Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z chlodzeniem silnika w Toyocie Hiace

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Problem z chlodzeniem silnika w Toyocie Hiace
Autor
Wiadomość
Ralf203
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2008 20:01   

Problem z chlodzeniem silnika w Toyocie Hiace

Witam wszystkich mam taki mały problem, otóż co jakiś czas pęka głowica. Co może być przyczyną?
Moim zdaniem może coś jak by z chłodnicą było nie tak ale przy ostatniej wymianie głowicy układ chłodniczy był płukany wodą na uruchomionym silniku. i przez pewien czas wszystko było dobrze .
Coś słyszałem że może być jakiś filterek w chłodnicy czy w układzie ale u mnie takiego czegoś nigdzie nie widać a dodam że termostat jest wymieniony na nowy i nic to nie dało może miał ktoś do czynienia z podobnym problemem ?
Jest to automat z silnikiem 2,4 TD

Z góry dziękuje za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 20:01   

Powrót do góry

ptaszek1975
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lubaczów

Post#2 17 Kwi 2008 20:17   

Re: Problem z chlodzeniem silnika w Toyocie Hiace

A pompa wody wymieniona?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 20:17   

Powrót do góry

Ralf203
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2008 21:03   

Pompa wody była sprawdzana przez fachowca i on stwierdził że wszystko z ną jest dobrze ..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2008 21:03   

Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 18 Kwi 2008 01:25   

Głowica pęka i co z nią robisz? Zawsze spawasz czy zakładasz nową? Bo ja w spawanie głowic to przestałem wierzyć kilka lat temu :/
Powrót do góry

ptaszek1975
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lubaczów

Post#5 18 Kwi 2008 10:13   

Japońskie głowice nie lubią się spawać,lepiej założyć używaną ale przed założeniem sprawdzić na szczelność.
Powrót do góry

klimosz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jarząbkowice/Pawłowice

Post#6 18 Kwi 2008 10:30   

W moim przypadku miałem 2 reklamacje na 30 spawanych głowic.
Nie polecam spawać drugi raz tej samej głowicy.Może masz chłodnice zbyt małą.Nie piszesz jakie temperatury masz na zegarze.Czy się przegrzewa i pęka,czy pęka w trakcie prawidłowych zakresów temperatury.To dość ważna informacja.Jeśli oczekujesz prawidłowej porady musisz wyczerpująco opisać problem i warunki w jakich występuje.Pozdrawiam Janusz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2008 10:30   

Powrót do góry

gabikam
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Rzeszów

Post#7 18 Kwi 2008 11:08pomocny post - solucja   

na 110% przyczyną pękania głowicy jest zakamieniona chłodnica - wymień ją jak najszybciej na nowa. Płukanie itd. nic tu nie pomoże (i jak piszesz, nie pomogło)

Autem z taką zakamienioną chłodnicą możesz jeździć np. po mieście ewentualnie spacerkiem po trasie i często nic się nie wydarzy, ale gdy np będziesz gdzieś chciał popędzić szybciej, albo trafisz na dłuższy podjazd i (nagrzany)silnik będzie pracował przez dłuższą chwilę z obrotami powyżej 3000 to... spokojna do tej pory wskazówka od temp. na twoich oczach, w ciągu paru sekund znajdzie się na, lub poza czerwonym polem... Po chwili pożegnasz się też z kolejna głowicą...

Nie ryzykuj z inną używaną chłodnicą, wymień na nową i rozkoszuj się swoim autkiem ze sprawnym układem chłodzenia! ;-)

Pozdrawiam - właściciel Toyoty Lucidy 2.2 TD Auto, który kiedyś przerabiał zakamienioną chłodnicę i pękniętą głowicę ;-)))
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Problem z chlodzeniem silnika w Toyocie Hiace
Strona 1 z 1