Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny estradowe (górki) moje pierwsze:D

adamsx 05 Kwi 2008 00:34 7305 13
  • Witam chciałbym przectawić wam moją pierwsza konstrukcje estradową jaką są "górki". Kolumny były budowane w oparciu o kolumny tonsila serii mildton 110.

Wysoko tonowy: tonsil GDWT 9/80 tyle ze z wymienioną cewką czyli GDWT 9/150
    Średnio tonowy: Hanssen HH6521 6,5" Moc minimalna: 90W (kupowany na szybko)
    Umieszczone są w oddzielnej komorze.
    Nisko tonowy: hehe nie wiem co to za firma miałem dwa identyczne moze ktoś z was będzie wiedział co to za głosnik.
    Terminale umieściłem w górnej części kolumny ponieważ nie chcialem robić dodatkowych dziur w dolnej komorze.

Kolumny zasilane są wzmacniaczem denon pma-380 jak narazie to wystarczy:p

Jedynym mankamentem kolumn są ich zwrotnice:/ (każda inna) może ktoś by mi podał jakiś ciekawy i prosty w wykonaniu schemat zwrotnicy.

Fajne!
  • #2 05 Kwi 2008 09:07
    Tomek_18
    Poziom 18  

Bardzo fajne 'górki ale ten HH to szit :) sam taki posiadałem, a co do kolumn nie są złe ale mogły by być dużo lepsze jak byś dał kratę a te grile wywalił :) 7/10

Pozdrawiam

• #3 05 Kwi 2008 09:18
    przemekmaster666
    Poziom 2  

No Adams nawet nieźle ale zwrotnice to by sie przydały chcesz to mam dwa driveryjbl 500watt tylko cewki do wymiany :) a tych hanssenów to nie komentuje:!:

• #4 05 Kwi 2008 09:37
    adamsx
    Poziom 12  

hehe Hansseny były kupowane na szybko w pszysłości może je wymienię

• #5 05 Kwi 2008 11:27
    DJ Max
    Poziom 30  

Osobiście nie widzę sensu konstruowania "górek" trójdrożnych.

Ten nieznany głośnik powinien być już głośnikiem średnioniskotonowym, do tego wysokotonowy i byłoby ok. Tak niepotrzebnie komplikujesz układ no i hanssen...

Co do wykonania... Zbliżyłbym przede wszystkim do siebie głośniki.

• #6 05 Kwi 2008 16:56
    gabiis14
    Poziom 15  

Fajnie ci to wyszło obudowa bardzo mi sie podoba.
    Powiedz jak to gra?

• #7 05 Kwi 2008 17:11
    wariato
    Poziom 43  

jakie są wymiary tych paczek? i jaką długość b-r zastosowałeś?

• #8 05 Kwi 2008 19:34
    cool_as_ice
    Poziom 15  

No ale skoro nie znasz niskotonowych to tak "na oko" powstało?? a co do wyglądu to ładnie wyszły i mi osobiście to grile nie przeszkadzają ważne żeby spełniały swoją rolę i już.

• #9 06 Kwi 2008 10:23
    adamsx
    Poziom 12  

Kolumny spisują sie super jeśli chodzi o ich moc, bas również dość słyszalny:p wymiary to wys:71cm szer:40cm dł:30cm przybliżone do wymiarów mildtona 110 b-r ma długość 10 cm. Może zeskanować wam moje notatki dotyczące obudowy kolumny?

• #10 06 Kwi 2008 18:53
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

No konstrukcja mi się nie podoba.
    1.Głosniki jakoś rozrzucone.
    2. Dobór głośników.
    3. Można było dać jeszcze jakieś narożniki.
    4.Zwrotnice… :)

No, ale jak na pierwszą konstrukcję można na to przymknąć oko, bo wykonane są dość estetycznie. Może poza tym tyłem ale to tył i go nie widać :).
    A do tego autorowi się podobają to najważniejsze…

A co do pytania autora o zwrotnice http://audiomania.info/articles.php?topic=2

• #11 12 Kwi 2008 13:48
    adamsx
    Poziom 12  

ostatnio spalił mi sie jeden z głośników basowych w tych kolumnach chciałbym sie poradzić jaki dokupić do tego głośnik w zakresie cenowym do 150 zł. komora na głośnik basowy ma ok 41l

• #12 12 Kwi 2008 17:06
    wariato
    Poziom 43  

to są 12 czy 15 calowe głośniki? domyślam sie że 12" jakie cewki w nich siedziały? chodzi mi o średnice

• #13 12 Kwi 2008 18:07
    Dj Snake
    Poziom 22  

Basowy głośnik 12 Cali nie zagra dobrze basem w obudowie 41 litrów, to stanowczo za mało. W ogóle konstrukcja nie do końca przemyślana, ani na to teraz kraty dać, żeby zakryło głośniki, bo te grille to tragicznie wyglądają, ani to dobrze gra (niskotonowy No Name, zwrotnice "różne") Nie podoba mi się ta konstrukcja. 3,5/10 i kwalifikują się do poprawek.

• #14 13 Kwi 2008 22:33
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Cześć. Jeżeli miałeś, chcialeś mieć kolumny do basu i głośności to razem nie chce isc w parze 1 kolumny. Ja robiąc i szukając najlepszego i najtanszego wyjscia zrobilem sobie Tube X1 i do tego 2 nadstawki na 12" Alphardach. A co to twojej konstrukcji to polecalbym zrobic dłuższa kolumne to tyłu może zmieni to efektywnosc i kolumny zejda nizej.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme