Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P&W-Project 2x Bass ala Fame X-58 Sub

djdinitro 07 Kwi 2008 19:59 14815 42
  • No wiec witam ponownie juz z gotowymi tego typu konstrukcjami.Od czego zaczać pisanie co na początek?Hmm a wiec tak ze zafascynowany tym typem obudowy do tego stopnia wreszcie je zrobiłem,co niektorzy sceptycznie sie wypowiadali ale ja postanowiłem i to zrobiłem.Buda jeszcze nie wykonczona w 100% (druga ok 75%) bo jak widac gdzie niegdzie nie domalowane i koc nie podocinany ale ja chciałem to koniecznie szybko sprawdzic jak gra,pozatym krata jest w planie widziałem w OBI rewelacyjne wiec napewno dam.Wszelkie podobienstwa do Fame X-58 Sub zamierzone tyle ze u mnie gar 15" :-)

Kosztorys:
    Głośniki- ??? nie powiem jakie(łatwo poznać)mam je prawie za freeQ :-)!
    Dechy,listwy-Za pare piw!
    Koc 3x1m- 30zł
    Klej Wikol i polimerowy- 1l i 0,5l 25zł
    Wkręty-do rigipsów 25mm,głosnikowe 16mm ,narożnikowe 1cm 20zł
    Narożniki 16szt-32zł
    Gniazda pod statyw-12zł szt
    Nóżki 8szt po 1,8szt
    Terminal zakręcany plus Jack(dorobiłem) 8zł szt
    Bassreflex 4szt po 4zł szt 75mm na 120mm (rozmiar w sam raz)
    Farba czarna Acrylowa-9zł puszka 0,5l
    Cięcia w kosztach zmusiły mnie do zrobienia rączek własnoręcznie choc powiem ze wole takie bo mam pewnosc ze mi nic nie(zostanie w rękach)jak sie mocniej szarpnie jak to ma miejsce z plastikowymi a metalowe za zbyt drogie.

Co chciałem uzyskac od tych konstrukcji?A wiec bassu to wiadome ale takiego co by nie mulił zołądka,a kopał w klate ze tak sie wyraze i doskonale sie sprawował w Drum'n'bass,techno,muza klubowa.Prawie sie to udało małe poprawki zostały i zabawy w testy odsłuchowe i ustawienie korektora bo trzeba bedzie jednak zastosowac.Wymiary zewnetrzne 56cm głebokie,46cm szerokie, 64cm wysokie,pojemnosc komory dła głosnika 95l +,- 5L(ciezko takie cos policzyc).Wymiary wylotów 18cm wysokie na 20cm szerokie zwężające sie ku tyłowi cos na wskros tuby(odwrotki) na koncu basreflexy pompują w dół w sumie nie pompują ale daja tak jak miały dawac i przy samych wylotach tuby jest tylko cisnienie,hałas,walniecie zero jakiegos plumkania czyli idealnie jak miało byc.Test Stopy(perkusja) pokazało ze dywan w pokoju sie moze od walniecia zawinąć w rolke a to co sie w tym momencie dzieje z moja klatką piersiową to moge porównac do...ciosu od karateki jednym słowem.Podoba mi sie i wiem ze jeszcze bedzie lepiej bo chwilowy test(2 godz)nic mi nie powiedział, wzmacniacz najpierw LDM MX6e skala 4 i juz było głoooośnoo!!! Potem Phonic MAX1500 i... dzwiek sie zmienił...czyli musze potestowac to bo (decha) była zbyt wyrazna wykop za mały a ma byc wyrównanie wiec korektor chciał czy niechciał musze dać i podnieść 60hc.W praniu wyjdzie jak to sie mowi, a ten gar jest tymczasowo chociaz mam wrazenie ze zostanie na dłuzej bo kasa nie wpływa ot tak sama wiec nowego to za szybko nie kupie.

Jak cos nie napisałem to prosze pytac!

To jest nie skonczony tył tej konstrukcji jeszcze bez dodatkowych wzmocnien.

A tu mniej wiecej zarys jak to ma wyglądać.

A to reszta co bedzie w skrzyniach siedzieć (oczywiscie to tylko część)

A tak to mniej wiecej wygląda prawie skonczone!

Fajne!
  • #2 07 Kwi 2008 21:05
    gófer
    Poziom 34  

A jakieś porównanie odsłuchowe z tym samym garnkiem w klasycznym b-r?

• #3 07 Kwi 2008 21:22
    djdinitro
    Poziom 25  

Tak tak było porównanie z normalnym bassreflexem o identycznych wymiarach w prawie takiej samej budzie tam litraz był o jakies 8L wiecej moze wiecej bo to moje standartowe kolumny...i wskazywało by na to ze bass powinien byc nieco nizszy(inaczej sie kształtowac) a okazało sie ze moja konstrukcja bassowa sie lepiej sprawdza i to przy nizszej głosnosci(poziom wysterowania wzmacniacza) w stosunku do normalnego bass reflexa gra głosniej i nizej schodzi,lepiej kopie i szybszy jest i to o wiele a to juz dziwne zachowanie,zero buczenia, sztywno,czasem spręrzyscie i niesamowicie energicznie.

• #5 07 Kwi 2008 21:42
    djdinitro
    Poziom 25  

Tu pod tym linkiem jest początek całego tego przedstawienia. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic969414.html Wszystko reszta pisze tylko wymiary siee pozmieniały ze wzgledu na dziwne zachowania tego głosnika...eh co za masakra nie gar-ciezki i uparty.

• #6 07 Kwi 2008 22:07
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Nie pisze a jest napisane :D

• #8 09 Kwi 2008 13:38
    Qbazz
    Poziom 18  

A jakie wymiary są tej kolumny?

• #9 09 Kwi 2008 13:54
    djdinitro
    Poziom 25  

A prosze przeczytac od początku co napisałem w pierwszym poście,wymiary kolumn bo sa one dwie! :-)

• #10 09 Kwi 2008 14:44
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

a bez zastosowania BR sprawdzales jak sie sprawdza w graniu ?

• #11 09 Kwi 2008 14:53
    djdinitro
    Poziom 25  

Znaczy sie czy wyjełem rury i grałem bez nich w srodku o to chodzi?? no wiec na poczatku bo zapomniałem ich wmontowac zupełnie mi wyjecialo z głowy to tak sprawdziłem przez przypadek i co sie działo...Huczenie,wiatr i nawalanka jak by ktos w karton od Tv nawalał kijem...nie nie to nie dla mnie owszem chciałem lekko deskowaty bass ale nieco obnizony i nie kosztem głosnika i własnie dlatego taka a nie inna obudowa.

• #12 09 Kwi 2008 15:30
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Głównie chodziło mi o to, że bez tej plyty co sa w niej dziury na BR.

• #13 09 Kwi 2008 15:39
    djdinitro
    Poziom 25  

No z takim czyms to nie miałem okazji sprawdzac bo początkowe załozenie było ze miał byc to taki projekt.jak nie trudno sie domyslec korzysc płynąca z tego typu zastosowania byc moze nie jest wielka czy az tak bardzo istotna ale jednak odczuwalna i jak by to powiedziec bez męczenia głosnikow w celu jakiejs poprawy dzwieku.

• #14 10 Kwi 2008 12:13
    djdinitro
    Poziom 25  

No a to juz wesoła parka...ładnie nawet to wyszło choc w kocowaniu to ja nie jestem najlepszy no ale z tego nikt nie bedzie strzelał to ma tylko wspomagac kolumny w basie prostee wiec nie wyglad jest wazny.

• #16 10 Kwi 2008 17:30
    djdinitro
    Poziom 25  

Jeszcze małe poprawki zostały i bedzie idealnie.Udało sie choc za duzo czasu na to poswięciłem i to robiłem co dzien po pare godzin.Najwazniejsze ze dobrze gra!

• #17 15 Kwi 2008 14:47
    irecki24
    Poziom 16  

Siemacie bracia i siostry;)
    No naprawdę żeś się bracie postarał;] Fajnie zrobione, i napewno ładnie gra;)
    I jeśli ty jesteś zadowolony z bassu to najważniejsze;)

Pozdrawiam,

• #18 22 Kwi 2008 20:23
    djdinitro
    Poziom 25  

Siema Irecki...tak jestem z niego zadowolony ale nie do konca,jeden mankament-Nie moge dobrac wzmacniacza heh prozaiczna historia i zdania ze nie warto...ale jednak juz 3 sprawdziłem i nad kolejnym sie zastanawiam.jak narazie dobrze podkreslam dobrze sie sprawdziły LDM Mx6e , Phonic max1500 te ktore posiadam i pozyczony Elmuz 2304 czy cos oznaczenie starło sie.Ale niechodzi mi o moc bo tu kwestja prosta 200wat i wystarczy ale trzymanie głosnika w ryzach bez zbednego przesterowania,korektorem sie juz bawiłem,filtry pasywne zmieniam co chwile i ciagle niema tego co chce a powinno byc-Hukniecie stopy z takim podbarwieniem słyszalnym nieraz w perkusji na zywo w studiu, wiem ze taki gar nie zagra naturalnie ale powinno byc bo sprawdzałem na muzie mechanicznej z stopą z automatu z lekkim wyciagnieciem tego zakresu i było było miło i ładnie,czytelnie nawet.

• #19 22 Kwi 2008 21:44
    barek89
    Poziom 19  

jak wyliczyles rozmiary tych tub ( za otworem br )?

• #20 22 Kwi 2008 21:44
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Cześć, porownywales tego twojego subbbass'a z X1 Tuba ?

• #21 22 Kwi 2008 21:48
    djdinitro
    Poziom 25  

Pare postow wyzej pisałem ze sprawdziłem ten sam głosnik w klasycznym bass reflexie w takiej samej litrazowo pace.A tube czyli wylot mozna powiedziec ze nie wyliczyłem dobrałem go tak-Przyjełem wlot 9cm a wylot raz wiekszy przy odległosci dwa razy wiecej,czyli logarytmicznie wiec musiało to cos dac i jest mała ...ale jest poprawa przy ujsciu bass reflexów bo jak widac trafiaja one w komore tuby.

• #22 01 Maj 2008 22:14
    mati00713
    Poziom 10  

Siemka!
    Fajne basy, mam zamiar zbudowac cos takiego, związku z tym mam do ciebie prośbe zebys wstawił rysunek projektu( rozmieszczenie b-r, ścianki przedniej i kątu pod jakim jest wstawiona itd.) I mam jeszcze pytanko gdzie moge dostac taki głosnik.

Pzdr

• #23 01 Maj 2008 22:20
    djdinitro
    Poziom 25  

To jest jak czytałes tani i w miare dobry gar PS-15 Alpharda miał byc tymczasowo i jest za jakis czas go zmienie. Co do projektu to najpierw to obliczałem na objętosc ale ze wyszło za mało to wziełem poprawki.Wiec tak,pare postow wyzej pisze jakie to ma wymiary a co do początku projektu to tu zamiesciłem rysunek. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic969414-0.html

• #24 01 Maj 2008 23:13
    mati00713
    Poziom 10  

A czy testowałeś je w plenerze ? Na jakiej sali na nich grałes, ile m2? No i czy przy zmianie gara na inny nie bedzie trzeba nic przerabiac z objetoscia ?
    Aha i jak mozesz to podaj długości i kąt połozenia ścianek oznaczoych na czerwono.

• #25 01 Maj 2008 23:35
    djdinitro
    Poziom 25  

Pisze troche wyzej jak to gra...teraz testy na innym wzmaku bedą moze on wreszcie zapewno to brzmienie poł kop poł walniecie w klate troche nizej jak zebra chce to poczuc a wiem ze moze tak byc,na plenerze oki dawało rade ale lekko za nisko gralo wiadomo na wolnym powietrzu zawsze tak sie dzieje.Co do sali...w moim plenerowo halowym miejscu juz graly 20m długie na 8m szerokie bez dachy wysokie sciany.Łupało ze tak po prostemu to powiem i to dziwnie dosc bo od klasycznego br inaczej i szybciej,wiecej kopa miało miecho niezłe i wyraznie mniej niskiego basu ze wzgledu na strojenie i objętosc.Jak bedzie inny gar to go dobiore tak by czuł sie w tych ok 97-108litrach dobrze i grał jak ja chce.Wyloty tunelu maja wymiar 21cm szer na 18cm na koncu czy zaraz przy bass reflexach 9cm wys , na 21cm.Długosc prawie cała głebokosc budy czyli tylee ile pisze pare postoww wyzej.Przednia skosna scianka ma 46cm na 42cm o ile dobrze pamietam,potem ta druga ma juz 36cm i ostatnia ok 10cm.

• #26 27 Cze 2009 00:41
    Potrzebujacy
    Poziom 9  

Czy znajdzie sie jakis lepszy glosnik do takiej obudowy w podobnej cenie do tego ps-15 ?

• #27 27 Cze 2009 14:06
    djdinitro
    Poziom 25  

W tej cenie czyli teraz patrzac na nowe 140zl to naprawde ciezko znalezc cos z nowych,uzywane delty 15 Eminenca tez ponad 200zl a w tej obudowie najlepiej graja Gamma15.Dlatego zostanmy prz Ps.ach bo do nich jest ta paka

• #28 27 Cze 2009 20:23
    Mitur23
    Poziom 23  

To jest Ps 15 Alphard? bo się nie doczytałem.. jakiej marki

Dodano po 30 [minuty]:

Grałeś Tym głośnikiem dłużej? jaką moc wytrzymywał ? stosujesz do niego subsonic?

• #29 28 Cze 2009 12:54
    Potrzebujacy
    Poziom 9  

przegladałem allegro i znalazłem ps-15 tylko u jednego sprzedawcy za 179zł... Gdzie dostane je w cenie 140zł ?
    I jak możesz to napisz coś o wytrzymałości mocowej głośnika.

Pozdro.

• #30 28 Cze 2009 12:56
    djdinitro
    Poziom 25  

Tak to jest Alfred ps-15 poczytaj temat od poczatku.
    A gralo to na ok 300watt z phonica Max 1500 odciete korektorem pasma 20-30-45hz do minus 12db a reszta powoli stopniowo do zera i od 150hz spowrotem w dol
    Kilkanascie imprez daly rade te suby i potem je sprzedalem bo trafily mi sie inne-czego zaluje

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme