Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jakiej firmy czujniki parkowania

rowekk 08 Kwi 2008 08:06
  • #1 08 Kwi 2008 08:06
    rowekk
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z wybrem czujników parkowania. Zamierzam kupić 4 sensorki na tył z tym wyświetlaczem dwuliniowym, najlepiej srebrne żebym ich nie musiał malować ;). Posiadam VW Jette 2007 rok i nie chce wkładać do niej jakiegoś badziewia ale z drugiej srony nie chce wydawać 500 zł za tą przyjemność. Na allegro są już po 100 zł tylko czy warto?
    Co do założenia to chyba umówie się z serwisem i nie będe się bujał z tym bo czytająć posty ciężko jest je wypoziomować żeby nie patrzyły w niebo czy ziemie :)

P.S Jeśli temat był już założony proszę o linka i sorki...

Z góry dzięki za info i pozdrawiam
    rowekk

• #2 18 Maj 2008 16:39
    marek1977
    Poziom 33  

Przede wszystkim jak będziesz kupować zwróć uwagę na temperaturę przy której pracują dobrze, bo spotkałem sie z takimi które przy -5 głupieją.
    Gadające nie są potrzebne, bo jeżeli masz małe dziecko i będzie spało w samochodzie, a będziesz chciał na chwilę gdzieś zaparkować i zacznie gadać to będziesz wściekły (gwarantuje). Wystarczają pikające których sygnał jest coraz częstszy w miarę zbliżania się do przeszkody, aż do sygnały ciągłego, a wyświetlacz pokazuje prawą i lewą stronę z orientacyjną odległością od przeszkody.

• #3 18 Maj 2008 23:07
    djpietrekbest
    Poziom 13  

Witam, ciekawą firma jest Phantom i Maxtel osobiście montuje czujniki tych firm i reklamacje zdarzają sie w ułamku procenta aut w których zostały zamontowane, jak już będziesz montował jakiekolwiek czujniki parkowania to zalej je od tyłu klejem na gorąco aby nie zalała ich woda, pozdro

• #4 13 Cze 2008 21:17
    wopor
    Poziom 32  

witam, montuje parktroniki valeo cena za 4+4 z wyswietlaczem to koszt rzędu 430zł a firma znana i nie miałem jeszcze reklamacji, tej firmy parktroniki sa montowane w sam opel, audi , a cena chyba nie poraża, moge podesłac namiar na sklep, pozdrawiam

• #6 25 Wrz 2009 12:25
    dantoma
    Poziom 11  

Mądry człowiek po szkodzie....
    Seat Ibiza 2004. Chcę sam założyć czujniki t centralkę. Czy to złożona sprawa?? Ktoś z Was może montował samodzielnie zestaw? Na Allegro jest zestaw do
    odbioru osobistego w Warszawie za niespęłna 200 zł
    http://www.allegro.pl/item731195358_czujniki_parkowania_cofania_4_s_led_parktronic_012.html
    Czy ten produkt jest wart swej ceny i czy dam radę (z Waszą pomocą) zainstalować to samodzielnie?
    Pozdr.
    Tomek.

• #7 13 Mar 2010 14:09
    Jeleniu
    Poziom 10  

Też się podepnę, dwa pytania do posiadających czujniki:
    - czy to takie istotne widzieć na ekranie po której stronie jest przeszkoda?
    - czy czujniki z przodu mają jakikolwiek sens?

Bo zastanawiam się czy warto inwestować w zestaw 8 czujników + wyświetlacz LCD, jak można względnie tanio kupić 4 czujniki z buzerem...

• #8 14 Mar 2010 15:39
    dantoma
    Poziom 11  

Jeleniu napisał:
    Też się podepnę, dwa pytania do posiadających czujniki:
    - czy to takie istotne widzieć na ekranie po której stronie jest przeszkoda?
    - czy czujniki z przodu mają jakikolwiek sens?

Bo zastanawiam się czy warto inwestować w zestaw 8 czujników + wyświetlacz LCD, jak można względnie tanio kupić 4 czujniki z buzerem...

Mam małe doświaczenie w tym temacie, ale wolę zdecydowanie jakikolwiek zestaw czujników niż żaden. Ważna wydaje mi się kwestia ustawienia czujników, u siebie przy zbliżaniu się tyłem do przeszkody czujniki pokazują wartości realne, natomiast przy parkowaniu łukiem do tyłu nie działa to u mnie najlepiej, prawdopodobnie zewnętrzne czujniki są zbyt blisko osi podłużej samochodu.
    To, z której strony jest przeszkoda to IMHO sprawa istotna, natomiast wyświetlacz LCD to w samochodzie osobowym niepotrzebny wydatek.

• #9 18 Mar 2010 12:27
    patison 1
    Poziom 8  

Ja kupilem zwykly dzwiekowy z wyswietlaczem taki zwykly bajer za 55 zl. z allegro.jest dobry dziala przy -20 wada jest to ze nie dziala na snieg.

• #10 09 Cze 2011 16:54
    Allen1980
    Poziom 10  

ja polecam takie

czujniki parkowania

firmy VALEO, w komplecie cztery czujniki, wyswietlacz lcd, na tył. bardzo rozsądna propozycja

• #11 13 Cze 2011 12:29
    Logi
    Poziom 19  

Mam od kilku lat zainstalowany tani zestaw z Allegro i spisuje się bardzo dobrze. Mam cztery czujnik z tyłu oraz sygnalizator z wyświetlaczem. W praktyce bardziej kieruję się sygnałem a na wyświetlacz raczej nie spoglądam za często. Bardzo przydatna rzecz w czasie deszczu i w nocy podczas parkowania.

• #12 13 Cze 2011 14:29
    Christo24
    Poziom 9  

Polecam najtańsze zestawy z allegro za 100 zł. To jedynie kawałek przewodów i plastiku oparty na bardzo prostym działaniu.

Swoją drogą czujniki parkowania powinny być seryjnie montowane ze względu na znaczny wzrost bezpieczeństwa i ogromny komfort przy parkowaniu, cofaniu itp.

• #13 22 Lis 2013 23:31
    tomaszostry
    Poziom 12  

Pisałem jakieś 3 miesiące temu jakie wybrać. Bez odzewu to zaryzykowałem i kupiłem sobie Cobra 0258. Sprowadziłem z UK ze sklepu vag-shop.co.uk (szybka przesyłka 4 dni czekałem, instrukcja po Polsku, i paczka ubezpieczona bynajmniej tak maja w opisie) i wyszło całość razem z przesyłką jakieś około 500 zł. Mam zamontowane i sprawdzają się wyśmienicie. Wyczytałem że Cobra swoje daje na oryginalny montaż w VW. Dlatego się na nie zdecydowałem. Też mam VW i wolałem dołożyć te 250 zł i mieć pewność że żona mi auta przy cofaniu nie podrapie. Myślę że wyświetlacz jest zbędnym bajerem.

Wszystko zależy od wartości auta i majętności kupującego. Ja do swojego bym jakiegoś chińskiego zamiennika nie zamontował.

Jak ktoś ma Auto za 5000 zł to wydatek 500 zł na czujniki to dużo - wtedy kupuję te za 100 zł i modlę się o to aby były tak piękne jak opisują na allegro.

Wiem że temat archiwalny ale może kiedyś ktoś będzie szukał i pytał to może weźmie pod uwagę moje spostrzeżenia.

• #14 23 Lis 2013 02:27
    2127660
    Usunięty  
  • #15 23 Lis 2013 14:59
    tomaszostry
    Poziom 12  

Wyświetlacz moim zdaniem jest zbyteczny.

Jak partacz zamontuje to nic nie zadziała dlatego zamontowałem sobie sam - i jest świetnie.

Skoro chciało by się Tobie zmieniać czujniki co rok to to masz rację - proponuję kupić coś taniego. Jeśli ktoś ma czas co rok dłubać w Aucie lub płacić komuś za wymianę to masz rację.

Ale wątpię że kupując czujniki zakładasz że za rok je zmienisz. Raczej montujesz je po to aby nie myśleć o tym kiedy i jak szybko się zepsują. Ja swoje zamawiałem z myślą, ze zamontuje i zapomnę o nich.

• #16 23 Lis 2013 20:32
    2127660
    Usunięty  
  • #17 23 Lis 2013 20:36
    tomaszostry
    Poziom 12  

Cieszę się że się wypowiadasz. Każde zdanie które napisaliśmy na pewno w przyszłości komuś pomoże w dokonaniu wyboru co kupić.

Mogę stwierdzić, że temat wyczerpany. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

• #18 17 Mar 2014 17:58
    mosze
    Poziom 1  

Znam się dobrze na czujnikach. Valeo i Logic to ta sama półka.
    ja mam u siebie lepsze zestawy z gwarancją na 5 lat. jak będzie ktoś zaintersowany montażem bądź zakupem kontaktujcie się przez PW (nie chcę robić reklamy)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty