X

Wykrywanie podsłuchu w telefonie komórkowym

07 Apr 2008 22:42 SPspider_net
  • #1 07 Apr 2008 22:42
    spider_net
    Level 19  
    Helpful post? (+1)
    Czy znacie jakieś proste sposoby na wykrycie czy też zidentyfikowanie podsłuchu w telefonie? Oczywiście pomijam rozbieranie telefonu na elementy w celu znalezienia pluskwy. Bardziej chodzi mi o to jakie zjawiska towarzyszom nasłuchom telefonów komórkowych? Krótko mówiąc po czym rozpoznać czy jesteśmy podsłuchiwani podczas rozmowy telefonicznej?
  • #2 08 Apr 2008 08:24
    Fyszo
    Spec od GSM
    Helpful post? (+4)
    Wpisz w wyszukiwarkę działu gsm - słowo 'podsłuch' wyskoczy kilkanaście tematów.
  • #3 08 Apr 2008 09:44
    spider_net
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    i wyskoczyło... nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na powyższe pytanie zatem jeśli ktoś coś wie na wspomniany wyżej temat to proszę o wypowiedzi właśnie tu.
  • #4 08 Apr 2008 10:11
    Fyszo
    Spec od GSM
    Helpful post? (0)
    Chodzi ci o wykrycie dodatkowej pluskwy na pokładzie telefonu to metody klasycznego wykrywania podsłuchów. A jeśli chodzi ci o spyphone - to nowy soft usunie oprogramowanie podsłuchujące.
  • #5 08 Apr 2008 10:24
    spider_net
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Jak już wyżej napisałem chodzi mi o to aby jakimiś domowymi sposobami wykryć podsłuch. Czasami podczas rozmowy słychać trzaski, przełączania itp. a mi chodzi o to aby zidentyfikować dźwięki które towarzyszom podsłuchom. Czy wogóle coś takiego można namierzyć bez odpowiedniego sprzętu? Jeśli bez sprzętu się nie obejdzie to drugie pytanie brzmi - jakim sprzętem się posłużyć aby wykryć podsłuch?
  • #6 08 Apr 2008 10:26
    i-punkt
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    witam, właśnie ostatnio zainteresował mnie temat spyphona, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?? pozdr
  • #7 08 Apr 2008 11:58
    andrev800
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tu masz firmę która się tym zajmuje .
    http://www.spy-shop.pl
  • #8 11 Apr 2008 13:09
    topczak
    Level 9  
    Helpful post? (-2)
    A ja znalazlem cos takiego kod ale tylko do sieci idea #31#0017604330002 i dzwonisz jezeli uslyszysz wybieranie to masz jezeli cie zozlaczy to nie masz
    :)
  • #9 05 May 2008 14:54
    cvxcvx
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    topczak wrote:
    A ja znalazlem cos takiego kod ale tylko do sieci idea #31#0017604330002 i dzwonisz jezeli uslyszysz wybieranie to masz jezeli cie zozlaczy to nie masz

lepiej pod to nie dzwonicie mi skasowalo 3zyle :cry:[/img]
  • #10 05 May 2008 17:19
    Madnesxx
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    tzn ? w jakim telefonie i jaki podsluch ?
  • #11 05 May 2008 19:09
    alex1205
    Level 18  
    Helpful post? (-3)
    ja tak mialem w noki z symbianem ale podobno dziala we wszystkich modelach i w kazdym telefonie polecam sprawdzic dla pewnosci
  • #12 05 May 2008 20:30
    m_at_i
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    alex1205 weź już skończ oni pytają na serio a ty robisz sobie z nich jaja
  • #13 05 May 2008 22:22
    spider_net
    Level 19  
    i-punkt wrote:
    witam, właśnie ostatnio zainteresował mnie temat spyphona, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?? pozdr

btw. ciekawy trop. Kontunuując zastanawiam się w jaki sposób umieszcza się spysphone w telefonie. Soft do telefonu wszystko załatwia czy też trzeba coś "przelutować"?

topczak wrote:

no co za numer. Mi nie zjadło bo nie wpisałem tego :P A ktoś wie co to wogóle za trik? Przekierowanie jakieś czy cuś?
  • #14 06 May 2008 17:03
    alex1205
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    no fajnie ze kasuja posty :>
  • #15 07 May 2008 12:44
    kociol96
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    #31#0017604330002 fakt pozera kase z konta i slychac sygnal, nie 00 zastepuje + w wybieraniu numerow na komorke, hm prefixu niedzynarodowego +17 nie ma, pozostaje prefix przypisany do USA i Kanady czyli + 1 , #31# zastrzega numer,
    czyli #31# 001 7604330002, a po wpisaniu numeru w google my rozne odsylacze, nawet jezeli jest to numer podsluch to co nam po tym, a jak nie jest to ktos moze sobie na tym zarabiac :)
  • #16 07 May 2008 23:31
    spider_net
    Level 19  
    ciekawy materiał dot. podsłuchu, zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=ujosfSkHFrQ

ale mam nadzieję, że to nie wyczerpuje tematu ;)
  • #17 18 Jul 2009 11:26
    Calineczka*
    Level 31  
    Helpful post? (-1)
    witam.
    Pozwolę sobie odgrzać temat. Ponawiam zapytanie, w jaki sposób zdiagnozować czy w telefonie nie ma zainstalowanego oprogramowania szpiegującego? Podsłuch mechaniczny można wykryć rozbierając telefon i akku na części, ale software?
    Czy ktoś z Was próbował używać mobilnych antywirusów?
    http://www.f-secure.pl/products/fsmav.html
  • #18 19 Jul 2009 09:22
    Madnesxx
    Level 16  
    Helpful post? (-1)
    mobilne antywirusy działają tylko na telefonach z symbianem lub innym systemem operacyjnym na telefon
  • #19 19 Jul 2009 13:56
    Calineczka*
    Level 31  
    Helpful post? (-1)
    ...to zauważyłem szukając, nic na JAVĘ nie widzieliście?Nie ma?
  • #20 19 Jul 2009 14:18
    R*
    Level 29  
    Helpful post? (-3)
    Na symbiana masz Kaspera nie tylko antywirus ale cała paczka chroniąca telefon. Na jave raczej nie ma. A czy w ogóle ktoś widział wirusy na jave :|
    Podsłuch wykryjesz chyba rozebraniem- będzie jakiś "dodatek". A wgrać nowe oprogramowanie tez można ;p

Widziałem kiedyś jakiś program o podsłuchach- były właśnie porady- jak uniknąć, rozpoznać i wymontować. niestety nie pamiętam dokładnie- było tam szczególnie sporo info o baterii- tak więc zacznij od wymiany baterii (to 1 z rad).
  • #21 19 Jul 2009 15:17
    Calineczka*
    Level 31  
    Helpful post? (-1)
    Napiszę dokładniej, dostałem do sprawdzenia Nokię 8800 Saphire Arte. Ma system operacyjny Nokii, ponoć jakiś symbian ale nie dają się zainstalować zadne antywirusy z plików sis.Tego telefonu nie ma na liście kompatybilnych z oprogramowaniem np. F-Secure. Coś źle robię? Dlatego zastanawiałem się nad jakimś antywirusem uruchamianym w środowisku java. Zawsze można przeflashować telefon ale info o tym, że podsłuch był/jest była by wartościowa.
  • #22 19 Jul 2009 15:40
    gregor_009
    Level 24  
    Helpful post? (-1)
    Ta Nokia nie ma Symbiana.
  • #23 19 Jul 2009 15:51
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (-1)
    Calineczka* wrote:
    ponoć jakiś symbian ale nie dają się zainstalować zadne antywirusy z plików sis.

Nie wiem gdzie ty znalazłeś takie informacje ze ten telefon ma symbiana

Proszę poczytać sobie tutaj i dowiesz się że to jest normalny soft taki jak w 6300 np a nie żaden symbian

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1308

Po 2 czy jest to orginalny produkt NOKII czy jest to chińska podróbka których pełno na rynku szczególnie właśnie tego modelu
  • #24 19 Jul 2009 16:11
    michalak92
    Level 18  
    Helpful post? (-1)
    Racja - ten telefon nie posiada Symbiana, tylko zwykłe oprogramowanie, a jeśli jest zwykłe oprogramowanie to nie ma na nie programu antywirusowego, bo jest niepotrzebny. Dlaczego ? Bo wirusy da się napisać tylko na urządzenia posiadające OS.
  • #25 19 Jul 2009 17:14
    R*
    Level 29  
    Helpful post? (-1)
    Napisałem to kilka postów wyżej....
    Wirusów nie ma, ale podsłuch może być.

Ja bym przeflashował, ale skoro ta informacja jest tak ważna.
    Inny patent mi nie przychodzi do głowy- ja bym wybebeszył zobaczył a potem ew. przeflashował. Było to poszło, nie było to trudno. A jakiś objaw konkretny jest podejrzany?
  • #26 19 Jul 2009 19:50
    Calineczka*
    Level 31  
    Helpful post? (-2)
    Dzięki za zainteresowanie.
    Objawem są jedynie okoliczności jakie zaistniały po tym jak telefon chwilowo zmienił własciciela. Co do Symbiana w tej Nokii to gdzieś na jakimś forum siedząc w nocy to znalazłem ale teraz bedzie ciężko mi to wskazać. Spróbuję znaleźć w historii ale to i tak teraz bez znaczenia. Telefon rozbierałem i żadnych śladów ingerencji, doradziłem zmianę baterii i full flash w serwisie.

p.s. na szybko-tu są platformy OS Nokii:
    http://simblog.pl/lista-telefonow-dzialajacych-na-platformie-s40/
    S40?
  • #27 19 Jul 2009 23:14
    gregor_009
    Level 24  
    Helpful post? (-1)
    S40 to nie Symbian.
    Ten ma oznaczenie S60.
  • #28 31 Aug 2009 12:51
    Xuang
    Level 9  
    Helpful post? (+2)
    Trochę odgrzewanie starego kotleta ale widzę że temat nie jest do końca rozwiązany. Aby wykryć podsłuch wystarczy zwykły rf detector, sprzedawany w sklepie internetowym. Każdy program czy też moduł wysyła przecież smsa lub nawiązuje połączenie. W momencie gdy mamy zainstalowane coś takiego na swojej komórce, każdy wysyłany/odbierany przez nas sms zostanie przekierowany na telefon, z którego ktoś prowadzi nasłuch. Wystarczy zatem położyć wykrywacz obok telefonu i obserwować diody. Należy wyłączyć polecenie raportu, gdyż może zmylić. Testowałem ten sposób na SpyPhone bPRO2 (soft na symbiana) i to jest chyba najprostsze wyjście na sprawdzenie.
  Search 4 million + Products
Browse Products