Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wykrywanie podsłuchu w telefonie komórkowym

spider_net 07 Kwi 2008 22:42
  • #1 07 Kwi 2008 22:42
    spider_net
    Poziom 19  

Czy znacie jakieś proste sposoby na wykrycie czy też zidentyfikowanie podsłuchu w telefonie? Oczywiście pomijam rozbieranie telefonu na elementy w celu znalezienia pluskwy. Bardziej chodzi mi o to jakie zjawiska towarzyszom nasłuchom telefonów komórkowych? Krótko mówiąc po czym rozpoznać czy jesteśmy podsłuchiwani podczas rozmowy telefonicznej?

• #2 08 Kwi 2008 08:24
    Fyszo
    Spec od GSM

Wpisz w wyszukiwarkę działu gsm - słowo 'podsłuch' wyskoczy kilkanaście tematów.

• #3 08 Kwi 2008 09:44
    spider_net
    Poziom 19  

i wyskoczyło... nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na powyższe pytanie zatem jeśli ktoś coś wie na wspomniany wyżej temat to proszę o wypowiedzi właśnie tu.

• #4 08 Kwi 2008 10:11
    Fyszo
    Spec od GSM

Chodzi ci o wykrycie dodatkowej pluskwy na pokładzie telefonu to metody klasycznego wykrywania podsłuchów. A jeśli chodzi ci o spyphone - to nowy soft usunie oprogramowanie podsłuchujące.

• #5 08 Kwi 2008 10:24
    spider_net
    Poziom 19  

Jak już wyżej napisałem chodzi mi o to aby jakimiś domowymi sposobami wykryć podsłuch. Czasami podczas rozmowy słychać trzaski, przełączania itp. a mi chodzi o to aby zidentyfikować dźwięki które towarzyszom podsłuchom. Czy wogóle coś takiego można namierzyć bez odpowiedniego sprzętu? Jeśli bez sprzętu się nie obejdzie to drugie pytanie brzmi - jakim sprzętem się posłużyć aby wykryć podsłuch?

• #6 08 Kwi 2008 10:26
    i-punkt
    Poziom 25  

witam, właśnie ostatnio zainteresował mnie temat spyphona, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?? pozdr

• #8 11 Kwi 2008 13:09
    topczak
    Poziom 9  

A ja znalazlem cos takiego kod ale tylko do sieci idea #31#0017604330002 i dzwonisz jezeli uslyszysz wybieranie to masz jezeli cie zozlaczy to nie masz
    :)

• #9 05 Maj 2008 14:54
    cvxcvx
    Poziom 14  

topczak napisał:
    A ja znalazlem cos takiego kod ale tylko do sieci idea #31#0017604330002 i dzwonisz jezeli uslyszysz wybieranie to masz jezeli cie zozlaczy to nie masz

lepiej pod to nie dzwonicie mi skasowalo 3zyle :cry:[/img]

• #10 05 Maj 2008 17:19
    Madnesxx
    Poziom 16  

tzn ? w jakim telefonie i jaki podsluch ?

• #11 05 Maj 2008 19:09
    alex1205
    Poziom 18  

ja tak mialem w noki z symbianem ale podobno dziala we wszystkich modelach i w kazdym telefonie polecam sprawdzic dla pewnosci

• #12 05 Maj 2008 20:30
    m_at_i
    Poziom 15  

alex1205 weź już skończ oni pytają na serio a ty robisz sobie z nich jaja

• #13 05 Maj 2008 22:22
    spider_net
    Poziom 19  

i-punkt napisał:
    witam, właśnie ostatnio zainteresował mnie temat spyphona, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?? pozdr

btw. ciekawy trop. Kontunuując zastanawiam się w jaki sposób umieszcza się spysphone w telefonie. Soft do telefonu wszystko załatwia czy też trzeba coś "przelutować"?

topczak napisał:

no co za numer. Mi nie zjadło bo nie wpisałem tego :P A ktoś wie co to wogóle za trik? Przekierowanie jakieś czy cuś?

• #15 07 Maj 2008 12:44
    kociol96
    Poziom 21  

#31#0017604330002 fakt pozera kase z konta i slychac sygnal, nie 00 zastepuje + w wybieraniu numerow na komorke, hm prefixu niedzynarodowego +17 nie ma, pozostaje prefix przypisany do USA i Kanady czyli + 1 , #31# zastrzega numer,
    czyli #31# 001 7604330002, a po wpisaniu numeru w google my rozne odsylacze, nawet jezeli jest to numer podsluch to co nam po tym, a jak nie jest to ktos moze sobie na tym zarabiac :)

• #17 18 Lip 2009 11:26
    Calineczka*
    Poziom 31  

witam.
    Pozwolę sobie odgrzać temat. Ponawiam zapytanie, w jaki sposób zdiagnozować czy w telefonie nie ma zainstalowanego oprogramowania szpiegującego? Podsłuch mechaniczny można wykryć rozbierając telefon i akku na części, ale software?
    Czy ktoś z Was próbował używać mobilnych antywirusów?
    http://www.f-secure.pl/products/fsmav.html

• #18 19 Lip 2009 09:22
    Madnesxx
    Poziom 16  

mobilne antywirusy działają tylko na telefonach z symbianem lub innym systemem operacyjnym na telefon

• #19 19 Lip 2009 13:56
    Calineczka*
    Poziom 31  

...to zauważyłem szukając, nic na JAVĘ nie widzieliście?Nie ma?

• #20 19 Lip 2009 14:18
    R*
    Poziom 29  

Na symbiana masz Kaspera nie tylko antywirus ale cała paczka chroniąca telefon. Na jave raczej nie ma. A czy w ogóle ktoś widział wirusy na jave :|
    Podsłuch wykryjesz chyba rozebraniem- będzie jakiś "dodatek". A wgrać nowe oprogramowanie tez można ;p

Widziałem kiedyś jakiś program o podsłuchach- były właśnie porady- jak uniknąć, rozpoznać i wymontować. niestety nie pamiętam dokładnie- było tam szczególnie sporo info o baterii- tak więc zacznij od wymiany baterii (to 1 z rad).

• #21 19 Lip 2009 15:17
    Calineczka*
    Poziom 31  

Napiszę dokładniej, dostałem do sprawdzenia Nokię 8800 Saphire Arte. Ma system operacyjny Nokii, ponoć jakiś symbian ale nie dają się zainstalować zadne antywirusy z plików sis.Tego telefonu nie ma na liście kompatybilnych z oprogramowaniem np. F-Secure. Coś źle robię? Dlatego zastanawiałem się nad jakimś antywirusem uruchamianym w środowisku java. Zawsze można przeflashować telefon ale info o tym, że podsłuch był/jest była by wartościowa.

• #23 19 Lip 2009 15:51
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Calineczka* napisał:
    ponoć jakiś symbian ale nie dają się zainstalować zadne antywirusy z plików sis.

Nie wiem gdzie ty znalazłeś takie informacje ze ten telefon ma symbiana

Proszę poczytać sobie tutaj i dowiesz się że to jest normalny soft taki jak w 6300 np a nie żaden symbian

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1308

Po 2 czy jest to orginalny produkt NOKII czy jest to chińska podróbka których pełno na rynku szczególnie właśnie tego modelu

• #24 19 Lip 2009 16:11
    michalak92
    Poziom 18  

Racja - ten telefon nie posiada Symbiana, tylko zwykłe oprogramowanie, a jeśli jest zwykłe oprogramowanie to nie ma na nie programu antywirusowego, bo jest niepotrzebny. Dlaczego ? Bo wirusy da się napisać tylko na urządzenia posiadające OS.

• #25 19 Lip 2009 17:14
    R*
    Poziom 29  

Napisałem to kilka postów wyżej....
    Wirusów nie ma, ale podsłuch może być.

Ja bym przeflashował, ale skoro ta informacja jest tak ważna.
    Inny patent mi nie przychodzi do głowy- ja bym wybebeszył zobaczył a potem ew. przeflashował. Było to poszło, nie było to trudno. A jakiś objaw konkretny jest podejrzany?

• #26 19 Lip 2009 19:50
    Calineczka*
    Poziom 31  

Dzięki za zainteresowanie.
    Objawem są jedynie okoliczności jakie zaistniały po tym jak telefon chwilowo zmienił własciciela. Co do Symbiana w tej Nokii to gdzieś na jakimś forum siedząc w nocy to znalazłem ale teraz bedzie ciężko mi to wskazać. Spróbuję znaleźć w historii ale to i tak teraz bez znaczenia. Telefon rozbierałem i żadnych śladów ingerencji, doradziłem zmianę baterii i full flash w serwisie.

p.s. na szybko-tu są platformy OS Nokii:
    http://simblog.pl/lista-telefonow-dzialajacych-na-platformie-s40/
    S40?

• #27 19 Lip 2009 23:14
    gregor_009
    Poziom 24  

S40 to nie Symbian.
    Ten ma oznaczenie S60.

• #28 31 Sie 2009 12:51
    Xuang
    Poziom 9  

Trochę odgrzewanie starego kotleta ale widzę że temat nie jest do końca rozwiązany. Aby wykryć podsłuch wystarczy zwykły rf detector, sprzedawany w sklepie internetowym. Każdy program czy też moduł wysyła przecież smsa lub nawiązuje połączenie. W momencie gdy mamy zainstalowane coś takiego na swojej komórce, każdy wysyłany/odbierany przez nas sms zostanie przekierowany na telefon, z którego ktoś prowadzi nasłuch. Wystarczy zatem położyć wykrywacz obok telefonu i obserwować diody. Należy wyłączyć polecenie raportu, gdyż może zmylić. Testowałem ten sposób na SpyPhone bPRO2 (soft na symbiana) i to jest chyba najprostsze wyjście na sprawdzenie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty