X

Elektryczna pułapka na gryzonie

17 Apr 2008 17:07 DJdjnec
  • #1 17 Apr 2008 17:07
    djnec
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Ostatnio mam problem na strychu związany z gryzoniami i właśnie się zastanawiam nad zbudowaniem elektrycznej pułapki - mysz wchodzi na pułapke zostaje porażona i pada na miejscu. Wszystko ładnie wyglada tylko nie wiem za bardzo jak się zabrać za ten projekt. Może ktos próbował cos takiego zrobić albo wie jak ? Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Czekam na odp.

Pozdro
  • #2 17 Apr 2008 17:32
    kazitor23
    Level 15  
    Helpful post? (+1)
    Kiedyś widziałem na elektrodzie jakiś układ niszczący biegające stworzenia,chodziło dokładnie o prusaki. poszukaj a na pewno znajdziesz.
  • #3 17 Apr 2008 19:01
    djnec
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź - szukałem na forum ale niestety nie znalazłem ...
  • #4 17 Apr 2008 19:13
    brofran
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Nie ma to jak tradycyjna łapka na myszy. Stworzonko musisz zachecic jakims jedzonkiem - na prąd się nie połakomi. Urządzenia elektryczne to do odstraszania są dobre i sporo w necie ich znajdziesz.
  • #5 17 Apr 2008 19:53
    djnec
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Tradycyjna łapka jest dobra jak masz doczynienia z jedna myszką no i nie jest ona wcale taka skuteczna - chyba pozostają mi te odstraszacze może mógłby mi ktoś polecic jakiś dobry?
  • #6 18 Apr 2008 18:15
    Andrzej2n
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Co do odstraszaczy to gryzonie z czasem się przystosowywóją.Wiem bo to przerabiałem na własnej działce.
    Zbudowałem elektryczną łapke na podstawie jonizatora niestety ale myszy chyba słyszą transformator no inic się nie złapało.
  • #7 18 Apr 2008 20:45
    Marczeli_P
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Ja bym powiedział że najlepszymi odstraszaczami eliminatorami są koty, tylko ich populacja musi być stosunkowo duza w stosunku do populacji gryzoni. Polecam poszukać pare kotów na wolnych etatach może któryś by sie skusił popracować troche.
  • #8 18 Apr 2008 21:33
    Mje3sław
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jak masz jedną, czy dwie myszki to tradycyjna łapka jest bardzo skuteczna, wystarczy kawałeczek skórki z chleba, tylko trzeba ją dobrze przymocować. Jak jest już plaga gryzoni to pozostaje tylko trutka. Żadnych eksperymentów z porażaniem prądem nie polecam, bo może się to skończyć pożarem.
  • #9 18 Apr 2008 21:33
    Andrzej2n
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Co do kotów nie każdy człowiek je toleruje.
    Ja jednak pracuje nad taką pułapką, zasięgnąłem troszkę informacji o tych szkodnikach, oraz podejrzałem kilka fabrycznych wynalazków.
    Okazało się że należy wabić myszy np. zapachem, najlepiej jeśli będzie to jakaś obudowa z otworami na przelot, a w środku np.ser.
    Jeśli coś opracuję to się odezwe.
  • #10 20 Apr 2008 19:57
    djnec
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kot nie wchodzi w gre - jestem uczulony : ) Chyba pozostaną tradycyjne metody trutka + łapka.
  • #11 21 Apr 2008 22:12
    qaz22
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Kiedyś mieliśmy wynalazek w pracy, bardzo niebezpieczny ale działał i skutkowało nie tylko na myszy ale i szczury. Do zwykłego kawałka deski były przybite 2 kawałki blachy podłączone pod 380V. Nad tą konstrukcją była powieszona przynęta. Żaden gryzoń nie przeżył, podczas porażenia odskakuje na bok i nie robi zwarcia na blachach.
Similar topics to elektryczna pułapka na gryzonie
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products