X

Pompa do wody brudnej będzie pompowała wodę czystą?

30 Mar 2008 22:44 WRwrobelj
  • #1 30 Mar 2008 22:44
    wrobelj
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam! Chciałem się dowiedzieć, czy pompa do wody brudnej będzie pompowała wodę czystą ze studni i dawała ciśnienie do podlewania.Pompa jest firmy GO-ON, a model RQ-400W z pływakiem. Jest to pompa o mocy 400 Wat, wydajności 7500 L/h, o maksymalnej wysokości podnoszenia 5 metrów, zanieczyszczenia max. 35 mm.U mnie wysokość podnoszenia jest ok. 4m.Chciał bym użyć tej pompy do pompowania wody czystej ze studni i podlewania ogrodu.Za odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  • #2 30 Mar 2008 23:18
    Aleksander_01
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Z Twojego opisu parametrów tej pompy to spokojnie możesz pompować.
  • #3 30 Mar 2008 23:55
    weron12
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Kup taką która ma 600~800W. Podnoszenia 7~8 metrów.Dlaczego? Chcesz podlewać ogród, to zapewne użyjesz węża 30~50metrów. To twoja pompa na końcu węża da takie ciśnienie, że szybciej nasikasz. ta moja też nie będzie wiele lepsza, bo tego typu pompy to nadają się do wypompowania wody z piwnicy, garażu itp. Najlepiej Zrobisz jak kupisz jakąś małą hydroforówkę.
  • Helpful post
    #4 30 Mar 2008 23:56
    tqmeh
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witaj

przerabiałem to wiec powiem Ci do czego doszedłem:

-pompa do wody brudnej ma oddalony wirnik od korpusu tłocznego w wyniku czego jej wydajność i ciśnienie spada, ale wiadomo zanieczyszczenia jej nie zablokują
    -w Twoim przypadku na górze studni bedziesz mógł jedynie nabrać wody do np. wiadra ciśnienie bedzie za małe żeby ją dalej przepompować,
    -możesz pompować 2 razy do zbiorniaka i dalej,
    -jeśli nie ma takiej potrzeby to kup pompe do wody czystej,
    -mam "Dorotke" pompa ta daje z tego co pamietam 7-10 Atm wiec poda wode daleko, ma co prawda mały wydatek ale coś za coś

http://www.allegro.pl/item338653515_dobra_pompa_membranowa_dorota_polska_hypo_w_wa.html

pozdr
  • #5 31 Mar 2008 00:12
    weron12
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    tqmeh Kiedyś ta pompa nazywała się Monika.
  • #6 31 Mar 2008 22:42
    wrobelj
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam! Dziękuję za szybką i fachową odpowiedź.Pozdrawiam.Temat uważam za zamknięty.
  Search 4 million + Products
Browse Products