Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak iskry opel astra I

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Brak iskry opel astra I
Autor
Wiadomość
AUTO Servis
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Krzepice

Post#1 Post autora tematu 08 Kwi 2008 07:46   

Brak iskry opel astra I

Witam. mam taki problem. Brak iskry w astrze I silnik 1,4. Po przekręceniu kluczyka iskra przeskoczy raz i na tym się kończy. Został wymieniony czujnik halla, moduł pod cwką, cewka, komputer i dalej nic. Wyczytałem na forum, ze jak sie ściągnie wtyczke z aparatu zapłonowego oraz jak sie zewrze środkowy pin poprzez zarówke do masy (podawanie impulsów) to powinna iskra przskakiwać. Robie w ten sposób i nic. Prosze o podpowiedź co moze jeszcze być. Jakie napięcia powinny przyjść na moduł (4 piny), jakie na komputer?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2008 07:46   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 08 Kwi 2008 08:15   

Re: Brak iskry opel astra I

Immo nie blokuje?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2008 08:15   

Powrót do góry

adam7009
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 08 Kwi 2008 09:14   

AUTO Servis napisał:
. Wyczytałem na forum, ze jak sie ściągnie wtyczke z aparatu zapłonowego oraz jak sie zewrze środkowy pin poprzez zarówke do masy (podawanie impulsów) to powinna iskra przskakiwać.
A gdzie zwierasz przy aparacie w kostce ,czy w tej od instalacji?
piny przy module 1-do cewki
2-masa
3-plus
4- impulsy z komputera
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2008 09:14   

Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Strzelin

Post#4 08 Kwi 2008 15:22   

Ważny jest rocznik ,bo początkowe ASTRY nie miał immo .Sprawdż połączenia wtyki. Może Ci siada napięcie za stacyjkką
Powrót do góry

AUTO Servis
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Krzepice

Post#5 Post autora tematu 24 Kwi 2008 21:58   

sorki że tak późna, ale nie mogłem wcześniej. A więc tak. posprawdzałem jeszcze raz, pogniotłem przewody i nie wiem jakim trafem ale iskra pojawiła się jak zwieram jeden ze styków w kostce (od strony instalacji a nie w aparacie) do masy. Ale tylko że jeden z brzegu. Przepiołem go na środek, podłączyłem do aparatu i odpalił. Nie wiem do końca czemu iskra powróciła, ale powróciła. Moje podejrzenia są takie że coś przy sterowniku nie łączyło. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam. Zbyszek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Brak iskry opel astra I
Strona 1 z 1