Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pierwsza konstrukcja;]

magik891 06 Kwi 2008 16:40 3861 16
  • Witam wszystkich forumowiczów . Chciałbym przedstawic moją pierwszą konstrukcję a mianowicie subwoofer na głośniku GMS 250 mm280 watt (nie wiem czy to jest jego moc max bo nie moge znaleźć niegdzie danych tego głośnika ;/ ). Założenie było proste zrobic suba nie wydając na niego zbyt dużo kasy ;] zrobienie zajęło mi trzy dni (czas po szkole) . Subwoofer zbudowany jest z desek po szafie ( Deski dostałem od kumpla za free Pozdro dla niego ] ) głośnik miałem , br przedłużony rurką PCV do 20 cm , okładzine wzięłem jaką miałem akurat pod ręką (w przyszłości zmienię ) ,do tego silikon , wikol ,wkręty 40 sztuk . Suba robiłem używają wyżynarki i własnych rąk ;] Sub gra wraz ze zwrotnicą pod ampiltunerem TELEFUNKEN Ta 750 (2x90watt RMS) i powiem jedno spisuje sie całkiem nieźle na podbiciu basu (Loundnes) szafki w pokoju wchodzą w niezły rezonans . Jest to mój pierwszy projekt < co do wyglądu nie chce złośliwych komentarzy Mnie sie podoba > Pozdrawiam aha zapomniałby do wygłuszenia uzyłem gąbki wymiary skrzyni to wys/szer/gł 41cm/31/34/

Fajne!
  • #2 06 Kwi 2008 16:42
    magik891
    Poziom 10  

Tutaj reszta zdjęć ;]

• #4 06 Kwi 2008 18:25
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

A stroiłeś, chociaż to jakoś?
    Czy przypadkowy głośnik w przypadkowej obudowie z przypadkowym BR?

• #5 06 Kwi 2008 18:50
    anonimowybartek
    Poziom 19  

a właśnie chciałem zapytać - czy znasz jakieś szzegółowe parametry suba, np. dBSPL i do ilu hz schodzi :)

• #6 06 Kwi 2008 18:53
    Arek G.
    Poziom 14  

Na twoim miejscu bym zrobil obudowe nie z plyt riorowych tylko z plyty MDF. Z zawodu jestem stolarzem i duzo zeczy z plyt MDF robie i glosniki tez dla kolegi robilem juz. Dzwiek jest owiele lepszy. Przy budowie to tzeby tylko uwazac zeby plyta nie pekla prze wkrecaniu wkretow. Najlepjej wiertlem pierw wywiercic a potem wkretami poskrecac.

• #7 06 Kwi 2008 19:02
    lord_blaha
    Poziom 33  

33l do tego głośnika? wygląda na całkowity przypadek.... I wykładzina jest niedoklejona (DSC00008.JPG) - znowu będzie, że się czepiam...

• #9 06 Kwi 2008 19:11
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow: Arek G. taaa MDF pomoże we wszystkim… :/ nie tędy droga…

:arrow: lord_blaha może i się czepiasz ale twoje spostrzeżenie jest jak najbardziej słuszne…

• #10 06 Kwi 2008 19:19
    rudymi
    Poziom 13  

Po pierwsze chyba lepszym wyborem był by STX o średnicy 27cm nie jest drogi a napewno oferuje dużo więcej niż ten użyty w tej konstrukcji,po drugie to trzeba było nie oklejać tym czymś zielonym tylko zostawić w stanie surowym a a jak uzbierałbyś kasę to okleić fornirem, a po trzecie czy używasz do zasilenia tego subwoofera samego wzmacniacza czy stosujesz po drodze jakiś filtr, niestety ja na początku robiłem na oko i byle jaki głośnik i niestety po bardzo krótkim czasie przestałem go słuchać i zmieniłem no coś sprawdzonego

• #11 06 Kwi 2008 19:28
    magik891
    Poziom 10  

rudymi masz napisane że jest podłączony przez zwrotnice ... czytaj uważnie

Dodano po 1 [minuty]:

rudymi masz napisane że jest podłączony przez zwrotnice ... czytaj uważnie

Proszę użyć "zmień" i poprawić wklejanie zdjęć:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [Art]

• #12 06 Kwi 2008 19:45
    lord_blaha
    Poziom 33  

a można wiedzieć jaka to zwrotka?

• #13 07 Kwi 2008 14:58
    Skipior
    Poziom 20  

Arek G. napisał:
    Na twoim miejscu bym zrobil obudowe nie z plyt riorowych tylko z plyty MDF. Z zawodu jestem stolarzem i duzo zeczy z plyt MDF robie i glosniki tez dla kolegi robilem juz. Dzwiek jest owiele lepszy. Przy budowie to tzeby tylko uwazac zeby plyta nie pekla prze wkrecaniu wkretow. Najlepjej wiertlem pierw wywiercic a potem wkretami poskrecac.

Tez jestem stolarzem ;) MDF jest płytą miękką, ale gęstą. Lepiej tłumi bass, gęstość = ciężkość, dlatego też powstają mniejsze rezonanse. Płyta wiórowa jest twardsza i rzadsza, płyta wiórowa w laminacie jest jeszcze twardsza, jednak gęstością podobnie jak u tej bez laminatu.

• #14 07 Kwi 2008 18:27
    galad
    Poziom 18  

Głośnik z wyglądu jest przyzwoity, ale jak on gra to inna sprawa, ale nie przejmuj się jak tobie się podoba dziwięk to jest najważniejsze, często ludzie krytykują jakiś przetwornik a wcale go nie słyszeli, więc na temat głosnika się nie wypowiadam, co do obudowy to fajnie jakbyś to okleił okleiną albo może fornir lub ewentualnie kocyk, wybór zależy od ciebie pozdrawiam

• #15 07 Kwi 2008 19:14
    magik891
    Poziom 10  

Zwrotnica jest zrobiona ze schematu tutaj na elektrodzie ale schmatu nie moge znaleźć jak znajde to zapodam

Po raz drugi proszę kolegę o poprawienie zdjęć.
    [Art]

• #16 07 Kwi 2008 21:11
    gugus89
    Poziom 14  

-->magik891 powiedz jak gra ten głośnik? Mam w samochodzie radio tej marki, i muszę przyznać że to szmelc..Dlatego chciałbym dowiedzieć się jak spisują sie inne wytwory tejże marki..Bo jeśli dobrze, to ceny samochodówek są kuszące..

• #17 08 Kwi 2008 18:04
    magik891
    Poziom 10  

Już pozbyłem się tej okładziny i planuje w najbliższym czasie kupić okleinę i go okleić ...;]

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 28 [sekundy]:

Dodano po 21 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 23 [sekundy]:

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 7 [minuty]: