Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektryczna pułapka na gryzonie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Elektryczna pułapka na gryzonie
Autor
Wiadomość
djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2008 17:07   

Elektryczna pułapka na gryzonie

Witam!

Ostatnio mam problem na strychu związany z gryzoniami i właśnie się zastanawiam nad zbudowaniem elektrycznej pułapki - mysz wchodzi na pułapke zostaje porażona i pada na miejscu. Wszystko ładnie wyglada tylko nie wiem za bardzo jak się zabrać za ten projekt. Może ktos próbował cos takiego zrobić albo wie jak ? Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Czekam na odp.

Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 17:07   

Powrót do góry

kazitor23
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: okonek

Post#2 17 Kwi 2008 17:32   

Re: Elektryczna pułapka na gryzonie

Kiedyś widziałem na elektrodzie jakiś układ niszczący biegające stworzenia,chodziło dokładnie o prusaki. poszukaj a na pewno znajdziesz.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2008 19:01   

Dzięki za odpowiedź - szukałem na forum ale niestety nie znalazłem ...
Powrót do góry

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ruda Slaska

Post#4 17 Kwi 2008 19:13   

Nie ma to jak tradycyjna łapka na myszy. Stworzonko musisz zachecic jakims jedzonkiem - na prąd się nie połakomi. Urządzenia elektryczne to do odstraszania są dobre i sporo w necie ich znajdziesz.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 17 Kwi 2008 19:53   

Tradycyjna łapka jest dobra jak masz doczynienia z jedna myszką no i nie jest ona wcale taka skuteczna - chyba pozostają mi te odstraszacze może mógłby mi ktoś polecic jakiś dobry?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 19:53   

Powrót do góry

Andrzej2n
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#6 18 Kwi 2008 18:15   

Witam.
Co do odstraszaczy to gryzonie z czasem się przystosowywóją.Wiem bo to przerabiałem na własnej działce.
Zbudowałem elektryczną łapke na podstawie jonizatora niestety ale myszy chyba słyszą transformator no inic się nie złapało.
Powrót do góry

Marczeli_P
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Będzin

Post#7 18 Kwi 2008 20:45   

Ja bym powiedział że najlepszymi odstraszaczami eliminatorami są koty, tylko ich populacja musi być stosunkowo duza w stosunku do populacji gryzoni. Polecam poszukać pare kotów na wolnych etatach może któryś by sie skusił popracować troche.
Powrót do góry

Mje3sław
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dębica

Post#8 18 Kwi 2008 21:33   

Jak masz jedną, czy dwie myszki to tradycyjna łapka jest bardzo skuteczna, wystarczy kawałeczek skórki z chleba, tylko trzeba ją dobrze przymocować. Jak jest już plaga gryzoni to pozostaje tylko trutka. Żadnych eksperymentów z porażaniem prądem nie polecam, bo może się to skończyć pożarem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2008 21:33   

Powrót do góry

Andrzej2n
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#9 18 Kwi 2008 21:33   

Co do kotów nie każdy człowiek je toleruje.
Ja jednak pracuje nad taką pułapką, zasięgnąłem troszkę informacji o tych szkodnikach, oraz podejrzałem kilka fabrycznych wynalazków.
Okazało się że należy wabić myszy np. zapachem, najlepiej jeśli będzie to jakaś obudowa z otworami na przelot, a w środku np.ser.
Jeśli coś opracuję to się odezwe.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 20 Kwi 2008 19:57   

Kot nie wchodzi w gre - jestem uczulony : ) Chyba pozostaną tradycyjne metody trutka + łapka.
Powrót do góry

qaz22
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Głogów

Post#11 21 Kwi 2008 22:12   

Kiedyś mieliśmy wynalazek w pracy, bardzo niebezpieczny ale działał i skutkowało nie tylko na myszy ale i szczury. Do zwykłego kawałka deski były przybite 2 kawałki blachy podłączone pod 380V. Nad tą konstrukcją była powieszona przynęta. Żaden gryzoń nie przeżył, podczas porażenia odskakuje na bok i nie robi zwarcia na blachach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Elektryczna pułapka na gryzonie
Strona 1 z 1