich warunkach ja zmienic? (wlaczony/wylaczony zasilacz) bo tego tez nigdzie nie znalazlem na necie...
Powrót do góry

spinnaker
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 29 Mar 2008 15:02   

Raczej JP16, przy wyłączonym kompie i odłączonym od gniazdka oczywiście
Powrót do góry

Wrzosek8
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 29 Mar 2008 19:53   

Bios zresetowalem takze za pomoca zworki. Wlozylem tam inna kosc RAM oraz zasilacz dobrej firmy. Caly czas bez zmian...

Kondensatory na plycie glownej nie sa wybrzuszone...

Probowalem takze podlaczyc HDD pod druga tasme. Wszystko na prozno...

Dalej Bios czyta calosc ale komputer nie przechodzi juz poza wybor trybu Windowsa (awaryjny, normalny itd)...

Jakies pomysly? Padla plyta glowna?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2008 19:53   

Powrót do góry

new_user10
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 30 Mar 2008 00:33   

1. Sprawdź czy w trakcie uruchamiania nie masz podłączonego czytnika kart USB z włożoną kartą lub PENDRIVE'a
2. Sprawdź, czy któryś z portów USB nie ma zwarcia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2008 00:33   

Powrót do góry

DJ.KiteX
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 30 Mar 2008 00:57   

Miałem podobny problem, ponieważ przez przypadek zrobiłem sobie 2 logiczne partycje i płytka z Windowsem nawet nie chciała ruszyć, dopiero naprawiłem to Linuksem. A może to wina napędu CD? Spróbuj odłączyć napęd CD, skoro piszesz, że na żadnym innym dysku nie zainstalujesz systemu. Kuzyn miał przybrudzony napęd przez co instalacja dochodziła do pewnego momentu i nie poszła dalej, dopiero pomogła wymiana napędu.
Powrót do góry

kriskros52
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#11 30 Mar 2008 01:24   

ewentualnie spróbuj odpalić kompa na innym zasilaczu. Z Codegenami wychodzą różne dziwne cuda które niby są nie powiązane z zasilaczem a jednak wymiana skutkuje.
Powrót do góry

Wrzosek8
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 30 Mar 2008 01:35   

Cytat:
ewentualnie spróbuj odpalić kompa na innym zasilaczu. Z Codegenami wychodzą różne dziwne cuda które niby są nie powiązane z zasilaczem a jednak wymiana skutkuje.

sprawdzalem na prawie nowym zasilaczu dobrej firmy - bez zmian...

Cytat:
Miałem podobny problem, ponieważ przez przypadek zrobiłem sobie 2 logiczne partycje i płytka z Windowsem nawet nie chciała ruszyć, dopiero naprawiłem to Linuksem. A może to wina napędu CD? Spróbuj odłączyć napęd CD, skoro piszesz, że na żadnym innym dysku nie zainstalujesz systemu. Kuzyn miał przybrudzony napęd przez co instalacja dochodziła do pewnego momentu i nie poszła dalej, dopiero pomogła wymiana napędu.

napedu CD nie ma w tym komputerze jak go odpalam. ale mimo wszystko jak chcialem zainstalowac system to nie jego wina bo na innym komputerze instaluje z niego windowsa bez problemu...

Cytat:
1. Sprawdź czy w trakcie uruchamiania nie masz podłączonego czytnika kart USB z włożoną kartą lub PENDRIVE'a
2. Sprawdź, czy któryś z portów USB nie ma zwarcia.

1. nic takiego nie ma
2. jak to mam sprawdzic?
Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#13 30 Mar 2008 12:29   

Wyłącz w biosie wszelkie zintegrowane urządzenia - USB, Audio, LAN, Modem, Porty, Kontrolery.
W gnieździe tylko jedna pamięć.
Mysz odłączona od komputera.
Wszystkie ustawienia dotyczące pamięci i procesora na nominał.

Sprawdzałeś taśmę?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2008 12:29   

Powrót do góry

djkwaku
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 31 Mar 2008 21:00   

z autopsji sa 2 opcje ... czesto mam podobne problemu u siebie w pracy

po 1 .... z dysku twardego usunac wszystkie partycje ( czasami wystarczy partycje systemowa wywalic )

to jest wyjscie dosc krytyczne ;) a 2 sprawa czasami wystarczy uzyc naprawy systemu z plyty CD i uzyc komendy chkdsk /r

wyczytalem tez ze czasami jest podczas ladowania plikow tak ??? bo jezeli tak to juz odp ktora dalem wyzej moze nam nie zadzialac

wtedy zasialcz badz naped CD/DVD jest uszkodzony ...

Ps. wiem ze z tymi partycjami to dla niektorych mzoe byc dziwne .. ale w ciagu pol roku mialem u siebie w pracy z 5-10 kompow gdzie jedynym wyjsciem naprawy bylo usuniecie partyci dzieki czemu instalka XP normalnie zadzialala i wszystko wrocilo do normy ... Linuxy czasami widzialy normlanie dyski a w niekroych przypadkach sie nie udalo ... programy typu miniPE tez nie przechodzily dalej ...

pozdro ...
Powrót do góry

darekrawa
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Rawa Mazowiecka

Post#15 31 Mar 2008 22:55   

kiedyś miałem podobny problem BIOS wsio czytał ale system nie startował z żadnego trybu. Podłączyłem dysk pod inny komputer, okazało że uszkodzony był jakiś plik systemowy. ScanDisk naprawił ten plik i komp chodzi normalnie.
Powrót do góry

Wrzosek8
Poziom 3
Poziom 3

Post#16 Post autora tematu 31 Mar 2008 23:24   

nie czytacie postow ;P

windows nie odpala mi z zadnego dysku jaki do niego wloze...

pare razy juz tez tak mialem ze musialem usunac partycje i utworzyc ja jeszcze raz ale teraz z tego dysku ktory byl w tym komputerze nie moglem tego zrobic... a jak podlaczylem naped DVD to plyta z windowsem nie ladowala sie do konca (tylko na tym komputerze - na innych bylo wszystko ok)
Powrót do góry

spinnaker
Poziom 22
Poziom 22

Post#17 01 Kwi 2008 00:51   

Skoro tak nagle się to stało to może procek się przegrzał, mnie jednak dalej ta płyta główna korci
Powrót do góry

max972
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kwidzyn

Post#18 01 Kwi 2008 02:20   

Kiedyś nie mogłem zrobić instalki i było tak samo: szło, szło i .. zdechło. Bios wszystko widział, a instalka nie chciała się zakończyć. Zabrałem dysk do siebie - chodzi bez problemu. Okazało się, że koleś miał uszkodzoną taśmę napędu, która chwilami gubiła sygnał, a niedokończona instalacja poi prostu nie miała prawa chodzić.
Podłącz dysk jako dodatkowy do innego kompa. Jak nie masz na nim cennych danych to go zformatuj (pełny format). Jeżeli się nie da nic z nim zrobić może to oznaczać jego awarię. Jak się da zformatować to wyłącz kompa, odłącz oryginalny dysk i zainstaluj system na swoim dysku, ale tylko gołą instalkę bez sterowników itp. Następnie odpal system i zobacz czy pójdzie. Jak tak to dysk jest na 100% sprawny. Przełóż dysk do swojego kompa i odpal. Jak nie pójdzie, to będzie wiadomo, że któryś z elementów twojego kompa jest walnięty. Zacznij od wymiany taśmy, potem podmień pamięć i tak do skutku. Jeszcze jedno: komp nie jest nowy i może trzeba na nowo nałożyć pastę termoprzewodzącą na procka. Po paru latach staje się twarda i już tak dobrze nie przewodzi ciepła.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Windows nie uruchamia sie w żadnym trybie
Strona 1 z 1