X

rolety okienne antywłamaniowe - podłączenie silnika

06 Apr 2008 11:42 JAjaskoola
  • #1 06 Apr 2008 11:42
    jaskoola
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam w domu rolety antywłamaniowe zewnetrzne zwijane na sznurek. Chcialbym zamontowc do nich silniki elektryczne i podnosici opuszczac przyciskiem. Czy da sie w łatwy sposób to zrobic czy trzeba wymieniac te rolety. Dodam ze sa to standardowe rolety takie jakich wiele w domach
  • #2 06 Apr 2008 14:32
    Minner
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Nie niszcząc sznurka do zwijania byłoby trochę trudniej, więc napiszę mój pomysł odnośnie lekko-kolizyjnego projektu ;)

Rozwijasz roletę do połowy długości okna. Rozcinasz sznurek do zwijania tak żeby z mocowania rolety zwisały 2 niepołączone końce. Bierzesz 2 silniki, najlepiej DC, i mocujesz na ich końcach jakieś rolki o "przyzwoitych" średnicach (nie za małe, nie za duże ;) ). Do tych rolek mocujesz końce sznurke i trochę nawijasz ręcznie. Dokładasz układ sterujący i mocowanie silników i powinieneś cieszyć się już automatycznymi roletami ;)

PS. proszę o komentarze bo ten pomysł jest pisany z głowy :)
  • #3 06 Apr 2008 15:31
    jaskoola
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    ale nie chodzi mi o zwijarke do sznurka tylko o silniki rurowe montowane w srodku kasety rolety
  • #4 09 Apr 2008 22:18
    pmirkowicz
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Na początek trzeba się zorientować na jakim wałku są one zainstalowane : na okrągłym lub sześciokątnym / ośmiokątnym i jaka jest jego średnica. Należy dobrać moc silnika odpowiednią do wagi rolety, zastosować (wg typu wałka) zbierak i adaptor. Doprowadzić zasilanie, zamontować przyciski sterujące (może być sterowanie radiowe) i gotowe. Polecam silniki tubowe z oferty firmy Somfy, Nice, Faac.
  • #5 14 Jan 2010 10:21
    krisvann
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Podłączam się do pytania, czy ktoś sam zrobił napęd do rolet zewn.?, na razie zbieram oferty i za miesiąc chcę kupić okna z roletami. 1 napęd kosztuje dodatkowo średnio 400zł, pomyslalem o napędzie silnik DC od wycieraczek, mocny, za 60zł nowe można dostać + powiedzmy te 40 dychy na sterowanie i resztę, ale czy jest sens sie bawić? może lepiej nie kombinować i zaplacic wiecej? czy ktoś robił sam napęd.
    Z góry dziekuje za odpowiedzi
  • #6 17 Jan 2010 20:51
    dedus2
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam.raczej nikt nie bawi sie wbudowanie napędu do rolet. w roletach stosuje się silniki rurowe chowane do wału napędowego.pewnie jak sie uprzesz to mozesz kombinować .ale chodzi w tyn wszystkim o brak miejsca do zamontowania silnika a co za tym idzie estetyka całej rolety.pozdrawiam
  • #7 18 Jan 2010 22:25
    PiotrKsiezyk
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Moge tylko dodać że założyłem wlaśnie w 4 sztukach drzwi balkonowych takie rolety sterowane elektryczne lecz pożałowałem po około 20euro na okno na sterowanie pilotem i teraz będe dokładał PLC i przekaźnik do sterowania autoamtycznego (zamykanie rolet w jednym pokoju około 40s - stoisz i trzymasz przycisk jak pacan,a ludzie w kosmos latają :(, otwieranie to samo x4+przełażenie z pokoju dopokoju razem rano około 5min i wieczorem to samo ), a przy plc 6:00 wszystkie otwieramy 23:00 zamykamy w dzień 3Xprzycisk zamykania wszystko zamykamy, 3xprzycisk otwierania wszystko otwieramy
  • #8 12 Oct 2014 05:47
    wrobleszczak
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    rolety antywłamaniowe na sznurek,ha ha
    wiesz ile waży pancerz antywłamaniowy?
    aby nie stać jak pacan wymień łączniki żaluzjowe na te z podtrzymaniem,gdzie klawisz zostaje w pozycji,wtedy tylko odbijasz go po czasie aby faza nie szła na silnik
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products