Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wylewka w piwnycy garażu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wylewka w piwnycy garażu
Autor
Wiadomość
djlj24
Poziom 26
Poziom 26

Post#1 Post autora tematu 16 Kwi 2008 14:35   

Wylewka w piwnycy garażu

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Mam podwójny garaż wolnostojący a połowa jego jest podpiwniczona. Tyle, że w tej piwnicy jest klepisko zamiast podłogi. Chciałem zrobić sobie wylewkę na podłodze bo o ile jako warzywniak ziemia się sprawdzała to na położenie zbędnych rzeczy z garażu już nie bardzo się nadaje.
Pomysł jest taki - folia budowlana pod spód, na to płytki chodnikowe i całość zalać aby było w miarę jednolite. Garaż nie jest ogrzewany więc chyba nie ma co robić jakiegoś ocieplenia. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi czy trzeba coś bardziej kombinować?
Powrót do góry

Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubaczów

Post#2 16 Kwi 2008 21:06   

Re: Wylewka w piwnycy garażu

Co do tych płytek to zalecałbym raczej je pokruszyć, niż tak równiutko układać. Parę lat temu robiłem wylewkę w świeżo postawionym składziku na drewno i tak jak Ty kombinujesz poszedłem na łatwizne i poukładałem płytki i zalałem. Co sie po krótkim czasie okazało ? Popękał, w niektórych miejscach nawet dość mocno. Teraz mam mozaikę a'la cegiełka na posadzce. Nie wiem, może do dlatego, że wylewana była w zimie..
Opisuje tylko swoje doświadczenia :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Kwi 2008 21:06   

Powrót do góry

djlj24
Poziom 26
Poziom 26

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2008 12:20   

Nie musi to super wyglądać - ważne aby było twarde i bez niespodzianek typu grzyb po kilku latach. Po prostu na ziemi nie mogę postawić regałów ze stalowych kątowników a drewniane też od dołu potrafią butwieć a tak byłoby to chyba praktyczniej.
Patrzyłem po opisach i proponują aby pod spód dać warstwę piachu lub żwiru aby nie ciągnęło wilgoci na zasadzie kapilary. Trochę problem z tym piaskiem - bo kupić wywrotkę to łatwo a mniejszą ilość to nie bardzo.
Powrót do góry

erbunio
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Łódź

Post#4 17 Kwi 2008 13:56   

Płyty odpadają. Szybciej taki beton na płytach będzie pękał. Na klepisko nie musisz nic dawać skoro jest juz uklepane.
Kładąc piasek, żwir wszystko musisz ubijać- bo inaczej z czasem żwir opadnie a beton zacznie pękać - daruj sobie. Wyjątkiem jest podłoże gliniane, które trzeba odizolować jakąś warstwą żwiru (żwir taki może być delikatnie wilgotny łatwiej go będzie ubić).
Wg. mnie to pokrusz te płyty na gruz.
1. Wylej warstwe betonu (Rób to etapowo żebyś miał po czym chodzić)
2. Wysyp warstwę gruzu na beton. Spróbuj zrobić jakoś ubijaczkę z jakiejs łupki drewna i deski zeby gruz mógł sie się ułożyc -coś ala wibracyjna stopa tylko ręczna :D .
3. Na gruz dajesz kolejną warste wierzchnią betonu. Beton musi być mocny ale rzadki. Rzadki ale też nie do przesady - taki beton będzie łatwiej miał się rozprzestrzenić po wolnych przestrzeniach miedzy gruzem. Następnie jeszcze raz poubijaj gruz zerby wszystko się ułożyło.
Gruz musisz ukłądać lepiej jest jeśli jest on głębiej w betonie a niżeli pod samym wierzchem.
Na końcu wystarczy wszystko ugładzić przy pomocy prostej deski i poziomicy.
Nalęzy pamietać że beton twardniejąc piję dużo wody, więc musisz go przez jakiś czas podlewać . Wtedy będzie twardszy i nie będzie pękać.
Pozdrawiam!
Powrót do góry

FlyBoy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Sieradz/UK

Post#5 17 Kwi 2008 16:58   

Tak jak kolega wyżej pisze, tylko ja bym dał jeszcze papę na gorąco na tą pierwszą warstwę betonu w celu hydroizolacji.
Powrót do góry

Narek 1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Jelenia Góra

Post#6 17 Kwi 2008 21:23   

Wybudowałem dwa domy w odstępie 20 lat i czasy sie zmieiły. W pierwszym na byle jakiej podsypce piachu, 1 cm wylałem byle jaki beton na niego położyłem folie na to połamane płytki chodnikwe ułozyłem jak pasowało zalałem betonem i nie popękało. Ostatnia warstwa to jednak ciągnięta przy rurkach jeśli ma być porządnie. Jest prosty sposób na wypoziomowanie posadzki. Wbija się w ziemię pręty stalowe fi 6 dł ok 30 cm, spokojnie sie je poziomuje bo potem przy wylanym betonie to ciężko.
A teraz sa nowe czasy i jest dostępna taka siatka zgrzewana z prętów ok fi 4-5 o wymiarach ok 1,5x2 m oczna ok 15x15 cm i daje sie ją w praktycznie w każdą wylewkę betonową. Nie popęka. I nie jest ona taka droga.
Powrót do góry

erbunio
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Łódź

Post#7 17 Kwi 2008 21:57   

Szkoda kasy na uzbrojenie :D Jeśli nie będzie dużych przestrzeni powietrznych i będzie to wszystko wylanę na twardej powierzchni to daję gwarancję że nic się z tym nie stanie.
To jest mała powierzchnia!
Dużo też zależy od betonu - proporcji cementu do żwiru.

Jeśli kolega autor będzie we własnym zakresie sporządzał beton niech najpierw wymiesza cement ze żwirem a dopiero doda wody. Dzieki temu beton będzie bardziej jednolity.

Folie warto dać nie jest taka droga.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#8 17 Kwi 2008 22:06   

Co do piachu to nie wiem jak u ciebie ale ostatnio jak u kumpla robilismy remoncik podjechalismy do pierwszego lepszego skladu budowlanego, narzuciliśmy łopatą 300 kilo na przyczepkę zważyliśmy i wyjechaliśmy.

Co do wylewki to ja proponuje na klepicho położyć siatkę z drutu, położyć 2 (lub więcej) rury na płasko położyć je na zaprawie, wypoziomować je do wysokości wylewki (im grubiej tym lepiej), poczekać chwile wyrzucić na dol gęstszą zaprawe. na gore rzadszą przeciągnąć decha po rurach żeby wyrównać i po kłopocie oczywiście można na kilka razy jak większa powierzchnia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 22:06   

Powrót do góry

djlj24
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 Post autora tematu 18 Kwi 2008 10:07   

Widzę, że proponujecie mi poważną robotę budowlaną - a to jest tylko piwniczka pod garażem. Nie musi być piękne, nie musi być bardzo równe ważne aby na podłodze nie była to ziemia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2008 10:07   

Powrót do góry

Vizzle
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bartoszewo

Post#10 18 Kwi 2008 20:32   

Jeśli ma porostu być, wcześniejsza (pierwsza) propozycja jak najbardziej się sprawdzi. Można jeszcze pomyśleć o izolacji termicznej w postaci styropianu pod spód (niech kolega nie zapomni o zlewaniu wiążącego betonu wodą).
Powrót do góry

r06ert
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: woj. wielkopolskie

Post#11 20 Kwi 2008 07:57   

To może napisze jak to się teraz robi. Wylewasz kilka centymetrów podbetonu, na to folie i styropian lub styropian i folie i na to wylewasz posadzkę dopiero. Podbeton zapobiegnie pękaniu posadzki. Niech kolega nie wymyśla z jedna wylewką, bo teraz może będzie ok, a jak będzie chciał za kilka lat płytki posadzić to trzeba będzie od nowa wszystko robić. Siatka do posadzi, jest raczej zbędna. Nie zapobiegnie ona pęknięciu. jak posadzka ma pęknąć to i tak pęknie. Jej zadaniem jest trzymać beton tak, aby fragmenty (popękanej) posadzki pracowały w tych samych kierunkach.

..pracowało się przez ostatnie cztery wakacje z rzędu w firmach posadzkarskich. ;)

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Przemo_2014
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Starachowice/Poznań

Post#12 11 Paź 2008 15:31   

polecam jeszcze po ostatniej po ostatniej wylewce nacięcie jej wzdłuż i w wszerz w tedy już nie pęka tylko pracuje na zrobionych nacięciach
...też się pracowało przez jakiś czas w firmie remontowo-budowlanej

Pozdro.
Powrót do góry

piotrdx626
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: głogówek

Post#13 11 Paź 2008 22:25   

W szkole zrobiliśmy tak: podkopaliśmy z jakieś 20-30cm. na to gruz i piasek, potem zagęścić odpowiednią zagęszczarą "stopą" na to płyty chodnikowe z betonu (gumowym młotem trochę utwierdzić), grucha przyjechała i tak zrobiliśmy podłoże pod wsyp do węgla :D
Powrót do góry

szpieg1989
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: zamosc

Post#14 15 Gru 2009 17:10   

kup trylinke z odzysku i sobie poukładaj
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2009 17:10   

Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#15 15 Gru 2009 18:10   

Autor tematu na pewno przeanalizuje porady a zrobi jak zechce. Trzydzieści lat temu wylałem ,,byle co" na klepisko w piwnicy tzw. wysokiej czyli na wierzchu (a nawet nieco wyżej) gruntu, ciągnęło od ,,wylewki" jak diabli i wilgoć (brak izolacji) też podobnie. Aktualnie osobiście robię tak: na starą wylewkę folia budowlana (najtańsza) styropian EPS100 (podłogowy) 5cm, znowu folia i zbrojenie (gotowe siatki 2x1m po ok. 6zł) zalane betonem piasek/cement w proporcji 2,5/1, grubość ok . 4,5cm (takie mam łaty metalowe). Na części piwnic już położyłem gres, nic nie pęka, zimujące kwiaty trzeba podlewać (suchoooo) i nareszcie ciepło. Radzę pomyśleć jednak o ociepleniu pod wylewkę, bo jak piszą koledzy w razie jakby co to robota z ociepleniem jeszcze raz ze zrywaniem wylewki.
Powrót do góry

1677373
Gość

Post#16 12 Lut 2012 12:07   

Witam to i ja się przyłączę do tematu mam garaż 6x5 30m2. Muszę w tym roku wylać tam posadzkę mam całe podłożę w środku wysypane frezowiną z asfaltu jest tego tam sporo cały kamaz ale do "0" brakuje jeszcze 10cm akurat na wylewkę.
I teraz moja koncepcja na tę frezowinę cienka warstwa piachu ok 1-2cm jeszcze raz dobrze wszystko ubite wibratorem na to folia budowlana czarna i na to wylewka. Posiadam na podwórku dużo piasku rzecznego dlatego chciał bym to zrobić na samym piasku i cemencie z gór i tak będę zacierał na gładko (wypalanka).
Z wyliczeni wychodzi ze potrzeba mi ok 3m3 betonu ile potrzebuje na to cementu??
Czy taką powierzchnię muszę zbroić matami stalowymi??
W jakich proporcjach mieszać beton?
Proszę o porady będę naprawdę wdzięczny??
Powrót do góry

_PREDATOR_
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olesno Śląskie

Post#17 14 Lut 2012 19:01   

Wykopaliska!
Wylewka w piwnycy garażu
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wylewka w piwnycy garażu
Strona 1 z 1