Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 01 Kwi 2015 21:59 640341 1686
  • #301 01 Kwi 2015 21:59
    JACU626

Poziom 26  

Za 2 czy 3 tyś to i coś dobrego nowego sie już znajdzie. Mam firmę w której pracują myjki 24h (ocynkownia) w cyklach co kilka minut hds 698 wytrzymywał max 2 miesiące i remont. Nowe ehrle daje rade co jakiś czas jakiś oring puszcza ale jest dobrze ma już 9 miesięcy. W styczniu postawiłem zamiast 698 w ramach testów HD 890S z ubiegłego stulecia. Od stycznia pracuje bezawaryjnie, ale nie każda taka trwałą jest choć nie łatwo je wykończyć.

• #303 04 Kwi 2015 21:06
    koko73
    Poziom 1  

Witam, zacnych forumowiczów
    oczywiście czytałem Wasze wypowiedzi z góry uprzedzam, ale i tak potrzebuję pomocy w wyborze myjki, proszę o doradztwo, bo takiego porównania tu nie było a mianowicie:
    * Myjka ciśnieniowa POWERMAT PM-MC-300 3000W 200bar 420l/h za 579 zł.
    * Myjka ciśnieniowa Nilfisk E130.2-9 PAD X-TRA za 1200 zł.
    * MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK E 140.3-9 za 1299 zł.
    te dwie ostatnie z allegro a pierwsza ze strony firmy powermat, myjki mają służyć do mycia 2 samochodów osob. kostka przed domem, chody, rowery drobnica ogrodowa itp.
    Bardzo proszę o podpowiedzi

• #304 04 Kwi 2015 23:36
    mazawada
    Poziom 13  

nasu napisał:
    JACU626 napisał:

Myślę że

JACU626 pewnie wiele już widziałeś i naprawiałeś powiedz czy firmowa myjka w dobrym stanie z ubiegłego stulecia będzie lepszym wyborem niż dziś kupiona nowa ze sklepu w cenie używanej?
    Wielu moich znajomych jak i ja posiadamy jakieś stare 3 fazowe HDS czy WAP wiadomo coś się psuje zużywa ale mniej problemów niż z tymi nowymi, a za 2-3tys coś nowego to........ rower można umyć.

Wtrącę swoje trzy grosze.
    Kilka postów powyżej napisałem, że mam HDS895 i hd1090.
    Oto historia mojej HD1090. Gdy ją kupiłem przed wielu laty, jako używaną, to była "całkiem zepsuta" :cry: . Nie działał dwufazowy wyłącznik (zmostkowany), silnik kręcił non-stop, pracowała nierówno i dawała słabe ciśnienie, a manometr wskazywał "0". Ponadto wszystkie czarne plastiki ktoś szpetnie pomalował czarną farbą. Tragedia.
    Ale o to mi chodziło, bo zapłaciłem tylko kilkaset złotych.
    Plastiki żmudnie wyczyściłem, bo wstyd było oddać do serwisu w takim stanie. Manometr udrożniłem, bo był zapchany (dławiczka).
    Oddałem zabawkę do serwisu. A serwis: wymienił wyłącznik 2-fazowy i wymienił komplet zaworów. Nie było potrzeby innych zabiegów. Koszt (nie pamiętam wartości) był sensowny.
    Oczywiście znacznie później fatalny wyłącznik 2-fazowy ponownie szwankował, więc teraz służy (ten sam) tylko do sterowania stycznikiem, który bez problemu zmieściłem pod obudową.
    Obecnie: ciśnienie max. 225 bar, robocze (zależnie od dyszy) 170-200 bar.
    To taka optymistyczna opowiastka wielkanocna..........
    Wesołych Świąt!

• #305 07 Kwi 2015 13:05
    lukag
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu rozpoznaję temat myjek ciśnieniowych i rzecz jasna przymierzam się do kupna własnego sprzętu. Pierwotnie zakładany budżet na poziomie 500-600zł, po wnikliwej lekturze tegoż forum zwiększyłem do 1000-1100zł i niemalże zdecydowałem się na Karchera K5, ew. odpowiedni Nilfisk.

Jako że nigdy nie kupuję niczego, czego najpierw nie pomacam, w celach rozpoznawczych wybrałem się dzisiaj do Castoramy (mają tam i Karchery i Nilfiski). Nilfisków niestety nie pooglądałem, bo nie mieli na stanie nic mocniejszego, niż C125, ale jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że wyceniany na 998zł Karcher K5 okazał się być strasznie tandetnie zrobiony... Przecież tam jest absolutnie wszystko plastikowe (może poza aluminiową pompą), włącznie z końcówkami dyszy itp. Takie odniosłem wrażenie, że ten sprzęt nie jest wart tysiąca złotych. Stojący obok MacAlister kosztujący 800zł wydawał się być absolutnym przeskokiem jakościowym (koła, obudowa, spasowanie elementów, osprzęt, wąż, itp), wszystko wydawało się być o wiele lepiej zrobione.

Stąd moje pytanie, na które o odpowiedź proszę osoby faktycznie użytkujące lub mające chociaż do czynienia z myjka Karcher K5. Jakie są wasze doświadczenia z tym sprzętem? Jesteście zadowoleni z tego urządzenia? Być może nie powala jakością wykonania, za to działa bezproblemowo i jest wart swojej (niemałej) ceny?

Być może znajdzie się również jakiś użytkownik myjek firmy MacAlister i wypowie się w ich temacie.

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi. Pozdrawiam

• #306 08 Kwi 2015 23:01
    JACU626

Poziom 26  

Lukag nie użytkuję 5 ale je naprawiam podobnie jak inne firmy...
    Co ci powiedzieć K5 nie jest złą myjką ani jakiś super sprzętem, myje nawet nieźle cały czas sie zmienia. Pierwsza była K 5.55 miała chłodzenie powietrzne głowica ta sama, obecnie silnik jest chłodzony wodą a to duża zaleta. Widziałem wiele zagotowanych uzwojeń przez prace na przedłużaczach z kablami 0,5 mm. Jak poczytasz kilkanaście stron do tyłu to będziesz wiedział że nie tylko karchera preferuję ale tylko karcher w twoim przedziale cenowym zapewnia serwis po gwarancji. Sprzedawca w markecie zawsze powie to co chcesz usłyszeć ja sprzedaję w swoim rejonie jak sprzedam coś czego po 3 latach nie naprawie będe musiał zwinąć interes - market bedzie dalej istniał z innym sprzedawcą. Przykład z dziś roczny lavor 160 zamarzła głowica pękła ludzie szukają kto to zrobi przejechali do mnie 60 km. Nic im nie pomogłem bo jak jak sam nie wiem do kogo zadzwonić po głowicę, podobnie jak z nilfiskiem. Jak zamrozisz k5 to pęknie króciec za 45 zł, lub głowica za 230 i myjke sie naprawi. Nie powiem złego słowa o kranzle i ehrle, ale to inna półka cenowa.

I jeszcze jedno to co pisze na tabliczce każdej myjki do 2 tyś ni jak ma się do rzeczywistości.

• #307 09 Kwi 2015 08:26
    SKM 1964
    Poziom 29  

I jeszcze jedno to co pisze na tabliczce każdej myjki do 2 tyś ni jak ma się do rzeczywistości.
    Z tym zgadzam się w 100%- entach.Podłączałem prawdziwe manometry do nie których myjek i mi szczęka opadła jakie ujrzałem parametry. :|

• #308 09 Kwi 2015 09:19
    lukag
    Poziom 2  

Dziękuję JACU626 za rzetelną wypowiedź. Przeczytałem wszystkie posty w niniejszym temacie i to na ich podstawie postawiłem na karchera, właśnie ze względu na możliwość naprawy po okresie gwarancji i dostęp do części. Pytanie o MacAllistera zadałem, bo zrobiła na mnie wrażenie jego jakość wykonania (a przynajmniej to co można zobaczyć gołym okiem), już w markecie doradca powiedział mi że to chińczyk robiony dla Casto i po upływie gwarancji sprzęt w przypadku awarii ciężko jest naprawić.

Kranzle i Ehrle to nie moja bajka. Mierzę siły na zamiary i biorąc pod uwagę prace, jakie zamierzam myjką wykonywać oraz ich częstotliwość, nie jest mi potrzebny sprzęt za 3 tysie (choć oczywiście fajnie byłoby go mieć :) )

Reasumując postawię na żółtka. Proszę jeszcze tylko o pomoc w wyborze konkretnego modelu. Tak jak pisałem wcześniej wstępnie zdecydowałem się na K5. Wczoraj natomiast pojawiła się możliwość zakupu modelu K4 w bardzo atrakcyjnej cenie wynoszącej 500zł (nówka). Wiem o plastikowej pompie, wiem o nieco słabszych parametrach w stosunku do K5 (różnice rzędu 20%, ciekawe jak wygląda to w rzeczywistości biorąc pod uwagę to co napisałeś powyżej razem z SKM 1964), cena jednak kusi, a za zaoszczędzoną kasę można kupić już jakieś fajne wyposażenie dodatkowe. K5 jest symbolicznie cięższa i większa, wnioskuję zatem że (prócz innego materiału pompy) bebechy są pewnie podobne.

Wydaje mi się że jeśli chodzi o samochód, taras itp. nie będzie większej równicy. Jestem pewny, że K5 poradzi sobie także z kamienną elewacją oraz mchem pomiędzy elementami kostki. Zastanawiam się jednak, czy nieco słabsza K4 również wykona takie prace. No i pytanie oczywiście o pompę... Pamiętam że ktoś napisał na forum, że do sporadycznych robót materiał pompy nie ma większego znaczenia, że i tak w tych myjkach siadają inne elementy.

Proszę fachowców o zdanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

• #309 09 Kwi 2015 10:00
    JACU626

Poziom 26  

Odpuść K4 słabszy silnik będziesz dłużej wykonywał tą sama pracę myjka szybciej się zużyje.

• #310 09 Kwi 2015 21:40
    Piorku
    Poziom 8  

Czy aby na pewno wszystkie nowe serie K4 mają pompy z tworzywa? Mój staruszek K4.98m ma pompę całą z aluminium.

• #311 10 Kwi 2015 11:20
    lukag
    Poziom 2  

Z tego co wiem, wszystkie nowe K4 maja pompy kompozytowe. W starszych modelach, oznaczanych K.xx, w zależności od modelu były i aluminiowe i kompozytowe.

• #312 10 Kwi 2015 19:17
    romk
    Poziom 8  

Witam,

Czy ktos z forumowiczów użytkował może którąś z myjek jak w temacie powyżej, jesli tak to proszę o opinie, ponieważ rozważam kupno jednej z nich.
    Porównanie cenowe: karcher K2 Kompakt dom to ok 440 zl, stihl re98 - 670zl,
    cisnienia robocze takie same
    pompa: karcher plastik, stihl aluminium
    zwróciłem też uwagę bardzo na wage: karch - 4 kg, stihl 16 kg ! Spora róznica.
    Stihl dodatkowo ciszej pracuje i ma dłuzszy przewód ciśnieniowy o 2 m
    Z kolei karcher ma dużo dodatków jak szczotka do mycia chodnika (ale nie wiem jak to sie sprawuje w rzeczywistosci) a także pianownica w cenie.

RE 98
    Dane techniczne
    Napięcie sieciowe V/Hz 230/1 /50
    Moc kW 1,7
    Ciśnienie robocze bar 10-110
    Maksymalne ciśnienie bar 1) 120
    Ciężar kg 16,2
    Min. wydajność pompy l/h 380
    Maks. wydajność pompy l/h 440
    Maks. temperatura wody zasilającej °C 40
    Długość przewodu wysokociśnieniowego m 6
    Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2) 70,1
    Poziom mocy akustycznej dB(A) 2) 82,9

Może warto dołożyć te 200 zł i w tej cenie będzie solidniejszy Stihl?
    Pytanie także czy to 110 bar to jest duże ciśnienie czy nie, używałem kiedyś jakiegoś black deckera który miał 100 bar napisane i czyszczenie chodnika z poprzyklejanym błotem szło kiepsko.
    [/spoiler]

• #313 10 Kwi 2015 21:12
    JACU626

Poziom 26  

Weź sthila nie patrz na dodatki indukcyjny silnik w sthilu bije konkurencję (karcher, nilfisk lavor) w pysk że padają :)

Co do parametrów

Przeczytaj post na poprzedniej stronie napisany przez skm i kilka postów wcześniej moje, i zapamietaj stare Chińskie powiedzenie "PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE" :)

• #314 13 Kwi 2015 08:30
    lukag
    Poziom 2  

romk napisał:
    a także pianownica w cenie

Pianownica dodawana w zestawach Karchera to badziew (podobne zresztą jak i u innych producentów), nie sugerowałbym się tym podczas wyboru urządzenia.

JACU626, a czy w modelu K5, o który pytałem wcześniej (i który finalnie kupiłem) silnik nie jest indukcyjny?

BTW dzięki za poradę. Myjka już po pierwszych testach i muszę powiedzieć, że spełnia moje oczekiwania. Mech spomiędzy kostki wyrywa aż miło popatrzeć, lanca z obrotową końcówką radzi sobie doskonale, a na tym zależało mi chyba najbardziej. Zobaczymy jeszcze jak będzie radzić sobie z kamienną elewacją i betonową posadzką na balkonie.

• #315 13 Kwi 2015 09:53
    JACU626

Poziom 26  

K5 zawsze miała i ma przynajmniej na razie silnik indukcyjny.

• #316 14 Kwi 2015 20:52
    toni3a
    Poziom 7  

Szacun dla JACU626 za fachowość i bezstronność.Bardzo mi pomogłeś,dziękuję

• #317 15 Kwi 2015 08:51
    Mblud
    Poziom 6  

Witam :)
    Jako że zdecydowaliśmy się na kupno myjki ciśnieniowej (dawno dawno używaliśmy myjki Promy, ale zimno, nie mróz, jej zaszkodziły) rozglądaliśmy się za różnymi, postawiliśmy na Lavor-a Galaxy 160, myjka dotarła, Made in China oczywiście. Złożyliśmy myjkę, założyliśmy dyszę rotacyjną, umyliśmy kawałek kostki 40x20 cm, myjka pracowała może z 5 minut i już pistolet do końca nie odcinał wody :)
    Więc myjka odesłana, więc kolejne rozglądanie się za myjką, odwiedziliśmy Centrum Karchera we Wrocławiu, żeby zobaczyć jak się prezentują na oczy Karchery, zaciekawił nas model K5 premium. Ale Pan w salonie polecił nam nowy model myjki Stihla 129 Plus.
    Kolego @JACU626 czytając Twoje porady, można śmiało brać Stihla ? :)
    Mam jeszcze pytanie, czy do tych myjek można dokupić pianownicę PA ?

• #318 15 Kwi 2015 11:53
    JACU626

Poziom 26  

Mblud cena podobna poproś sprzedawcę aby zrobił ci jednocześnie prezentację jednej i drugiej - poczujesz przewagę karchera. Wpisz w znanym portalu aukcyjnym wyrażenie

"dysza rotacyjna sthil"

zobacz ile wyskoczy ci odpowiedzi. Na mnie stihl nie robi wrażenia ani parametrami tymi w "ręce" nie na papierze. Brak zamienników osprzętu i kosmicznymi cenami części. Zamawiałem ostatnio pierścienie 15 bo w karcherach nie ma tego rozmiaru cena 38,60 zł za sztukę (x3) mnie rozwaliła karcher to max 24 zł.

• #319 15 Kwi 2015 13:47
    Mblud
    Poziom 6  

@JACU626 czyli jednak lepiej pójść w Karchera K5 Premium ?
    U nich w salonie Karcher kosztuje 1400 zł, Stihl 1200 zł.
    Ale na Allegro, ten sam model Karchera (od autoryzowanego przedstawiciela) kosztuje 1178 zł.
    Wizualnie przewagę ma Stihl, cięższy pistolet, dłuższy wąż w oplocie stalowym.
    Hmm i znów dylemat ... :(

• #320 17 Kwi 2015 19:17
    lukas99921
    Poziom 2  

Witam, jestem tutaj nowy ale dużo czytałem na tym forum już wcześniej. Zamierzam kupić pierwszą myjkę ciśnieniową tak do 480 zł max. Zastanawiam się konkretnie nad tymi dwoma modelami: Karcher K2 Samochód lub Black&Decker PW1700SPM. Myjki używałbym do mycia samochodu, czyszczenia kostki brukowej, chodnika betonowego i inne rzeczy związane z domem i ogrodem. Black&Decker ma ciśnienie 130 bar a Karcher 110 bar. Zależy mi na wytrzymałości no i na tym aby w końcu czarny nalot z kostki zniknął. Którą mi bardziej polecacie? Wiem że Karcher to dobra firma a czytając już temat na tym forum znalazłem tą Black&Decker.

• #321 17 Kwi 2015 20:57
    laick95
    Poziom 10  

karcher jest bardziej solidny ale ma gorsze parametry od b&d.

Dodano po 3 [minuty]:

karcher jest bardziej solidny ale ma gorsze parametry od b&d. ja bym polecił b&d jest to znana firma a pompa w k2 a b&d jest praktycznie taka sama . jedynym mankamentem może być wytrzymałość akcesorii w b&d są słabsze ale i tańsze.

• #322 17 Kwi 2015 22:19
    gram
    Poziom 14  

Witam.
    Powiem Ci Kolego ,że właśnie w tej cenie zakupiłem Lavor Force 145 z Patio do mycia kostki brukowej . Mam myjkę do 120 barów ale nie dawała rady . Ta ma 145 oraz lance z dyszą turbo . Wczoraj 1 próba na wagach pomostowych z rzeźni .
    Wiadomo sól i tłuszcz trudne do usunięcia rozpuszczalnikami, lanca turbo zrobiła swoje. Jestem pod wrażeniem.Dobry stosunek jakości do ceny.
    Pozdrawiam

• #323 18 Kwi 2015 11:22
    lukas99921
    Poziom 2  

Ok, tak więc Karcher K2 odpada naczytałem się za dużo opinii i nie były one dobre. ,,gram" ten Lavor Force 145 wygląda całkiem fajnie tak ogólnie, dobre parametry. Mógłbyś coś więcej powiedzieć na jej temat. Jak długo ją masz? Jak się spisuje, czy czyściłeś nią kostkę brukową i czy ta lanca rotacyjna na prawdę daje 220 bar jak mówi producent. Teraz zastanawiam się nad tym Lavorem i B&D 1700.

• #324 18 Kwi 2015 12:30
    sparki2014
    Poziom 2  

JACU626 .. wiele tu czytałem i się pogubiłem co do myjek , mam kilka celów dla siebie ..
    ://allegro.pl/black-decker-pw1700spm-myjka-cisnieniowa-t-racer-i5153754588.html
    //allegro.pl/myjka-cisnieniowa-1750w-125bar-nac-4112t-gwar-2l-i5200261866.html ---- z tej firmy mam kosę spalinową i nie narzekam --- serwis i sklep mam około 20 km od domu
    //karcher.strefamarek.allegro.pl/karcher-myjka-cisnieniowa-k-2-basic.html
    //allegro.pl/nilfisk-myjka-cisnieniowa-110bar-c110-4-5-2-lata-i5254802638.html
    //allegro.pl/bass-polska-myjka-cisnieniowa-2200w-160bar-zestaw-i5265415880.html
    ://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-180-ew-bar-kanwod-130-piana-i5239128536.html

jeśli możesz opisz mi co warto z tego kupić na domowe roboty , i czy jest serwis do tych myjek ... Chodzi mi głównie by była szczotka z osłonką na pryskanie ,by myć schody na klatce .. Chyba że możesz polecić coś wytrzymałego i tak do 400 zł ... Co do szczotki to black i kanwod ma taką ..
    Nie chcę kupować coś co za dwa dni mi wysiądzie , tak sąsiad kupił za 300 w markecie i już wymieniał ,...

• #325 18 Kwi 2015 18:30
    jammmo
    Poziom 14  

sąsiad kupił za 300 i już wymienił a ty kupisz do 400 :D czyli co klasa wyższa? i ...wymienisz nie za tydzień tylko za dwa :cry: ale twoja kasa,mam za to pytanie bo nie bardzo kumam ,ty chcesz myć na klatce posadzkę i schody t-racerem? toż tam będzie wszystko pływało... :D

• #326 18 Kwi 2015 18:36
    sparki2014
    Poziom 2  

chodzi mi by umyć ze starości i zaniesionych z brudu ,..

wymieniłem te modele bo mało kto o nich pisze , nac mam kosę 2 lata i serwis nie daleko ,... tylko że nic o nich nie mogę znaleźć ..
    bass-polska nie znam tej firmy a mają ciekawe zestawy ...

• #327 18 Kwi 2015 19:56
    JACU626

Poziom 26  

Sparki wszystkie co wymieniłeś to delikatnie mówiąc jednorazówki coby nie używać słów uważanych za nieprzyzwoite. Na popularnym portalu aukcyjnym są jeszcze myjki k 2.91 starszy model silnik indukcyjny i mimo że plastikowa głowica to dość trwałe.

• #328 18 Kwi 2015 22:57
    laick95
    Poziom 10  

JA osobiście nie polecam lavora jakiś czas go używałem i nie jestem zadowolony po trzech miesiącach zaciął się wyłącznik ciśnieniowy oczywiście pomogło odblokowanie teraz mam karchera 160 bar starego typu, kupiłem go używanego i jestem bardzo zadowolony. więc może pomysł nad czymś uzywanym.

• #329 18 Kwi 2015 23:10
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

lukas99921 napisał:
    Black&Decker PW1700SPM..

Mam, bardzo dobra maszyna, polecam. Zastanów się też nad myjkami Nilfisk.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme