X

Drukarka HP 3820 tusz --Niezgodny typ kartridge

30 Jun 2007 14:31 MIMironSG1
  • #1 30 Jun 2007 14:31
    MironSG1
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Nowy pojemnik z tuszem (zamiennik)-komunikat--Niezgodny pojemnik z tuszem<br/><br/>Witam
    <br/>Miałem problem z drukarką HP 3820 jeśli chodzi o atrament
    <br/>Po wyczerpaniu tuszu w orginalnym pojemniku napełniłem go.
    <br/>No i sie wkurzyłem bo po zainstalowaniu go w drukarce ( a wszystko robiłem jak trzeba ) zaczęła migac pierwsza dioda od góry (ta odpowiedzialna za atrament) a przy próbie drukowania na monitorze wyskakuje komunikat Niezgodny pojemnik z tuszem czarnym. zainstaluj pojemnik zgodny z tym urządzeniem No i sie wkurzyłem i kupiłem nowy pojemnik zamiennik z firmy ActiveJet.
    <br/>I wszystko było OK do czasu. Po jakimś czasie fajnego drukowania nagle miga znowu ta sama dioda i wykakuje ten sam komunikat.
    <br/>Musze dodac że w pojemniku jest jeszcze co najmniej połowa tuszu.
    <br/>Więc znowu sie wkór..em i zaczynam szukac na tym forum rozwiązania.
    <br/>Cztałem coś o resetowaniu drukarki właśnie po napełnianiu pojemnika (jest to napisane na tym forum-łatwo znaleźc) no i chciałem to wyprógowac.
    <br/>Ale rozwiązanie okazało sie nawet prostsze.
    <br/>Po prostu wyjąłem cartridge z drukarki i pierwszy styk od góry po lewej stronie zakleiłem taśmą. Wkładam go do drukarki a ta śmiga aż miło i żadna dioda nie miga :)
  • #2 06 Feb 2009 00:03
    tomsoft
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Witam!
    No tak kolego ,po zaklejeniu owego styku i owszem będzie drukować,tak można oszukać kilka typów Cardridge w HP ALE!! wydrukuj pełny kwatrat
    tzn. kwadrat lub duże pole całkowicie zapełnione na czarno a przekonasz się,że drukarka z tak zaklejonym stykiem zostawia jakby jedną pustą linię co
    jakiś czas jest to linia w pewnym sensie odpowiadająca zaklejonemu stykowi ,inaczej mówiąc nie będą używane wszystkie dysze i w druku tekstu
    będzie niby O.K. ale na dużych czarnych polach już nie! Wyczyść dobrze styki na głowicy i koszu oraz zresetuj Cardridge wtedy będzie grało.

P.S. 3820 to bardzo nie fortunny model HP co jakiś czas "lecą" sprzęgła w wózku czyszczącym po prawej stronie(nie kupuj nowych,można je prosto naprawić)
  Search 4 million + Products
Browse Products