Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektryczna pułapka na gryzonie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Elektryczna pułapka na gryzonie
Autor
Wiadomość
djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2008 17:07   

Elektryczna pułapka na gryzonie

Witam!

Ostatnio mam problem na strychu związany z gryzoniami i właśnie się zastanawiam nad zbudowaniem elektrycznej pułapki - mysz wchodzi na pułapke zostaje porażona i pada na miejscu. Wszystko ładnie wyglada tylko nie wiem za bardzo jak się zabrać za ten projekt. Może ktos próbował cos takiego zrobić albo wie jak ? Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Czekam na odp.

Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 17:07   

Powrót do góry

kazitor23
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: okonek

Post#2 17 Kwi 2008 17:32   

Re: Elektryczna pułapka na gryzonie

Kiedyś widziałem na elektrodzie jakiś układ niszczący biegające stworzenia,chodziło dokładnie o prusaki. poszukaj a na pewno znajdziesz.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2008 19:01   

Dzięki za odpowiedź - szukałem na forum ale niestety nie znalazłem ...
Powrót do góry

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ruda Slaska

Post#4 17 Kwi 2008 19:13   

Nie ma to jak tradycyjna łapka na myszy. Stworzonko musisz zachecic jakims jedzonkiem - na prąd się nie połakomi. Urządzenia elektryczne to do odstraszania są dobre i sporo w necie ich znajdziesz.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 17 Kwi 2008 19:53   

Tradycyjna łapka jest dobra jak masz doczynienia z jedna myszką no i nie jest ona wcale taka skuteczna - chyba pozostają mi te odstraszacze może mógłby mi ktoś polecic jakiś dobry?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 19:53   

Powrót do góry

Andrzej2n
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#6 18 Kwi 2008 18:15   

Witam.
Co do odstraszaczy to gryzonie z czasem się przystosowywóją.Wiem bo to przerabiałem na własnej działce.
Zbudowałem elektryczną łapke na podstawie jonizatora niestety ale myszy chyba słyszą transformator no inic się nie złapało.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2008 18:15   

Powrót do góry

Marczeli_P
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Będzin

Post#7 18 Kwi 2008 20:45   

Ja bym powiedział że najlepszymi odstraszaczami eliminatorami są koty, tylko ich populacja musi być stosunkowo duza w stosunku do populacji gryzoni. Polecam poszukać pare kotów na wolnych etatach może któryś by sie skusił popracować troche.
Powrót do góry

Mje3sław
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dębica

Post#8 18 Kwi 2008 21:33   

Jak masz jedną, czy dwie myszki to tradycyjna łapka jest bardzo skuteczna, wystarczy kawałeczek skórki z chleba, tylko trzeba ją dobrze przymocować. Jak jest już plaga gryzoni to pozostaje tylko trutka. Żadnych eksperymentów z porażaniem prądem nie polecam, bo może się to skończyć pożarem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2008 21:33   

Powrót do góry

Andrzej2n
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#9 18 Kwi 2008 21:33   

Co do kotów nie każdy człowiek je toleruje.
Ja jednak pracuje nad taką pułapką, zasięgnąłem troszkę informacji o tych szkodnikach, oraz podejrzałem kilka fabrycznych wynalazków.
Okazało się że należy wabić myszy np. zapachem, najlepiej jeśli będzie to jakaś obudowa z otworami na przelot, a w środku np.ser.
Jeśli coś opracuję to się odezwe.
Powrót do góry

djnec
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 20 Kwi 2008 19:57   

Kot nie wchodzi w gre - jestem uczulony : ) Chyba pozostaną tradycyjne metody trutka + łapka.
Powrót do góry

qaz22
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Głogów

Post#11 21 Kwi 2008 22:12   

Kiedyś mieliśmy wynalazek w pracy, bardzo niebezpieczny ale działał i skutkowało nie tylko na myszy ale i szczury. Do zwykłego kawałka deski były przybite 2 kawałki blachy podłączone pod 380V. Nad tą konstrukcją była powieszona przynęta. Żaden gryzoń nie przeżył, podczas porażenia odskakuje na bok i nie robi zwarcia na blachach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Elektryczna pułapka na gryzonie
Strona 1 z 1