Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EROS - nietypowe kolumny własnego pomysłu

Błocki 17 Kwi 2008 17:50 4631 11
  • Witam.
    Chciałbym zaprezentować państwu moje dzieło, które wymyśliłem swego czasu w nagłym przypływie weny twórczej.
    Nie jest to moja pierwsza konstrukcja, ale chyba jest to dzieło mojego życia, więc postanowiłem pokazać je światu. Co prawda nie jest do końca ukończone a podobno artysta nikomu nie pokazuje swego dzieła do póki nie jest całkiem gotowe, ale mam ostatnio inne wydatki a i czasu wolnego mniej nieco, więc zdecydowałem się pokazać kolumny przed całkowitym wykończeniem.
    Kolumny są konstrukcją 3-drożną, 4-głośnikową. Z tyłu obudowy zamontowane są dwa głośniki basowe GDN13/40 15ohm z przodu zaś GDN11/35 8ohm i wysokotonowy GDWK8/50 8ohm wszystkie produkcji Tonsil. Zwrotnicę do tego zestawu wykonał --KiLLER-- i chwał mu za to, bo dzięki temu zestaw gra w miarę przyzwoicie, tylko przyzwoicie, ponieważ obudowa ani b-r nie jest liczony tylko na oko wszystko a do tego jeden z wysokotonowców jest po nieudolnej naprawie i gra ciszej (takie kupiłem na allegro).
    Podział zwrotki to 130Hz i 5900Hz.

Fotostory;

Fajne!
  • #2 17 Kwi 2008 18:06
    urzedas
    Poziom 13  

Błocki napisał:
    zestaw gra w miarę przyzwoicie, tylko przyzwoicie, ponieważ obudowa ani b-r nie jest liczony tylko na oko wszystko a do tego jeden z wysokotonowców jest po nieudolnej naprawie i gra ciszej

Warto bylo sie tyle napracować ??????
    Wg mnie dźwięku się nie ogląda tylko słucha, jednak wszystko kwestia gustu

pozdrawiam !!!

• #3 17 Kwi 2008 18:13
    Jamess8
    Poziom 16  

NO nie wiem co powiedzą na to bardziej doświadczeni, ale dla nie niestety to jest tylko dziwactwo. Zwrotnica Killera - kolejny minus, br na oko, dziwacznie porozkładane głośniki - następne. Jak dla nie strata pieniędzy i czasu. Nie wiem jak to gra ale chyba nie chciałbym tego słyszeć. Na ogół nie wypowiadam się na temat gotowych konstrukcji chyba że coś mnie strasznie razi w którejś. Przynajmniej nie przyznawał bym się że jest to kolejna konstrukcja - ciekawe jak wyszła pierwsza. Jak dla mnie 2/10 za chęci zrobienia czegoś.

• #4 17 Kwi 2008 18:14
    zackk
    Poziom 15  

"Dzisiejszą imprezę sponsoruje literka C" :o) Napisz jak To gra.
    Pozdrawiam- zackk

• #5 17 Kwi 2008 18:32
    wilku_sc
    Poziom 21  

Tweeter powinien byc jak najbliżej średniaka, bas reflexu nie liczyłeś, jeszcze jeden głośnik gra ciszej niz drugi.
    Szczere wątpie żeby to dobrze grało.
    Projekt wymaga poprawek...

• #6 17 Kwi 2008 20:24
    mezcook
    Poziom 12  

hehe Fazowa beka ... Tweeter gra przesunięty w fazie o jakieś 6pi przy podziale ok 4kHz :p i w dodatku gra pod kątem 45st do midwoofera ... trochę porażka...
    Daj tweetera nad midwooderem ... wstaw tam jakiś rożek, albo lekkie nadbudowanie na wysokość kosza tweetera bo inaczej to będzie jakaś wtopa.

• #7 17 Kwi 2008 22:49
    djdinitro
    Poziom 25  

Eee no całkiem w deche moze jak by przetworniki zblizył pokombinował cos z oklejeniem tego i było by gites.No i zwrotka jesli ukłąd 4ro drozny to cienka sprawa.

• #8 18 Kwi 2008 18:50
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego, masz fajne przetworniki a tak to wszystko popsułeś. Podejrzewam, że nie masz zielonego pojęcia o koherencji czasowej i przesunięciach fazowych. Do tego nie wiesz jak się postępuje z centrami akustycznymi głośników wysoko i średniotonowych. Po prostu ta konstrukcja nie jest w stanie dobrze zagrać. Popsułeś sporo materiału i wtopiłeś kasę. Po jaką zarazę pchałeś GDN11/35? Nie lepiej było zainwestować w lepszy tweeter i zrobić MTM na tych GDN13/40?

• #9 20 Kwi 2008 08:48
    inkognito09
    Poziom 29  

Obawiam się... Że totalna porażka :/...
    Ostatecznie mógłbym przeżyć, gdyby w tyle siedziało coś zdolnego do niższego basu, a wysoki byłby na jednej ścianie z tym GDN 11. Wtedy, gdyby nisko ściąć tył, tak nawet ze 150Hz (o prawidłowo policzonej budzie nie wspomnę), a górę ze 3-4kHz (wtedy na przodzie coś pokroju GDN 16-15 mogłoby być) - moooże miałoby to ręce i nogi i mimo "ekscentryczności" mogło jakoś tam (choć też średnio) zagrać.. W takiej formie widzę tylko dużą ilość pieniędzy wywalone w błoto...
    Oryginalność projektach jest ważna, ale nie kosztem dźwięku :/

• #10 20 Kwi 2008 15:48
    SzokalML
    Poziom 36  

te 13/40 się troszkę marnują, grając tak nisko. Ta odległość tweetera od "średniaka" - tego nie rozumiem zupełnie.

• #11 20 Kwi 2008 16:52
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Faza, faza i jeszcze raz faza...
    nijak to musi grać i szczerze... nijak wygląda według mnie. Plus całej tej pracy widzę w tym, że na przyszłość sprawniej będzie szło Ci wycinanie i sklejanie (-;

• #12 20 Kwi 2008 17:34
    Błocki
    Poziom 2  

A więc podsumujmy;
    Spodziewałem się większego entuzjazmu, ale widać żyłem w błędzie.
    Czas chyba odłożyć narzędzia i wżąć do ręki siekierę... :shii: Może, chociaż natchnąłem jakiś tęższy umysł, który wykorzysta całą swoją tajemną wiedze i zbuduje takie coś i żeby to grało porządnie.

Dzięki za wszystkie komentarze
    Pozdro 600.

Dodano po 3 [minuty]:

A więc podsumujmy;
    Spodziewałem się większego entuzjazmu, ale widać żyłem w błędzie.
    Czas chyba odłożyć narzędzia i wżąć do ręki siekierę... :shii: Może, chociaż natchnąłem jakiś tęższy umysł, który wykorzysta całą swoją tajemną wiedze i zbuduje takie coś i żeby to grało porządnie.

Dzięki za wszystkie komentarze
    Pozdro 600.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME