X

Brak iskry opel astra I

AUTO Servis 08 Apr 2008 07:46
  • #1 08 Apr 2008 07:46
    AUTO Servis
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. mam taki problem. Brak iskry w astrze I silnik 1,4. Po przekręceniu kluczyka iskra przeskoczy raz i na tym się kończy. Został wymieniony czujnik halla, moduł pod cwką, cewka, komputer i dalej nic. Wyczytałem na forum, ze jak sie ściągnie wtyczke z aparatu zapłonowego oraz jak sie zewrze środkowy pin poprzez zarówke do masy (podawanie impulsów) to powinna iskra przskakiwać. Robie w ten sposób i nic. Prosze o podpowiedź co moze jeszcze być. Jakie napięcia powinny przyjść na moduł (4 piny), jakie na komputer?
  • #2 08 Apr 2008 08:15
    Removed
    Helpful post? (0)
    Immo nie blokuje?
  • #3 08 Apr 2008 09:14
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    AUTO Servis wrote:
    . Wyczytałem na forum, ze jak sie ściągnie wtyczke z aparatu zapłonowego oraz jak sie zewrze środkowy pin poprzez zarówke do masy (podawanie impulsów) to powinna iskra przskakiwać.
    A gdzie zwierasz przy aparacie w kostce ,czy w tej od instalacji?
    piny przy module 1-do cewki
    2-masa
    3-plus
    4- impulsy z komputera
  • #4 08 Apr 2008 15:22
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Ważny jest rocznik ,bo początkowe ASTRY nie miał immo .Sprawdż połączenia wtyki. Może Ci siada napięcie za stacyjkką
  • #5 24 Apr 2008 21:58
    AUTO Servis
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    sorki że tak późna, ale nie mogłem wcześniej. A więc tak. posprawdzałem jeszcze raz, pogniotłem przewody i nie wiem jakim trafem ale iskra pojawiła się jak zwieram jeden ze styków w kostce (od strony instalacji a nie w aparacie) do masy. Ale tylko że jeden z brzegu. Przepiołem go na środek, podłączyłem do aparatu i odpalił. Nie wiem do końca czemu iskra powróciła, ale powróciła. Moje podejrzenia są takie że coś przy sterowniku nie łączyło. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam. Zbyszek
  Search 4 million + Products
Browse Products