Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rejestracja Auta z niemiec

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Rejestracja Auta z niemiec
Autor
Wiadomość
Kadi46HU
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Oleśnica

Post#1 Post autora tematu 04 Kwi 2008 20:20   

Rejestracja Auta z niemiec

Witam mam pytanie odnosnie samochodu sprowadzonego z niemiec (opel astra 1) zapłaciłem akzyze ale nie przerejestrowałem autka jezdze tak juz 1,5 roku...czy podczas rejestracji auta dowalą mi jakies odsetki czy cos w tym stylu? i jeszcze jedno ... auto ma inne balchy niz w papierach (poniewaz gosc te orginalne miał zajechane na maxa i dał mi inne...) ale naklejka na szybie jest orginalna takie same numery jak w papierach..czy bedą mi robic z tego powodu problemy? Ile moge szykowac kasy za przerejestrowanie? z góry dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2008 20:20   

Powrót do góry

ultratek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Sosnowiec

Post#2 05 Kwi 2008 11:14   

Re: Rejestracja Auta z niemiec

ale extrim z Ciebie :)
bez ważnego ubezpieczenia OC jeżdzisz?
radzę - nie pokazując dokumentów i auta- iść osobiscie do Informacji w urzedzie komunikacji, opowiedzieć o takiej sprawie(mówiąc ze to znajomy starszy dziadek zrobił taką lipę i ty chcesz mu pomoc) dowiedziec sie wszystko o tej sprawie.
Druga sprawa - a rownolegle z akcyzą - byłeś w skarbówce po odpis ze zwalniają ciebie z płacenia vat?(koszt papieru ok. 150 zł) ??

Jesli nie to takim sposobem lub podobnym wyciągnij informacji z INFORMACJI w urzedzie skarbowym - co grozi za to.

Na moj rozum ta sprawa moze byc hemoroidem życiowym(i może nie warto będzie pokazać auta a daćdo kasacji) sam brak OC ciebie zniszczy + dziwne tablice. MANDAT minimum 5000.
Pisz jak wyglada sprawa - jest interesująca, a le przykra dla ciebie
Powrót do góry

Kadi46HU
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 05 Kwi 2008 12:36   

No własnie chyba pozostanie mi złomowanie...miałem papier na którym mogłem jezdzic jakis czas...mogłem wykonac na nim tylko jeden przeglad...tak zwlekalem zwlekałem....mój błąd....znajomy powiedział mi ze rejestracja auta (tlumacz,tablice itd.itp. wyniesie mnie jakies 2000...) powiedział ze tablice to pikus poniewaz raczej ich nie zdajesz podczas gdy dostajesz nowe...dlatego wole sie poradzic niz zebym pozniej zapłacił więcej niz to auto warte....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2008 12:36   

Powrót do góry

andy355
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: darmstadt.(de)

Post#4 05 Kwi 2008 12:46   

znam przypadek goscia ktory jezdzil pol roku na celnych i urzad skarbowy dowalil mu 200 zl kary.najprostrze rozwiazanie to przepisac umowe z bardziej aktualna data
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2008 12:46   

Powrót do góry

ultratek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Sosnowiec

Post#5 05 Kwi 2008 13:34   

niestety inna data na nowej umowie nie będzie przydatna, wszystkie papiery z Niemiec(stamtąd autko?) które świadczą o wyrejestrowaniu(wymeldowaniu) auta na eksport są z datami z 2007 ...

w urzędzie komunikacji nie zarejestruja i nie nadadzą nowych tablic bo akcyza pewnie była płacona na starych zasadach z 2007(tam było 65% od wartości pojazdu starszego niż 8 lat), więc każą pewnie auktualnić wpłatę akcyzy, kolega Kadi46HU pójdzie, żeby wpłacić wd nowych zasad 3% - a tam zerkną w papiery wymeldowania auta i doczepią się, że według ustawy Masz tylko 5 dni od daty przekroczenia granicy tym autem na zapłącenie akcyzy... zamknięte kółko.

tak dla informacji są to koszty które ponosiłem za sprowadzenie 2 aut w lutym 2008:
- przelot do Dortmundu: 180 zł
- jeżdżenie (benzyna, auto znajomego) w poszukiwaniach w autohausach - 200 zł
- wyrejestrowanie auta 40 euro
- tablice - 35 euro
- ubezpieczenie na 15 dni (czerwone tablice) - 80 euro, można było brać na 5 dni(żółte)
- dojazd do domu 1000 km
REJESTRACJA W KRAJU
- Przegląd pierwszy raz w kraju PL - 168 zł
- Tłumacz dokumentów - około 100 zł
- urząd celny / jak masz auto poniżej 2,0L- to płacisz 3% od jego wartości na umowie/fakturze, powyżej 2,0L - 13,5 % - Czekasz 7 dni na decyzje
- skarbówka - 150 zł za wydanie papieru, że jesteś zwolniony z płacenia VAT - Czekasz 7 dni na decyzje
- jak już zbierzesz całą biurokracje(w Niemczech trwa to 1,5 h ...)wszystko - udajesz sie do urzędu komunikacji
- W urzędzie komunikacji płacisz około 600-700 zł -jest to opłata Recyklingowa+ nowe tablice i dowód ... - stare tablice wieszasz w piwnicy na ścianie albo zdajesz jako aluminium :) w UKomunikacji tego nie proszą.

Kadi46HU - sprawdź informacje osobiście w urzędach - jak już bedziesz nastawiony na kasache - przeciaż sprzedaż w częściach to auto na allegro...
Powrót do góry

andy355
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: darmstadt.(de)

Post#6 05 Kwi 2008 13:45   

kolega ultratek ma calkowicie racje sprzedaz na czesci to najlepsze wyjscie z tej sytuacji. w koncu oplaty na zarejestrowanie auta w tej sytuacji moga przewyzszyc wartosc samego auta
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2008 13:45   

Powrót do góry

Kadi46HU
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 05 Kwi 2008 14:21   

Ok.Dzięki wszystkim za pomoc....w najblizszych dniach udam sie do skarbówki i dowiem co i jak...dam znac co powiedzieli :)
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Strzegom

Post#8 01 Maj 2008 15:29   

Koledzy Mam takie pytanie do was ponieważ chce kupić autko opla vektra 2.0td stoi ona w Polsce na niemieckich tablicach już około 3 tyg. Na co muszę zwrócić uwagę w papierach i co podpisać żeby sie nie wpierdzielić w bagno i żebym mógł spokojnie go zarejestrować u nas w Polsce i ile mnie to wyniesie?Chodzi mi o papiery i co muszę najpierw załatwić.Na co patrzeć?Proszę o szybką odpowiedz bo może już jutro pojadę po te auto.GG7112041.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Rejestracja Auta z niemiec
Strona 1 z 1