X

Tuner DVB T MPEG-4 gdzie i jaki?

11 Apr 2008 08:02 KIkitel12
  • #1 11 Apr 2008 08:02
    kitel12
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Gdzie można kupić dobry i tani taki tuner?
  • #2 06 May 2008 15:50
    djlj24
    Spec od car audio
    Helpful post? (0)
    Właśnie gdzie można kupić w rozsądnej cenie tuner, który współpracuje z tym co nadaje TVP naziemnie a od czerwca 2008 ma być dostępne w całej Polsce?
  • #3 06 May 2008 17:09
    szabla12
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam ,od czerwca teraz? a gdzie to wyczytałeś jeśli można wiedzieć.
  • #4 06 May 2008 22:17
    bogi
    Level 28  
  • #5 07 May 2008 07:34
    kitel12
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Z modułami Neotion z chipem NP4 w gnieździe CI może zamienić transmisje DVB-T w kompresji MPEG4 na MPEG-2 (należy kupić moduł Conax NP4 lub Viaccess Extra NP4, ale działa tylko ze specjalnym oprogramowaniem) nie do końca o taką kombinacje mi chodzi ; )
  • #6 07 May 2008 21:35
    bogi
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Ale nie chcesz chyba oglądać MPEG4 w MPEG2?
  • #7 07 May 2008 21:59
    kitel12
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    rozróżniam mpg4 od 2 i dlatego szukam tunera "4" a nie "2" z opcją na "4"
  • #8 08 May 2008 13:00
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Nie od czerwca - wiadomość przestarzała. Ostatnio termin uruchomienia pierwszych nadajników kochane spółki ustaliły dopiero na styczeń 2009.

Nie zdziwcie się, jak przesuną go na czerwiec 2009.
  • #9 05 Sep 2008 13:30
    irondick
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Tunery można kupić w Warszawie w firmie INEL na jelonkach.
    Transmisja DVB-T w MPEG4 z PKiN.
  • #10 07 Sep 2008 12:13
    ping.win.pl
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam taki zestaw tuner combo z kartą mpeg-4 i działa, ale nie odbiera sport hd
    bo ma tylko eurozłącze :-( nie ma hdmi.
    Obraz jest super , a dźwięk po światłowodzie- extra.
  • #11 08 Sep 2008 12:14
    antenowicz
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    a jaki byscie polecili tuner z tego sklepu inel ??
  • #12 11 Feb 2009 08:49
    elek_tronik
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Kupiłem ten: tuner czy dekoder mpeg-4 ( nie wiem jak poprawnie ) i śmiga w Poznaniu , aż miło. Obraz po HDMI jest super. Mam podpięty dźwięk optykiem do wzmacniacza i na TVP HD jest czasami dolby ! Mecz LECHA w TVP HD to jest to.
  • #13 24 Feb 2009 15:03
    fpuma
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    ja planuje kupic lcd, i słyszalem że lcd pod antene analogową kiepsko chodzi, dlatego zamierzam kupić tuner dvb-t, też jestem z Poznania i chiałbym sie zapytać osobę wypowiadającą sie przede mną, co oprócz tego tunera jest potrzebne? podłączam pod tv i śmiga? jak się taki tuner podłącza?
  • #14 24 Feb 2009 15:13
    Doominus
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Normalnie zależy jakie ma wyprowadzenia.
    Potrzebna jest jeszcze antena albo dwie anteny.
  • #15 24 Feb 2009 15:15
    fpuma
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Doominus wrote:
    Normalnie zależy jakie ma wyprowadzenia.
    Potrzebna jest jeszcze antena albo dwie anteny.

dwie anteny? jakieś specjalne do dvb-t kierunkowe?
  • #16 24 Feb 2009 19:33
    piszcza
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    fpuma wrote:
    ja planuje kupic lcd, i słyszalem że lcd pod antene analogową kiepsko chodzi, dlatego zamierzam kupić tuner dvb-t, też jestem z Poznania i chiałbym sie zapytać osobę wypowiadającą sie przede mną, co oprócz tego tunera jest potrzebne? podłączam pod tv i śmiga? jak się taki tuner podłącza?

Nie ma czegoś takiego jak antena analogowa (albo antena dvb-t). To tylko chwyt marketingowy. Jest antena do odbioru telewizji naziemnej. Jak będziesz miał telewizor z wbudowanym tunerem dvb-t z MPEG4, to sprawdź na istniejącej instalacji jak odbiera. Podłącza się tak jak każdą antenę naziemną. Tuner wyszukuje kanały analogowe i cyfrowe. Powodzenia;)
  • #17 26 Mar 2009 11:25
    MirekL
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    fpuma wrote:

Skoro chcesz kupić lcd, to czemu nie od razu z tunerem DVB-T z MPEG4 (H.264)? W ofercie na rynku są lcd, które takie tunery mają wbudowane i nie ma potrzeby "rozbudowywać" kącika telewizyjnego o kolejny tuner.
    Poszukaj na stronach producentów, ale uważaj, bo nie wszyscy oni chwalą się tym, że ich wbudowany tuner DVB-T może (bez karty CI) odbierać jedynie MPEG2...
    Osobiście nabyłem model lc32dh77 i jestem bardzo zadowolony (nie działa tyko automatyczna regulacja głośności przy reklamach!!!). jest też seria ...dh65 - trochę gorsze parametry, ale DVB-T również z MPEG4 (H.264).

W kwestii anteny, to jeżeli dotychczasowa instalacja antenowa (nie kablówka) jest sprawna i nakierowana na nadajnik multipleksu DVB-T to nie ma potrzeby przy niej czegokolwiek zmieniać - na tej samej antenie pójdzie i rozsiewczy analog, i DVB-T.

Powdzenia,
    ml;)
  • #18 27 Mar 2009 17:32
    piszcza
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    W "nie dla idiotów" reklamują teraz Samsunga LE32B530. Full HD i tuner dvb-t z mpeg4. Nawet cena promocyjna ;)
  • #19 27 Mar 2009 22:09
    telesat1
    Moderator - SAT
    Helpful post? (0)
    Grundig dvb-t 1520 do celów testowych. Można kupić na alegro już za 1ZŁ.
    ale to tylko mpeg2 i nie HD. W RWT składają mpeg4 z HD.
  • #20 01 Apr 2009 17:44
    bartecek180
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam, jestem niezabardzo wtajemniczony dziedzinie rtv, mam zamiar w jablizszym czasie zakupic jakis lcd 42". na co zwrócic uwagę przy zakupie? czy miedzy mpeg4 a mpeg2 jest kolosalna róznica, do czego wogole tuner dvb t służy?

Zdania zaczynamy z dużej litery , proszę także poprawić pisownie w swoich pozostałych postach REGULAMIN p.15 - GKVIDEO
  • #21 01 Apr 2009 19:31
    Doominus
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    DVB-T to naziemna telewizja cyfrowa.
    Różnice między 2 i 4 to taka że w Polsce będzie 4 i głupota jest kupować tuner z 2.
  • #22 05 Apr 2009 11:22
    bartecek180
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    przy zakupie LCD warto tez zwrocic uwage na tuner HD TV? czy jest to raczej zbedne? czy tylko wystarczy MPEG4? a ilosc herzow jaka powinna byc?
  • #23 05 Apr 2009 14:30
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Zwracać uwagę na HD bo w DVB-T będą stacje HD.

Zwykle to, że TV ma tuner MPEG-4 oznacza, że odbierze i HD, ale warto się upewnić.
  • #24 05 Apr 2009 14:41
    bartecek180
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    dzieki:), a co Hz? slyszalem ze najlepiej 100Hz ale jesli wezme 50Hz czy cos innego (nie znam sie) to bedzie mi to w czyms przeszkadzalo?
  • #25 05 Apr 2009 16:33
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Być może.
    100 Hz telewizor i więcej ma płynniejszy obraz, który na LCD zwykle jest pod tym względem kiepski. W sklepie przyjrzyj się różnym wersjom i sam popatrz. Tylko na różnych transmisjach (sportowe, filmy akcji itp. - kanał informacyjny nie jest dobrym wzorcem :) )
  • #26 08 Apr 2009 11:46
    MarSianinek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie jestem pewien czy ludzie posiadający kablówkę wiedzą o tym, że żadne tunery i dekodery nie są im potrzebne. Nie wiem jak wygląda procentowa ilość takich osób ale sądząc po tym, że w każdym mieście osiedla są okablowane to jest to z pewnością grubo więcej niż 50% mieszkań. Wielu o tym nie wie i na siłę kupują TV z MPEG-4, którego nigdy nie wykorzystają bo i tak administracja osiedli nie zgadza się na żadne anteny na blokach. Kablówki wrzucą te kanały do swoich podstawowych pakietów i będzie nam tylko potrzebne gniazdo HDMI do tunerka od kablówki.
  • #27 02 May 2009 10:31
    100procent
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Tak, tylko za kablówkę musisz płacić, a jeżeli chcesz mieć za free kilka programów bo nie jesteś fanem TV to DVB-T ci wystarczy.
    Nasze rodzime RWT chce chyba produkować tunery do DVB-T, na razie jest taki Tuner DVB-T ale widziałem już nowszy dużo ładniejszy.
  • #28 05 May 2009 16:39
    h jaworski
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Przy kablówce co prawda nie będzie problemu z dekoderem bo kablówka daje dekoder ale daje go odpłatnie i jak ktoś będzie miał 2 tv to 2 dekodery będzie potrzebował. Do tego pewnie będzie musiał wnieś 2 opłaty za dekoder a to już jest różnica bo będzie do zapłacenia abonament teraz około 50zł + dekoder 10zł najprostszy z hd to już 45zł + 2 dekoder też co najmniej 10zł dużo ludzi się zastanowi bo będzie miało za free 7 programów w super jakości przy 1 multipleksie a może będą 2 czy 3 multipleksy w sumie to po co płacić kupę kasy co miesiąc za kabel jak można mieć dobry pakiet prawie darmo.
  • #29 07 May 2009 09:13
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    MarSianinek wrote:
    Nie jestem pewien czy ludzie posiadający kablówkę wiedzą o tym, że żadne tunery i dekodery nie są im potrzebne. Nie wiem jak wygląda procentowa ilość takich osób ale sądząc po tym, że w każdym mieście osiedla są okablowane to jest to z pewnością grubo więcej niż 50% mieszkań. Wielu o tym nie wie i na siłę kupują TV z MPEG-4, którego nigdy nie wykorzystają bo i tak administracja osiedli nie zgadza się na żadne anteny na blokach. Kablówki wrzucą te kanały do swoich podstawowych pakietów i będzie nam tylko potrzebne gniazdo HDMI do tunerka od kablówki.

Jeżeli użytkownicy "kablówek" chcą oglądać obraz cyfrowy lub cyfrowy HD bez dodatkowych zewnętrznych tunerów, muszą mieć wbudowany dekoder MPEG 4 (oczywiście MPEG2 przy zwykłych cyfrowych) + najważniejsze, tuner DVB-C.
    Codziennie zgłaszają się do Nas osoby, które zapewnione w sklepie, że kupiły telewizor cyfrowy z tunerem tv cyfrowej, bardzo się rozczarowują, bo tuner DVB-T przy kablówce, mogą sobie wsadzić w .... ;)

Następna sprawa, jeżeli nawet klient zakupi już telewizor z głowicą DVB-C, nie ma 100% gwarancji, że telewizor taki będzie działał na lokalnej kablówce - najlepiej skonsultować to z operatorem. Operator nie ma wpływu na oprogramowanie TV, dlatego bezpieczniej posiadać tuner oferowany przez kablówkę, na którym oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco i operator ponosi pełną odpowiedzialność.

Programy HD w kablówkach - nie wiem czy wszystkich - nadawane są w MPEG4 dlatego taki dekoder jest potrzebny.

Jeżeli ktoś zakupił TV bez MPEG4, a chce oglądać HD może zastosować moduł Connax-a który przekonwertuje sygnał MPEG4 do MPEG2 - nie miałem okazji tego sprawdzić.

Najmniej problemów sprawiały dotychczas tv Sony Bravia (z wbudowanym DVB-C), jednak trafiły się dwie sztuki - nie pamiętam symboli - które jednak wieszały programy cyfrowe.

Pzdr
  • #30 07 May 2009 15:27
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Kanały cyfrowe w kablówkach przecież są kodowane. Jeśli operator nie zapewni nam modułu CI z karta, który będzie można włożyć do telewizora to raczej nici z odbioru. A jak na razie jeszcze nikt na taki pomysł nie wpadł.
  Search 4 million + Products
Browse Products